lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
glinka
Autor Wiadomość
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 17-10-2010, 16:34   glinka

Witam,,używacie tej masy?jak to się ma w praktyce???

220_92c6e7d6ccf3d51a63ccbb943e3ee21b.jpg
Plik ściągnięto 12097 raz(y) 24,45 KB

_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 17-10-2010, 16:37   

Używam, przydatna rzecz. Myjesz auto, spłukujesz wodą i po mokrym lakierze lecisz tą glinką, która usuwa smołę, asfalt, owady itp... Używam przeważnie przed polerowaniem
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 17-10-2010, 19:17   

bardzo fajna sprawa :) ładnie zbiera wszystkie zanieczyszczenia których nie pozbędziesz się po prostu myjąc samochód. Są do niej np fajne quick detailery czy jakoś tak. No i trzeba pamiętać ze glinka którą upuścisz na podłogę nadaje sie do wyrzucenia :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 17-10-2010, 20:08   

Wszystko ok. a jak to się ma do usuwania pyłu po szlifowaniu,na sucho,matowaniu pod lakier,bo jak wiadomo po szlifowaniu maszynką z odsysem zostaje tam jeszcze taki nalot,no i czy ta glinka by się do tego nadawała :maruda:
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 17-10-2010, 21:30   

nie wiem o co CI dokładnie chodzi ale, gdzie ten nalot zostaje ? coś za bardzo kombinujesz chyba :/
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 17-10-2010, 21:42   

Na obrabianych elementach......
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 17-10-2010, 22:44   

no ale jak to matowanie pod lakier ... to o co chodzi z glinką służąca jako wstęp do polerowania ... chyba zginęła w tej rozpisce jedna operacja ... LAKIEROWANIE :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 17-10-2010, 23:09   

tomash napisał/a:
Na obrabianych elementach.....
ale co zostaje ? kurz ? przecież to zetrzesz nawet szmatą a jak nie to ściereczką.
Nie widzę tutaj sensu zastosowania glinki....
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2010, 23:33   

To_mas napisał/a:
Nie widzę tutaj sensu zastosowania glinki....

Eeee. Glinka dobra na wszystko.
Ja bym proponował bazę z odkurzu glinką pojechać.
Szmatka antystatyczna w odstawkę.

A tak na serio to ta glinka to taka ściema detailerów czy jak?
Ja jestem obecny na forum detailingu i czytam (czytałem) informacje tam zawarte w nadziei ze dzięki ich sposobom podniosę jakość polerki i wygląd powłoki.

Po zapoznaniu się z ich ofertą stwierdzam że ---- nic nie stwierdze zeby burzy nie wywołac.
Jak to Robert powiedział w rozmowie z @Kalbim... detailing to bardzo dobrze sprzedana dobrze wykonana polerka. Najczęściej bez cięcia powłoki papierem, bo tego detailerzy unikają jak ognia, ale agresywne pasty na stare powłoki tną lakier lepiej niz takie papiery.

Ja osobiście po zapoznaniu się z ich sposobami oczyszczania lakieru i przygotowywania pod polerkę mogę powiedzieć ze komplikują sobie prostą sprawę jaką jest likwidowanie smoły, żywic i robaszków z powłoki.
Nie mogę powiedzieć ze ja mam rację a oni nie ale przytoczę pewien cytat.

*** Ratunku, pomocy (detailer) zywica nie schodzi od środka do jej usuwania x ani y a z to juz porazka.
Drugi detailer -- weź glinkę :D :D
Pierwszy -- dobra kupię tą droższą polecaną... ! !! nic nie schodzi ! !!!
Za dwa dni ten pierwszy.... hura żywica pokonana --- pomógł...... zwykły denaturat :glupek: :glupek: :glupek:

Wiec na smołę benzyna estrakcyjna , na żywicę alkohol, resztę juz znamy ale nasz detailing poprostu za tanio sprzedajemy.

Z obserwacji moich widzę że detailing to biznes, bardzo dobry rynek i sprzedający środki , te z wyższych półek, nieźle sobie radzą.
Jak jest popyt to nie mogę powiedziec że detailing jest zły.
Dobry biznes bez komory, trucia chemią i zezwoleń wszelkiego rodzaju.

Tyle ze to raczej duze miasta z efektownie wyglądającą siedzibą i dobrym bajerem z najdroższą kawką w tle.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 18-10-2010, 00:20   

Ktoś mi bliski sprzedaje damskie kosmetyki dobrej znanej światowej marki i dobrze na tym zarabia ... Jednocześnie sprzedaje kosmetyki dla zawodowców w TV teatrach czy gabinetach kosmetycznych ... cena porównywalnych produktów identyczna ( wysoka )
Jeden sprawia cuda ... inny cuda udaje , ale ma lepsze opakowanie i PR

Gdy w luźnych rozmowach porównujemy nasze branże wnioski są często te same ... są produkty dla klientów i produkty dla zawodowców. Te dla klientów zawsze są w lepszej oprawie marketingowej ... ale skutecznie działają te dla zawodowców.... czesto dlatego że za zawodowcami stoją lata doświadczenia .... a jak tu sprzedać denaturat do likwidacji smoły z lakieru ... za 100 zł litr ? :) ... trzeba mu nadać ekstrawagancką nazwę i dezainerskie opakowanie.

... tylko nie wpadnijmy w skrajności .... bo jednak nasze branżowe, zawodowe produkty są skuteczne i działają .... a jest też obok nich masa tych co są profesjonalne w oczach klientów, a nie działają .... tak jak i niektóre urządzenia :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 18-10-2010, 07:30   

PROJEKTER napisał/a:
a jest też obok nich masa tych co są profesjonalne w oczach klientów, a nie działają .... tak jak i niektóre urządzenia
Tak jak słynny: młotek z celownikiem laserowym :smiech: :smiech: :smiech: Czyli debilizm wszech czasów :debil: :debil:
Wszystko się zgadza Panie Projekter.
JA osobiście widzę to zawsze gdy przychodzę do sklepu SONAX-a z kosmetykami i i różnego rodzaju chemią przemysłową i samochodową. Tam nie ma kolorowych pudełek {zdecydowana większość w ogóle ich nie ma}, tam nie ma kolorowych naklejek ani jakichś cudów na zdjęciach, ... itp. Tylko z reguły zwykłe przezroczyste byteleczki lub bańki 5 lub więcej litrowe, ze zwykłymi napisami co do czego służy, jakie są proporcje mieszania, oraz ostrzeżenia. I to wsio. Zero reklamy, zero kolorowych opakowań, a i tak każdy kupuje litrami, bądź dziesiątkami litrów, BO WIE ŻE TO JEST ŚWIETNE. {na dodatek najczęściej tańsze niż te "ponoć najlepsze kolorowe i mocno reklamowane"}
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 18-10-2010, 16:00   

PROJEKTER napisał/a:
no ale jak to matowanie pod lakier ... to o co chodzi z glinką służąca jako wstęp do polerowania ... chyba zginęła w tej rozpisce jedna operacja ... LAKIEROWANIE :)
polerowania starego lakieru
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 18-10-2010, 19:06   

Nie wiem jak u was ale u mnie jest mnóstwo "znafców" co nawet nigdy polerki nie robili ale wiedzą doskonale że pasta g3 jest najlepsza i nie dadzą sobie wmówić że są lepsze pasty. Wiem że g3 wystarczy ale są lepsze pasty, a ci pseudoznawcy będą upierać się przy swoim.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 18-10-2010, 19:52   

kalbi napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
no ale jak to matowanie pod lakier ... to o co chodzi z glinką służąca jako wstęp do polerowania ... chyba zginęła w tej rozpisce jedna operacja ... LAKIEROWANIE :)
polerowania starego lakieru

Nigdy tej plasteliny nie użyłem,choć mam ją na "stanie" i w sprzedaży.Na szkoleniu nie byłem.
Wywnioskowałem,że przylegają do tej masy "syfy" wszelkiej maści/muszki,spadż z lipy i rozbite na miazgę owady/.Wziąłem to,ale szczerze,nie zajmuje się myciem i usuwaniem padliny
z szyb przednich.Samochody traktuję jako środek transportu z pewnymi wyjątkami/old-,lub youngtimery.Rozumię użycie tego "wynalazku przed polerowaniem hologramów,ale po polerowaniu G3?!G110?!Może ktoś mi wytłumaczy/staremu "Dziadu :) ".
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne