lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Matowienie podkładu pod lakier oscylacją
Autor Wiadomość
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 06-06-2010, 22:52   Matowienie podkładu pod lakier oscylacją

Mam pytanko ;) W związkku z tym, ze mam już maszynkę większośc elementów pod lakier/nowy bezbarwny/cieniowanie chciałem sobie przygotować własnie maszyną. Czy koniecznie zawsze muszę stosowac miękkką przekładkę, czy tylko na skomplikowanych elementach ? Chodzi o to, ze po nałożeniu podkładu minimalnie widoczne są nierówności, czy miejsca gdzie był kit - zawsze docierałem to na klocku P800 i nic nie było widać. Jak robić przypadku maszyny ?

Jeszcze jedno. Mam do pomalowania tylny błotnik w 3 d - duży. Tylko w miejscu gdzie jest koniec drzwi jest podkład - na 2cm wychodzi na błotnik. W związku z tym bazą chcę wyjechać może z 5 - 10 cm od rantu, a dalej już sam lakier bezbarwny. Czy z związku z tym mogę cały element przejechać 500 na mmaszynie czy mam użyć na całość włókniny szarej z mat pastą lub ostatnio popularnym cifem :D / P800 na mokro ?
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 06-06-2010, 23:05   

na dużych i prostych elementach typu maska dach duży blotnik nie musisz stosować przekladki ja stosuje przekładke tylko i wyłącznie do zdezaków,Miejsca gdze jest szpachla pod podkładem celem delikatnego wyrównania szlifuje kostką papierem p240 na sucho potem maszyną p500 na sucho i jest dobrze kanty i ranty papierem na gąpce 600, przy jasnych kolorach po 500 poprawiam p600 i p800 na gąbce, może się komuś wydawać że za ostro ale nigdy niemiałem problemu z rysami przy tego typu granulacjach,pod cieniowanie robie abralonem p1000 ewentualnie matpasta z szarą włókniną
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 07-06-2010, 08:22   

Ok dzięki za podpowiedź, zapomoga leci.

Chodzi mi jeszcze o cieniowanie tego błotnika ... bo już nie wiem. To teraz mam 2 wersje.

1. Wyszlifowac podkłąd + trochę dalej P800/P500(maszyna) potem z 10 cm dalej włókno z mat pastą (do cieniowania), następnie reszte elementu do końca P800/P500 pod bezbarwny. Chociaż wydaje mi się to mało sensowne.
2. Całość wyszlifowac P800/P500 i tyle.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne