lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
26-01-2011, 16:56
Mieszanka o różnych modelach sata
Autor Wiadomość
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 29-11-2010, 16:03   

No i jak zwykle w Pana postach to bywa jest tu obszerny post ale poza jednym zdaniem kompletnie nie na temat który został poruszony.
Masę ludzi zmienia samochody na inne marki niż poprzednio mieli właśnie dokonując wyboru pomiędzy nie raz diametralnie różnymi modelami.
To samo tyczy się mojego porównania: Jeśli ma Pan jakieś problemy z czytaniem to powtórzę że porównałem sobie te pistolety do siebie, bo miałem je wszystkie pod ręką i miałem taż takie kaprycho {co do którego za przeproszeniem g...o co komu do tego}.

Wracając do pistoletu SATA 4000 RP 1,3 Digital zakupionego z myślą głównie o aplikacji bezbarwnych lakierów nawierzchniowych marki DuPont, a konkretnie 3750, nadal nie usłyszał tu nikt poza zdaniem że jest to nieodpowiednio dobrany pistolet -a w zasadzie głowica- jaka prawidłowo powinna on być.
Jeśli się twierdzi, że jest nie taka jak powinna być to będąc naiwnym nasuwa się myśl, że usłyszy się też dlaczego jest nie odpowiednia, do czego ona powinna być stosowana, oraz jaka powinna być prawidłowa do wyżej wymienionych prac.

Jest wielu ludzi chętnych w przyszłości dokonać zakupu takiego pistoletu do dokładnie takiego samego celu, więc można ich zawczasu przestrzec przed popełnieniem błędu, czy też wprowadzeniem ich w błąd.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 29-11-2010, 18:20   

PROJEKTER napisał/a:

Czy to SATA, czy IWATA czy inny markowy sprzęt niestety trzeba do nich dojrzeć zawodowo i po to własnie ci markowi producenci prowadzą właśnie cykliczne szkolenia.

Z pewnością zapoznał się Pan z zamieszczoną przez mnie informacją na temat wymaganej obecnie zaawansowanej wiedzy przy wyborze konkretnego pistoletu i typu głowicy ... co przez innego pseudo fachowca pełniącego TU rolę Sheryfa kropka B .... zrozumiane zostało jak "niby" krytyka aparatów SATA.

Projekter chyba nie uważasz że baqo to jakiś lakiernik z pierwszego bicia...rozmawiałem z nim i rozmawiam o rożnych sprawach dotyczących zarówno materiałów i ich aplikacji, jak również o pistoletach, i nie odniosłem absolutnie wrażenia że Wojtek nie jest dojrzały jak to ująłeś zawodowo, a wręcz przeciwnie... tutaj w tej zacytowanej wypowiedzi ewidentnie widać że się go bezpodstawnie czepiasz, a tak być nie może...po to jest forum aby każdy...podkreślam każdy z lakierników wyrażał swoje zdanie w danej kwestii, i jeżeli ktoś się z danym zagadnieniom nie zgadza może je sprostować i naświetlić je ze swojego punktu widzenia bez używania wszelkich epitetów i sarkazmu w podtekście w kierunku innych...tak wiec proszę aby trzymać się, i odnosić do konkretnego tematu a nie kierować 90% swojej wypowiedzi w kierunku danego użytkownika czy użytkowników robiąc zamieszanie i bałagan na forum....
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 29-11-2010, 22:20   

PROJEKTER napisał/a:
może Pan Sheryf kropka B

Cytat:
to będzie też Pan wiedział jaka powinna być prawidłowa.
PROJEKTER napisał/a:
Niestety drogi Panie,

PROJEKTER napisał/a:
wiec jak Pan widzi w przypadku SATA

PROJEKTER napisał/a:
Oczywiście ma Pan prawo do własnej opinii

PROJEKTER napisał/a:
pewnością zapoznał się Pan

PROJEKTER napisał/a:
Żeby zrozumiał Pan o jakich nie wyobrażalnych dla Pan niuansach piszę

PROJEKTER napisał/a:
Drogi Panie ... sugeruję troszeczkę poszperać

PROJEKTER napisał/a:
bo jak zauważył Pan Sheryf kropka B .

łysy73 napisał/a:
No i jak zwykle w Pana postach to bywa

jacklack napisał/a:
Projekter chyba nie uważasz że baqo to jakiś lakiernik z pierwszego bicia.

baqo napisał/a:
słuchaj zamądrzały cwaniaczku

Jak tak dalej będzie to będę się zwracał do was "paniusie obrażalskie" :) .
Zamiast jak facet z facetem wyjaśnić co wam dolega,choćby wrócić do żródła konfkiktu.Panujecia sobie?Wyzywacie się od .......różnych.
Chłopcy po ile macie lat?...Jedeen młody,drugi zgred,trzeci w wieku średnim,a ja też w średnim...do setki :) .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 30-11-2010, 00:53   

No-limit napisał/a:
Zamiast jak facet z facetem wyjaśnić co wam dolega

@Bez-limitu jak to co dolega? Problem wieku sredniego! he he he
@Jackblack- zbanuj wszystkich niegrzecznych chłopaków i tyle :ban:

@TeeM- powiedział co wiedział! :glupek: :glupek: :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 30-11-2010, 02:21   

TeeM napisał/a:
@Jackblack- zbanuj wszystkich niegrzecznych chłopaków i tyle :ban:

:) :) ...Stary...jak bym miał tak postępować to by już chyba z połowę forum nie było...zawsze trzeba iść na jakiś kompromis po zapoznaniu się z problemami obu sprzecznych stron, i w optymistycznym duchu czekać na pozytywnie relatywnie zakończenie ewentualnego sporu..zawsze można się dogadać, noo chyba że ktoś jest celowo złośliwy i tego nie chce,ale to się raczej nie zdarza..aczkolwiek znam przykłady z życia kiedy to zabici przyjaciele stają się w ułamku sekundy wrogami, a zażarci wrogowie w jeszcze szybszym tempie stają się przyjaciółmi, i oby ta druga opcja była tą opcją przewodnią, łączącą ludzi pozytywnie w stosunku do siebie...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 04-12-2010, 19:11   

Jako, że do dziś Pan Projekter nie wytłumaczył, czy też nie udowodnił Swojej teorii o tym, że wspomniana SATA 4000 RP 1,3 ma nieodpowiednią głowicę do klarów sam wyjaśniam iż ma odpowiednią, co potwierdził główny dystrybutor i serwisant Saty w Polsce:
29 listopada wysłałem zapytanie:
Witam serdecznie.
Jestem -a w zasadzie byłem- w miarę szczęśliwym posiadaczem SATY 4000 RP 1,3 Digital o numerze: 166579 {numer odczytany z pudełka bo akurat teraz nie mam pistoletu "pod ręką"}
Otóż zakupiłem ten pistolet z myślą o używaniu go głównie do aplikacji lakierów nawierzchniowych maki DuPont o symbolu 3750S
Niestety w dniu dzisiejszym dowiedziałem się właśnie, że sprzedano mi niewłaściwy model pistoletu, a konkretnie z niewłaściwą głowicą.
Dlatego też zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o powiedzenie mi jaka głowica powinna w nim być do moich prac, oraz ile taki zestaw kosztuje i na kiedy byłby dostępny?
Przy okazji jeśli mogę się zapytać to prosiłbym o podpowiedź do aplikacji czego jest przeznaczona głowica którą mam obecnie w tym pistolecie?
Z góry dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.
Gun pomalował zaledwie kilka -kliknanaście- elementów i nie wiem co mam
o tym sądzić.
Raz jeszcze dziękuję.
Andrzej
Aha słyszałem o typie głowicy do tego modelu z oznaczeniem literowym "C"
bodajże. Czy taka powinna u mnie być?

I już 30 listopada dostałem odpowiedź:
Witam,
pistolet lakierniczy , który Pan kupił i używa do lakieru bezbarwnego nadaje się w 100%.
Niektórzy lakiernicy używają również dyszy 1,2 ale w zaleceniach SATA występują obydwie dysze 1,2/1,3.
Dysza 1,3 C występuje tylko w pistoletach 4000 HVLP (niskociśnieniowych)
.,
Pistolet 4000 RP 1,3 można również używać do lakierów bazowych i wodo rozcieńczalnych. Przy dyszy 1,3, którą Pan posiada i zauważy , że tego materiału idzie trochę za dużo proszę wyregulować iglicę wkręcając śrubę regulacyjną.
Technicy z DuPonta częściej lakierują dyszą 1,2 ale to nie znaczy , że dysza 1,3 jest nieodpowiednia.. Dlatego proszę się nie przejmować i trzymać pistolet zawsze dokładnie umyty , a na pewno będzie Pan zadowolony.
W przypadku dalszych wątpliwości proszę o kontakt.
Pozdrawiam
Bernard Kołodziej
e-mail sta@sata.pl

Także wypowiedzi w tym temacie Pana Projektera są nieadekwatne do rzeczywistości i proszę jak widać nie brać ich pd uwagę.
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 05-12-2010, 20:16   

Po pierwsze kolego to temat o IWATA W 400 z głowicą WBX

Po drugie to nadal nie wiesz jaka dysza i głowica powinna być w pistolecie SATA 4000 B RP dedykowanym do lakierów DuPonta .... 1,3 ? .... 1,2 ? czy może 1,2 W ?

Dlatego Ja proszę wszystkich żeby zaczęli traktować informacje udzielane przez @łysy jako rzetelne i wyczerpujące jak jest także i w tym przypadku. Ta z postu powyżej jest właśnie taka. Kto chce kupić SATA 4000 RP .... to niech dokupi sobie jeszcze dwa dodatkowe zestawy dysz i głowic. BRAWO @łysy ... rzetelny i fachowy post specjalisty :glupek: BRAWO ! ... o to własnie chodzi na profesjonalnym forum ... o krętactwa i wymijane informacje .... może tak a może siak.

a jeżeli chodzi o mnie .... to nic się dowiesz o SATA. Jesteś za arogancji żebyś zasłużył na takie informacje...
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 06-12-2010, 08:18   

Przecież już wyjaśnili mu w mailu a Łysy nam te info udostępnił. Skoro jego dysza została uznana za odpowiednią to o co dym. Pytanie było czy ta dysza się nadaje do klaru, a nie która jeszcze dysza poza tą co ma Łysy się nada. Która dysza się jeszcze nadaje to można sobie zapytać technika z CSV który testuje saty i devilbisy albo tego gościa co łysy do niego pisał. Na razie temat jednej konkretnie dyszy został wyjaśniony i bardzo dobrze bo biorę do testu taką właśnie satę celem jej prawdopodobnie późniejszego zakupu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 06-12-2010, 11:37   

michalLbn napisał/a:
Przecież już wyjaśnili mu w mailu a Łysy nam te info udostępnił.


Mi też odpowiedzieli mailowo na zapytanie o przeznaczenie dysz a dokładniej o przeznaczenie dyszy 1.2W w RP i 1.2C w HVLP.

Znając niemieckie podejście i systematyczność, juz samo oznaczenie W i C wyjaśnia ich dodatkowe przeznaczenie i bardzo łatwo domyślic się i ch znaczenia.

Niewiem z czego Robert robi taką tajemnicę, ściemniając o specjalnych właściwościach różnych dysz w nowej sacie i o problematycznym wyborze, którego nie jest w stanie ogarnąć zwykły lakiernik.

Ostatecznie moj wybór przyszłej saty 4000 RP to dysza 1.3.

Zauważcie co zmieniło się w oznaczeniach dysz a dokładniej w dyszach hvlp.
Przedtem w serii 3000 była tylko jedna dysza do baz wodnych WSB - teraz raczej wszystkie są do bazy wodnej oprócz 1.2C, bo ona jest do ..... tego samego , ale odwrotnego co dysza 1.2W w RP.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 06-12-2010, 15:28   

mkautos napisał/a:
Niewiem z czego Robert robi taką tajemnicę, ściemniając o specjalnych właściwościach różnych dysz w nowej sacie i o problematycznym wyborze, którego nie jest w stanie ogarnąć zwykły lakiernik.


A gdzie Ja tak napisałem kolego MK ? ... możesz wkleić jakiś taki post ode mnie ?
Nie chodziło przypadkiem o post dotyczący trudności wyboru dysz materiałowych i porównywania miedzy sobą pistoletów SATA, IWATA, ITW gdy nie wie się do końca do czego jest konkretna głowica ? Np. WSB, WBX, WB, LV1, LV2, H1, T1, T2, C, W ... Nooooo .... to proszę o precyzję wypowiedzi. :nono:

Po drugie nie robię żadnych tajemnic .... tylko nie udzielam informacji w tym temacie, ze szczególnym uwzględnieniem kolegi @łysego z powodu bezczelnych komentarzy. Zresztą to pewnie tylko Ja widzę w tym e-mailu stwierdzenie .... technicy DuPont używają 1,2 ( ciekawe dlaczego ? ) ale może być 1,3 ... ( może też być inny model SATA, albo głowica 1,4 jak się wkręci iglice prawie na maks ) Sądzę, że gdyby SATA miała dostarczyć z sześć pistoletów 4000 RP do ASO opartej o technologie i mieszalnik DuPonta, a lakiernicy byli by szkoleni w Warszawie to nie było by żadnych wątpliwości jak skonfigurować pistolety do bazy i klaru. I obstawiam że żaden nie miałby dysz 1,3.

... A jak już ktoś ma taki, a nie inny :) .... to niech go używa w takiej konfiguracji jaka mu wpadła w ręce. Da się przecież tym lakierować to SATA ... tylko @łysy narzeka, że strasznie pyli.

Więc ... co do precyzji informacji to nadal nie wiem z postów na Forum, czy SATA 4000 RP ma być do lakieru DuPonta kupiona z dyszą 1,3 , 1,2 czy 1,2W ? ... Pewnie nie ma żadnej różnicy ? .... albo w zestawie są dwa komplety i można sobie wybrać :hahaha1: ...

a czy wy przypadkiem nie zapominacie, że to .... RP ?

To w kwestii wyjaśnień ... a w kwestii porad ... Zasugeruję ci MK żebyś jednak poważnie się przyjrzał jak pracuje 4000 HVLP z dyszą C .... zanim uznasz że C to CLEAR. Sprawdź więc jak ten pistolet nakłada bazę ... a potem napisz co zauważyłeś. Tak stwierdzić z góry że "W" to Wather a, C to Clear to bym się nie odważył. Ale - faktycznie .... tego nie napisałeś. Tak zdecydowanie to można napisać np o głowicy WB w IWATA 400. ( bo to temat o IWATA :) )

Ja to zrobię ... WB1 - NIE NADAJE SIĘ ABSOLUTNIE DO BAZ KONWENCJONALNYCH I JEST Z NIĄ KIEPSKO PRZY LAKIERACH BEZBARWNYCH I EMALIACH AKRYLOWYCH. WB2 nadaje się do bezbarwnego jako ostateczna ostateczność w dyszy 1,4 i tylko z taką normalnie lakieruje. WB2 uznać należy za głowice tylko i wyłącznie do bazy wodnej ... i to ten rzadki przypadek gdzie nawet, przy wielkiej staranności aplikacji są problemy z tzw. uniwersalnością takiej konfiguracji ... napisałbym jeszcze o głowicy T1 ITW, ale Ja nie lubię DeVilbisa GTI PRO.

Kto chce podyskutować o tej opinii... dyskutujmy ... bo to jest precyzyjna informacja i mogę jej bronić argumentami, oraz wskazać dlaczego tak jest. ... a podchodzenie do sprawy .... może być taka, albo taka, albo jeszcze inna, ale ta nie jest zalecana ... to jest własnie takie jak profesjonaliści lubią najbardziej. Do matowania 400 ... ale może być 320 jak już trochę zużyty ... ;)

Co do twojego wyboru MK dla modelu 4000 RP - dysza 1,3 ... to pewnie wiesz co robisz ?

@łysy taki ma ( czy miał ? ) i nie piał z zachwytu. Coś tam pisał, że wali w cholerę materiału w powietrze ... a np. 1,4 w modelu RP SATA ... jest tu gdzieś opis z lakierowania modelem 3000 RP wyszło na to, że raczej to już trudne zadanie przy rzadkim lakierze nawierzchniowym.... Pan baqo ... coś tam napisał że ma 1,3 ale teraz kupi ... no inną ....

Więc co tam 1,2, czy 1,3 żadna różnica 1,3 czy 1,4 w RP też żadna. :)

Jak już będziesz miał 4000 RP w ręku to obejrzyj jak wygląda układ otworów na tych głowicach w porównaniu z modelem 3000 RP. Weź jeszcze pod uwagę, że technologia HVLP właśnie wkracza w końcową fazę swojego istnienia ... i dlatego dla Sata 4000 HVLP są opracowane głowice o oznaczeniu "C" ( ... a miałem już nic nie pisać ... :glupek: )

Masz @MK kontakt do przedstawiciela SATA ... dowiedz się u wiarygodnego źródła i podziel się tymi informacjami na Forum. Co chcesz ode mnie ? Ze mną o SATA to już tylko przez PW można coś niecoś.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 06-12-2010, 15:49   

PROJEKTER napisał/a:
Co do twojego wyboru MK dla modelu 4000 RP - dysza 1,3 ... to pewnie wiesz co robisz ?


Niewiem, niemam potrzeby teraz zmieniać bo moj RP jest jeszcze na dotarciu
Jak i hvlp. ;)
Do tego czau az zdecyduje sie konkretnie na zakup 4000 Rp, juz nie wytrzymasz i się w końcu wygadasz.
PROJEKTER napisał/a:
Zasugeruję ci MK żebyś jednak poważnie się przyjrzał jak pracuje 4000 HVLP z dyszą C .... zanim uznasz że C to CLEAR. Sprawdź więc jak ten pistolet nakłada bazę ... a potem napisz co zauważyłeś. Tak stwierdzić z góry że "W" to Wather a, C to Clear to bym się nie odważył. Ale faktycznie tego nie napisałeś.


Niestety niemam dostępu do testowego sprawdzenia różnych dysz a nawet powiem więcej - nie miałem w ręku tego modelu.

Ale by zdecydować się na zakup wystarczy mi słowo pisane, Twoje najlepiej, lub .... ciekawe kogo.
Gdybym tu przytoczył odpowiedz mailową i przypadkiem się przy niej upierał ,to by była niezła jazda.

Poczekam, poczytam. Stwierdzam że idzie jednak Cie za jezyk pociągnąć, ale niech temat drążą ci inni zdecydowani na zakup teraz lub w najbliższym okresie.

Ja stwierdzam ze mojej saty rp z dysza 1.3 nie zamieniłbym na mniejszą, stąd ta propozycja 1.3.
Ale skoro mam juz taki pistol, to raczej (czytając post Roberta) nie zdecyduję się na 1.3 lecz wybiore 1.2 z tego powodu ze taka dysza będzie bardziej precyzyjna i wydajna w ilości aplikowanego materiału na element dzieki nowej konstrukcji pistoletu.
Więcej % na elemencie zostaje, mniejszy odkurz, więc mniejsza dysza bedzie wdzięczniejsza niz 1.3 nad którą aby zapanować trzeba jednak wprawnej reki.
Oczywiście piszę o aplikacji przy max wykreconej iglicy, zgodnie z zaleceniami producenta.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 06-12-2010, 16:26   

No ciągniesz mnie za jęzor ciągniesz :nono: ... Szczerz powiem i to chyba najlepsze co mogę powiedzieć o tych pistoletach że pierwsza opinia była tak ze to tuning modelu 3000. Generalnie nadal tak uważam i kto ma 3000 niech nie panikuje i nie próbuje go wymieniać na nowszy model. Jednak gdy 4000 staje się przedmiotem dociekliwości wrednego specjalisty od rozkładania każdego elementu na atomy to tych różnic jest jednak sporo. Żebym się jednak w coś nie wpakował to odsyłam do wstępu postu ... nie ma zasadniczej różnicy ... ale tak akademicko gdy już "ktoś" zaczyna paluchem pokazywać na co zwrócić uwagę to dostrzega się niuanse. Pierwszy to własnie to przesunięcie nr głowic o oczko w dół w przypadku RP.

Nie mam jednak bladego pojęcia jak dział 4000 z dyszą 1,2 W ... no jakoś nikt takiej nie sprowadził ( chyba ? ) ... ale to tylko takie dywagacje.

Co do przetestowania 4000 to myślę MK że taki poważny gość jak TY nie powinien mieć problemów ze ściągnięciem któregoś z techników. Skoro chcesz kupić to pewnie kupisz, a nie tylko pogadasz ... Więc sam rozumiesz, że to już nie problem pokazać ci jak działa. Ja organizuje demo w stolarniach gdzie ktoś kupuje jeden używany 1000 i nikt nie ma do mnie z SATA pretensji o ten pokaz, czy taki wyjazd. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 06-12-2010, 17:05   

mkautos napisał/a:
Do tego czau az zdecyduje sie konkretnie na zakup 4000 Rp, juz nie wytrzymasz i się w końcu wygadasz.

http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=912
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 06-12-2010, 17:49   

Tak .... zdecydowanie mam za długi jęzor ... albo za szybkie paluchy :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 07-12-2010, 16:59   

PROJEKTER,

W związku z tym że jako jeden z zainteresowanych zakupem saty 4000 mam niejasności w wyborze odpowiedniej dyszy - dokładnie chodzi o oznaczenia 1.2W i 1.2C (wiadomo ktora w ktorym systemie pracuje), poprosiłem mailowo firmy, dystrybutorów tych pistoletów o wyjaśnienie sprawy.

PROJEKTER napisał/a:
Sprawdź więc jak ten pistolet nakłada bazę ... a potem napisz co zauważyłeś. Tak stwierdzić z góry że "W" to Wather a, C to Clear to bym się nie odważył. Ale - faktycznie .... tego nie napisałeś.


Ale - faktycznie .... tego nie napisałeś.

Oczywiście że nie, bo niemam sprawdzonych informacji na ten temat.
Chociaz przyznam że takie wyjaśnienie wydaje sie logiczne.

Pistolet RP przystosowany do bazy (wiadom dlaczego W )
Pistolet HVLP do klaru czyli C

Wydaje mi się że sata zrobiła te specjalne dysze dla lakiernika co ma zamiar kupic tylko jeden pistolet do bazy i klaru.

WYDAJE MI SIE TO LOGICZNE niemam żadnych konkretnych danych aby tak twierdzić.

A wracając do odpowiedzi z dwóch różnych źródeł.
W skrócie........................... C jak klar W jak baza wodna a dokładniej ,,,, lakier wodorozcienczalny (cokolwiek mieli na mysli)
Czy sie myla , czy maja racje nie mi oceniac.
Czas Robercie na Twoja opinię co do tych dysz.
Podaj przekonujące dane dotyczące ich zastosowania, bo jak narazie wyjasnienie identyczne z dwóch źródeł daje do myślenia że..... pewnie pytali sie kogoś innego , następnego np Roberta XXX lub Bernarda XXX i podają informacje otrzymane od któregoś z w/w panow.
A że znam Twoją opinię że W to nie woda a C to ni klar, więc wiem ze to nie Twoja opinia i dlatego ostatecznie wyprostuj tą sprawę dla dobra naszych userów, aby ustrzec ich przed nietrafionym zakupem.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 07-12-2010, 18:39   

mkautos napisał/a:


Pistolet RP przystosowany do bazy (wiadom dlaczego W )
Pistolet HVLP do klaru czyli C

Wydaje mi się że sata zrobiła te specjalne dysze dla lakiernika co ma zamiar kupic tylko jeden pistolet do bazy i klaru.

WYDAJE MI SIE TO LOGICZNE niemam żadnych konkretnych danych aby tak twierdzić.



Masz racje .... pewnie tak jest. ( patrz mój post wyżej )

Zawsze mnie zastanawia i tu na forum i w realu dlaczego wielu lakierników, uważa że HVLP jest do bazy, a RP do klaru i emalii ? ... Ja wiem dlaczego tak jest ... ale zastanawiam się jakie padną uzasadnienia dla takiego podziału ... i czy ktoś ze starszego pokolenia lakierników tak myśli ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 08-12-2010, 17:16   

PROJEKTER napisał/a:
Zawsze mnie zastanawia i tu na forum i w realu dlaczego wielu lakierników, uważa że HVLP jest do bazy, a RP do klaru i emalii ? ... Ja wiem dlaczego tak jest ... ale zastanawiam się jakie padną uzasadnienia dla takiego podziału ... i czy ktoś ze starszego pokolenia lakierników tak myś

Myślę,jeśli chodzi o meritum oznaczanie dyszy literką "C' to"compact",czyli kompromis ,coś pomiędzy HVLP a RP,i dotyczy zapotrzebowania na powietrze i materiału.Sic!
Zresztą,co ja będę gadał :)
Robert dał link.Szukajcie :aniolek: .
P.s.:@MK.Do baz lepszy HVLP.a nie RP.Bez emotek.Chyba więcej informacji ni potrzeba.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 08-12-2010, 18:59   

No-limit napisał/a:
P.s.:@MK.Do baz lepszy HVLP.a nie RP.Bez emotek.Chyba więcej informacji ni potrzeba.


No ja przeciez tak mam psze pana. :)
Razem z bf100 rp1.6 do podkładu.

Ale pytanie padło od Roberta
PROJEKTER napisał/a:
dlaczego wielu lakierników, uważa że HVLP jest do bazy, a RP do klaru i emalii ?


Najprościej zaufać producentowi i jego poleconym zastosowaniu.
A dlaczego tak a nie inaczej???

HVLP - atomizacja odpowiednia do bazy i duża skuteczność aplikacji i oszczędność materiału.
RP - zgodnie z opisem mega szybki (no wiecie, ta nieszczęsna dziura niemetryczna w dyszy) mniej oszczędny w materiale, ale przy klarze idealny, przy bazie no potrafi chmurzyć

Jak jest dokładnie, chetnie usłyszę. :)
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 08-12-2010, 20:02   

Cytat:
HVLP - atomizacja odpowiednia do bazy i duża skuteczność aplikacji i oszczędność materiału.

Ale z dysza WSB którą to właśnie producent SATA zaleca do bazy wodnej...nie jest powiedziane że HVLP nie nadaje się do bezbarwnego, Ja od ok pół roku nakładam bezbarwny SATA RP 1,3, wcześniej nakładałem SATA 3000 HVLP 1,3 i sobie chwaliłem ładną atomizację, ładną łuskę lakieru i oszczędność materiału...jednak szybkość aplikacji 3000 RP 1,3 przemawia za tym aby jednak nim nakładać bezbarwny, i w ogólnym zestawieniu kosztów z tego co zauważyłem RP nie jest pistoletem aż tak nieoszczędnym w stosunku SATA HVLP pomimo opinii że strasznie pyli, to fakt..pyli.. co wcale nie znaczy tak do końca że duża część materiału leci w powietrze... przy tym trzeba zwrócić jeszcze uwagę na czas aplikacji RP 3000 1,3 i HVLP 3000 1,3 gdzie może się okazać że odkurz może być porównywalny w danym czasie aplikacji, przy jednym posuwie i przy uzyskaniu wymaganej grubości powłoki 60 mic.

...następnym argumentem który przemawia za tym aby stosować SATA RP 3000 do bezbarwnego jest to,( jak już wspomniałem wcześniej) że skraca się czas aplikacji, co wpływa na krótszy czas pracy kabiny i pracownika ...ma mniejsze zapotrzebowanie na powietrze w stosunku do HVLP 3000, co zmniejsza zużycie energii elektrycznej, a efekt nałożonej powłoki jest bardziej niż zadowalający i tutaj też nie można powiedzieć że SATA RP 3000 nie nadaje bazy...owszem nadaje się , przecież to pistolet natryskowy, z tym ze ma problemy z poprawnym nałożeniem srebrnych i pochodnych baz, i to też jeszcze zależy od producenta tychże baz...
Przełomem można powiedzieć w chwili obecnej jest wejście na rynek SATA 4000 który ma przełamać tą istniejącą barierę pomiędzy technologią HVLP a RP, mogą świadczyć o tym te dość istotne argumenty, jak wypośrodkowanie ciśnienia roboczego pomiędzy tymi dwoma aparatami natryskowymi, zmniejszenie średnicy otworów w dyszy powietrznej przy zwiększonej ich ilości..myślę że SATA 4000 to jest takie kompromisowe rozwiązanie, po to aby jeden pistolet miał zastosowanie przy aplikacji lakierów bezbarwnych jak i baz..jedynym haczykiem w tym rozwiązaniu są dysze materiałowe..... ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 08-12-2010, 20:46   

jacklack, tu sie zgodze miałem okazje nanośić bazy żelowe wodorozcięczalne satą 3000 rp i efekt mizerny,niskociśnieniowy wypada lepiej,ale bazą konencjonalną zdecydowanie lepiej,
moje prywatne spostrzeżenie [czyn rzadszy materiał w tym akurat pistolecie tym łatwiej się nim aplikuje] dotyczy również bezbarwnego
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne