lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Oczkowanie lakieru na skutek silikonów
Autor Wiadomość
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 22-03-2011, 23:55   

Pomaluj coś na próbe samym tym akrylem i zobacz czy nadal sie bedą robić oczka.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 26-03-2011, 15:04   

panowie mam problem. właśnie polakierowałem dwa zderzaki i w niektórych miejscach gdzie nie było cieniowane bazą tylko sam klar po aplikacji właśnie klaru powyłaziły mi oczka które za cholere nie chciały się zalać klarem. pewnie to z mokej winy bo niestarannie umyłem element. da radę to spolerować po wyschnięciu czy czeka mnie poprawka???

[ Dodano: 26-03-2011, 16:04 ]
przylałem w te miejsca grubiej żeby ewentualnie było z czego zebrać. tak to wygląda

[ Dodano: 26-03-2011, 16:06 ]
..

[ Dodano: 26-03-2011, 19:12 ]
jest tam kto na tym forum??? a jeśli bym to pokrył teraz lakierem bezbarwnym jeszcze raz??

P1010112.JPG
Plik ściągnięto 507 raz(y) 1,72 MB

P1010119.JPG
Plik ściągnięto 481 raz(y) 1,73 MB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
acer
Wymiatacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 192
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: opolskie
Wysłany: 26-03-2011, 19:50   

niepotrzebnie tyle klaru nalałeś teraz będziesz miał więcej do :gilotyna: weź go tyle ile idzie zetnij jak chcesz bez użycia podkładu to przeleć to na dwie warstwy klarem i niestety polerka na lustro ale będzie ciężko
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 26-03-2011, 19:58   

a jeśli teraz bym nałożył bezbarwny bez żadnego matowania to nie zważy się??? lakier jest już prawie suchy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
acer
Wymiatacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 192
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: opolskie
Wysłany: 27-03-2011, 22:12   

na niektóre można do odpowiedniego czasu, z tego co pamiętam to standoxa platinum można tak tylko nie pamiętam czy do 12h czy 24h od poprzedniej warstwy,
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
maly_3000
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: jądrzejów
Wysłany: 03-04-2011, 11:58   

Witam

[ Dodano: 03-04-2011, 12:15 ]
witam mam takie pytanie do jakiegoś fachowca!
mianowicie malowałem ostatnio kilka elementów i zrobiła się dziwna sytuacja !
na lakierze bazowym nic sie nie działo czysto siadł ale przy nakładaniu lakieru bezbarwnego robiło sie coś takiego jakby razem z lakiere leciały drobinki piachu czy czegoś takiego a właśnie otwarłem nową puszkę z lakierem bezbarwnym 4CR
oczywiście posiadam filtry pistolet był na 100% czysty lakier wlewany do pistoletu przez sitko a jednak lakier wygląda jak malowany na powietrzu i byle jak
za wszelką pomac wielkie dzięki!!!!!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 03-04-2011, 20:02   

maly_3000 napisał/a:
Witam

[ Dodano: 03-04-2011, 12:15 ]
witam mam takie pytanie do jakiegoś fachowca!
mianowicie malowałem ostatnio kilka elementów i zrobiła się dziwna sytuacja !
na lakierze bazowym nic sie nie działo czysto siadł ale przy nakładaniu lakieru bezbarwnego robiło sie coś takiego jakby razem z lakiere leciały drobinki piachu czy czegoś takiego a właśnie otwarłem nową puszkę z lakierem bezbarwnym 4CR
oczywiście posiadam filtry pistolet był na 100% czysty lakier wlewany do pistoletu przez sitko a jednak lakier wygląda jak malowany na powietrzu i byle jak
za wszelką pomac wielkie dzięki!!!!!


Miałem u siebie taki przypadek, w bezbarwny było pełno jakby ziarenek piasku. U mnie to była wina starego utwardzacza. Użyłem dwóch które były szczelnie zamknię ale i tak były te gródki, podskoczyłem do sklepu po nowy utwardzacz i problem zniknął. Spróbuj, może pomoże ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 03-04-2011, 23:30   

Jak stary musi być ten utwardzacz,żeby takie żeczy sie działy...
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
maly_3000
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: jądrzejów
Wysłany: 06-04-2011, 20:24   

być może lakier był jakiś stary ale brałem go ze sklepu praktycznie przed samym malowaniem w którym raczej lakiery nie leżą nie wiadomo ile co jakiś czas mają dostawę towaru bo nie raz czekałem na coś czego w danej chwili nie było !
Znaczy tak to wszystko się spolerowało no ale roboty od groma


___________________________
tomashu jeżeli nie utwardzacz to co to może być???????? wczesniej używałem lakieru który stał mi w garażu jakiś czas i nic takiego się nie działo wszystko wychodziło na lustro
______________________________________________________________________
a może technika nakładania tego lakieru jet zła???
ja nakładam tylko 1.5 warstwy tzn. pierwsza delikatnie przypylona a druga już na lustro
znam ludzi co nakładają dwie lub trzy grube warstwy ale nie jestem zwolennikiem takiej roboty
może zmienić lakier na jakiś inny? możecie doradzićź na jaki bo jest tego na rynku od groma
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 06-04-2011, 22:08   

sproboj spectrala 505 jak dla mnie lepszy od dp3750, nie gazuje
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 06-04-2011, 23:51   

Cytat:
sproboj spectrala 505 jak dla mnie lepszy od dp3750, nie gazuje

Nie pracowałem na lakierze bezbarwnym Novol, linii Spectral o symbolu 505, i nie mam wiedzy jak ten produkt zachowuje się w praktyce. za to na 3750S Du Pont pracuję ok. 6 lat, chwaląc go sobie, teraz pytanie do Ciebie martek, .powiedz, co trzeba robić "nie tak"?, aby lakier gazował??
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 07-04-2011, 07:05   

przelac?? tak mi sie wydaje, przynajmniej ja tak mialem na kilku maskach jak kladlem klar w poziomie (dp3750)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 07-04-2011, 08:41   

martek napisał/a:
przelac?? tak mi sie wydaje, przynajmniej ja tak mialem na kilku maskach jak kladlem klar w poziomie (dp3750)

Tak jak robi to większość STOLARZY przy MDF-ie :) :) :) Dysza 1,6 lakier z 10 % rozcieńczalnika, szybki utwardzacz i 5 warstw na element bez żadnych przerw na odparowanie.

W trakcie polerowania jak zobaczą tą sieć dziurek ... to telefon do dostawcy i flugi, że ich materiał jest do dupy ... a potem telefon do drugiego dostawcy żeby dostarczył nowy lakier bo w firmie XXX wszytko jest zawsze robione zgodnie z zaleceniami producenta, a ten szajsowy nic nie warty materiał ciągle gazuje. Potem spotkanie przy piwku z kumplami z innej stolarni ( lub wizyta na forum ) i ... PANOWIE ALE TEN LAKIER XXX TO GÓWNO ... UŻYWAŁEM GO ROK I ... i resztę opinii "fachowca" to już znacie.

P.S @martek ... to nie jest przytyk do ciebie. :)

Chciałem jednak również i tobie uzmysłowić jak działa mechanizm negatywnych opinii o danym produkcie, a nawet całym koncernie lakierniczym. Często jest tak, że tylko jeden element tej "technologicznej układanki" zakuleje w jakieś lakierni i taki błąd przekłada się na nieudane lakierowanie. Ponieważ jest on następstwem zbiegu okoliczności to sam lakiernik go nie wychwyci ponieważ maskują go zawodowe nawyki i przyzwyczajenia, oraz absolutne przekonanie, że wszytko jest zrobione zgodnie z technologią. Tymczasem wystarczy tego dnia nie użyć miarki do mieszania składników, lub trafić na cieplejszy dzień niż kilka dni temu, albo wpaść na pomysł, że skoro w pistolecie została setka lakieru to wypryskam ją do końca. Mały błąd - gazowanie powłoki - i opinia o lakierze i danym koncernie już jest wyrobiona na całe życie. Potem już nie dasz się nikomu przekonać żeby używać takiego produktu bo masz własne zdanie sprawdzone w "praktyce" ... a co najgorsze ... Musiałbyś przyznać, że wtedy przy testach popełniłeś błąd, a to bardzo trudne i wymaga zawodowej pokory.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 07-04-2011, 11:36   

jacklack napisał/a:

Nie pracowałem na lakierze bezbarwnym Novol, linii Spectral o symbolu 505, i nie mam wiedzy jak ten produkt zachowuje się w praktyce.


Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować. Jacku jeżeli tylko chcesz i poświęcisz trochę swojego cennego czasu to załatwię pokaz pełnej technologii Spectral u Ciebie na warsztacie. Po pokazie chłopaki zrobią kalkulację cenową zużytych materiałów i będziesz miał porównanie cenowe i jakościowe między materiałami Spectral a DuPont. ;)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 07-04-2011, 12:33   

martek napisał/a:
przelac?? tak mi sie wydaje

Nie wydaje Ci się, a o możliwościach na wskutek których powstają takie defekty i opinie napisał już PROJEKTER,
PROJEKTER napisał/a:

Tak jak robi to większość STOLARZY przy MDF-ie :) :) :) Dysza 1,6 lakier z 10 % rozcieńczalnika, szybki utwardzacz i 5 warstw na element bez żadnych przerw na odparowanie.

Do tego dochodzi jeszcze zbyt niskie ciśnienie robocze na wejściu i nieodpowiedni pistolet do nanoszenia lakierów HS..

tofik napisał/a:

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować. Jacku jeżeli tylko chcesz i poświęcisz trochę swojego cennego czasu to załatwię pokaz pełnej technologii Spectral u Ciebie na warsztacie. Po pokazie chłopaki zrobią kalkulację cenową zużytych materiałów i będziesz miał porównanie cenowe i jakościowe między materiałami Spectral a DuPont. ;)


To bardzo ciekawa propozycja (której poniekąd się spodziewałem), a wręcz to wezwanie dla mnie ;) ..jak tylko się zdecyduję, to na pewno dam znać, muszę tylko się do tego odpowiednio technicznie przygotować, bo przy tej ewentualnej prezentacji będę miał do czynienia z "rasowym" technikiem i to podejrzewam nie jednym ;) ..tylko od razu uprzedzam, i sobie zastrzegam...cała prezentacja od przygotowania do lakierowania będzie się odbywać na "żywo"czyli na samochodach przeznaczonych do naprawy...panele pokazowe nie wchodzą w grę ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 07-04-2011, 21:18   

tofik napisał/a:
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować. Jacku jeżeli tylko chcesz i poświęcisz trochę swojego cennego czasu to załatwię pokaz pełnej technologii Spectral
To panowie z Novol będą mieli dość wysoko zamieszczoną poprzeczkę do przeskoczenia?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 07-04-2011, 21:28   

baqo napisał/a:
tofik napisał/a:
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować. Jacku jeżeli tylko chcesz i poświęcisz trochę swojego cennego czasu to załatwię pokaz pełnej technologii Spectral
To panowie z Novol będą mieli dość wysoko zamieszczoną poprzeczkę do przeskoczenia?


:taniec2: świetne :) ... też tak sobie pomyślałem. :nono:

Czasami lepiej nie krzyczeć HO HO na skraju lasu.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 07-04-2011, 21:30   

baqo napisał/a:
To panowie z Novol będą mieli dość wysoko zamieszczoną poprzeczkę do przeskoczenia?

Powiem tak, Spectral to marka materiałów lakierniczych, które według mnie nie odstaje od marek wiodących na naszym rynku i jest to poparte konkretnymi wynikami,a takich poprzeczek technicy Spectral już sporo przeskoczyli i nie odnoszę się teraz do tego co zaproponowałem naszemu wodzowi, tylko do tego co na dzień dzisiejszy udało się osiągnąć.
Ci którzy pracowali i nadal pracują na systemach wiodących koncernów, kiedy zdecydowali się na na zorganizowanie pokazu i kalkulację materiałów jakie zostały zużyte do wykonania naprawy, zdecydowali się na wstawienie systemu Spectral Wave jako drugiego systemu na warsztacie i stosowanie technologii Spectral, bo za jakością przemawia jeszcze cena, która jest czasami niższa nawet o 50% od systemu na którym dany warsztat pracuje i musi go mieć ponieważ posiada autoryzację i jest to odgórnie narzucone. ;)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 07-04-2011, 21:45   

martek napisał/a:
lepszy od dp3750, nie gazuje

PROJEKTER napisał/a:
Dysza 1,6 lakier z 10 % rozcieńczalnika, szybki utwardzacz i 5 warstw na element bez żadnych przerw na odparowanie.

Nie jest tak, że 3750s nakłada się na 1,5 warstwy, a kolejną w zależności od utwardzacza po min 6h? ( po 24h oczywiście szlif). Tłumaczy to gazowanie jak ktoś się nie stosuje do...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 07-04-2011, 22:02   

tofik napisał/a:
Ci którzy pracowali i nadal pracują na systemach wiodących koncernów, kiedy zdecydowali się na na zorganizowanie pokazu i kalkulację materiałów jakie zostały zużyte do wykonania naprawy,
Bardzo chętnie bym wysłuchał opinii Jacka na temat tych produktów. Znam wymagania Jacentego i wiem że potrafi odróżnić co jest dobre a co nie warte zachodu .
Prawdą jest tez to, że nie wystarczy jeden pokaz aby poznać sie na danym systemie .

Ogólnie novola produkty nie kojażą mi się z profesjonalnymi warsztatami .Zazwyczaj spotykam go w sklepie ,którego to kupują lakiernicy z garażów .
Jego cena sklepowa nie odbiega zbytnio od mojej sześćset-ki, najtańszej konwencji w DP . Do C6000 nie będę porównywał ,bo to inna bajka ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 07-04-2011, 22:03   

:) @tofik ? Ja mam w tej branży 24 lata egzystencji. 13 to prowadzę własną firmę. widziałem jak na rynek w Polsce wchodził SIKKENS, widziałem jak rósł Spies Hecker i Standox z małych firemek do wielkich central. Widziałem jak się rozwinął Glasurit a potem padł na pysk i jak ICA oddało rynek refinishu chowając się za nazwą Autocolor ... i w tym wszystkim ... widziałem jak firma mieszająca komponenty do szpachlówek urosła do miana marki samodzielnych lakierów. To nie oznacza że są gorsi od innych albo mają tandetny materiał. Jednak ... chciałbym zobaczyć jak właściciel warsztatu który dostaje wsparcie finansowe inwestycji na poziomie 20 % pięcioletnich zakupów ( ok 60 tyś ) wypina się na to i wstawia sobie mieszalnik z systemem ... Spectral Wave ? .... po pierwsze co to za warsztat jak podejmuje taką decymując ? .... Po drugie ... Czy ci z tych mega koncernów to przygłupy że ze spokojem patrzą jak obroty spadają o połowę ? Po trzecie ... duży może więcej ... ale :

Poczekam z opinią na moment w którym @Jacklack ... czy ktokolwiek z tych co używają makrowych systemów napisze, że rezygnuje ... i przechodzi na Spectral ...

To nie wykluczone ;) choć trochę zburzy mój sposób postrzegania tej branży, wiec czekam z niecierpliwością. :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 07-04-2011, 22:07   

baqo piszesz o Novolu, że widzisz go w sklepach i kupują go garażowcy, tylko zastanawia mnie to o której linii Novola piszesz-ECONOMY, PROFESSIONAL, ULTRA czy SPECTRAL.
I druga sprawa, z twojej wypowiedzi wynika, że dla ciebie dobry produkt to drogi produkt, tylko czy tak zawsze jest?
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 07-04-2011, 22:11   

Cytat:
Ogólnie novola produkty nie kojażą mi się z profesjonalnymi warsztatami .Zazwyczaj spotykam go w sklepie ,którego to kupują lakiernicy z garażów .
Jego cena sklepowa nie odbiega zbytnio od mojej sześćset-ki, najtańszej konwencji w DP . Do C6000 nie będę porównywał ,bo to inna bajka ;]
Dlatego wysłucham opinii znanego mi profesjonalnego warsztatu jaki prowadzi Jacek .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 07-04-2011, 22:13   

tofik napisał/a:
dobry produkt to drogi produkt, tylko czy tak zawsze jest?
no niestety ale tak to już na tym świecie jest, że za coś dobrego trzeba zapłacić więcej niż za coś gorszego
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 07-04-2011, 22:17   

Cytat:
Poczekam z opinią na moment w którym @Jacklack ... czy ktokolwiek z tych co używają makrowych systemów napisze, że rezygnuje ... i przechodzi na Spectral ...

Ja nigdzie nie napisałem że ktoś zrezygnował i przeszedł na Spectrala, napisałem tylko że został doceniony i stoi jako drugi mieszalnik na warsztacie bo ten pierwszy musi być z racji autoryzacji jaką posiada dany warsztat.

[ Dodano: 07-04-2011, 22:22 ]
kalbi napisał/a:
no niestety ale tak to już na tym świecie jest, że za coś dobrego trzeba zapłacić więcej niż za coś gorszego

Należy pamiętać, że każdy kto kupuje drogie produkty renomowanych koncernów, które posiadają autoryzacje, płaci między innymi za haracz jaki dany koncern musi oddać za to że taka autoryzację posiada.

[ Dodano: 07-04-2011, 22:30 ]
baqo napisał/a:
Dlatego wysłucham opinii znanego mi profesjonalnego warsztatu jaki prowadzi Jacek .

Możesz już to teraz zrobić pytając sławka ;)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 07-04-2011, 22:36   

Masz rację. W cenie markowego produktu są haracze łapówki prezenty szkolenia zwrot kosztów jak koncern popełni błąd, oraz bezinteresowne telefony i wizyty techników, Także koszty reklamy w gazetach i portalach branżowych ... ale @tofik to właśnie jest markowy produkt. Sama - wysoka jakość i niska cena to za mało.

Wiesz co to MOBIL 1 ? ... to porównaj go z Valvoline, Motul, Agip ... lub Aral. Są tańsze i może nawet lepsze ... tylko po co to sprawdzać ? Po co się kopać z koniem i udowadniać że czarne jest białe ? ... to taki sam poziom zestawienia porównawczego jak SICO i SATA. Jedni mają SICO inni SATA ... ale każdy wie dlaczego i każdy wie co jest góra rankingu, a co dołem ... i raczej podąża się zawsze do góry, a nie na dół ... no chyba że chce walczyć z rzeczywistością :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 07-04-2011, 22:46   

PROJEKTER napisał/a:
Jednak ... chciałbym zobaczyć jak właściciel warsztatu który dostaje wsparcie finansowe inwestycji na poziomie 20 % pięcioletnich zakupów ( ok 60 tyś ) wypina się na to i wstawia sobie mieszalnik z systemem ... Spectral Wave ?

A kto powiedział, że w Spectralu nie ma inwestycji, oczywiście są ;)

PROJEKTER, z tymi inwestycjami to fajna sprawa, ale nie jest różowo. Co w sytuacji gdy warsztat nie wyrabia miesięcznych limitów do jakich się zadeklarował aby dostać to 60 tyś. Może to być gotówka albo sprzęt typu komora, ale to koszt już powyżej 100 tyś lub też centralny odsys wraz z osprzętem np. firmy Rupes za ponad 50 tyś. Takie inwestycje kuszą, tyle tylko , że jak się więcej dostaje tym większe trzeba wyrabiać miesięczne limity, nie ma nic za darmo, a za to co się dostaje w formie inwestycji trzeba zapłacić w formie wyrabianych limitów. Nie wyrabiasz limitu, zaczyna się straszenie ze strony dystrybutora a później kary.
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 07-04-2011, 22:54   

Panowie...nie uprzedzajmy faktów..będzie konfrontacja i porównanie jakości i wydajności produktów Dp i Novol, to w tedy będziemy dyskutować który z nich lepszy jakościowo, szybszy i tańszy, bo w tedy będą do tego podstawy, a przynajmniej Ja je będę miał...w chwili obecnej jednakże nie widzę jakichkolwiek takich podstaw, aby cokolwiek sugerować o nowym dziecku Novola i o jego jakości w oparciu o jakość i markę systemu na którym pracuję obecnie...miałem już kilka pokazów różnych systemów i każdy z nich naprawdę może czymś pozytywnie zaskoczyć, i absolutnie nie wykluczam tego, że czymś nie zaskoczy mnie Spectral, tym bardziej że jeszcze, jak do tej pory nie słyszałem negatywnych opinii w sensie jakości o tej linii produktów...wszystko zależy jak podejdzie do tej prezentacji technik lub technicy, i co będzie priorytetem przy prezentacji tej linii, na co będą kładli największy nacisk..to właśnie ma decydujące znaczenie przy wyborze danego systemu i opinii o nim...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 08-04-2011, 10:56   

tofik napisał/a:
PROJEKTER ... Takie inwestycje kuszą, tyle tylko , że jak się więcej dostaje tym większe trzeba wyrabiać miesięczne limity, nie ma nic za darmo, a za to co się dostaje w formie inwestycji trzeba zapłacić w formie wyrabianych limitów. Nie wyrabiasz limitu, zaczyna się straszenie ze strony dystrybutora, a później kary.


Jakby tak było to zupełny luz ... bo niby czym miałby straszyć lakiernika dystrybutor ... Porwaniem dziecka, czy spaleniem samochodu ? ... :)

Tak poważnie to tu nie ma żadnego ryzyka bo umowa o zakupie wyposażenia, zakupie towaru i świadczeniu usług reklamowych to trzy odrębne umowy. Dopiero jak się na siebie nakładają to wychodzi na to, że kabina czy wyposażenie jest gratiss. Czyli klient kupuje materiały. Za każdą złotówkę ma bonus np 10 gr. Zadeklarował zakupów na 6 tyś dostaje 600 zł na poczet spłaty np. kabiny. Kupuje za 3 tyś dostaje 300 zł , a że minimalna splata za kabinę to 600 zł to musi dopłacić 300 zł z własnej kasy i na to jest FV VAT. tzn ona jest na 600 zł tylko że 300 to kompensata należności z tytułu innej umowy ... niedopłata 300 zł .

... a jak klient kupuje za 12 tyś miesiąc w miesiąc to kabinę spłaca w trzy lata, a nie pięć czy sześć i wtedy chce promiennik i nowe pistolety, albo sprężarkę.

Cały ten mechanizm mam rozpracowany od lat w szczególikach bo miałem szansę zbudować go w oparciu o to co było najkorzystniejsze dla obu stron umowy w takich propozycjach w siedmiu rożnych koncernów lakierniczych i trzech firm olejowych.

To zupełnie bezpieczny i uczciwy układ. Dystrybutor zarabia bo za kabinę płaci dostawcy mniej niż cena którą spłaca klient. Materiał jest w cenie detalicznej a generowany kapitał to po prostu rabat wypłacony w kabinie czy innym sprzęcie. Jak jeszcze weźmiesz pod uwagę fakt że klient sam bierze na siebie leasing na komorę, a koncern daje kasę na miesięczne raty to sam widzisz, że tu nie ma żadnych szwindli, tajemnic, rozdawnictwa i niebezpieczeństwa nieuczciwości którejkolwiek ze stron umowy ... a przyznasz że 50 000 czy 100 tyś w sprzęcie dla nowo powstającego warsztatu to naprawdę poważne wsparcie i proste formalności uzyskania takiego ... kredytu ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
siwy_1981
Wyjadacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 111
Punkty: 4/4
Wysłany: 08-04-2011, 17:27   

PROJEKTER napisał/a:


Wiesz co to MOBIL 1 ? ... to porównaj go z Valvoline, Motul, Agip ... lub Aral. Są tańsze i może nawet lepsze


Z tym Motulem to leją go ci którym Mobil1 nie wystarcza. Mówię o serii 300V (kosztuje ponad 300zł za 6l). Stosują go w rajdówkach i mocno wysilonych silnikach. Głownie Subaru i Mitsubishi. Dlaczego? Bo Mobil w tych silnikach po prostu się pali i traci swoje właściwości smarne. Drugą stroną medalu jest to, że Mobila podrabiają na potęge.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 08-04-2011, 19:35   

PROJEKTER napisał/a:
Są tańsze i może nawet lepsze ... tylko po co to sprawdzać ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 08-04-2011, 20:11   

PROJEKTER napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
Są tańsze i może nawet lepsze ... tylko po co to sprawdzać ?

Można przekonać się po szkodzie?/Chyba taki jest sens Twojej wypowiedzi?/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawelc
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 151
Punkty: 1/1
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 10-06-2011, 14:53   

Pojawiające się pojedyncze oczka , na elemencie od razu po lakierowaniu klarem to może być wina oleju w instalacji ? ,dosłownie mam jedno oczko na jednym zderzaku i dwa na drugim ,wielkości gdzieś 0,3mm ,wcześniej malowałem lusterka i chlapacze to było zero oczek ,później spojler i ich tam było kilkanaście ,dzisiaj spuściłem wodę ze sprężarki ,przemyłem całą instalację benzyną ekstrakcyjną i mam te trzy oczka i nie wiem gdzie tkwi błąd ,może coś poradzicie ,aha przed malowaniem zawsze przemywam zmywaczem ,spryskując i wycierając do sucha a następnie jeszcze przecieram ściereczką antystatyczną i mam te cholerne oczka a śmieci coraz mniej ,sam się już pogubiłem co może być nie tak
_________________
Forum miłośników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marcus
Forumator
Hala Madrit



Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 292
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: śląsk
Wysłany: 10-06-2011, 16:45   

pawelc napisał/a:
dosłownie mam jedno oczko na jednym zderzaku i dwa na drugim ,

to masz całkiem dobry wynik nie raz i w ASO maja wiecej ,pozatym oczkowanie zalezy od wielu czynnikow takze najlepiej by było zeby oczka zostały np w zupie a nie na lakierze ;) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 10-06-2011, 19:08   

marcus,
Zaczyna się od pojedynczych oczek.
Potem jak podchodzisz do lakierowania to już myslisz tylko o tym czy wyjdą i ile ich będzie.
Ją serwisem nie jestem, problem oczek rozwiązany, zero stresu przy lakierowaniu.
 
     
pawelc
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 151
Punkty: 1/1
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 10-06-2011, 21:03   

Mam tylko odwadniacz CKD czy odolejacz na to pomoże (już w drodze do mnie ) ? . Dziwi mnie fakt że raz jest ich więcej a raz wcale albo tylko kilka -nie ma na to reguły żadnej
_________________
Forum miłośników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 10-06-2011, 22:49   

Woda, raz więcej raz mniej. Dodaj do tego olej i masz wynik.
 
     
marcus
Forumator
Hala Madrit



Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 292
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: śląsk
Wysłany: 11-06-2011, 01:25   

mkautos
oczka wiadomo nieprzyjemna sprawa ,ja np pod pistolet mam osobno instalacje i pod maszynki tez i juz nie pamietam o oczkach ,ale wiadomo odwadniaczy trzeba pilnowac itd,wczoraj miałem lepszy numer lakierowałem całe auto i zaczałem maske jechac klarem i nagle poleciały wielkie krople na mache i teraz nie wiedziałem co to jest czy rozleciał sie jet 4000 RP i to krople klaru czy woda z instalacji na złaczce pusciła ,naszczescie poleciało to na sucha baze i dobrze ze nie klar ,okazało sie ze to z rekawa z kombinezonu wyleciał pot ,takie sa uroki jak sie dasz namówic na garazowe malowanie w temp 26 st kombinezon macha i zaczynasz sie topic i wszystko masz niby wpozadku instalacja itd a wkoncu sam zaczynasz oczkowac ;) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawelc
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 151
Punkty: 1/1
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 17-06-2011, 18:10   

Dzisiaj dotarł do mnie odolejacz i zabrałem się za malowanie maski -zapobiegawczo dodałem jeszcze antysilikon i normalnie mnie już sz... trafia ,dalej kratery a nawet jeszcze ich więcej ...Sprawdziłem filtry po malowaniu i tak w odwadniaczu trochę wody i w odolejaczu czysto ,Dziwne te kratery bo tak pierwsza warstwa (niepełna)i nie ma żadnych druga warstwa już wylana i zaczynają się pojawiać najpierw kilka -próbowałem je zalać i pojawiło ich się coraz więcej -o co tu chodzi bo ja już głupieje .Wymieniłem jeszcze wąż na nowy ,przemyłem instalację zmywaczem antysilikonowym i nie wiem co ja jeszcze mogę począć ? ,bo mi się już pomysły kończą .Klar to spectral 375 -wcześniej tak jak pisałem malowałem lusterka i chlapacze i nie miałem w ogóle oczek ,następnie spojler i było ich kilkanaście ,później zderzaki i było ich kilka a teraz maska i jest ich kilkadziesiąt (albo nawet więcej) ,mniejszych i większych ...
_________________
Forum miłośników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 17-06-2011, 18:15   

pawelc napisał/a:
było ich kilka a teraz maska i jest ich kilkadziesiąt (albo nawet więcej) ,mniejszych i większych ...
_________________


Fotki, fotki... dawaj.
Jak te kraterki wygladają.
Czy to jest juz rozchodzacy sie klar jak rybie oczka.
Czy miliony kraterków, ale nie do bazy???

Pokaż fotki a pomyslimy co poradzic.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne