lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kompresor..
Autor Wiadomość
omzigo
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 43
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 17-04-2009, 23:20   Kompresor..

posiadam kompresor 50l ze sprężarką od stara 200 nowe zawieszenie i pierścienie tłokowe, pakuje idealnie na wyjściu mam 3 filtry odolejacz i 2 do wody, ostatni czytałem właśnie na tym forum że 50l to mało, jednak na wyjściu mam przy ustawionym manometrze na 4 bary(na wciśniętym spuście w pistolecie mam 2 bary) kompresor nabija i utrzymuje stale ciśnienie, nie wiem czy teraz mam zmieniać butlę, bo mogę jeszcze zmienić koło pasowe z 5 cm na większe żeby zwiększyć wydajność, a wiem że kompresor wytrzyma wyższe obroty, nawet jak padnie to wymiana pierścieni i uszczelniaczy to koszt 55 zł, a odnośnie tego co pytam czy chodzi o wydajność czy o pojemność zbiornika....?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 18-04-2009, 08:22   

jak zwiękrzysz obroty będziesz miał wiecej wody i oleju w powietrzu bo bardziej będzie sie kompresor grzał. Chodzi o to że jak masz większy zbiornik to kompresor rzadziej sie włącza i masz równiejsze ciśnienie w układzie, bez skoków co 2 minuty. A w ekstremalnych przypadkach będziesz musiał np czekać aż kompresor nabije ci odpowiednie ciśnienie żeby jechać dalej... wszystko zależy do czego ci to potrzebne.
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-04-2009, 14:54   

300l butla, 6bar STAŁEGO cisnienia i mozesz sie bawic w lakierowanie/malowanie. Poniżej tych wartosci to bedzie albo męczarnia albo bucówa.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michael
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 19
Wysłany: 28-08-2009, 16:50   

Mam kompresor, który ma zepsuty wyłącznik ciśnieniowy. Butla ok. 70-80 litrów, silnik hp=1,5 i 1400 r/m. Czy jeśli wymienię wyłącznik, kompresor będzie się nadawał do pistoletu o wydajności 240 l/min?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 28-08-2009, 16:58   

słaby silnik ,mała wydajność. jak nie masz podanej wydajności sprężarki ,to musisz zrobić próbę samemu. wyłącznik nie ma nic do tego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
michael
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 19
Wysłany: 28-08-2009, 17:26   

To, że wyłącznik nie ma nic do rzeczy to wiem tylko właśnie chciałem się dowiedzieć czy taki sprzęt się do czegoś nadaje skoro w tej chwili nie mam jak sprawdzić. Z tego co wiem kiedyś pompowała ona chyba do 9 barów. Tylko teraz nie mam zielonego pojecia jaką ona może mieć wydajność.

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 28-08-2009, 18:55   

michael napisał/a:
o, że wyłącznik nie ma nic do rzeczy to wiem tylko właśnie chciałem się dowiedzieć czy taki sprzęt się do czegoś nadaje

tym sprzętem wiele nie zwojujesz, za mała wydajność jest tej sprężarki, do tego tylko jeden tłok, to nic że ona dobije 9 bar ale przy lakierowaniu nie zdoła zapewnić stałego wymaganego ciśnienia
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 28-08-2009, 18:57   

michael napisał/a:
nie mam zielonego pojecia jaką ona może mieć wydajność.
do napompowania koła może się nada. ten jeden tłoczek tam za wiele nie zwojuje.to chyba od traktora???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 28-08-2009, 19:51   

Byście sie zdzwiwili co ta spręzareczka potrafi. Ona jest ze stara jakiegoś mam z takiej tak samo zrobiony kompresor z dwóch butli po lpg i przy użyciu takiego sprzętu malowałem fury. 9 bar to troche za dużo zeby ona biła ja bije do 7 i finito. Kwestia jeszcze obrotów silnika. W swojej troszku podkręciłem obroty.



haha troche to wygląda jak cykajaca bomba zegarowa ale daje rade. Teraz jest troche inaczej poprzeraiana. Służy do tej pory i ma sie dobrze. Jak będzie ci tylko trzymać stale 4 atmosfery przy wcisniętym cynglu w pistolecie to pomalujesz tym nawet naczepe.
_________________

Ostatnio zmieniony przez madmax 28-08-2009, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
michael
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 19
Wysłany: 28-08-2009, 19:53   

madmax napisał/a:
Byście sie zdzwiwili co ta spręzareczka potrafi. Ona jest ze stara jakiegoś mam z takiej tak samo zrobiony kompresor z dwóch butli po lpg i przy użyciu takiego sprzętu malowałem fury. 9 bar to troche za dużo zeby ona biła ja bije do 7 i finito. Kwestia jeszcze obrotów silnika. W swojej troszku podkręciłem obroty.


A jaki masz silnik?

Właśnie wróciłem od wujaszka, gdzie będę malował. Sprawdzałem sprężarkę, ma 200 litrów i trzyma stałe ciśnienie 2,5 bara na pistolecie(wciśniety spust). Zastanawia mnie tylko czy mam dobre odczucie bo te 2-2,5 bara to strasznie duży wiatr. Wy też mieliście takie odczucie na początku?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 28-08-2009, 20:00   

michael napisał/a:
A jaki masz silnik?


1.5 kW więcej nie trzeba na to klepadełko.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 28-08-2009, 21:17   

a to mój wynalazek, 2 kompresory od C330 ;) który niedawno odmówił posłuszeństwa więc kupiłem takie coś http://www.allegro.pl/ite...00b_wloska.html ;) . nic na temat tego nowego nie powiem bo jeszcze nie przyszedł. Ale mam nadzieje że da rade ;)

kompresor.jpg
Plik ściągnięto 352 raz(y) 501,42 KB

 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 28-08-2009, 21:26   

Hehe co ja widze presostat identyko taki jak mam w domu lezy biedny i nie mam go do czego załozyć, filter powietrza zasysanego z malczana hehe tez mam taki zapodany. Wszędzie zawory z kranów. Ogólnie pożadna domowa samoróbka. Zbiornik masz jakiś większy ile litrów? z 300
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 28-08-2009, 21:29   

zbiornik ma 350 ;) ... dzięki temu sprzętowi przekonałem się że nie warto oszczędzać czasami heheh.... jak np wyłącznik przyklejony na taśme bo za duży prąd był przy 5 atm i go wyłączało ;)
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 28-08-2009, 22:38   

michael napisał/a:
To, że wyłącznik nie ma nic do rzeczy to wiem tylko właśnie chciałem się dowiedzieć czy taki sprzęt się do czegoś nadaje skoro w tej chwili nie mam jak sprawdzić. Z tego co wiem kiedyś pompowała ona chyba do 9 barów. Tylko teraz nie mam zielonego pojecia jaką ona może mieć wydajność.

[url=http://images41.foto...91m.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images47.foto...80m.jpg]Obrazek[/URL]




Luk napisał/a:
a to mój wynalazek, 2 kompresory od C330 ;) który niedawno odmówił posłuszeństwa więc kupiłem takie coś http://www.allegro.pl/ite...00b_wloska.html ;) . nic na temat tego nowego nie powiem bo jeszcze nie przyszedł. Ale mam nadzieje że da rade ;)


Te sprężareczki to ursusa C 330 ( HS-11)... też mam taką 1 i planowałem coś z nią zrobić. Jeszcze nie sprawdzałem jak chodzi bo nie mam silnika. :(
NA PEWNO jest to lepsza i o wiele lepiej wykonana sprężarka niż chińskie marketowe gówna... za 300zł.
Owe sprężarki ze zdjęć powyższych mają pojemność 110cm3 ( ja jak liczyłem to wyszło 113cm3 ale przyjmijmy że 110cm3) Czyli przy obrotach na jakich pracują zwykle chińskie kompresorki do pompowania kół - 2850obr/min taka sprężarka będzie miała ponad 310L/min wydajności na ssaniu. Tak więc w porównaniu do chińskich małych kompresorków wypada nawet nawet.
Części np. pierścienie można kupić, wymienić i dalej będzie śmigać. A jak się chiniol wysra to już tylko na śmietnik bo części nie ma, a często bywa, że obudowa silnika jest "zintegrowana" z obudową sprężarki, więc w chiniolu innej pompy nie da rady zamontować. Chyba, że silnik w takim kompresorze jest zamontowany osobno.

Luc- A co się stało z twoimi sprężarkami że je wymieniasz? Jaki masz tam silnik wsadzony? na 230V czy na siłe?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 28-08-2009, 23:39   

jak wam się sprawdzają te kompresorki samoróbki . nie biorą oleju . ja mam samoróbkę 2 cylindry 270 litrów ale bierze mi olej i boje się nią malować i dlatego muszę malować chinolem 25 litrów
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 29-08-2009, 06:52   

Cytat:
Luc co się stało z twoimi sprężarkami że je wymieniasz? Jaki masz tam silnik wsadzony? na 230V czy na siłe?


Silnik tam jest 380V, ile ma Wat nie wiem bo tabliczka zginęła w 83 roku ;)

co sie stało... w jednej wymieniłem pierścienie i chodzi dobrze, teraz musiałbym w drugiej bo jak stoi to puszcza powietrze (zawory też już nie teges widocznie). Ze względu na to że nie ma wiatraków na kołach pasowych to strasznie sie grzeje, wytapia smar z pakułów na połączeniach tych wszystkich kolanek ;) (spokojnie spokojnie powietrze jest czyste). No i jak napisałem przy większych ciśnieniach wyłącznik nie daje rady, a jak ustawie stałe 4atm to znowu nie nadąża pompować.... i tak w kółko. można to wszystko zrobić ale bez sensu inwestować w coś takiego :cześć:

Pytanie do fachowców : co się stanie jak wleje olej silnikowy do tej nowej sprężarki 10W40 ? może taki być czy musi być koniecznie sprężarkowy?
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 29-08-2009, 08:13   

Cytat:
Pytanie do fachowców : co się stanie jak wleje olej silnikowy do tej nowej sprężarki 10W40 ? może taki być czy musi być koniecznie sprężarkowy?


Zalej sobie taki jak ma być do sprezarek dlatego ze olej silnikowy osiąga swoje najleprze wartosci dopiero po nagrzaniu.

Co do wyłacznika to kosztuje 100 zł wiec chyba nie dużo i do tej sprezarki którą teraz kupiles tez lepiej taki miec i obroty pasowalo by miec takie jak zalecaja bo jak będą wieksze to sie szybko rozleci nowy nabytek.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 29-08-2009, 10:32   

nie wiem w jakim ja miejscu żyje ale nie widziałem nigdy nigdzie oleju do sprężarek...musiałbym na allegro kupić... . ja tam sprzętu lakierniczego raczej nie nadwyrężam więc chodzi mi tylko o to czy olej silnikowy nie zabije nowego nabytku od razu ;) a obroty bede miał niższe nawet niż zalecenia producenta ;] a jak będą za niskie to bede musiał koło kupić większe.... jak przyślą to zobaczymy co i jak ;)
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 29-08-2009, 11:17   

Luk napisał/a:
nie wiem w jakim ja miejscu żyje ale nie widziałem nigdy nigdzie oleju do sprężarek...musiałbym na allegro kupić... . ja tam sprzętu lakierniczego raczej nie nadwyrężam więc chodzi mi tylko o to czy olej silnikowy nie zabije nowego nabytku od razu ;) a obroty bede miał niższe nawet niż zalecenia producenta ;] a jak będą za niskie to bede musiał koło kupić większe.... jak przyślą to zobaczymy co i jak ;)


Ja też nigdy nie widziałem dlatego zawsze wlewałem do swojej mixol do silników dwusuwowych :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 29-08-2009, 11:35   

Luk, madmax, w Castoramie sa nawet w bańkach 5l :) w mieszalni gdzie dorabiam lakiery także maja , kupiłem litr za 19zł ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 29-08-2009, 13:43   

do najbliższej Kastoramy mam 50 km ;) ale zapytam w mieszalni :D
 
     
michael
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 19
Wysłany: 29-08-2009, 15:14   

Wracając do mojego kompresora. Jeśli zmienię silnik (np. na 2,2kW) i dorzuce butle np 100-120l to ten sprzęt da na wyjściu 250l/min? Czy ta sprężarka to jednak się nie nadaje?
Teraz mam:
- butla ok. 70-80 litrów,
- silnik hp=1,5 i 1400 r/m.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 29-08-2009, 15:55   

To ile sprężarka będzie dawać wiatru zależy głównie od jej wielkości i obrotów na wale.
(czyli pojemność * obr/min)
Twoja sprężarka ma pojemność 110cm3 i przy 1400obr/ min na wale sprężarki będzie dawała 154L/min wiatru- na ssaniu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michael
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 19
Wysłany: 29-08-2009, 18:45   

Wlaśnie odnalazłem oznaczenie sprężarki - HS 24. Może ktoś z was wie jaką ona ma wydajność?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 30-08-2009, 11:04   

michael napisał/a:
Wracając do mojego kompresora. Jeśli zmienię silnik (np. na 2,2kW) i dorzuce butle np 100-120l to ten sprzęt da na wyjściu 250l/min? Czy ta sprężarka to jednak się nie nadaje?
Teraz mam:
- butla ok. 70-80 litrów,
- silnik hp=1,5 i 1400 r/m.


Jezeli będziesz dawał coraz większe obroty to ta spręzarka zbyt szybko się zużyje. Jezeli masz butle 70 - 80 litrów to jest ona w sam raz na tą sprężarke czym większa butla tym większe obroty aby uzyskac odpowiednia wydajność aż wkoncu sie przekręci. Ja w swojej mam już przesadzone obroty ale naszczęście jeszcze działa troche puszcza olej obudową ale jezeli chodzi w węża to raczej nie jeszcze mi sie rybie oczka nie robią przy malowaniu.

Ja bym na twoim miejsciu zrobił tak:

Jezeli mial bym pistole przeczytal bym dokładnie jakie ciśnienie na wejściu musi miec kupil sobie regulator z manometrem (max 30 zł) i zamontował po pistolet. Załączyl spreżarke poczekał az nabije i wcisnął cyngiel w pistolecie jeżeli ciśnienie nie będzie spadalo ponizej wartości która jest potrzebna do malowania auta to zostawil bym to tak jak jest ale jeżeli spada no to dołozył obrotów. Zrobiłem na samym początku jak zaczynałem malować u siebie i jest wyśmienicie.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 30-08-2009, 13:11   

Oto co znalazłem na temat sprężarki HS-11- Wypowiedź jednego usera:
Cytat:
HS 11 to jest oznaczenie typu. Jest to starsza wersja sprężarki montowanej w starze ( HS14 ).Sprężarka jest bardzo wydajna i trwała konstrukcyjnie była przeznaczona do bezawaryjnej pracy przez tysiące godzin. Wał korbowy z przeciwwagą podparty jest na dwóch łożyskach kulkowych ,korbowód z odżutnikiem oleju ułożyskowany jest na łożysku wałeczkowym - żeliwny cylinder i aluminiowy tłok . Głowica jest aluminiowa ze stalowymi zaworami Pojemność skokowa tej sprężarki wynosi 113ccm - średnica tłoka nominalna 60mm skok tłoka 40 mm (cylinder można dwukrotnie szlifować - istnieją dwa nadwymiary dla tłoka i pierścieni. Max obroty to 2800/min , przy takich obrotach należy zapewnić sprężarce dodatkowe chłodzenie na podstawie własnych doświadczeń najkorzystniejsze obroty to ok 1400/min(przy takich obrotach niema żadnych problemów) Poziom oleju łatwy do ustalenia -ilość oleju potrzebna dla zalania sprężarki to 120ml można stosować zwykły olej silnikowy - ta sprężarka nie wymaga oleju sprężarkowego. Jest to opis HS14 ale różnica polega tylko na tym, że HS 11 ma mniejszą pojemność ( mniejszy skok tłoka a pojemność nie będzie przekraczać 100ccm).

Co do pojemności tej sprężarki to dobrze wyliczyłem- 113cm3 :) . A dokładnie nie tej bo widocznie się pomyliłem i mam HS-14, a nie HS-11.

_____
Znalazłem sklep z tłokami do tych sprężarek. W sprężarce HS-24 tłok pasuje do HS-11 ( jest taki sam) ewentualnie w HS-24 może być inny skok tłoka.
http://sklep.zlotecki.pl/...&products_id=46
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michael
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 19
Wysłany: 30-08-2009, 22:36   

Cytat:
Co do pojemności tej sprężarki to dobrze wyliczyłem- 113cm3 . A dokładnie nie tej bo widocznie się pomyliłem i mam HS-14, a nie HS-11.


Bisu to jaką tym masz wydajność na swojej sprężarce oraz jaki masz silnik, butlę i jakiego pistoletu używasz?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 30-08-2009, 23:04   

michael napisał/a:

Bisu to jaką tym masz wydajność na swojej sprężarce oraz jaki masz silnik, butlę i jakiego pistoletu używasz?

Ja planuje zrobić coś z tą sprężarką, ale nie mam części- głównie silnika więc nie wiem jaką ma wydajność w praktyce.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michael
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 19
Wysłany: 31-08-2009, 14:01   

Naprawiłem wyłącznik ciśnieniowy i okazało się, że wszytko działa. Problem jednak jest w tym, iż jest on tylko do 4 atm. Na pistolecie też mam prawie 4, gdyż jest krótki przewód, ale po wciśnięciu spustu robi się tylko 1 atm. Orientuje się ktoś czy jak wstawię większy wyłącznik np 8 atm, to dam rady tym sprzętem malować pojedyncze elementy? Czyli czy będę miał 2,5 atm na pistolecie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 31-08-2009, 14:55   

michael napisał/a:
Naprawiłem wyłącznik ciśnieniowy i okazało się, że wszytko działa. Problem jednak jest w tym, iż jest on tylko do 4 atm. Na pistolecie też mam prawie 4, gdyż jest krótki przewód, ale po wciśnięciu spustu robi się tylko 1 atm. Orientuje się ktoś czy jak wstawię większy wyłącznik np 8 atm, to dam rady tym sprzętem malować pojedyncze elementy? Czyli czy będę miał 2,5 atm na pistolecie?

Spadki ciśnienia są. Napisz jakiego węża do pistoletu masz. ( średnica wewnętrzna, długość).
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michael
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 19
Wysłany: 31-08-2009, 15:36   

Wąż o długości 4m i średnicy 8mm.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 31-08-2009, 23:21   

Cytat:
Wąż o długości 4m i średnicy 8mm.

A jaki masz reduktor?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
michael
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 19
Wysłany: 01-09-2009, 18:26   

Mam tylko przy pistolecie.

Czy jak ustawiam 8 barów na pistolecie (nie wciśnięty spust) to mam 2 bary przy wciśnięciu. Po chwili gdy spadnie mi ciśnienie do 6 (nie wciśnięty spust) to mam np 1,7 bara przy wciśnięciu i muszę podkręcić nastawy. Czy to jest prawidłowe działanie, gdyż myślałem ze jak ustawie 2 bary to będę miał je na stale ustawione. Dane przykładowe, gdyż robiłem na innej sprężarce.

[ Dodano: 03-09-2009, 13:06 ]
Czy może jest to wina braku reduktora przy sprężarce?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 05-09-2009, 15:31   

michael napisał/a:
Mam tylko przy pistolecie.

Czy jak ustawiam 8 barów na pistolecie (nie wciśnięty spust) to mam 2 bary przy wciśnięciu. Po chwili gdy spadnie mi ciśnienie do 6 (nie wciśnięty spust) to mam np 1,7 bara przy wciśnięciu i muszę podkręcić nastawy. Czy to jest prawidłowe działanie, gdyż myślałem ze jak ustawie 2 bary to będę miał je na stale ustawione. Dane przykładowe, gdyż robiłem na innej sprężarce.

[ Dodano: 03-09-2009, 13:06 ]
Czy może jest to wina braku reduktora przy sprężarce?


Przydał by ci się dobry reduktor z odwadniaczem i odolejaczem
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
michael
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 19
Wysłany: 06-09-2009, 00:58   

To, że by się przydał to wiem, ale nie zamierzam malować zarobkowo. Raczej z ciekawości i przymusu (pojawienie się rdzy :) ) się za to wziąłem. Ok to zostawiam to jako wina braku sprzętu przy kompresorze.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
teodor2424
Wyjadacz


Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 104
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 07-09-2009, 13:08   

mam małe pytanko:
szukam kompresor do 1400zł,
zastosowanie: pistolet lakierniczy - malowanie płotów i balustrad - robię sobie płot.
klucz pneumatyczny - rzadko
przedmuchiwanie, pompowanie kół,
czasami pomalowanie jakiegoś zderzaka, błotnika, spojlera.
ogólnie domowy sprzęt :)

patrzałem na coś w tym stylu:

Kompresor ExPo dwutłokowy! 50L ! 356L/min! za 799zł
http://www.allegro.pl/ite...56l_min_fv.html

lub
KOMPRESOR 2 TLOKOWY NAPED PASOWY SPREZARKA 2,2kW BASS
http://allegro.pl/item724...arka_2_2kw.html

lub

KOMPRESOR SPRĘŻARKA 50L 2 TŁOKI BASS
http://allegro.pl/item724...rezarka_fv.html

A może skusić się na takiego:

KOMPRESOR OLEJOWY 110L EXPO
http://allegro.pl/item723...sklep_hurt.html

A może firmową makitę Kompresor Makita AC1350
http://allegro.pl/item709...350_50l_fv.html

Co o nich sądzicie i czy wystarczy mi 50L czy trzeba szukać już w 100L ??


I pytanie:
Jaka jest różnica w napędzie paskowym a bezpośrednim?? Ma to jakiś wpływ??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 07-09-2009, 16:28   

teodor2424 napisał/a:
Jaka jest różnica w napędzie paskowym a bezpośrednim?? Ma to jakiś wpływ??


wpływ ma tylko konstrukcyjny ;) w paskowym jest wysokoobrotowy silnik o mniejszej mocy, a w bezpośrednim wolnoobrotowy o większej mocy. Na użytkowanie nie ma to raczej znaczenia, no może to że paska nie musisz uciągać ;)
 
     
teodor2424
Wyjadacz


Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 104
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 07-09-2009, 16:45   

A co sądzicie o tym kompresorku?? Jeżeli dane mówią prawde to jest to wyśmienita maszynka, szkoda że sprzedawca bierze tyle kasy za przesyłkę :/
Kompresor VCF-50-400V Nowy PROMOCJA! ABAC Nuair
http://allegro.pl/item732...abac_nuair.html

A ten to chyba okazja od tego samego sprzedawcy:
Kompresor B3000-50-400V

http://allegro.pl/item732...afer_nuair.html

Oj sam już nie wiem co wybrać :/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 07-09-2009, 19:22   

http://allegro.pl/item732...afer_nuair.html taki kompresor mam w pracy, nie sprawia żadnych problemów, do malowania przemysłowego doskonale sie nadał, a kosztował 1600. Ten pierwszy też fajny ;)

Luk ..link nie działa,poprawił bym ale nie opisałeś go
Ostatnio zmieniony przez jacklack 07-09-2009, 20:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne