lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dupont i długo nic... A jeśli coś innego ?
Autor Wiadomość
Grzegorz_J
Forumator


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 241
Punkty: 2/1
Skąd: Tarnów
Wysłany: 11-01-2011, 23:57   Dupont i długo nic... A jeśli coś innego ?

O firmie Dupont nie trzeba pisac bo to ogolnie sprawdzona marka jako dobra i pewna.
A co jesli ktos nie ma mozliwosci korzystania np z baz DP(niedostepnosc w regionie) a chce wykonywac naprawy na jednej linii technologicznej?
W moim regionie nie ma zadnego dostepu do baz DP a i zreszta innych materialow tez.
W jednym sklepie zamowili swego czasu niewielka partie lakieru 3750s i 3800. Ten pierwszy wykupilem caly a nikt inny tego lakieru nie kupil nawet setki. 3800 nie bralem bo nie mam mozliwosci wygrzania wiec stoi. Kupowanie przez internet mija sie z celem bo roboty masa i brak czasu.

Do tej pory robilem mieszanke firm bo takie nawyki wyciagnalem z firmy gdzie nauczylem sie tego zawodu. Tak np. szpachla 4cr, podkład, epox i reaktywny nowol, klar 4cr, rozcienczalniki novol, baza autocolor lub RM. Mieszanka wybuchowa ale daje rade.

Chce przejsc na jedna linie i marzeniem by bylo DP ale nie z mojej winy nie do zrealizowania.

I w takim razie co tu wybrac? Kiedy cała reszta to rzekomo... [....]
Dodam że raz spróbowalem calej linii standoxa i porabialo sie super, tylko zrazilem sie klarem ktory nie chcial wyschnac a po 6 miesiacach wazyl.
Macie jakies propozycje sprawdzonych linii, takich w ktorych jest pewnosc ze moge spac spokojnie i nie trzeba sie bac poprawek wiedzac ze prace wykonalo sie prawidlowo?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
paul_van_cristo
Guru


Wiek: 35
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 436
Punkty: 5/2
Skąd: s-ki
Wysłany: 12-01-2011, 00:38   Re: Dupont i długo nic... A jeśli coś innego ?

Grzegorz_J napisał/a:
Kupowanie przez internet mija sie z celem bo roboty masa i brak czasu.



jak roboty masa to czas na swój mieszalnik i mat na miecha za kilka tyś.

a przez neta można sobie zawsze coś troche taniej hurtem ;)

a jak by co to ja pracuje na novolu linia prof... i jak na razie jest ok, ale wszystko zależy od dobrej technologi ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 12-01-2011, 14:50   

Zacznij od tego, co masz w okolicy ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PP
Stały Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 79
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Toruń
Wysłany: 18-02-2011, 17:37   

A zastanawiałeś się nad materiałami innej marki z grupy DuPont ? Np. Standox ?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 18-02-2011, 17:59   

Wierć dzure w brzuchu sprzedawcy w okolicy ja tak wierciłem ponad miesiąc i wywierciłem wkońcu duponta
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 18-02-2011, 20:59   

A IWAT?
Ja potestowałem teraz trochę IWAT-a i jest naprawdę spoko.
Podkłady są super tylko trzeba brać te z lepszej linii - wersji. Plusem jest to, że epoksyd jest w kilogramowych puchach a nie jak w DP tylko w wiadrze.
Także podkłady są spoko, baza konwencja też. Bazą byłem bardzo mile zaskoczony i jakością i ceną. Baza wodna też jest w spoko cenie i ma ponoć jeszcze jeden plus ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem więc na razie tego nie opiszę.
Jedyne czego nie testowałem to klary, ale ponoć też są spoko. Przetestuję je {2 rodzaje} za około 2-do 3 tygodni na moim aucie, bo na cudzych nie bardzo chcę.
Jak masz możliwość przetestowania to sprawdź, a nóż Ci podpasuje.
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 18-02-2011, 22:51   

łysy73 napisał/a:
Ja potestowałem teraz trochę IWAT-a i jest naprawdę spoko.


tera mam podklady iwata w pracy, mozna grubo klasc z tego co zauwarzylem ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 18-02-2011, 23:07   

Witam!
Jest wiele firm które maja materiały z wysokiej półki, nie musi to byc dupont. Nie wiem jak wyglada sytuacja w polsce obecnie z przedstawicielami chemi lakierniczej. Przypuszczam ze obok duponta jest jeszcze PPG, Sikkens, Standox, Spies Hecker, i pare mniejszych.

nie dajmy sie tez zwariowac na poczatek, jak dresiarze: od stóp do głów np. adidas!

Stosuje od lat mieszane produkty róznych firm i tragedii nie ma ani reklamacji za kazdym razem. Oczywiscie musza to byc oryginalne produkty. Sprawa zaczyna sie komplikowac przy ewentualnych reklamacjach materiału u dostawcy lub firmy produktu jesli uzyjesz np. bazy i klaru innych firm! ale znam ten problem tylko z polski bo za granica klijent (warsztat) ma wieksze prawa i idzie mu sie na reke bo konkurencja jest na rynku spora i moze se zmienic w kazdej chwili producenta chemi! inni tylko czekaja- uwierz mi.

Grzegorz_J napisał/a:
Dodam że raz spróbowalem calej linii standoxa i porabialo sie super, tylko zrazilem sie klarem ktory nie chcial wyschnac a po 6 miesiacach wazyl.


szkoda, ze nie spróbowałes innego klaru standoxa, wybór jest spory wliczajac produkty SH lub DP bo to ten sam koncern.

Grzegorz_J napisał/a:
W moim regionie nie ma zadnego dostepu do baz DP a i zreszta innych materialow tez.


mysle, ze jak bierzesz spore ilosci materiałow to zadzwon do którego kolwiek przedstawiciela chemi lakierniczej albo dystrybutora materiałow i spytaj o bezposrednia dostawe do domu pod drzwi! a jak masz działalnosc to jeszcze mozesz ten materiał sprzedawac z zarobkiem w swoim regionie.

Pozdro!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 18-02-2011, 23:51   

TeeM napisał/a:
Standox, Spies Hecker

z tego co wiem ci prducenci to samo...komonenty konwecji spies heckera sa mieszane z standoxem...tak jest ...został tylko szyld spies ..
a propo klaru własnie robie na standoxie i powiem jestem mile zaskoczny fajnie sie rozlewa na szybkim utw.w temp 20 stopni praktycznie po 4 -5 godz mozna polerowac..
i nie smierdzi jak np profix czy inne z tanszej połki.litr wraz utwa kosztuje u mnie 90 zł
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 19-02-2011, 00:04   

unek napisał/a:
i nie smierdzi jak np profix


jedni mowia ze upol smierdzi, dla mnie jest przyjemny a nie jestem cpunem. chyba kwestia gustu ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 19-02-2011, 00:06   

martek napisał/a:
jedni mowia ze upol smierdzi

Duxone też ma swoisty zapach.
 
     
Grzegorz_J
Forumator


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 241
Punkty: 2/1
Skąd: Tarnów
Wysłany: 19-02-2011, 11:42   

Mój przerób nie jest taki żeby do mnie dostawcy przyjeżdzali.
Jak na razie wybór to RM z CSV i poza bezbarwnym to wszystko od nich.

A DP 3750s to jest chyba z grzybów robiony :P
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 20-02-2011, 12:53   

Ale podkłady też masz rm? Nie kupuj o nich podkładów oraz szpachli natryskowych gold car, to wielka kupa.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne