lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dobór pistoletu, ogólna pomoc dla amatora.
Autor Wiadomość
mieciu29
Bywalec
amator


Wiek: 31
Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 27
Skąd: Józefów
Wysłany: 09-11-2012, 19:22   Dobór pistoletu, ogólna pomoc dla amatora.

Witam,

Chciałbym zacząć przygodę z lakierowaniem. Mój ojciec posiada warsztat więc wieczorami hala(wysoka na 4 metry) jest wolna i co nieco mógłbym tam lakierować.

Posiadamy sprężarke 2 cylindrową, zbiornik 200 L włoskiej produkcji:foto(załącznik tabliczka znamionowa).

na wydanie na pistolet mam około 300 zł, wiem że to mało ale narazie więcej nie mam. Zastanawiałem sie nad Jonnesway JA-6111. Tylko nie mogłem odczytać jaką wydajność ma ta moja sprężarka i nie wiem czy da rade obrobić ten pistolet. No i jeszcze prosiłbym was o pomoc w sprawie dobraniu filtrów( na filtry mam około 100 zł) na przewody i manometr do ustawiania cisnienia.

Najlepiej żebym pistoletem który kupie mógł nakładać podkład, bazę, lakiery bezbarwne no i jeśli się da to lakiery akrylowe też.

I chchiałbym się jeszcze zapytać jak to jest z tym nakładaniem kolejnych warstw lakieru:

-Jakie przerwy między warstwami bazy.(i w ilu warstwach nakładać?)
- potem jaka przerwa po nałożeniu ostatniej warstwy bazy do bezbarwnego. (ile warstw?)

Rozumiem że do przemywania przed samym lakierowaniem to używać zmywacza silikonowego. a słyszałem o ściereczkach antystatycznych, kiedy się je stosuje.

Przepraszam za taką ilość pytań. Pozdrawiam i dzięki z góry.

20121109370.jpg
tabliczka znamionowa
Plik ściągnięto 119 raz(y) 55,29 KB

20121109371.jpg
Plik ściągnięto 119 raz(y) 58,34 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 09-11-2012, 19:51   

mieciu29 napisał/a:
Chciałbym zacząć przygodę z lakierowaniem.

Koledzy na pewno chętnie Cie profesjonalnie wyprostują... eeeee,,, poinformują, wytłumacza co i jak i z czym. :aniolek:
Co by nie powiedzieć... długa droga przed tobą.
 
     
mieciu29
Bywalec
amator


Wiek: 31
Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 27
Skąd: Józefów
Wysłany: 09-11-2012, 19:57   

Narazie chciałbym tak amatorsko zacząc bo jestem w klasie maturalnej więc tez całych wieczorów nie bede tam spędzał, ale czasem przyjeżdzają klienci co mają cos do malowania i trzeba niestety ich odsyłać do znajomych. .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-11-2012, 20:01   

posiadam pistolet Jonneswaya JA-6111 dysza 1.4 koszt pistoletu 300 zl nie jest to pistolet z najwyzszej pólki ale tez nie jest najgorszy.Maluje nim podkladem , baza i klarem i jakos daje rade ale nie ma sie co spodziewac po takim pistolecie na start polecam nie zaluje ze kupilem pozdro

[ Dodano: 09-11-2012, 20:03 ]
jak masz to robic dla klientow i nigdy nie miales stycznosci z lakierowaniem to szczerze mowiac slabo to widze , nie wystarcza tylko checi to musi byc praktyka poprzez ktora nauczysz sie wszystkiego
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Albiś
Stały Bywalec


Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 85
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Radom
Wysłany: 09-11-2012, 21:23   

Panowie sami kiedyś tez od 0 zaczynaliśmy ale moja rada nie oszczędzaj na pistoletach typu chińskie wynalazki z allegro tylko kup sobie markowe bo to się puźniej mści i wychodzi Ci lipny efekt końcowy,sam się uczyłem i wiem coś o tym teraz ;)
Najlepiej przeznacz na ten cel około 2tyś pln kup sobie pistolet do podkładu,bazy,klaru więc to jest wydatek w granicach 1500pln do tego wąż a to zaraz dojdą odwadniacze itp i się uzbiera bo sam miałem okazję malować pistoletem sico coś tam ale to był malowany płot więc nie miało to większego znaczenia osobiście polecam Devilbissa Slg koszt rzędu 500pln lub Walcolma slima bardzo miły pistolecik i fajnie się nim robi:P Pozdrawiam
_________________
Lubię Zapierdalać !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 09-11-2012, 21:39   

Albiś,
Co to tu gadasz ???
Jakie tysiace zł ???
Kolega mieciu29, napisał jak byk...
mieciu29 napisał/a:
bo jestem w klasie maturalnej


Czy może sobie pozwolić na tysiace zł wywalone w....
Boxxing napisał/a:
nigdy nie miales stycznosci z lakierowaniem to szczerze mowiac slabo to widze


mieciu29,

Ja tez słabo to widzę, ale nie jest to niemozliwe.
Działaj skoro masz w tym kierunku chęci, ale nie rób sobie kosztów ktore mogą się nigdy nie wrocić.
 
     
mieciu29
Bywalec
amator


Wiek: 31
Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 27
Skąd: Józefów
Wysłany: 09-11-2012, 22:30   

Zle sie zrozumielismy na początek ja chce poznać podstawy lakierowania itp. troche złapać praktyki a może potem w przyszłości lakierować dla klientów, narazie chce poprostu dla siebie :) I tak jak kolega zauwazyl nie mam 2 tyś na wydanie więc te pistolety z wyższych półek odpadają.

Pozdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-11-2012, 10:02   

kup jonneswaya jezeli spodoba ci sie to co bedziesz robic to pistolecik zostawisz do podkladu , nicstratny nie bedziesz pozdro
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Baton
Wyjadacz


Wiek: 30
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 116
Wystawił 9 punkt(y)
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 10-11-2012, 11:02   

Ja myślę że do wspomnianych 300zł najlepiej kupić pistolet PROFESSIONAL, pewnie nie jedna osoba z tego forum miała z nim styczność. W tym przedziale cenowym chyba nie ma rozsądniejszego wyboru.

Za 300zł możemy kupić pistolet z dyszą 1.4 i zestaw do podkładu z dyszą 2.0
http://www.allegromat.pl/aukcja123252

http://www.allegromat.pl/aukcja123253
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mieciu29
Bywalec
amator


Wiek: 31
Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 27
Skąd: Józefów
Wysłany: 10-11-2012, 15:45   

tylko nikt narazie nie odpisał czy ta sprężarka bedzie odpowiednia do lakiernictwa :/ chyba jednak zdecyduje sie na tego Jonnesway-a. Rozumiem że nim będę mógł kłaść podkłady i lakiery (baze, klar i akryle)?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-11-2012, 21:09   

tak pistolecikiem bedziesz mogl klasc klar baze i podkladzik tylko pamietaj ze przed lakierowaniem musisz go rozebrac i dokladnie umyc bo bedzie grudami strzelac z podkladu , sprezareczka 200l spokojnie da rade . pozdrawiam
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
matik87
Bywalec


Dołączył: 05 Kwi 2012
Posty: 45
Skąd: Grenlandia
Wysłany: 12-11-2012, 12:42   

A ja bym kupił guna leader 1.4 HP lub HVLP twój kompresor da rade miałem go i musze powiedzieć że wytrzymał w moich rękach 3,5 roku i nadal jest do użytku używam go do premi miałem też inne tańsze jak sico do podkładu profesionalem lakierowałem kilka razy ale leader przy nich wypada najlepiej nawet walcom slim przy nim to poracha. Zaczynałem od tego pistoletu i nakładałem nim wszystko tyle że podkład dajesz cieńszą warstwę i trzeba nałożyć trzy razy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mieciu29
Bywalec
amator


Wiek: 31
Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 27
Skąd: Józefów
Wysłany: 12-11-2012, 23:11   

A czym sie różnią pistolety niskociśnieniowe od wysokociśnieniowych? Jaki byłby dla mnie lepszy? Pozdr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-11-2012, 17:12   

jak masz taki kompresor 200l to normalnie wysoko cisnieniowy, roznia sie pobiorem ilosci powietrza , iloscia pobioru materialu i takie tam :) wszystko jest na forum
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mieciu29
Bywalec
amator


Wiek: 31
Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 27
Skąd: Józefów
Wysłany: 13-11-2012, 23:03   

Czy może zapożyczyć sie na stówkę i kupic to :

Iwata Pistolet lakierniczy Air Gunsa AZ3 HTE2AV dysza 1.3

Pozd.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-11-2012, 09:08   

iwata to dobry pistolet ,lecz ja jeszcze nie mialem okazji nim malowac wiec niech inni sie wypowiadaja :) a tak ogolowo to sa tematy z pistolatami dla amatorow wiec nic trudnego tylko szukac
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne