lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
26-01-2011, 16:56
Sata KLC
Autor Wiadomość
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 18-03-2010, 23:59   SATA KLC HVLP-opinie

Byłem u znajomego lakiernika i ma "na zbyciu" Sate KLC hvlp do podkładu za śmieszne pieniądze. Jako, że sprzęcik by sie przydał postanowiłem go stestować- w komorze miał akurat przygotowane pare elementów. Machnąłem drzwi, błotnik i 2 zderzaki, ale chciałem przy przetłoczeniach/ wnękach zderzaka skręcić miotłe, żeby dolać w zakamarkach i co :O ja tu skręciłem do oporu a tu nadal miotła :glupek: Tak to ma być ?? coś mi sie nie wydaje :nono: O temacie kupna guna na chwile zapomniałem i postanowiłem sie was spytać- nie chciałbym mieć go jak co tylko na wystawe jak co :)

Temat został wydzielony, dlatego edytowałem ten post w jego początkowej części
edit,jacklack
_________________
Live is 2 short 2 be slow.
Ostatnio zmieniony przez jacklack 19-03-2010, 09:46, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 19-03-2010, 00:40   

Greg napisał/a:
Sate KLC hvlp do podkładu

Posiadam ten model pistoletu od 6-7 lat, używany i myty w nitrze jest praktycznie praktycznie codziennie, i jak na razie jest w pełni sprawny, to bardzo dobry i oszczędny pistolet, jego taką wyjątkową cechą jest to, że podczas aplikacji nie ma pylenia, czuć tylko zapach produktu,..dedykowany jest z racji swojej budowy, do nanoszenia podkładów i wypełniaczy
Podkład akrylowy jako wypełniacz naniesiony tym pistoletem jest bardzo mocno rozbity, ma bardzo drobną strukturkę, przez co jego obróbka, przy niewielkim zużyciu materiału ściernego jest bardzo szybka
Greg napisał/a:
chciałem przy przetłoczeniach/ wnękach zderzaka skręcić miotłe, żeby dolać w zakamarkach i co :O ja tu skręciłem do oporu a tu nadal miotła :glupek: Tak to ma być ?? coś mi sie nie wydaje :nono:

Dawno nie podładowałem nim ;) , jutro jak będę miał chwilę to zapytam chłopaków jak to jest z tą miotłą, albo sam sprawdzę, ale jestem pewien że coś nie tak z Twoim..szerokość miotły po skręceniu,(od pełnego) powinna się zmniejszyć, przynajmniej o jakieś 70 % ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 19-03-2010, 00:49   

jacklack napisał/a:
jego taką wyjątkową cechą jest to, że podczas aplikacji nie na odkurzu i pylenia,..dedykowany jest do nanoszenia podkładów i wypełniaczy


zgadza sie w 100%. machałem dzisiaj tym i jakie było moje zdziwienie, że praktycznie nie było odkurzu a materiał na elemencie wylany idealnie- aż mi sie oczka zaświeciły jak sobie pomyślałem, że mogę go mieć u siebie :) :) tylko właśnie jak to jest z tą miotłą
jacklack napisał/a:
jutro jak będę miał chwilę to zapytam chłopaków jak to jest z tą miotłą, albo sam sprawdzę

będe wdzięczny ;) ;)
Jeśli się okaże, że jest ok to biore- nawet jakbym miał lecieć wszędzie na full miotle :)
_________________
Live is 2 short 2 be slow.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
devilbiss
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 47
Otrzymał 3 punkt(y)
Wysłany: 19-03-2010, 08:10   

w najgorszym przypadku bedziesz musiał sobie kupić nowy zawór regulacji szerokosci strumenia. ale radze go rozebrac i zobaczyć dlaczego on nie dławi powietrza rogowego. Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 19-03-2010, 10:08   

devilbiss napisał/a:
w najgorszym przypadku bedziesz musiał sobie kupić nowy zawór regulacji szerokosci strumenia. ale radze go rozebrac i zobaczyć dlaczego on nie dławi powietrza rogowego


mogę skoczyć i rozkręcić go na miejscu i popatrzeć, tylko problem w tym, że nie mam do czego porównać czy wszystko jest ok ;/ jakiś schemat albo foto bardzo mile widziane. Jak wróce z pracy to zamieszcze zdjęcie jak to wygląda u mnie ;)
_________________
Live is 2 short 2 be slow.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 19-03-2010, 10:58   

Panowie da się jeszcze gdzieś taki nowy kupić?:D Lub wie ktoś o jakiejś taniej używce?;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 19-03-2010, 11:37   

Krystian990 napisał/a:
Panowie da się jeszcze gdzieś taki nowy kupić?:D Lub wie ktoś o jakiejś taniej używce?;]

Tania używka.Zapomnij.Jak komuś się sprawdził będzie trzymał do końca życia i jeden dzień dłużej :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 19-03-2010, 14:29   

No-limit napisał/a:
Tania używka.Zapomnij.Jak komuś się sprawdził będzie trzymał do końca życia i jeden dzień dłużej


czyli ja mam szczęście nieopisane, bo akurat taka zabawka mi sie trafiła i co lepsze- nawet mi to samemu zaproponowano, czy nie chce kupić :) (fakt faktem właściciel to dobry znajomy, ale zawsze ;) ) Teraz czas na mnie bym dalej używał tego guna.
Co do miotły i szukania "usterki" czemu jej nie idzie skręcić odkryłem jedną rzecz, otóż: Po odkręceniu zaworka regulacji strumienia raczej wszystko wygląda na normalne (foto- jeśli się mylę pisać ;) ) Dla porównania odkręciłem zaworek z innego pistola i porównałem- wyglądają praktycznie identycznie prócz gwintów- jeden jest troche bardziej drobnozwojowy. Rozkręciłem go i zobaczyłem, że oring jest zmasakrowany- można też śmiało powiedzieć, że był, ale tak jakby go nie było ;] Wymieniłem na nowy ( regulacja teraz odbywa się bardziej płynnie) ale nadal jest miotła po skręceniu ;/ W sumie mi to nie przeszkadza bo zazwyczaj tak podkładuję, ale raz na ruski rok trzeba gdzieś wpylić wąskim strumieniem i robi się mały problem ;) Czekam na odp Jacklack - wtedy będzie wszystko jasne- póki co dzisiaj jechałem zderzaki tym pistoletem- gęsty podkład i jak wyschło to :O prawie zero morki :) [/b]

gun.JPG
Plik ściągnięto 501 raz(y) 133,23 KB

zaworek sata.JPG
Plik ściągnięto 560 raz(y) 119,99 KB

_________________
Live is 2 short 2 be slow.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio124
Forumator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 254
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: lubelskie
Wysłany: 19-03-2010, 14:34   

Krystian990 napisał/a:
Panowie da się jeszcze gdzieś taki nowy kupić?:D Lub wie ktoś o jakiejś taniej używce?;]

na allegro jest
:D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 19-03-2010, 16:53   

Greg napisał/a:
Czekam na odp Jacklack - wtedy będzie wszystko jasne-

A więc odpowiadam ;)
Napisze jeszcze wszystkie dane na wypadek gdyby ktoś nie mógł ze zdjęcia które zamieściłem rozczytać moich hieroglifów ;)
Dysza 1,4
Natrysk pierwszy od lewej:
Pokrętło szerokości rozkręcone max.
Odległość 20cm
Ciśnienie robocze 2,0bar
szerokość strumienia 27cm

Natrysk drugi środkowy:
Pokrętło szerokości rozkręcone max.
Odległość 15cm
Ciśnienie robocze 2,0bar
szerokość strumienia 22cm

Natrysk trzeci z prawej:
Pokrętło szerokości skręcone max.
Odległość 20cm
Ciśnienie robocze 2,0bar
szerokość strumienia ,"punkt"


dodam jeszcze ogólny schemat, może się komuś przyda ;)


SNC00435.jpg
Plik ściągnięto 769 raz(y) 563,24 KB

_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 19-03-2010, 17:40   

Jest ale RP:/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 19-03-2010, 18:56   

jacklack napisał/a:
Natrysk trzeci z prawej:
Pokrętło szerokości skręcone max.
Odległość 20cm
Ciśnienie robocze 2,0bar
szerokość strumienia ,"punkt"


nad tym musze popracować :) Dzisiaj rozkręce doszczętnie pistol i dokładnie sprawdzę każdy najmniejszy czegół- może akurat trafie na przyczynę stałej miotły ;)
Dzieki jacklack za wyczerpującą odp z dowodami na papierze ;) Wszystko już jasne. O wszelkich postępach- o ile nastąpią- poinformuje.

[ Dodano: 19-03-2010, 20:06 ]
no i panowie wszystko się wyjaśniło- nie dawało mi to spokoju, więc wziąłem na stół "operacyjny" sate. Rozkręciłem wszystko co sie tyczy powietrza, sprawdziłem i wsio ok. rozkręcałem dalej i doszedłem do wniosku, że jedyną rzecz co może być uszkodzona to pierścień rozdzielacza powietrza. No i miałem racje :) :) Użyłem na wszelki wypadek wd 40, aby go swobodniej wyjąć ( przeczytałem manuala ( instrukcje) na oficjalnej stronie saty i było bardzo wyszczególnione by obchodzić się z tym delikatnie). Wyjąłem to poprzez "odkręcanie" osiowe- ładnie się wykręciło i zobaczyłem usterkę ( foto), wyłamany kawałek zaznaczony na czerwono. Wie ktoś ile taki pierścień kosztuje i gdzie moge go nabyć??- o ile to możliwe jeszcze do tego modelu ;)

[ Dodano: 19-03-2010, 23:42 ]
Aktualizacja- Sata w pełni sprawna ;) wszystko działa idealnie od "punktu" aż do pełnej miotły :)

fcuked spray gun part.jpg
Plik ściągnięto 707 raz(y) 98,44 KB

_________________
Live is 2 short 2 be slow.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
wholeeguns
Bywalec
amator



Wiek: 44
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 24
Skąd: Białystok
Wysłany: 21-03-2010, 18:08   

Pochwal się jak to załatwiłeś - dokleiłeś z poxyliny?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 21-03-2010, 18:49   

wholeeguns napisał/a:
Pochwal się jak to załatwiłeś - dokleiłeś z poxyliny?


nie nie- takiego czegoś bym nie zrobił ;) Czas całej operacji ok.1,5 h. Lutownica kolbowa, trochę odpowiedniego materiału do wypełnienia ubytku i stabilna ręka. Przyspawałem większy kawałeczek i formowałem go na ciepło, potem dremelem z grubsza kształt, drobne pilniki i papiery, żeby wygładzić całość. Idealnie zrobione- praktycznie nie widać, że było coś ingerowane ;) , złożone i przetestowane. ;] .Efekt- pełna płynna regulacja- "Potrzeba matką wynalazków" ;]
_________________
Live is 2 short 2 be slow.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
devilbiss
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 47
Otrzymał 3 punkt(y)
Wysłany: 22-03-2010, 13:32   

GREG szacun za wytrwałość i umiejętności ale nowy taki pirścien kosztuje 42 zl netto za opakowanie (opakowanie zawiera 3 sztuki) wiec lepiej kup sobie nowe bo one często pękają :P
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 22-03-2010, 15:01   

devilbiss napisał/a:
GREG szacun za wytrwałość i umiejętności ale nowy taki pirścien kosztuje 42 zl netto za opakowanie (opakowanie zawiera 3 sztuki) wiec lepiej kup sobie nowe bo one często pękają :P


taki mam właśnie zamiar, ale ciekawość czy uda mi się takie coś naprawić, była silniejsza :) no i sie opłaciło. Jak tylko będę miał troche czasu to zamawiam cały komplecik ;)
_________________
Live is 2 short 2 be slow.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 25-03-2010, 09:19   

Greg, słuchaj, czy aby dostać się do tego pierścienia trzeba odkręcić tą część w którą wkręca się dyszę? Wiesz o co mi chodzi? Jak możesz to opisz mniej więcej lub daj fotki jak to rozkręciłeś bo z chęcią naprawiłbym i swoją Sate ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 25-03-2010, 23:11   

Bartek-WGM napisał/a:
Greg, słuchaj

Nie, jest tuż pod dyszą.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 26-03-2010, 00:09   

Jutro zrobie fotki i zapodam Wam, może coś poradzicie na rozkręcenie mojej Saty...
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 10-10-2010, 09:33   Sata KLC

Tak wszyscy piszecie, że sata to sata tamto sata super itp Może więc i ja się przekonam ?

Pytanie czy sata z serii KLC - zalecanej do podkładu sprawdzi się u mnie w małym warstacie jako pistolet uniwersalny - do nakładania podkładu, ale tylko m/m, bazy, bezbarwnego ? Myślę o dyszy 1,3.

Nie będę ukrywał, że do tego zakupu skłania mnie głównie cena. Może uda się wyhaczyć coś z używek, ale ten model jest jak widzę w stałej ofercie.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 10-10-2010, 11:11   

Niestety nie nadaje się do bazy i średnio do klaru ... to typowa konstrukcja do materiałów pomocniczych bez precyzji modelu 2000, 3000 i 4000 ... bardziej to czasy Jet 90, ale nawet w porównaniu z tym pistoletem - KLC wypada cienko ... Co innego jego następca model SATA 100. Tym mógłbyś lakierować bazą i klarem i podkładem ... Ale jakość takie malowania nie powala w porównaniu z tanimi modelami pistoletów dedykowanych do lakierowania ... wychodzi to podobnie, może ciut ciut na korzyść SATA przy bezbarwnym i akrylu ... ale nie przy bazie.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 10-10-2010, 11:43   

Ryba napisał/a:
Pytanie czy sata z serii KLC - zalecanej do podkładu sprawdzi się u mnie w małym warstacie jako pistolet uniwersalny - do nakładania podkładu, ale tylko m/m, bazy, bezbarwnego ? Myślę o dyszy 1,3.


Moim zdaniem nie powinno być takiego pytania z Twojej strony.
Przecież nie jesteś tu od wczoraj. :glupek:
Pozdrawiam.
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 10-10-2010, 17:22   

Ryba napisał/a:
czy sata z serii KLC - zalecanej do podkładu sprawdzi się u mnie w małym warstacie jako pistolet uniwersalny - do nakładania podkładu, ale tylko m/m, bazy, bezbarwnego
Moim zdaniem, czyli "zawodowego amatora" kompletnie nie. Jest to akurat opinia poparta testem na własnej du...ie. Kupiłem KLC RP 1,4 przez pomyłkę do lakierowania i JAKOŚ machnąłem nim jedno auto. Jak widzisz z naciskiem na jakoś. To była tragedia. Ta Sata ma strasznie, ale to strasznie ostre krawędzie strumienia, który to z kolei jest naprawdę mały. Więc namachać się trzeba niemiłosiernie, a efekt....? No niby jakoś tam się uda, ale po co te nerwy i takie machanie tym pędzlem na wariata. Więc zdecydowanie nie.
Ale Ryba masz super wyjście awaryjne: Sata 1000 B RP kosztuje około 1000zł, więc na fakturę wyjdzie około 660zł To śmiech nie pieniądz, bo wyjdzie Ci ostry NOWY sprzęt w cenie starej nienadającej się używki. Ja poszedłbym w tą stronę. Podumaj.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 10-10-2010, 18:04   

łysy73 napisał/a:
Sata 1000 B RP kosztuje około 1000zł, więc na fakturę wyjdzie około 660zł

Ryba niema firmy.
A poza tym trzeba miec od czego ten vat odliczyc.
A wiadomo kiedy sie odlicza vat. ;)
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 10-10-2010, 18:13   

mkautos napisał/a:
Ryba niema firmy.
Mi się wydaje, że Ryba szuka do warsztatu w którym obecnie pracuje.
A jeśli nie, to dla siebie prywatnie też jednak wybrałbym opcję którą zaproponowałem.
Każda warstwa jest ważna, ale najważniejszy jest lakier i baza, a niby mniej podkład. Więc szukając pistola uniwersalnego wybrałbym na jego miejscu ten co zaproponowałem, bo lepiej nakładać podkład gunem do lakierów nawierzchniowych, niż lakiery nawierzchniowe gunem do podkładu :) :) To przynajmniej takie moje rozumowanie. A 1000zł to uważam, że jest bardzo przystępna cena. Więcej niż 79-200zł, ale dużo mniej niż 2000zł. Ot trzy razy odpuści Sobie disco, piwo, szturchajki-popychajki i ..... :marysia: :marysia: :) :) :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 10-10-2010, 18:17   

łysy73,
Przecież taka sata 1000 do lakiernictwa pasuje nijak.
Przestańmy w taki dziwny sposób wciskać saty --- tylko dlatego ze to są saty.
Jeśli coś jest do lakiernictwa samochodowego to nie zastępujmy tego czymś bardzo dobrym ,,, ale w stolarni.
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 10-10-2010, 18:21   

Bo ja wiem... Uważam, że ławę zawsze można skręcić - a w sumie tylko tym różni się od Saty 3000 {no i ok. 300zł} A lepszy nowy o w sumie odpowiednim przeznaczeniu niż używany o totalnie innym przeznaczeniu.

[ Dodano: 10-10-2010, 18:27 ]
mkautos napisał/a:
Przestańmy w taki dziwny sposób wciskać saty --- tylko dlatego ze to są saty.
Ryba napisał/a:
sata to sata tamto sata super itp Może więc i ja się przekonam
Poza tym ja nic nie wciskam, tylko Ryba sam sprecyzował markę, a nawet model. Napisałem to co uważam i w przypadku KLC jest to poparte osobistym wrażeniem z malunku, a opinię o 1000 RP wyraziłem na podstawie opinii zarówno ludzi którzy przyglądali się jak ten gun pracuje jak też i jego konkretnego użytkownika -nawet na tym forum.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 10-10-2010, 18:32   

Model 1000 nadaje się do lakierowania samochodów ale tylko wersji RP i z głowicą 1,3.
Natomiast przypomnę ze niektórzy mają tu model 3000 RP z głowica 1.3 i woleliby 1,2.
1000 to dobra alternatywa dla SICO ale już średnia dla IWATA Airgans ... szkoda ale niestety tak jest 1000 ma takiego kopa w szerokości strumienia że nadaje się tylko do lakierowania masek i dachu ... na bokach to raczej trzeba uważać i idzie sporo lakieru.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 10-10-2010, 18:38   

PROJEKTER napisał/a:
szkoda ale niestety tak jest 1000 ma takiego kopa w szerokości strumienia że nadaje się tylko do lakierowania masek i dachu ... na bokach to raczej trzeba uważać i idzie sporo lakieru.
No ok ale przecież da się zmniejszyć ławę. I co po zmniejszeniu jest nierównomierna? Nie wierzę. To nie firma krzak, w której pokręcenie którymkolwiek z pokręteł rozpętuje piekło.
Jacenty741 bodajże zakupił 1000 i jest z niego bardzo zadowolony. Nie pamiętam kto jeszcze. Jeśli chodzi o Iwaty to już kilka stówek cena do góry leci. Ale to już sprawa Ryby co wybierze, bądź też kiedy, bo może troszkę poczeka -do choinki- i łyknie coś wyższego, czego życzę
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 10-10-2010, 18:40   

łysy73 napisał/a:
a opinię o 1000 RP wyraziłem na podstawie opinii zarówno ludzi którzy przyglądali się jak ten gun pracuje jak też i jego konkretnego użytkownika -nawet na tym forum.

Spoko, spoko.
A żeby było ciekawiej, to moja opinia jest oparta na drugim (znaczy najpierwszym z tego forum) profesjonaliście.
Duza miotła plus krawędzie i ramki czy zderzaki.
Model 1000 odpada, bo szkoda wydać 1000zl i kombinować z miotłą, skoro mozna kupic normalny z serii 3000 dokładając 300 i nie kombinować koncentrując się na lakierowaniu.
Ale czy taka sata 3000 będzie do podkładu jako uniwersalny pistol do wszystkiego???
Ja nigdy tam nic innego nie wleję niż klar.
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 10-10-2010, 18:45   

mkautos napisał/a:
mozna kupic normalny z serii 3000 dokładając 300
To fakt. Ale idąc tak, można dołożyć jeszcze kilka stówek i wziąć nowe 4000, a jeszcze kilka i Digitala. Wsio dobrze Mk... mówisz, ale wiesz z autopsji, że czasami jedna stówka jest już zaporą, a 3? 4?6? Różnie to bywa w życiu....
Ryba a sprecyzuj czy to gun do warsztatu, gdzie pracujesz, czy dla siebie i jaka jest przeznaczona kasa maxymalna na ten zakup - może tak będzie łatwiej
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 10-10-2010, 21:17   

Ja w tej chwili już nie pracuje w tamtym warsztacie, bo zaczęła się szkoła i nie mogę być tam codziennie 8-17. W tej chwili robię w agencji reklamowej.

Z pistolem to jakoś mi się nie spieszy - ot tak zapytałem czy mój pomysł jest ok, ale widzę, że to kupa więc sobie odpuszczę. Skompletuję inny sprzęt do warsztatu (bo będę mieć go dopiero w styczniu, przez konieczność opłacenia podatku dochodowego - w styczniu dopiero minie 5 lat ... ale zaliczkę już dałem) i najpierw kompresor, potem wyposażenie - świetlówki itp, a na końcu gun właśnie ...

Na razie zadowolę się dalej sico SRICO chociaż ja mam leadera, na którego nie wymyśliliście jeszcze docinek.

Chciałem po prostu spytać, czy mój pomysł ma sens, ale widzę, że nie miał :nono: <wstyd>
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 10-10-2010, 21:22   

Cytat:
Na razie zadowolę się dalej sico SRICO chociaż ja mam leadera,

Jakbys zdrapał napis leader to pod spodem będzie sico.
Bo to jedno i to samo. ;) ;) ;)
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 10-10-2010, 21:25   

No jasne ja myślałem że do tego warsztatu w którym pracowałeś, to lepiej nówkę na fakturkę. A jak Ci się nie spieszy to lepiej poczekaj. Zobaczysz co będzie się działo z cenami konkretnie Sat używek. A nóż ludzie rzucą się na 4000 i kilku z nich będzie taniej odsprzedawać 3000? Czasami tak jest, a czasami nie, ale jak się nie spieszy to nic na hurra.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacenty741
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 538
Punkty: 4/2
Skąd: Maków Mazowiecki
Wysłany: 10-10-2010, 21:35   

MK,z całym dla Ciebie szacunkiem,ale zaczynasz powoli odlatywać w kosmos.Jeszcze całkiem niedawno byłeś dozgonnym obrońcą twierdzy sico,a jak Projekter natarł Ci uszu i wytargałeś dotację,za którą nabyłeś Saty,to uważasz się za jedynego obrońcę serii 3000.Ocknij się,jest już 4000,może zacznij teraz ją promować,i przede wszystkim wyrzuć te nieaktualne już 3-tysiączki i leć z wolnymi 4k po RP-ka i HVLP-ka serii 4000.Przecież jesteś trendy,nawrócony,koszty nie grają roli,ważne,że można będzie znowu zabłysnąć zdjęciami w awatarze...
A może jednak grają rolę?
Tak jak dla Ciebie może być kwotą zaporową 4000,tak dla innych może być to 1500,bo ze studenckiej kieszeni ciężej wytargać taką kwotę,niż z PUP-u.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 10-10-2010, 21:51   

jacenty741 napisał/a:
wytargałeś dotację,za którą nabyłeś Saty,

Jedną, dwie juz miałem :) :) :)
jacenty741 napisał/a:
Tak jak dla Ciebie może być kwotą zaporową 4000,tak dla innych może być to 1500,bo ze studenckiej kieszeni ciężej wytargać taką kwotę,niż z PUP-u.


Ale o co Ci chodzi.
Ja twierdzę ze zakup saty 1000 to lekka pomyłka i lepiej dołożyć tylko 300 zl i kupic normalny pistol jakim jest seria 3000.
Czy to coś nienormalnego???
Osobiscie na miejscu Ryby poczekałbym na jakąs okazję np na allegro i za 2/3 ceny spokojnie kupił coś markowego niekoniecznie sate.
DV jakieś gti czy sate 2000 jak Deca-Durabolin.
Ale nie 1000 bo to przemysłowy sprzet i tyle.
Jaśli takowy masz to sory... rozumiem Twoją frustracje.
Pozdrawiam.
Droga do saty serii 4000 jest i przed Tobą otwarta.

[ Dodano: 10-10-2010, 21:53 ]
A sico mam i nadal używam i go lubię bo dzięki niemu parę groszy przytuliłem i nie widzę powodu aby wstydzić się tego ze taki prosty sprzecik tak mi służył.
 
     
majeran666
Forumator


Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 222
Punkty: 1/10
Skąd: Łódź
Wysłany: 10-10-2010, 22:21   

panowie, troche odbiegne od tematu. Dzisiaj lakierowałem blotnik i drzwi moim sico 1.4 rp i zaczol strasznie pluc i za cholerę nie mogłem ladnie wylac klaru. Z wiazku z tym ze bede mial niedlugo calosciowke vw t4 pomyslalem o nowym pistolecie. Nie stac mnie na nowa sate wiec znalazlem takie cos http://www.allegromat.pl/aukcja62226 co o tym powiecie? chyba lepsze to niz nastepny chinol. Idzie tym ladnie rozlac klar? moze ktos zna lub znalazł jego dane techniczne bo ja nie moge nic znalesc
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacenty741
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 538
Punkty: 4/2
Skąd: Maków Mazowiecki
Wysłany: 10-10-2010, 23:11   

mkautos napisał/a:
Jaśli takowy masz to sory... rozumiem Twoją frustracje.
A kto mówił,że jestem sfrustrowany?Podaj link do tego postu.
Poza tym:miałeś do czynienia z 1000 B RP?Czy tylko tak się produkujesz na temat,który jest Ci obcy?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 10-10-2010, 23:14   

Majeran.....
No ja się nie znam na tej marce. Na pewno Projekter da lekki wykład. Tylko ten sprzedający jest strasznie dziwny. Dzwoniłem do niego to był jakby lekko nafukany i nie chce w ogóle rozmawiać, tylko każe licytować. Strasznie dziwny gość. I chyba po moim telefonie porobił dopiski do aukcji że nie sprzedaje poza nimi.
Właśnie Ryba zapomniałem: Poobserwuj aukcje tego gościa bo ma wystawione Sasice 2000 i 3000.
100 do podkładu też, ale SIO każdemu od niej bo ja ją pierwszy zalicytowałem i MA BYĆ MOJA ! !! ;] ;] Żarty żartami, ale mówię poważnie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 13-10-2010, 22:01   

witam wszystkich

Ja robie na pistolecie sata klc rp 1.3 juz 4 lata baza i clar

trzeba było się przyzwyczaić bo fakt ma wąski strumień ale się przyzwyczaiłem, baze dobrze kładzie nie robi cieni Ja nie mam problemów z tym pistoletem ale zamierzam kupić coś do klaru może sate 3000 rp

Ryba tym koltem idzie malować ładnie i bez polerki bo pistolet sam nie maluje

z tą wiedzą jaką mam teraz to już bym kupił coś innego może model ivaty
http://moto.allegro.pl/ai...1268711767.html
lub sate 3000 rp
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne