lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Xsyrallic - Perła - Brokat
Autor Wiadomość
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-01-2011, 23:23   Xsyrallic - Perła - Brokat

Odpowiadając na pytanie @unek "
unek napisał/a:
PROJEKTER, a jestes pewien ze ta zawiesina akrylowa nie jest to czasem ksyralik..bo kurcze szukam a tu nic.


Nie wiem co jest w "ksyraliku" ... ale to raczej jakaś syntetyczna kulka, a nie płatek jak w brokacie.

Wiem na pewno co jest w tzw metalicu ( aluminium ) i tzw. perle ( minerał górski pryzmatyczny - MIKA lub syntetyczny z ziarenkiem aluminium ) oraz czym jest tzw. "brokat" lakierniczy. To dziś kawałki poliestru .... a nie aluminium. Dawno temu był to po prostu suchy proszek aluminiowy ( srebrny ) ... dokładnie ten sam jaki dodawano do lakierów metalicznych 2K i syntetyków. Zasadniczo to metaliki zaczęły swoją karierę od techniki brokatowej. Ale stara i nowa technologia poszły odrębnymi ścieżkami.

W miarę rozwoju chemii przemysłowej "brokat" stał się cienkimi paskami foli poliestrowej i od tego czasu jest też oferowany w odcieniach kolorystycznych.

Piszę z pamięci więc mnie poprawcie jakby co ale... Brokat lakierniczy był zawsze oferowany w czterech gradacjach, a teraz jest ich chyba sześć. Oczywiście tak jak od początku był dostępny w proszku tak jest dostępny i dziś ... ale te kawałki poliestru ( zwane popularnie brokatem ) są także w farbach budowlanych, lakierach do paznokci, poliuretanach przemysłowych, i w zawiesinach akrylowych chemoutwardzalnych, oraz wodorozcieńczalnych.

Czy lepiej jest proszek rozpuszczać w lakierze czy korzystać z gotowej zawiesiny to już nie wiem bo jakoś nigdy nie ekscytował mnie ten natarczywy efekt.

Jeżeli temat się tu rozwinie sprawdzę ten ksyralik i przeznaczenie docelowe zawiesiny akrylowej z brokatem. Piszę "zawiesina", bo to z cała pewnością nie lakier bezbarwny .... tylko między warstwa do nanoszenia pomiędzy tło, a docelowy lakier bezbarwny trochę jak biała perła ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Ostatnio zmieniony przez jacklack 14-01-2011, 11:19, w całości zmieniany 3 razy  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 13-01-2011, 23:49   

z tego co wiem to własnie ksyralik ma forme płatków.. lakierowałem kiedys starego cadillaca i jaak wystawilem na slonce to własnie miał takie platki..moze inaczej metalik ma małe ziarno,ksyralik płatki a brokat duuuże ziarenka...nie jestem kolorysta to jest moje spostrzezenie na te dodatki...
teraz sa juz lakier z ksyralikiem..jak ja robiłem to miałem czysty ksyrslik w formie takiej jak piszesz zawiesina akrylowa...(albo w płynie prosciej)
jakby wychodził własnie w tej zawiewsinie brokat to bardzo upraszcza aplikacje...
a klient nasz pan..jeden lubi to drugi tamto ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 14-01-2011, 00:40   

Cytat:
z tego co wiem to własnie ksyralik ma forme płatków.

Pozwolę wtrącić co nieco do tematu..Xsyrallic to taki wzbogacony efekt ziaren perłowych który to w odróżnieniu od nich posiada nie czterokrotną, a aż sześciokątna zdolność odbicia rozczepionego światła które sprawia wrażenie że w powłoce są ukryte takie małe diamenty..(tak to wygląda z oka ludzkiego)...pigmenty Xsyrallic'a powstawiają z płytek z tlenku glinu Al2 O3 ..przeważnie jest ich kilka rodzai i kolorów na mieszalniku i w zależności od zdolności odbicia i rozczepienia światła dla danego koloru są one dodawane do niektórych kolorów które definiuje receptura...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-01-2011, 10:31   

jacklack napisał/a:
..przeważnie jest ich kilka rodzai i kolorów na mieszalniku i w zależności od zdolności odbicia i rozczepienia światła dla danego koloru są one dodawane do niektórych kolorów które definiuje receptura...


To może zmieńmy lekko tytuł - uzupełnijmy ten temat o jakieś zdjęcia, czy schemat budowy - perły, Xyraliku i brokatu i będzie kolejne kompendium wiedzy o ziarenkach w lakierach zmiennooptycznych. Tylko przydałyby się jeszcze kulki z matowych lakierów odblaskowych i absorbery z lakierów luminestencyjnych ( świecących w ciemności ) ... niestety Ja nie mam takich rysunków ... no może gdzieś coś o perłach ;)

Tytuł tego tematu został zmieniony...

edit.jacklack
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Ostatnio zmieniony przez jacklack 14-01-2011, 11:23, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 14-01-2011, 18:45   

jacklack napisał/a:
efekt ziaren perłowych który to w odróżnieniu od nich posiada nie czterokrotną, a aż sześciokątna zdolność odbicia rozczepionego światła które sprawia wrażenie że w powłoce są ukryte takie małe diamenty.

Tak.Właśnie te ziarna odbijają w wielu kierunkach światło.I tak np. "biały " xiralic z niewielką /śladową/domieszką pigmentów transparentnych rozrobiony w żywicy akrylowej,czyli w medium,nie w proszku,daje skrzący efekt w wielu kolorach.Oczywiście dochodzi tło i ewentualnie dobarwiany lakier bezbarwny.Nie da się tych efektów opisać.Trzeba zobaczyć.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 14-01-2011, 19:18   

brokat

[ Dodano: 14-01-2011, 19:23 ]
plus filmik...w sumie jest już na forum.
http://www.youtube.com/watch?v=lzn_Oph4q40

DSC011brokat28.JPG
Plik ściągnięto 1345 raz(y) 969,13 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio124
Forumator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 254
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: lubelskie
Wysłany: 14-01-2011, 19:40   

xyralic :D

PICT0254_zmniejszacz-pl_2678.jpg
Plik ściągnięto 1030 raz(y) 34,75 KB

PICT0248_zmniejszacz-pl_6638.jpg
Plik ściągnięto 872 raz(y) 35,56 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-01-2011, 20:35   

Tu są ciekawe informacje o ziarnach "perły" używanych do farb i lakierów.

http://www.continentaltra.../MIKA-NATURALNA

[ Dodano: 14-01-2011, 21:09 ]
To też ciekawostka o kolorach ... tym razem o zwykłym czarnym :

Naukowcy z Centrum Lotów Kosmicznych imienia Roberta H. Goddarda stworzyli nowy materiał, który jest dziesięciokrotnie ciemniejszy od najciemniejszej farby na świecie. Został on stworzony z nanorurek węgla wyhodowanych na cząsteczkach tytanu. Do czego NASA go wykorzysta? Najczarniejszy z czarnych materiałów wyścieli wnętrza kamer oraz teleskopów służących do obserwowania najbardziej odległych miejsc w kosmosie. Obecnie do ich produkcji wykorzystywana jest farba Z306, która ma za zadanie pochłaniać odbijane światło. Okazuje się jednak, że Z306 nie jest dostatecznie czarna: 40% danych przelatujących przez kosmiczne soczewki jest nieczytelnych z powodu natężenia światła.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 15-01-2011, 13:00   

PROJEKTER, i co z ta zawiesina brokatu?? mozna to kupic w Polsce? ;)
hym chciałbym taki czarny z tej NASA...
a ta mika jest stosowana w lakierach samochodowych??bo przeczytałem ze do farb przemysłowych...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 16-01-2011, 12:34   

unek83 napisał/a:
PROJEKTER, i co z ta zawiesina brokatu?? mozna to kupic w Polsce? ;)
hym chciałbym taki czarny z tej NASA...
a ta mika jest stosowana w lakierach samochodowych??bo przeczytałem ze do farb przemysłowych...


O tą zawiesinę z brokatem muszę spytać jednego z dystrybutorów lakierów przemysłowych bo to temat z prezentacji lakierów do malowania tworzyw sztucznych. Z całą pewnością to między warstwa i może być kładziona na dowolny suchy i zmatowany materiał ( może także na bazę, ale o to najpierw zapytam ) i potem pokryta lakierem bezbarwnym. Jak pamiętam technikę lakierowania i darcia tego brokatu to pewnie w tej zawiesinie chodzi o to żeby zmniejszyć ilość aplikowanych i szlifowanych warstw lakieru bezbarwnego. Zakładam że ta zawiesina to jakieś neutralne spoiwo na 90 % to akryl 1K.

Wybaczcie, ale ten efekt i szczegóły technologiczne jego aplikacji jakoś nigdy nie był w kręgu mojego szczególnego zainteresowania (ale człowiek uczy się całe życie ... skoro zmuszacie mnie do zebrania informacji to i mnie przyda się wypełnienie luki w wiedzy :)


Co do perły i miki to z cała pewnością to ten sam materiał który jest w lakierach samochodowych. Tu jednak w ten minerał oprawiane jest ziarenko aluminium pracujące jako lustro.

Działa to tak:

Pasmo barw niewidzialnych ( zwane popularnie światłem naturalnym, lub białym ) złożone z z fal świetlnych o rożnej długości i barwie ( tęcza ) wchodzi do wnętrza powłoki i trafia na odbłyśnik w perle w formie ziarenka aluminium. Próbując się wydostać zostawia w powłoce ten promień w jakim kolorze jest zabarwiony pryzmat ( mica ) lub zastosowany w recepturze koloru transparenty pigment.

To trudne wyjaśnić to teoretycznie ( może No-limit to zrobi lepiej ode mnie ;) ) ale pomimo tej samej zasady optycznej jest spora różnica pomiędzy powłoką zbudowaną np. z czerwonej perły z oprawionym ziarnem aluminium i transparentnego czerwonego pigmenty, a powłoki z białej perły ( miki ) bez tego ziarenka w pryzmacie za to z ziarnami dodanymi luzem w transparentnym czerwonym pigmencie. ( zawiłe to więc się skoncentrujcie ) Nie piszę tu o kolorze tej powłoki tylko o tym co widać wewnątrz. Perła ( mica ) bez odbłyśnika ( z zasady biała ) rozczepia światło jak pryzmat i w lakierze widać rożne intensywne kolory .... nawet jak powłoka ma swoją barwę dzięki transparentnej warstwie pigmentu np. granatowego. Natomiast mica zabarwiona, już nie rozczepia światła jak pryzmat tylko zamyka ( dokładnie to deformuje ) jeden ze składników pasma niewidzialnego. W praktyce efekty uzyskiwane z kolorowej perły bez ziarna aluminium wewnątrz, są raczej kiepskie. Tzn. tak delikatne, że jak samochód się tylko lekko porysuje to już nie wiadomo, czy to solid, czy perła. Tu też jest wyjaśnienie przyczyny z jakiej niektóre firmy mają na swoim mieszalniku np trzy czerwone perły ... a inne tylko jedną.

To ziarno aluminium w mice to podstawowa różnica pomiędzy zastosowaniem tego materiału w farbach przemysłowych i samochodowych. Generalnie jednak to ten sam minerał co w linku powyżej. Kryształ. Jednak dla potrzeb branży samochodowej ... jeszcze modyfikowany w przypadku większości pereł kolorowych ... bo te nie występują już naturalnie tylko są wynikiem modyfikacji przemysłowych. Naturalna barwa to biała mica i niebieska ( błękitna ).
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 16-01-2011, 13:14   

PROJEKTER, dlatego cie mecze o ta zawiesine ;) ...bo jak sobie przypomne ile jest pracy przy tym to juz mi sie nie chce...
a wiesz przeciec rózni sa klienci...jeden chce zwyły czarny a drugi wymyslony kolor..
hym ta zawiesina jest idealna na pojedyncze jednostki ....i ile czasu mozna zaoszczedzic...
jesli chodzi o ta mike...nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale to jedno ziarenko jest w róznych kolorach jak swiatło pada na nie...czy tak?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 16-01-2011, 13:40   

O zawiesinę ( handlowo nr. , producent i cena i gdzie to kupić ) zapytam najszybciej jak się da.

Co do perły ... to - TAK jak napisałeś. Białe ( bezbarwne ) ziarenko jest jak pryzmat. Rozczepia światło na kolorowe efekty. http://pl.wikipedia.org/wiki/Pryzmat
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 16-01-2011, 22:53   

ok to czekam..a ta mika jest w jakiej konsystencji?
a tu rodzynek w brokacie znaleziony na allegro
http://otomoto.pl/daewoo-...-C16901862.html
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-01-2011, 12:16   

unek83 napisał/a:
ok to czekam..a ta mika jest w jakiej konsystencji?


Mika nie występuje w odrębnej zawiesinie, ani jako pigment w wersji handlowej. ( tzn Ja nie wiem żeby występowała ). To składnik komponentów lakierów perłowych na mieszalnikach ... jak ziarno aluminiowe w metalicach.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PP
Stały Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 79
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Toruń
Wysłany: 19-01-2011, 14:08   

Xirallic potocznie jest nazywany "perłą syntetyczną".
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-01-2011, 14:59   

PP napisał/a:
Xirallic potocznie jest nazywany "perłą syntetyczną".


... a wiesz może coś konkretnego o jego budowie ( np. kształcie ziarna ) ? Efekt jest przecież inny niż przy mice.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 20-01-2011, 23:29   

PROJEKTER, kształt ma w formie płatka..tak jak pisałem wczesniej.
perła -małe ziarenka w rónym kolorze
brokat -duze ziarenko w róznych kolorach
xiralic-w formie płatka wiekszy od metlika

to jest mój punkt widzenia na te lakiery ;) jestem lakiernikiem a nie kolorysta jak wczesniej napisałem...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 21-01-2011, 20:03   

unek83 napisał/a:
PROJEKTER, kształt ma w formie płatka..tak jak pisałem wczesniej.
perła -małe ziarenka w rónym kolorze
brokat -duze ziarenko w róznych kolorach
xiralic-w formie płatka wiekszy od metlika

to jest mój punkt widzenia na te lakiery ;) jestem lakiernikiem a nie kolorysta jak wczesniej napisałem...


perła - bardziej przypomina ziarenko kryształu
brokat to zdecydowanie pasek foli

a.... o xiralicu niestety ... nic nie wiem.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 21-01-2011, 20:11   

[quote="PROJEKTER"]
unek83 napisał/a:
[b]
To trudne wyjaśnić to teoretycznie ( może No-limit to zrobi lepiej ode mnie ;)
He,he :) Jak nadmienił Jacek,można wyobrazić sobie ostrosłup o podstawie czworokątnej/perła/ lub sześciokątnej ze ściętym wierzchołkiem/xirallic,stąd efekt gwiazdki na wprost i pod kątem /.W zależności od napylonych związków odbijają światło czerwone,zielone itd.Podstawa to biała perła,xirallic,które odbijają światło jak pryzmat,ale nak nadmienił Robert odcień/kolor/ można modyfikować pigmentami zawartymi w medium/żywicy/.W pełnym słońcu i tak odbija kolorami tęczy.
No.to byłoby tyle na dziś.Jak coś nie tak,liczę na wsparcie .
.


[ Dodano: 21-01-2011, 20:34 ]
Na temat brokatu -może jutro. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 21-01-2011, 20:50   

PROJEKTER, mi chodziło tylko jak to widac w słoneczku ;)
fachowo to wy napiszecie...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 21-01-2011, 22:26   

Może uda mi się obrazowo przedstawić: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ostros%C5%82up ;
nieczytelne rysunki dlategoi: http://pl.wikipedia.org/w...prawid%C5%82owy
I dalej : http://pl.wikipedia.org/w...C5%9Bci%C4%99ty
też nieczytelne;w każdym razie xirallic to sześciościan.

[ Dodano: 21-01-2011, 22:31 ]
unek83 napisał/a:
PROJEKTER, mi chodziło tylko jak to widac w słoneczku ;)


Gwiazdy/nie tak choinkowe jak brokat/ pod warunkiem odpowiedniego tła,kontrastu.Można zastosować w klarze.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 21-01-2011, 22:39   

Może ten link trochę pomoże
http://www.standox.de/sta...THK_Farbton.pdf
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 21-01-2011, 22:48   

Spróbujcie Panowie pokazać na monitorze na czerwonej perle/AM 72/ z efektem xirallic AM 725 /też czerwony,ale czerwony xirallic/ :) ;) .
Nawet w czerwonym perłowym lakierze, z czerwonym perłowym pigmentem,będzie widoczny czerwony xirallic/oczywiście w odpowiedniej ilości/.Duży włpyw na efekt ma tło.Rzadko jest stosowany ze względu na cenę.A nawet niewielkie ilości robią różnicę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 21-01-2011, 23:42   

jacklack napisał/a:

Pozwolę wtrącić co nieco do tematu..Xsyrallic to taki wzbogacony efekt ziaren perłowych który to w odróżnieniu od nich posiada nie czterokrotną, a aż sześciokątna zdolność odbicia rozczepionego światła które sprawia wrażenie że w powłoce są ukryte takie małe diamenty..(tak to wygląda z oka ludzkiego)...pigmenty Xsyrallic'a powstawiają z płytek z tlenku glinu Al2 O3 ..przeważnie jest ich kilka rodzai i kolorów na mieszalniku i w zależności od zdolności odbicia i rozczepienia światła dla danego koloru są one dodawane do niektórych kolorów które definiuje receptura...

Myślę, że powyższy tekst trochę rozjaśni poniższy link
http://www.hessen-nanotec...1/Heckmeier.pdf
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 22-01-2011, 10:22   

Świetny link opisujący efekt "Cameleon".
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 22-01-2011, 10:50   

Bardzo fajny materiał analityczny ... i bardzo prosto podany.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 28-01-2011, 23:38   

http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=221a tu mały wykop z forum :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dawid1989
Wymiatacz


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 158
Punkty: 6/4
Skąd: Mielec
Wysłany: 31-01-2011, 17:19   

Panowie potrzebuje numery niebieskich kolorów które posiadają w składzie xiralic.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 31-01-2011, 18:12   

Numer lakieru 35J Mazda-bardzo ładny kolorek, tyle tylko, że efekt widoczny w słoneczku. ;)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dawid1989
Wymiatacz


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 158
Punkty: 6/4
Skąd: Mielec
Wysłany: 31-01-2011, 20:08   

Kurde własnie bylem dzisiaj w mieszalni i jak dla mnie ten kolor jest za ciemny. szukam czegoś jaśniejszego lecz w mieszalni nie są w stanie mi znaleźć bo typ mówił że rzadko sie te farby robi i nie pamięta do których idzie xirallic. interesuje mnie odcień taki w granicy tego z mojej alfy 422a http://www.lakierowanko.info/viewtopic.php?t=3906. będe ja ponownie lakierował z tym że chce uzyskać cie
kawy efekt.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 01-02-2011, 08:53   

Cytat:

Panowie potrzebuje numery niebieskich kolorów które posiadają w składzie xiralic.

sprawdź sobie jeszcze te kolorki:
Mazda 27B
Fiat 980
Honda B550P lub B550P-YY
Peugeot KGS
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 01-02-2011, 10:30   

tofik,
a masz jakies fotki tych kolorków??
paswały by tutaj ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 01-02-2011, 15:08   

unek83 napisał/a:
tofik,
a masz jakies fotki tych kolorków??
paswały by tutaj ;)


Niestety nie posiadam fotek tych kolorków, żeby je znaleźć musiałem przewertować kilkadziesiąt wzorników, a następnie posprawdzać receptury, czy aby na pewno w te kolory wchodzi niebieski xyrallic.
Myślę, że nie ma sensu robienia zdjęć fiszkom ze wzornika, a jeżeli już to trzeba by było robić foty w słoneczku żeby zobaczyć efekt.

[ Dodano: 01-02-2011, 15:09 ]
Starałem się podbierać te kolorki pod kolor Alfy z linku dawida1989.
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dawid1989
Wymiatacz


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 158
Punkty: 6/4
Skąd: Mielec
Wysłany: 01-02-2011, 16:21   

Dzieki kolego za te numerki jutro pojadę do mieszalni i je sprawdze ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne