lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: unek
06-02-2014, 08:58
Jak zacząć???
Autor Wiadomość
quest
Użytkownik


Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: 14-03-2009, 19:35   Jak zacząć???

Witam,jestem tu nowy i mam pytanie jakie są wymogi aby legalnie otworzyć lakiernię?tTak żeby nikt się nie czepiał.
POZDRAWIAM
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
devillbis
Bywalec


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 53
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: d. s/zgorzelec
Wysłany: 14-03-2009, 19:58   

musisz mieć duzo kasy :) to po pierwsze a po drugie ochrona ochrona i jeszcze raz ochrona środowiska no i juz jak pokonasz tego smoka to prawie bedzie koniec
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 14-03-2009, 20:32   Re: Jak zacząć???

quest napisał/a:
Witam,jestem tu nowy i mam pytanie jakie są wymogi aby legalnie otworzyć lakiernię?tTak żeby nikt się nie czepiał.
POZDRAWIAM

Nie ma takiej opcji.:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 14-03-2009, 22:11   

najlepiej otwórz warsztat blacharsko mechaniczny o rozszerzonej działalności ;)
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 15-03-2009, 01:09   

Cytat:
najlepiej otwórz warsztat blacharsko mechaniczny o rozszerzonej działalności ;)


czyli to co ja mam w planach usługi motoryzacyjne poprawki lakiernicze ... i juz ... a że malujesz całę auta to juz nikogo nie interesuje ze to poprawka ...

Cytat:
musisz mieć duzo kasy :) to po pierwsze a po drugie ochrona ochrona i jeszcze raz ochrona środowiska no i juz jak pokonasz tego smoka to prawie bedzie koniec


tez racja jak nie maz totalnie nic to zrób to co na początek musisz mieć wygospodaruj troche miejsca na pomieszczenie do malowania zrób jakiś wyciąg no i musisz mieś tam, idealnie czysto...
jakiś kompresor wiekszy pistolety hebelki klocki ... jeśli cie stać to maszyne...
ja nawet bym ci zaproponował promiennik podczerwieni ... sma teraz mam zamiar sobie kupić ...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 15-03-2009, 08:25   

Ja bym zrobił tak: Otworzył garazyk i załozył filtry zeby innym nie smierdziało i nie bedzie problemu bo nikt nie odczuje ze maluje. O. Dopuki zyjesz w zgodzie z sąsiadami to bedzie ok. A działalność mozesz miec byle jaką. np mechanika pojazdowa.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 15-03-2009, 09:08   

S1600 napisał/a:
usługi motoryzacyjne poprawki lakiernicze


jeśłi wspomnisz o lakiernictwie to podejrzewam że musisz mieć wymogi tak jak zwykła lakiernia, bo przecież ekologia to ekologia. chyba najlepiej o tym nie wposminać

gdzieś tam czytałem że od któregoś tam roku żeby założyć warsztat lakierniczy WYMOGIEM jestem kabina. Ale nie pamiętam juz gdzie to czytałem :czesc:

tu coś masz

http://www.twoja-firma.pl...akierniczy.html
 
     
quest
Użytkownik


Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: 15-03-2009, 11:08   

Dobra koledzy,a jeżeli nie mam swojego garażu tylko musze go od kogoś wynająć to co wtedy?Pewnie lepiej sobie dać spokój?Co sądzicie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 15-03-2009, 11:49   

Luk napisał/a:
gdzieś tam czytałem że od któregoś tam roku żeby założyć warsztat lakierniczy WYMOGIEM jestem kabina. Ale nie pamiętam juz gdzie to czytałem :czesc:


bo zakładasz typowo lakierke ... a jak dasz usługi motoryzacyjne to sie nikt czepiał nie ebdzie.... mają to tacy kolesie od roku i jadą ostro... ma to też taki lakiernik od nas ale ...
1. nie mozesz nikogo zatrudnić czyli robisz tylko sam ewentualnie idzie to omin ąć ze robisz umowe zlecenie ze ktos tam ma ci wykonać to i to

Cytat:
Dobra koledzy,a jeżeli nie mam swojego garażu tylko musze go od kogoś wynająć to co wtedy?Pewnie lepiej sobie dać spokój?Co sądzicie?


jeśli sie dogadasz i nie bedzie Ci koleś za dzierzawe duzo ciągną to moze dasz rade
zus 350 zł + podatek od przychodu + opłąty typu woda prąd ... przelicz sobie ile Cie to wyjdzie i czy dasz rade ...

kolejna sprawa to weź pod uwage to ilu lkaiorników jest w twojej okolicy ... ja np nie mam lekko bo jest ich sporo ... chodzi o to czy dasz rade sie przebić ... ja np mam ten + że nie rbie tylko lakierki a raczej mam bardzo rozwinęte usługi ale nie ukrywam ze przydały by sie lepsze warunki bo wtedy mógłbym zaszaleć
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Robert !!!
Bywalec
sierrafan


Wiek: 41
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 36
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: 24-03-2009, 21:48   

Witam, jestem nowy i podepne się pod ten temat. Jestem na etapie zakładania własnej dzialalności i chce pozyskac z urzedu środki unijne na to.Wszędzie pisalem,że to maja być usługi lakiernicze i teraz zastanawiam się jak to bedzie czy mi dadzą te środki i czy wogóle bede mógł ta "lakiernie" otworzyć. Może zmienic profil na blacharstwo bo wtedy wszystko można podobno robic pod tym;tzn konserwacje lakierowanie,wulkanizacja itp.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 24-03-2009, 22:39   

Cytat:
Witam, jestem nowy i podepne się pod ten temat. Jestem na etapie zakładania własnej dzialalności i chce pozyskac z urzedu środki unijne na to


hahahahahah Hłpie daj se spokój bo ja wiecej paliwa spaliłem niż coś załatwiłem Z UE w rzyciu nie dostaniesz apytaj w Urzędzie pracy ale tez małoprawdopodobne jeszcze w dzisiejszej sytuacjiu na rynku

Przemyśl to ... ja poszedłem troche inna drogą
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Robert !!!
Bywalec
sierrafan


Wiek: 41
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 36
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: 25-03-2009, 08:57   

S1600 napisał/a:
Cytat:
Witam, jestem nowy i podepne się pod ten temat. Jestem na etapie zakładania własnej dzialalności i chce pozyskac z urzedu środki unijne na to


hahahahahah Hłpie daj se spokój bo ja wiecej paliwa spaliłem niż coś załatwiłem Z UE w rzyciu nie dostaniesz apytaj w Urzędzie pracy ale tez małoprawdopodobne jeszcze w dzisiejszej sytuacjiu na rynku

Przemyśl to ... ja poszedłem troche inna drogą


Możesz bardziej rozwinąc swoja wypowiedź?
Poszedłem na kurs z pośredniaka na otwarcie własnej dzialalności-firmy i na zakup potrzebnych mi narzedzi mam dostać przydział gotówkowy 17,5tys.
Mój brat juz tak pieniądze wyrwał teraz kolej na mnie.
Chodzi tylko o to czy uda mi się otwożyć dzialność lakierniczą czy musze inaczej kombinowac tym bardziej,że bede pracowal w terenie zabudowanym i nie wiem czy ochrony środowiska mi nie podepną pod to... :maruda:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 25-03-2009, 09:02   

Cytat:
Możesz bardziej rozwinąc swoja wypowiedź?
Poszedłem na kurs z pośredniaka na otwarcie własnej dzialalności-firmy i na zakup potrzebnych mi narzedzi mam dostać przydział gotówkowy 17,5tys.
Mój brat juz tak pieniądze wyrwał teraz kolej na mnie.
Chodzi tylko o to czy uda mi się otwożyć dzialność lakierniczą czy musze inaczej kombinowac tym bardziej,że bede pracowal w terenie zabudowanym i nie wiem czy ochrony środowiska mi nie podepną pod to... :maruda:


nie śmieje sie tylko poprostu strasznie duzo załątwiania jest i mi np nie udało sie ... znajomemu też nie
kuzyn dostał
ale 17 tys na lakiernie to jest nic ! !
Kabina sama uzywka dobra musisz liczyć 40 tys minimum a gdzie osprzet
gdzie reszta zabawek
żeby łądnie wystartowac licz sobie ok 100 tys.
zgłoś sobie tak zeby to nie byo z lkaierką związane a mozesz to robić tzn. wiesz o co chodzi noe nie typowo lkaierke bo Cię ochrona środowiska zajedzie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Robert !!!
Bywalec
sierrafan


Wiek: 41
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 36
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: 25-03-2009, 09:08   

Czyli musze uderzyć w blacharstwo samochodowe tam wsio można robić i nikt nie powinien się przypinać.
To że potrzebna jest duż gotówka to wiem ale skoro na "bezrobociu siedze" ponad 1.5roku to trzeba to wykorzystać i wyrwać ile sie da,dobre i te 17tyś pisoletów sobie troche kupie i innych pierdół.
Mam juz postwione pomieszczenie pod lakiernie i bede sobie sam robił ala kabine.
Nie mam jeszcze posadzki bo myśle jak i z czego zrobić bo większośc lakierni ma wyciągi podłogowe i sam nad tym się zastanawiam...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 25-03-2009, 10:36   

Cytat:
Czyli musze uderzyć w blacharstwo samochodowe tam wsio można robić i nikt nie powinien się przypinać.
To że potrzebna jest duż gotówka to wiem ale skoro na "bezrobociu siedze" ponad 1.5roku to trzeba to wykorzystać i wyrwać ile sie da,dobre i te 17tyś pisoletów sobie troche kupie i innych pierdół.
Mam juz postwione pomieszczenie pod lakiernie i bede sobie sam robił ala kabine.
Nie mam jeszcze posadzki bo myśle jak i z czego zrobić bo większośc lakierni ma wyciągi podłogowe i sam nad tym się zastanawiam...


Zagadaj z Barcikiem on ci wytłumaczy A'la kabine myśle zena pcozatek bedziesz to miał git... zresztą sam tak jade

Pistolety dwa wyjdą Cię ok. 3000zł mówimy o sacie

generalnie nie styknie ci to 17 tys dlatego musisz poważnie przemyśleć czego najbardziej potrzebujesz... ja bym wpakopwał to w miejsce do malowania a reszta to juz z czasem sie dorobisz
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 25-03-2009, 15:09   

S1600, nie przesadzaj ze potrzeba odrazu 100tys. Jak ma pomieszczenie to 17tys mu w zupełności wystarczy. Wiadomo że jakby co 10 i 100tys było by mało, ale 17tys spoko starczy na podstawowe rzeczy którymi można już działac. Po co mu ta kabina? To tylko taki fajny bajer który można sobie kupic jak już masz wszystko w warsztacie i nie masz już w co kłaśc kasy. Do malowania wystarczy oddzielne, czyste pomieszczenie. Robert, staraj się o tą kase bo są na nie duże szanse. Jak cuś to pisz na pw to może Ci troche pomoge z tą dotacją.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 25-03-2009, 16:16   

Cytat:
S1600, nie przesadzaj ze potrzeba odrazu 100tys. Jak ma pomieszczenie to 17tys mu w zupełności wystarczy. Wiadomo że jakby co 10 i 100tys było by mało, ale 17tys spoko starczy na podstawowe rzeczy którymi można już działac. Po co mu ta kabina? To tylko taki fajny bajer który można sobie kupic jak już masz wszystko w warsztacie i nie masz już w co kłaśc kasy. Do malowania wystarczy oddzielne, czyste pomieszczenie. Robert, staraj się o tą kase bo są na nie duże szanse. Jak cuś to pisz na pw to może Ci troche pomoge z tą dotacją.


Taa

no dobra jak zwykle ja się nie znam ale oki

Może niech nasz kapitam sie wypowie BaQ i Gola ...

wdg mnie to podstawa ! !

ZIEMBA Tu nie chodzi tylko o bezśmieciówe
A suszenie przepływ powietrza o to sie rozchodzi
nie gadaj ze 17 tys ci wystarczy
Licz sobie najmniej 6 tys na dobry kompresor + osprżet do niego typu filtry i dobry reduktor
jak myśli robić konkretnie to najlepiej mieć szybkozłonczki przy ścianach teraz pistolet do podkładu do bazy i do klaru

juz masz ponad 10tys

a gdzie dobre oświetlenie do tego pomieszczenia do malowania jakiś piec wyciąg posadzka malowanie
gdzie szlifierki


Owszem mozna kupić pistolet za 300zł

można kupić jakiegoś evolutiona do polerowania i szlifowania za 200zł ale na jak długo

jak robić to konkretnie i uwież mi ze ja tez mam miejsce do malowania ale nigdy by mi nie wystyarczyło 17 tys zeby to wsyztsko zrobić

i mówie 100tys żeby wybić sie bo o to chodzi a nie ze roku nie wytrzyma bo więksi goi zjedzą ... musi sie wybić powyzej konkurencje i jak chce startować to musi wyjść z czyms lepszym bo tak to są marne szanse...

Podstawa to jakość wykonanych usług zacznijmy od tego wogóle.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 25-03-2009, 16:25   

S1600, ale od czegoś trzeba zacząc. Zkąd taki ja czy Ty ma wziąc na początek 100tys? Zejdz troche na ziemie. Kolega ma zarejestrowany warsztat, robi w szopie, i ciagle sa do niego kolejki. I nie ma kabiny za 40tys i 3 sat za 4tys. Tu nie chodzi o to. Z tego co zarobi odkłada i powoli stawia z boku chale. Także nie pisz mi, ze z 17tys nic sie nie zrobi bo z tym spokojnie mozna jakos wystartowac.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 25-03-2009, 16:59   

Pytanie ILE? i JAK jakościowo chcemy wykonywać swoje usługi?

Znam warsztaty lakiernie w których wyposażenie znacznie przekracza kwotę 400tyś zł

i znam małe warsztaty które są wyposażone w sprzęt nie wiele przekraczający 20 tyś zł i też lakierują ,,ale w tych,, niejednokrotnie lakiernia nie jest jedynym źródłem dochodu po prostu ,,ktoś gdzieś pracuje -zarabia ,,pracodawca daje mu wszystkie świadczenia,,a po pracy do garażu z kolegą pomocnikiem

Można pracować na wysokiej klasie sprzęcie co daje lepsze rezultaty jakościowe

jak i na niższej klasie sprzętowej co nie zawsze da pożądany efekt jakościowy i co za tym idzie wydajnościowy..
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 25-03-2009, 17:05   

jacklack napisał/a:
co nie zawsze da pożądany efekt

No własnie, nie jest powiedziane że nigdy. Jak ktoś sie postara to zrobi dorze nawet bez bajerów. A przeciez każdy od czegoś musi zacząc.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 25-03-2009, 18:28   

koledzy mówicie o jakości... biorąc pod uwage w jakim kraju mieszkamy, to wydaje mi sie, że lakiernia o sprzęcie 400tyś. odpowiednio też kasuje za swoje usługi, a jako że większość naszych aut to auta nie przekraczające wartości 20tys zł to czy JA mając takie auto oddam je do malowania za 500zł za element? otóż nie. To dobrze że gdzieś tam jest taka lakiernia za 400tyś, jak będe miał Vipera to se go tam pomaluje...

morał? - garażowcy po godzinach też są potrzebni ;) wiec na początek wydaje mi sie wystarczy pomieszczenie ! ! i troche umiejętności i oleju w głowie a dalej jakoś to będzie :czesc:
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 25-03-2009, 18:36   

S1600 napisał/a:
Może niech nasz kapitam sie wypowie BaQ i Gola ...
ja tam zaczynałem od zera.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 25-03-2009, 18:38   

baqo napisał/a:
ja tam zaczynałem od zera.

Większośc tak zaczyna. I co Baqo,da się bez 100tys na starcie wyjsc na ludzi?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 25-03-2009, 18:59   

ZIEMBA napisał/a:
wyjsc na ludzi?


to by trzeba z bliska obejrzeć :haha2:
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 25-03-2009, 19:59   

Ja tam nic nie moge w tej kwestii powiedziec,bo pracowalem i pracuje u kogos.
Owszem ze w odpowiednim pomieszczeniu przystosowanym tylko do lakierowania da sie osiagnac jakis rezultat,ale bzdura totalna jest pisanie ze kabina to tylko taki bajer jak juz masz wszystko.
Tez tak kiedys sobie myslalem ;) .Nie jest to prawda oczywiscie,bo nie wyobrazam sobie teraz wykonania takiej ilosci pracy jaka teraz wykonuje w warunkach garazowych.
Owszem,jezeli ktos robi jeden blotnik na 3 dni,bo gdzie sie bedzie spieszyl,to nie potrzebna mu kabina,ale jezeli tak jak pisal @Jacek,to posiadanie owej jest niezbedne.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Robert !!!
Bywalec
sierrafan


Wiek: 41
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 36
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: 25-03-2009, 21:43   

U mnie w okolicy jest troche lakierników ale wszyscy zawalni robotą, także miałbym co robić.Dużo osób mi podpowiada żebym lakierował.
Na lakiernictwo nastawiam się już od jakiegos czasu i skoro jest szansa wyszarpania tych 17.5tyś to czemu nie.Wiadomo, że niedużo bo ile by nie było to bedzie mało, ze wszystkim tak jest.Zalezy mi najbardziej żeby mieć już ta działalność, a potem powoli się rozbujam.Nie od razu Paryż zbudowali...
Jakieś tam pojęcie mam jak tylko odkryłem to forum to każda wolną chwile poświęcam na czytanie i oglądanie "waszych" prac.Szczerze powiem,że sporo wiedzy jest na tym forum.
Chce żeby mi ktos pomógł w przygotowaniu pomieszczenia,co i jak robić żeby warunki były "przyzwoite" do wykonywania tego zawodu.
Jak już wcześniej pisałem nie mam posadzki mam do pomieszczenia doprowadzone przewody powietrza i wody.Myślę żeby szybkozłącza były na każdej ścianie po jednym-(dwa?).
Nie wiem z czego posadzke robić, bo w planach mialem tam przemyslową zrobić,ale teraz jak popatrzyłem na te kabiny to zastanawiam się czy jakiegos wyciągu w posadzce nie robić i jakis nadmuch ciepłego górą.Jak ktoś mógłby mi pomóc-doradzić w tej kwesti to byłby wypas dla mnie.
Moje gg 13189154
e-mail sierra.rk@interia.pl - dla osób które mogą pomóc a nie chcą się publicznie wypowiadać :czesc: [/quote]

To mój post ale cos się namieszało.Przepraszam moda i prosze o usunięcie powyższego.
Ostatnio zmieniony przez jacklack 25-03-2009, 22:34, w całości zmieniany 3 razy  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 25-03-2009, 22:48   

ZIEMBA napisał/a:
S1600, ale od czegoś trzeba zacząc. Zkąd taki ja czy Ty ma wziąc na początek 100tys? Zejdz troche na ziemie. Kolega ma zarejestrowany warsztat, robi w szopie, i ciagle sa do niego kolejki. I nie ma kabiny za 40tys i 3 sat za 4tys. Tu nie chodzi o to. Z tego co zarobi odkłada i powoli stawia z boku chale. Także nie pisz mi, ze z 17tys nic sie nie zrobi bo z tym spokojnie mozna jakos wystartowac.


ale zrozum to ze mówimy nie o jakimś startowaniu skoro chce kupić sprzęt to nie taki z Castoramy tylko poządny po co ma kupowac dwa razy jako moze wydac raz a dobrze ! !


ZIEMBA napisał/a:
No własnie, nie jest powiedziane że nigdy. Jak ktoś sie postara to zrobi dorze nawet bez bajerów. A przeciez każdy od czegoś musi zacząc.


lalalalala

ja zaczynałem od kompresora 50L pistoletu z zestawu i dorobiłem sie kompresora 200L Pistoletu seri Devilbis klocków chebelków i pełno innych bajerów
i jeśli dostałbym np 17tys to nie kupuje np od ruska sprzętu
tylko kupuje coś z seri Rupes Makita albo Festol lub Hilti ,3M itp i to mi służy przez 20 lat
kompresor tez nie ze ma butle 500L tylko taki który bije jak najszybciej i z dobrej firmy do której sa części

Wiec zastanów sie nad tym jak bedziesz otwierał ten swój warsztat

Bo dzisiaj maluje SATA to nie moge sobie pomyśleć jak mogłem malowac piostoletem za 20 zł którym owszem dało sie ale teraz klient wyciąga kase i odjeżdza z uśmiechem na twarzy ! ! To jest ważne
ja robie szybciej dokłądniej i wydajniej ! ! To sie liczy
Wiec nie mów mi prosze żebym zszedł na ziemie

ZIEMBA napisał/a:
baqo napisał/a:
ja tam zaczynałem od zera.

Większość tak zaczyna. I co Baqo,da się bez 100tys na starcie wyjsc na ludzi?


tak da się ale weź pod uwage nie zaczynajć na zgłoszonych działalnościach
tak jak my np
i dwa skoro chce otwierać Typowo "LAKIERNICTWO" musi mieć Kabine

zaznaczam bo sie czepiasz ! ! musi mieć filtry osadniki itp!! mówimy o typowym lakiernictwie w zgfłoszonej działalności



gola napisał/a:
t,ale bzdura totalna jest pisanie ze kabina to tylko taki bajer jak juz masz wszystko.
Tez tak kiedys sobie myslalem ;) .Nie jest to prawda oczywiscie,bo nie wyobrazam sobie teraz wykonania takiej ilosci pracy jaka teraz wykonuje w warunkach garazowych.


no i kto ma ciasteczko?? :plaża: :)

Robert ! !! napisał/a:
Nie wiem z czego posadzke robić, bo w planach mialem tam przemyslową zrobić,ale teraz jak popatrzyłem na te kabiny to zastanawiam się czy jakiegos wyciągu w posadzce nie robić i jakis nadmuch ciepłego górą.Jak ktoś mógłby mi pomóc-doradzić w tej kwesti to byłby wypas dla mnie.


u mnei już leżą kafelki wiesz jak sobie zrób... jak msz fabryke glazury w pobliżu to podjedż i zapytaj czy nie mają odpadów... ja tak zrobiłem i sąsiadka która tam pracuje załatwiła mi 30m/2 za 25% ceny sklepowej :D
Ostatnio zmieniony przez jacklack 26-03-2009, 00:02, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 26-03-2009, 07:26   

a jak mieszkasz w Tomaszowie Maz. to wystarczy że przez płot przeskoczysz ;)
 
     
Robert !!!
Bywalec
sierrafan


Wiek: 41
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 36
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: 26-03-2009, 08:22   

S1600- jak się ciebie posłucha to człowiekowi ręce opadają i tylko w glowe sobie strzelić.Nie wiem jaki masz cel swoich wypowiedzi:
-lubisz sie wymondrzać...
-nie bardzo chcesz pomóc...
-chcesz zniechęcić do działania...
Wiadomo,że ile by nie było to bedzie mało.Całkowicie od zera nie zaczynam.Mam duży kompresor i kilka gadzetów do lakierowania. :)
Zaloże działalność typu blacharstwo samochodowe o jakiejś rozszeżonej działalności.
Wiadomo kabiny nie kupie ale moge przygotować sobie pomieszczenie pod laiernie, jak tu co niektórzy mi podpowiadają.
Nie startuje tylko z 17.5 tys zł bo mam troche też swoich.Za te unijne pokupuje sobie dobre pistolety i jakiś dobry separator z filtrem.A reszte mógłbym na wykończenie pomieszczenia.Chcialbym się zorientować i szukam pomocy-porady jak sobie urządzić ta lakiernie jakie wyciągi,nadmuchy zastosowac?
Nie musze zbijac kokosów zaraz po odtwarciu bo mam gdzie pracować i oststnie MAM MOŻLIWOŚĆ STOPNIOWEGO ROZWIJANIA SWOJEJ DZIAŁALNOŚCI ZWIĄZANEJ Z LAKIERNICTWEM :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 26-03-2009, 08:56   

Cytat:
S1600- jak się ciebie posłucha to człowiekowi ręce opadają i tylko w glowe sobie strzelić.Nie wiem jaki masz cel swoich wypowiedzi:
-lubisz sie wymondrzać...
-nie bardzo chcesz pomóc...
-chcesz zniechęcić do działania...
Wiadomo,że ile by nie było to bedzie mało.Całkowicie od zera nie zaczynam.Mam duży kompresor i kilka gadzetów do lakierowania. :)
Zaloże działalność typu blacharstwo samochodowe o jakiejś rozszeżonej działalności.
Wiadomo kabiny nie kupie ale moge przygotować sobie pomieszczenie pod laiernie, jak tu co niektórzy mi podpowiadają.
Nie startuje tylko z 17.5 tys zł bo mam troche też swoich.Za te unijne pokupuje sobie dobre pistolety i jakiś dobry separator z filtrem.A reszte mógłbym na wykończenie pomieszczenia.Chcialbym się zorientować i szukam pomocy-porady jak sobie urządzić ta lakiernie jakie wyciągi,nadmuchy zastosowac?
Nie musze zbijac kokosów zaraz po odtwarciu bo mam gdzie pracować i oststnie MAM MOŻLIWOŚĆ STOPNIOWEGO ROZWIJANIA SWOJEJ DZIAŁALNOŚCI ZWIĄZANEJ Z LAKIERNICTWEM :)



JA ni9chce Cię zniechęcić wrręcz przeciwnie... wiesz jak ja się czułem jak zaczynałem ten temat...
oki i rozumiem bo ja Ci tylko tłumaczyłem co by było gdybyś chcial założyć typowo lakiernictwo rozumiesz mnie co??
nooo a jak sobie ząłożysz tak jak ja to planowałem lub Ty mówisz to włąsnie tak jest najlepiej :piwosz:

nie chodziło mi o to ze bedzie lipa na blacharstwie tylko ze moze być na zgłoszonym lakiernictwie bo chyba nikt nie rozumie o co mi chodzi ...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Robert !!!
Bywalec
sierrafan


Wiek: 41
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 36
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: 26-03-2009, 09:25   

Wielkie podziękowania dla S1600 po rozmowie na gg.
Daje mu punkta bo wiedzy konkretnej sporo mi przekazał! :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 30-03-2009, 17:22   

ja w tym roku stawiam pomieszczenia lakiernicze od snierpnia zaczynam budowe chciałbym sie was zapytać ile mniej wiecej pomieszczeń musi być chciałbym zrobic przynajmniej dwa pomieszczenia i jedno dodatkowe do malowanie (zamkniete) ale tak jakie wymiary mniej wiecej tego wszystkiego robić od razu jakieś wentylacje? itd? narazie chce postawic wiec odrazu sie pytam abym pozniej nie załował jakiejś rzeczy nad wyciagami jakiej firmy itd to bede myslał jak bedzie budynek stał. Pozdrawiam
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-03-2009, 18:21   

3 stanowiska - 2 przygotówka i 1 malowanie (odzielne szczelne)
Wyciąg na stanowisku 3cim (malowanie) musi byś dołem. Albo 2 wiatraki dołem w scianie albo wyciąg kanałem spod auta. Dobrze jakbyś miał nadmuch górą wtedy nie bedzie sie robił sajgon przy samym wyciągu. Nadmuch ciepłego powietrza albo chociaż z atmosfery. Planujesz jakis piec?
Co do pomieszczenia na 2 stanowiska (2 auta) to wyciag wystarczy byle jaki wiatrak i byle gdzie umieszczony. To jedyne miejsce gdzie kurzy i zawsze edzie syf.

Jesli planujesz piec na "kabine" to mozesz zrobić redukcje tak, żeby ciepło z pieca szło i na kabine i na przygotówke (przydatne w zimie) - kwiestia zastosowania rur i klap.
Napisz czy masz w planie piec tkai jak w komorach sa, czy grzejniki czy cos, to się dalej pomysli o przelocie wiatru.
Co do szerokosci i długosci - tak żebyś sie swobonie obrócił koło auta z otwartymi drzwiami. I nie koło TICO tylko koło Poloneza wielkości.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 30-03-2009, 20:19   

Barcik napisał/a:
3 stanowiska - 2 przygotówka i 1 malowanie (odzielne szczelne)
Wyciąg na stanowisku 3cim (malowanie) musi byś dołem. Albo 2 wiatraki dołem w scianie albo wyciąg kanałem spod auta. Dobrze jakbyś miał nadmuch górą wtedy nie bedzie sie robił sajgon przy samym wyciągu. Nadmuch ciepłego powietrza albo chociaż z atmosfery. Planujesz jakis piec?
Co do pomieszczenia na 2 stanowiska (2 auta) to wyciag wystarczy byle jaki wiatrak i byle gdzie umieszczony. To jedyne miejsce gdzie kurzy i zawsze edzie syf.

Jesli planujesz piec na "kabine" to mozesz zrobić redukcje tak, żeby ciepło z pieca szło i na kabine i na przygotówke (przydatne w zimie) - kwiestia zastosowania rur i klap.
Napisz czy masz w planie piec tkai jak w komorach sa, czy grzejniki czy cos, to się dalej pomysli o przelocie wiatru.
Co do szerokosci i długosci - tak żebyś sie swobonie obrócił koło auta z otwartymi drzwiami. I nie koło TICO tylko koło Poloneza wielkości.


Bedzie napewno piec tylko jeszcze nie mam pojecia jaki chciałbym zrobić nadmuch poprzez takie duże chłodnice ale nie wiem czy to zda egzamin bo jak ominać kurz? hmmm zobaczymy napewno bede laczył wszystko czyli piec bedzie dosyć duzy aby ogrzać pomieszczenie do malowania oraz miejsce pracy. mysle ze do góry wystarczy 3metry tak aby sie bus zmieścił w razie czego. a szczerokość no to sie jeszcze zobaczy dwa pomieszczenia chce polączyć razem aby bylo swobodne przejście a to trzecie osobne sterylne do malowania niechce robić bardzo szerokiego tak aby sie tylko auto zmieściło i aby stojak wszedł.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 30-03-2009, 20:37   

cartonik, powiedz mi... chyba nie masz zbyt wielkiego pojęcia o malowaniu bo pytasz jak sie bazą maluje, a chcesz postawić taki warsztat... podziwiam cie w związku z tym, ale powiedz mi czy mieszkasz w jakimś dużym mieście i będziesz miał dużo klientów czy mieszkasz w miejscu gdzie nie ma lakierników? w moim mieście jest ich sporo dlatego ja u siebie nie rzucałbym sie na coś takiego.. a jak to jest u ciebie? pozdro :czesc:
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 30-03-2009, 20:51   

u mnie niestety nie ma wiele lakierników pracowałem na lakierni rok szef nie dawał malować zaczołem dosłowanie dwa tygodnie temu od akrylu tzn w zakladzie coś tam było malowane akrylem tylko niestety. samochodów mam dosyć sporo jak na dzień dzisiejszy choć pewnie bedzie ich jeszcze wiecej chce sie uczyć mam zapał a garaż i tak mamy stawiać wiec dlaczego by tego nie zrobić pod lakiernie? :) mam zapał chyba to sie liczy prawda? po za tym w wieku 16 lat robiłem mercedesa beczke z 1972roku wiec od dawna mnie to kreci takie auta tez mam do roboty tylko do tego cierpliwość. jak i do szpachli. a malować kiedyś trzeba sie nauczyć proporcje do bazy tez znam (mniej wiecej) ale w tym wypadku mniej, wiec dlatego chce sie dopytać. samochody przygotowywałem praktycznie od klepania do malowania no i oczywiscie polerka na koncu. A prace straciłem dlatego iż hmmm mam BMW (na które sam zap.....em w DE bardzo Ciezko) jestem chlopakiem samodzielnym nie wchodze nikomu w dupe a inni niestety tak robia tyle w Tym temacie. Pozdrawiam prawdziwych ludzi. Dojde od zera do czegoś bo taki mam charakter przepraszam za oto.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 30-03-2009, 20:55   

no to powodzenia ziom :polska: :)
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 30-03-2009, 20:59   

Cytat:
no to powodzenia ziom
nie dziekuje ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-03-2009, 21:00   

Na kurz sa filtry. Czyste ubranie(kombinezon) i ogólnie czysto w pomieszczeniu.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 30-03-2009, 21:03   

Ja właśnie u siebie będę tak robił 2 stanowiska do przygotowania i jedno do lakierowania, gdzie będzie się wjeżdzało przez brame uchylną do góry z braku miejsca. Wszystko do wykonania już mam, ale zawalony robotą jestem i nie mogę zrobić przerwy na wykonanie. Do ala komory będzie wpadało ciepłe powietrze za ściany bocznej. Będzie zamontowany wymiennik ciepła (duża chłodnica z chłodni), a z tyłu będzie dmuchał na nia wiatrak i to powietrze będzie doprowadzone przez filtr kabinowy do pomieszczenia. po przeciwnej stonie na dole ściany będzie wyciag w postaci wiatraka i filtru kabinowego. Komora będzie miała 6,5 metra długości i 4,5 metra szerokości. Na bocznej scianie będzie wejście z garazu poprzez przeszklone drzwi balkonowe. Rys mniej wiecej ponizej. Co o tym myślicie? Jakieś uwagi? Tak jak koledzy nie chcę popełnić błędu.


Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne