lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 16:37
Cieniowanie akrylu - indywidualny projekt...
Autor Wiadomość
galek
Użytkownik



Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: Siedlce
Wysłany: 11-04-2010, 15:39   Cieniowanie akrylu - indywidualny projekt...

Witam Serdecznie! Na forum jestem nowy a wiec prosze o wyrozumialosc...Duzo czytalem ale wole zapytac indywidualnie pokazujac foto...bo jak juz cos robic to robic to dobrze...

Jak w temacie prosze o porade jak dobrze scieniowac blotnik pokazany na zdjeciu do zaznaczonego ranciuku chyba, ze ktos ma inny pomysl. Lakier to akryl...rozcieczalnik jaki mam do cieniowania to NOVOL THIN 890...

ps. nie wchodzi w gre baza i bezb... lub akryl i pokrycie el. bezb...Chodzi o scieniowanie samego akrylu...

foto w zalaczniku...

Z gory dziekuje i oczkuje pomocy...Darek

DSC02941.JPG
smialo mozecie nanosisc popraki na foto aby wszystko bylo jasne wg wlasnych sugestii...
Plik ściągnięto 1559 raz(y) 53,46 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 11-04-2010, 15:50   

No to do rantu oklejasz taśma na wywijke i tyle. Reszte oklejasz normalnie i lakierujesz. Ja w takich przypadkach uzywam bazy i bezbarwnego bo ładniej to wychodzi a najleprzym sposobem było by polakierować caly ten element i drzwi bo wyjdzie ci róznica koloru wóz albo przewóz. A czemu nie mozesz użyc bazy i bezbarwnego ??
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
galek
Użytkownik



Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: Siedlce
Wysłany: 11-04-2010, 16:21   

Dzieki za odp

Czemu nie moge uzyc...prosta odp mam juz kupiony akryl...pomalowalem wszystko co trzeba i teraz kolej na dwa tylne blotniki...i tak pomyslalem ze zapytam o sugestie jak to najlpiej zrobic...zawsze co dwie glowy to nie jedna...

Co do oklejenia rantu ok jest to najprostrzy sposob i wydaje mi sie ze jak tak zrobie to gorna czesc blonika ( nie lakierowna ) bedzie sie roznic od tej dolnej ( lakierowanej ) oczywiscie nie zawsze ale jest to ryzyko ze po polerce moze wyjsc ze tak powiem lipa...

cytat:
" polakierować caly ten element i drzwi " Czyli wejsc na drzwi troszke czy tez cale prysnac? Bo jesli cale to znowu przedni blotnik bedzie sie roznil...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 11-04-2010, 16:35   

Na fotce napisałes *rancik do ktorego chciałbym scieniowac*
Jak akrylem scieniujesz?
Wez akrylem tym twoim pokryj łatke a cieniuj do rancika bezbarwnym.
Nie bedzie zadnej roznicy koloru.

[ Dodano: 11-04-2010, 16:35 ]
No i taka sama sytuacja z drzwiami - tez kolor bedzie git.

[ Dodano: 11-04-2010, 16:36 ]
Aha.
Jak do rancika to novol do cieniowania nie bedzie potrzebny...
 
     
galek
Użytkownik



Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: Siedlce
Wysłany: 11-04-2010, 16:51   

Co do "cieniowania" ze tak to nazwe...akrylu nigdy nie praktykowalem ale znalazlem cos takiego co mnie nurtuje bo wydaje sie sensowane i dlatego ten tamat...:

" wylewam resztkę bazy jeżeli mi coś zostało NIE MYJE PISTOLETU tylko wlewam rozp. do cieniowania i takim rozpuszczalnikiem z bazą delikatnie zapylam (NIE ROZLEWAM) obszar gdzie cieniowałem żeby sie baza ładniej wtopiła( DELIKATNIE ZAZNACZAM, prawie że samym powietrzem). Na koniec daje sam roz. od cieniowania,czyściutki i deliktanie przypylam na łączeniach. Później papier 2500 i polerka.
PS. Nie bój się dużych powierzczni bo będzie Ci łatwiej wygubić a jak masz na błotniku jakieś przetłoczenia, na drzwiach listwy to już masz jak w niebie:)"

Co o tym sadzicie?


mkautos ciekawa propozycja...Ok ale skoro i drzwi tak samo to tez na calej dlugosci pod rantem? bo jesli tak to co z przednim blotnikiem??

[ Dodano: 11-04-2010, 18:30 ]
I czy jesli poloze bezbarwny do ranciku to nie bedzie sie roznic od gory nad rantem ( stary sam akryl ) nawet po polerce...bo jednak akryl ma inne wlasciwosci i nawet po czasie moze szybciej blaknac, rysowac od tego pod rantem z bezb...takie moje przemyslenia...czekam na dalsze propozycje, uwagi....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 11-04-2010, 19:05   

Ja proponuję po swojemu, bo doswiadczenie w takich zabawach pewne mam ;)
Jak będziesz szlifowac podkład to wyjeżdżasz powiedzmy tym P800 (na mokro) po ok 5-10 cm z każdej strony, na dobry lakier. Następnie od tego miejsca kolejne 5-10 cm matujesz szarą włókniną. Oklejasz na wywijke od rantu w górę.
Teraz lakierowanie. 1 warstwę lecisz na samym podkładzie (wiadomo, że troszkę się wyjedzie), 2 wychodzisz już dalej - do granicy matowania P800. Trzecią (ja nakładam 3 dla pewności przy polerce), wychodzisz jeszcze dalej pokrywając miej więcej 3/4 obszaru zmatowanego szara włókniną.
Następnie wylewasz pozostałości z pistoletu, przepłukujesz go i Wlewasz Novol Thin. Rozpruszczalnikiem jedziesz Brzegi ostatniej warstwy i wychodzisz na obszar zmatowany szara włókniną oraz torchę na niezmatowiony lakier.
Polerka.
Wycinasz syfki 1200, albo 1500 miejscowo. Całość malowania matowisz 2000, bądź 2500 (gdy masz indasa red), lecz unikaj matowania obszaru gdzie był sam rozpuszczalnik na obszarze zmatowanym włókniną, oraz na dobrym niematowanym lakierze. Poleroujesz pastą całość, zaczynaj od świeżego lakieru, jak już masz odpowiedni połys spoleruj całe miejsce naprawy i jeszcze trochę obok. Powinno wyjść bezśladowo :)
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 11-04-2010, 19:11   

Ryba napisał/a:
lecz unikaj matowania obszaru gdzie był sam rozpuszczalnik na obszarze zmatowanym włókniną

A na rozpuszczalniku jak będą wtrącenia to zostawiasz?
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 11-04-2010, 19:23   

Ne będzie na 99%, Jacklack coś o tym wspominał tylko już nie wiem dokładnie o co chodziło, ale w każdym razie CHYBA o to, że rozpuch jest za rzadki i jakby nie przyciąga śmieci, czy one się go nie trzymają no nie wiem na prawdę. Ale jak ja robiłem to na lakierze miałem syfki, a na rozpuchu nie czyli by się zgadzało ;]

W kazdym razie chodzi o to, aby rozpuch płynnie połączył nową i stara warstwę. Przy tarciu tego miejsca papierem mogą zacząć odrywać się części lakieru z rozpuchem, zwłaszcza na miejscu niezmatowanym, to i przejście będzie już widoczne (co prawda tylko z bliska, ale będzie).
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
galek
Użytkownik



Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: Siedlce
Wysłany: 11-04-2010, 20:14   

Chyba zrobie tak jak piszesz Ryba...Ostatnie glupie pytanie..." Oklejasz na wywijke od rantu w górę " Na wywijke czyli jak bo stosuje dwa sposoby i nie wiem o ktorym myslisz...?

1. tasme przyklejam do rantu i wywijam w gore ( klej tasmy na wierzchu ) tak by tylko zapylic...?
2. tasme sklejam do siebie na szer 1/3 i przyklejam ( czescia z klejem ) do rantu i odginam czesc sklejona do siebie tak by tylko zapylic...

napisz ktore z tych chyba, ze jakos inaczej...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 11-04-2010, 21:31   

Przyklejasz taśmę na rant od góry, do taśmy doklejasz papier (lub gazetę :biczuje: ;) ) i gazetę zawijasz w górę :)
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
galek
Użytkownik



Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: Siedlce
Wysłany: 11-04-2010, 21:41   

Ok, dzieki Ryba. Temat mozna zakonczyc...od jutra bede dzialal jak cos bedzie szlo nie tak bede pisal...:) pozd
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 11-04-2010, 22:09   

Ja bym zrobił to bezbarwnym jak sobie zwalisz to będziesz malował cały bok
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 11-04-2010, 22:12   

madmax, Jedyne dobre rozwiązanie... i pewny efekt.
 
     
marcus
Forumator
Hala Madrit



Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 292
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: śląsk
Wysłany: 11-04-2010, 23:22   

jak ten kolor jest dobrze dobrany to możesz to lakierować tak jak piszesz ,ale czerwony nie zawsze dobrze pasuje i może mieć słabe krycie wiec podkład daj podkolor , a lepiej jednak by wyszło jak fachowcy wyżej ci radzą pocieniuj tym akrylem ,nie musisz go wylewać mocno przepyl pare razy na tą łate i zobaczysz jak sie to rozkłada i za kazdym razem troche dalej rozciagaj podobnie jak bazą i na koniec klar [*]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
galek
Użytkownik



Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: Siedlce
Wysłany: 12-04-2010, 10:12   

Witam ponownie

Ajjj Panowie to juz mi namieszaliscie w glowie...;) A co do koloru to wlasnie wg mnie nie berdzo on odpowiada temu na aucie moze po polerce by sie pokryly ale nie chce ryzykowac...i wole teraz juz zrobic by bylo ok...

Dzis klade podklad i jutro bedzie prawdopodobnie malowanie...a wiec napiszcie mi jak mam to zrobic...Bo rozumiem tak...baze ( akryl ) rozpylic tak jak pisze marcus...nastepnie bezbarwnym pojechac do rantu blotnik i drzwi tak? Jesli tak to co wtedy z przednim blotnikiem tez ma rant ( jednak nie na calej dlugosci - foto ) i moze sie roznic od drzwi ktore pociagnolem bezb...Napiszcie co i jak bo dzis jade po zaopatrzenie i bym kupil ten bezb i gdzies sobie sprubowal jak to wychodzi;)

I jeszcze jedna kwesta czy np blotnik i drzwi nad rantem i pod czarna listwa ( tam gdzie nie dam bezb ) czyli stara powloka nie beda sie roznic??

foto i narysowalem ( nanioslem ) co i jak wg moich mysli ma isc...jak zle piszcie jak..;)

oczekuje odp:)

DSC02659.JPG
Plik ściągnięto 970 raz(y) 84,81 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 12-04-2010, 11:31   

Bezbarwny nie ma barwy wiec przedni błotnik jesli nie jest uszkodzony to go zostaw w spokoju.
Bazą czyli tym twoim czerwonym akrylem malujesz łatki i z lekka cieniujesz na elemencie skoro kolor jest nie całkiem.
Jesli łatka na drzwiach nie jest bezposrednio przy przednim błorniku to robisz tak samo jak wczesniej.
Jesli jest jednak przy błotniku to poprostu zmatuj cały błotnik przedni nad listwa , zrob przejscie bazą (no tym akrylem czerw) to cieniowanie, no wiesz.
I cały przedni błotnik pociągnij klarem.
Jest tez dobrym pomysłem drzwi nie malowac klarem tylko do rancika ale az do listwy przy szybie.
Ale to juz pikus. Tak i tak moze byc.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne