lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ochrona dróg oddechowych
Autor Wiadomość
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 06-01-2010, 22:04   Ochrona dróg oddechowych

Otwieram ten temat bo szkoda zdrowia tracic wdychając opary szkodliwych substancji z farb i rozpuszczalnikow.
Napiszcie jakie maski uzywacie i jak cenowo i jakosciowo wygląda sprawa zakupu pochłaniaczy i co wazne jakie pochłaniacze najlepsze do lakierni ???
Ich oznaczenia interesuja mnie.
|Sam uzywam połmaske sundstroma z pochłaniaczem filtrem przeciwpułowym i przedfiltrami wymiennymi.
Jest ok ale jak mam duzo pracy to te pochłaniacze nie wytrzymują zbyt długo.
A są maski z dwoma pochłaniaczami i chce zmieic na inną np 3M symbol chyba 6000.
Jakies propozycje?
Ostatnio zmieniony przez mkautos 06-01-2010, 22:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
abdul
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 351
Punkty: 5/8
Skąd: Krasiniec/Maków maz
Wysłany: 06-01-2010, 22:14   

Mam 3m 6000 polecam fil;try sa tanie mozna czesto zmieniac
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slavok
Wymiatacz



Wiek: 39
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 154
Punkty: 1/1
Skąd: KwkZ
Wysłany: 06-01-2010, 22:25   

takie maski będą skuteczne przy spawaniu ? dym z topiących się farb czy baranów przy spawaniu też nie jest zdrowy a nie zawsze można wszytko doczyścić na zicher, tylko jak na taką maskę założyć przyłbice...

http://allegro.pl/listing...a&change_view=1
co myślicie o maskach secucra ?
Ostatnio zmieniony przez slavok 06-01-2010, 22:26, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mirko
uzależniony od forum
mirko


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 305
Otrzymał 12 punkt(y)
Wysłany: 06-01-2010, 22:25   

Ja używam półmaski 3M 7500 lub 3M 6000 . 3M 7500 jest od tej drugiej o tyle lepsza,ze częśc twarzowa wykonana jest z siliconu a nie z gumy. Czasem napewno komuś zdarzyło się w ciepły dzień,ze kapie z maski , w modelu 3M 7500 nie powinno się to wydażyc. Filtry w obu modelach są takie same.
Jeśli chodzi o ceny to 3M 6000 - 75 zł + filtr węglowy - 43zł + filtr przeciwpyłowy 10 zł + pokrywa filtru (ramka) - 18zł. Natomiast model 3M7500 kosztuje 125 zł za częśc twarzową, reszta tak jak w 3M6000. Ceny które podalem sa cenami orientacyjnymi, wiadomo każdy sobie daje inną marże. Czasem można taniej na Allegro coś wychaczyc, z tym ,że dochodzi koszt przesyłki,ale i tak może się opłacac.
Pozdro.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 06-01-2010, 22:46   

mkautos napisał/a:
Otwieram ten temat bo szkoda zdrowia tracic wdychając opary szkodliwych substancji z farb i rozpuszczalniko


Półmaska jezeli chodzi o ochronę zdrowia i życia wcale nie rozwiązuje problemu.
Dlatego bo najbardziej wrażliwe na dzialanie szkodliwych substancji są blony sluzowe.
Każdy kto lakieruje bez odciągu wie jak długo po lakierowaniu szczypią oczy, substancie szkodliwe są wchłaniane także przez skórę. Dlatego moim zdaniem maska jest tylko dodatkową ochroną. Nawiew i odciąg musi byc- a przynajmniej sam nawiew.

To nie są żarty- w mojej okolicy w ciągu ostatnich 5 lat odeszlo do Pana 3 lakierników.
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 06-01-2010, 22:56   

Wyciąg mam a jego skutecznosc pozostawiam bez komentarza.
Nie jest zła a dobra wcale.
Co powiecie na taką 3M



http://allegro.pl/item876...00_komplet.html
A to co za cudo ??? jednorazowa?
http://allegro.pl/item868..._nowa_4255.html
lub ta - pierwszy raz na allegro widze
http://allegro.pl/item866...elogazowym.html

[ Dodano: 06-01-2010, 22:59 ]
A co z okularami lakierniczymi np 3M
Ktos stosuje okulary podczas wylewania klaru?
Czy podczas prac przygotowawczych?
Ostatnio zmieniony przez baqo 08-01-2010, 09:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 06-01-2010, 23:14   

Tylko 3M 7500- ja zrobiłem sobie wykrojnik do filtrów przeciwpyłowych bo placenie po 10 zł jest chore. Mam identyczny materiał -jedno uderzenie gumowym młotkiem i dwa filtry gotowe. Natomiast filtry węglowe gdy ich nie używamy powinny byc schowane w szczelnym worku foliowym.
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 06-01-2010, 23:19   

Dzieki wielkie.
Kupiłem tą z allegro 3M 7500 za 99 zl. Fajna oferta bo komplet z pochłaniaczami i tymi kratkami do filtrow przeciwpyłowych.
Bedzie widac na stronie jak z linka podanego wczesniej wejdziecie.
Moj login na allegro tez mkautos
Dzieki Wam za porady.

[ Dodano: 06-01-2010, 23:23 ]
elvis, Moze dasz namiary na taki materiał lub jak masz go duzo to moze bede Twoim klientem na te filtry w jakiejs promocyjnej cenie?
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 07-01-2010, 00:09   

slavok, ja mam półmaske secura 2000 - zła nie jest , ale denerwują paski regulacyjne , które same się "regulują" , jedyna maska która była na tyle szczelna że nie paruja mi okulary ;] filtry dostepne tylko w mieszalniach lub allegro - koszt 50zł za 2szt węglowych ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 07-01-2010, 12:06   

meverick napisał/a:
slavok, ja mam półmaske secura 2000 - zła nie jest , ale denerwują paski regulacyjne , które same się "regulują" , jedyna maska która była na tyle szczelna że nie paruja mi okulary ;] filtry dostepne tylko w mieszalniach lub allegro - koszt 50zł za 2szt węglowych ;)

Też jestem "okularnikiem" i miałem Securę,lecz 3m 7500 zdecydowanie lepsza,tylko trzeba dobrać odpowiedni rozmiar.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mirko
uzależniony od forum
mirko


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 305
Otrzymał 12 punkt(y)
Wysłany: 07-01-2010, 20:50   

mkautos napisał/a:
Co powiecie na taką 3M
http://allegro.pl/item876...00_komplet.html


bardzo dobry wybór i super cena

mkautos napisał/a:
A to co za cudo ??? jednorazowa?
http://allegro.pl/item868..._nowa_4255.html


tak , to jednorazówka,jak nie masz komory ,to długo się nią nie nacieszysz

Jeśli chodzi o ochrone oczu to 3M proponuje gogle ochronne octanowe dla lakiernikow,
można je z zewnętrznej strony przemywac rozpuszczalnikiem. Cena około 50zł.

Są jeszcze maski pełne z podwanym swieżym powietrzem z zewnątrz,ale tu ceny są z kosmosu ,o ile dobrze pamietam jakieś 2000 łz. Ponadto wskazany jest filtr węglowy w sieci spręzonego powietrza ,skąd będzie dostarczane powietrze do maski.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
paciara
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 12
Wysłany: 07-01-2010, 21:45   

mkautos tylko jak elvis dobrze pisze i radzi nie uzywana maseczka powinna byc szczelnie zamykana tam w zestawie powinienes miec woreczek z zaciskiem ;] wiec go uzywaj a weglowki dluzej wytrwaja
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 07-01-2010, 23:12   

Dzieki za rady.
Maske jak pisałem kupiłem i jutro powinna juz byc.
A widze ze moze pomogłem w reklamie gosciowi bo juz tylko dwie mu zostały.
Maska z linka 3M 7500 za 99 zl z pochłaniaczami filtrami wstepnymi i ich mocowaniami.
Dobra cena z tego co słysze a i maska tez dobra.
Jutro powinna byc, malowanie calaka juz czeka.
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 09-01-2010, 09:57   

mkautos napisał/a:
Dzieki za rady.
Maske jak pisałem kupiłem i jutro powinna juz byc.
A widze ze moze pomogłem w reklamie gosciowi bo juz tylko dwie mu zostały.
Maska z linka 3M 7500 za 99 zl z pochłaniaczami filtrami wstepnymi i ich mocowaniami.
Dobra cena z tego co słysze a i maska tez dobra.
Jutro powinna byc, malowanie calaka juz czeka.


Moim zdaniem warte są uwagi szczególnej maski 3M i Sata, następnie polecam także Secura 2000, jest to dobra, powszechnie stosowana maska.

[ Dodano: 09-01-2010, 10:00 ]
meverick napisał/a:
slavok filtry dostepne tylko w mieszalniach lub allegro


A to kolego nie jest prawdą :nono: piszesz tak jakby to była maska wyłącznie lakiernicza. Mylisz się, pierwsze gdzie ją (oraz części eksploatacyjne) znajdziesz to w sklepach z odzieżą BHP. A oprócz tego co napisałeś w większości sklepów narzędziowych stacjonarnych, u wielu przedstawicieli handlowych oraz w dobrych sklepach internetowych.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
VanDzianMan
Bywalec


Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 10-01-2010, 17:56   

Witam przyłączam się do tematu bo chciałbym dowiedzieć się waszych opinii na temat Przyłbic a konkretnie tej:
http://moto.allegro.pl/it...nictwa_nts.html
Przyłbica Iwata AIRFED AF2100 do lakiernictwa NTS
Lakieruje w warunkach garażowych do tej pory używałem maski 3M ale jeśli niema dobrych wyciągów to ochrona przez nią zapewniana bywa często niewystarczająca( co zresztą jest zrozumiałe lakierując w takich warunkach) + filtry które w warunkach garażowych należało by często wymieniać. Dlatego wydaje mi się ze taka przyłbica była by świetnym rozwiązaniem, ale może się mylę:)Proszę o opinie i rady...

Proszę opisywać linki z allegro
edit.jacklack
Ostatnio zmieniony przez jacklack 10-01-2010, 21:24, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 11-01-2010, 18:19   

VanDzianMan napisał/a:
konkretnie tej


Na mój nos to nowość na rynku polskim, która dopiero wejdzie. Stąd cena może być zawyżona, chociaż znając tego allegrowicza to nie wiem czy tak jest ;)
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 11-01-2010, 19:10   

VanDzianMan napisał/a:
Witam przyłączam się do tematu bo chciałbym dowiedzieć się waszych opinii na temat Przyłbic a konkretnie tej:


Co Ci po tej mascce, jak momentalnie się zapyli z zwykłym garazu. Znam kolesia, ktory pracowal w pomieszczeniu z wyciągami jakimiś tam, takimi slabymi, ale mial i narzekal na to, ze przy calaku to musi ją czyścić... w sumie nie dziwię się. jak ja otworzę miotłe przy chodzby całym boku podczas aplikacji bezbarwnego, to wyciągi dmuchają, ciągną, a i tak bialo jest...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
grzela
Stały Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 83
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: CB
Wysłany: 11-01-2010, 19:23   

wlasnie dotarla maska 3m w cenie 99 jest kpl filtrow weglowych 10 szt przeciwpylowych czesc twarzowa jest z sylikonu bardzoo dobrze przylega polecam http://allegro.pl/item876...00_komplet.html
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 11-01-2010, 19:32   

grzela napisał/a:
wlasnie dotarla maska 3m w cenie 99 jest kpl filtrow weglowych 10 szt przeciwpylowych czesc twarzowa jest z sylikonu bardzoo dobrze przylega polecam http://allegro.pl/item876...00_komplet.html


Zalecam nie wstawianie nie opisanych linków do allegro. Dopiero co go dodałeś a już strona przedmiotu jest przeniesiona do archiwum. :nono:
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 11-01-2010, 20:01   

grzela, Kupiłes na tej aukcji co ja?
Mam pytanie czy ktos jeszcze kupił z tego forum , powiedzmy dzieki mojemu tematowi i linkowi do tej aukcji, tą maske?
Jesli tak to chyba gosciowi reklame zrobiłem.jano, Link działa tylko jakos po cytowaniu tu na forum przestaje działac.

[ Dodano: 11-01-2010, 20:03 ]
http://allegro.pl/item876...00_komplet.html

[ Dodano: 11-01-2010, 20:04 ]
MASKA LAKIERNICZA NOWA 3M 7500 KOMPLET (numer 876532391)
 
     
grzela
Stały Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 83
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: CB
Wysłany: 11-01-2010, 22:46   

[quote="mkautos"]grzela, Kupiłes na tej aukcji co ja?
Mam pytanie czy ktos jeszcze kupił z tego forum , powiedzmy dzieki mojemu tematowi i linkowi do tej aukcji, tą maske?
Jesli tak to chyba gosciowi reklame zrobiłem.jano, Link działa tylko jakos po cytowaniu tu na forum przestaje działac.

tak kupilem wsumie polowalem od dluszego czasu na ten konkretnie model jak podales link to szok 99z za maske filtry w moim przypadku chcialem odebrac osobiscie bo goscu z bydgosczy ale ze niebylo nikogo bo gdzies wyjechali to goscu mi wyslal za przesylke on zaplacil

dzieki ci wodzu :pokłon: daje ci pkt
moj nick z alegro porczynski
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 29-01-2010, 00:24   

Znalazłem na allegro
http://allegro.pl/item898...wy_3m_6055.html
Filtr węglowy 3m 6055
A mam A1 6051 co kupiłem w komplecie przy masce.
Czy ktos bedzie zorientowany czy ten wkład z aukcji tez zabezpiecza własciwie?
 
     
jacenty741
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 538
Punkty: 4/2
Skąd: Maków Mazowiecki
Wysłany: 29-01-2010, 15:11   

Ten wkład (6055)jest nawet lepszy od tego,który miałeś w komplecie,bo zapewnia stopień ochrony A2,a Ty miałeś A1.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
usatomek
Użytkownik


Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 8
Wysłany: 31-01-2010, 14:53   

witam kupilem maske Sata Air Star C z doprowdzeniem powietrza z zewnatrz w tym tygodniu ja przetestuje. to dam znac jak jest. musialem dokupic ogrzewacz powietrza bo kolega malowal bez niego ale czesto bolalo go gardlo a nie chcieli dokupic ogrzewacza bo kosztuje okolo 500zl .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
VanDzianMan
Bywalec


Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 31-01-2010, 18:22   

usatomek ja również jestem zainterswoany kupnem takiej maski i zastanawia mnie jak się ona sprawuje w warunkach garażowych więc zniecierpliwością czekam na twoją opinie:) Pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
usatomek
Użytkownik


Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 8
Wysłany: 31-01-2010, 19:11   

VanDzianMan napisał/a:
usatomek ja również jestem zainterswoany kupnem takiej maski i zastanawia mnie jak się ona sprawuje w warunkach garażowych więc zniecierpliwością czekam na twoją opinie:) Pozdrawiam.


jutro (poniedzialek) odbieram wyprobuje w wtorek co prawdz przy podkladzie ale dam znac jak sie oddycha pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mirko
uzależniony od forum
mirko


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 305
Otrzymał 12 punkt(y)
Wysłany: 31-01-2010, 20:23   

Jestem ciekaw jak się taka maska sprawdzi w warunkach garażowych, szczególnie przy jakimś większym lakierowaniu kiedy występuje większe stężenie (mgła) lakieru.
Jeśli mozna zapytac, ile kosztuje taki komplecik.
Pozdrawiam i czekam na relacje :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 31-01-2010, 20:31   

mirko napisał/a:
Jestem ciekaw jak się taka maska sprawdzi w warunkach garażowych, szczególnie przy jakimś większym lakierowaniu kiedy występuje większe stężenie (mgła) lakieru.
Jeśli mozna zapytac, ile kosztuje taki komplecik.
Pozdrawiam i czekam na relacje :)

Mam taką maskę (przyłbicę) u siebie, jeśli chodzi o oddychanie, to lakierując w niej oddycha się lżej niż normalne ;) , takim minusem tej maski jest to że pył z lakieru osiada na szybie i co chwilę trzeba przecierać aż w końcu szyba tak się porysuje że niewiele co przez nią widać, nie używam jej, wolę taką normalna 3M ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
grzela
Stały Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 83
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: CB
Wysłany: 31-01-2010, 21:27   

jacklack napisał/a:
co chwilę trzeba przecierać aż w końcu szyba tak się porysuje


wystarczy zwykly stretch przylapany w 4 miejscach tasma lakiernicza stretch jest bardzo przezroczysty jak szyba rolka kosztuje jakies 17zl a starczy na kilka lat :D
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mirko
uzależniony od forum
mirko


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 305
Otrzymał 12 punkt(y)
Wysłany: 31-01-2010, 21:46   

grzela napisał/a:
jacklack napisał/a:
co chwilę trzeba przecierać aż w końcu szyba tak się porysuje


wystarczy zwykly stretch przylapany w 4 miejscach tasma lakiernicza stretch jest bardzo przezroczysty jak szyba rolka kosztuje jakies 17zl a starczy na kilka lat


Do przyłbicy można też kupic oryginalną folie na szybke,ale pewnie cena będzie powalająca.

Poza tym,że szybka będzie sie w garage szybko brudzic, to interesuje mnie rówież to czy jednak zanieczyszczone powietrze nie będzie mimo wszystko dostawac się w okolice ust. Wiadomo,wentylacja w garage, o ile jest, to napewno nie taka jak w kabinie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 31-01-2010, 21:47   

grzela napisał/a:
jacklack napisał/a:
co chwilę trzeba przecierać aż w końcu szyba tak się porysuje


wystarczy zwykly stretch przylapany w 4 miejscach tasma lakiernicza stretch jest bardzo przezroczysty jak szyba rolka kosztuje jakies 17zl a starczy na kilka lat :D

Nawet w zestawie miałem specjalne folie które zapinałem na szybę, i pomimo to, pył osiadał na folii, a nawet przedostawał się pod nią, ja absolutnie nie odradzam takiej maski, wręcz przeciwnie, nawet namawiałbym do jej zakupu, bo jednak praktycznie 100% zabezpieczenie dróg oddechowych, twarzy i oczu, które przy używaniu takiej normalnej maski łzawią prawie co rano ;)
aaa i jeszcze jedno, przy zakupie zwróćcie uwagę na zapotrzebowanie na powietrze takiej maski, troszkę luftu potrzebuje ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
usatomek
Użytkownik


Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 8
Wysłany: 01-02-2010, 09:00   

mirko napisał/a:
Jestem ciekaw jak się taka maska sprawdzi w warunkach garażowych, szczególnie przy jakimś większym lakierowaniu kiedy występuje większe stężenie (mgła) lakieru.
Jeśli mozna zapytac, ile kosztuje taki komplecik.
Pozdrawiam i czekam na relacje :)


witam maska air star c nie ma szybki bo jest to pol maska taka z szybka wedlug mnie nie nadaje sie do garazu kolega malowal na takiej i do bazy bylo ok ale klar przy drugiej warstwie polowy auta makabra , a sciagac maske zeby zobaczyc jak wychodzi to nie jest dobry pomysl pozdrawiam ZA AIR STAR C Z PODGRZEWACZEM 2170 ZL

[ Dodano: 01-02-2010, 21:54 ]
VanDzianMan napisał/a:
usatomek ja również jestem zainterswoany kupnem takiej maski i zastanawia mnie jak się ona sprawuje w warunkach garażowych więc zniecierpliwością czekam na twoją opinie:) Pozdrawiam.


Witam jak obiecalem sprawdzilem maske air star c (pol maska) co przwda przy podkladzie ale chodzi wkoncu o oddychanie wrazenia po zakupie.
1. lekki szok po odpakowani pudelka i wyciagnieciu maski ,wyglada na pierwszy rzut oka jak chinszczyzna , filter weglowy regulator cisnienia pas jest dobrze wykonany.
2 samo oddychanie jest z poczatku troche dziwne poniewaz caly czas leci powietrze a nadmiar jego ucieka przez zaworki z przodu maski.ale nie jest to uciazliwe

takze ja jestem zadowolony jak narazie chociaz cena 1600zl jest troche przesadzona ale dla garazowca jak ja to nie ma innego wyjscia

Waz z kompresora podlaczasz do zawora na filtrze z niego idzie wezyk do oddychania przez regulator cisnienia a z drugiej strony jest szybko zlaczka do weza ok 1 m.do pistoletu(musisz dokupic dodatkowo ale nie z saty bo za drogo) ,,fajne rozwiazanie bo zawsze jest czysta i nie lezy na ziemi

Dodatkowo musialem zakupic podgrzewacz powietrza tez z Saty za jedyne 580 zl (piec set osiemdziesiat pisze slownie zeby nie pomylic 58 zl )
Podgrzewacz podgrzewa max do 13 stopni ale jest naprawde roznica w moim garazu mam kompresor obudowany w skrzyni plus styropian 10 cm zeby bylo ciszej zas w scianie mam wykuty otwor 20 x30cm zeby mial swieze powietrze i bez podgrzewacza sprawdzalem ciezko byloy utrzymac gardlo w dobrej kondycji.
nie zapominajcie o filtrach na scianie do wody i oleju bez nich filter weglowy nie wytrzyma zbyt dlugo a normalnie to mozna na nim robic 6 miesiecy a moze i dluzej jak na garaz wkoncu nie maluje tam codziennie cena za filtr weglowy okolo 100 zl
mozna kupic maske podobna z 3M ale kolega robi dla 3Ma i podobno sa problemy z czesciami zamiennymi tzn. jak potrzebujesz jakas czesc to nie ma problemu tylko musisz kupic kilka sztuk bo tak jest w opakowaniu a sklep nie ma z reszta co zrobic


PAMIETAJCIE NA POCZATKU PIERWSZE SCIAG MASKE PUZNIEJ ODLACZ POWIETRZE BO BEDZIESZ NIE MILE ZASKOCZONY JAKW ULAMKU SEKUNDY ZABRAKNIE POWIETRZA DO ODDYCHANIA SMIESZNE ALE PRAWDZIWE
pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 01-02-2010, 21:55   

jacklack napisał/a:
w końcu szyba tak się porysuje że niewiele co przez nią widać, nie używam jej, wolę taką normalna 3M ;)



Przeleć 2000 i wypolerować jak normalną powłokę lak.;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
VanDzianMan
Bywalec


Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 01-02-2010, 22:35   

usatomek dzięki za opis. Ja teraz poważnie zastanawiam się nad zakupem takiej maski bo jak sam napisałeś w warunkach garażowych musi być taka maska jak chce się dbać o zdrowie bo stracić to je szybko można!! Jak już wcześniej tutaj pisałem myślałem o takiej masce z firmy IWATA cena podobna do tej z SATA muszę to przemyśleć i wreszcie konkretnie zadbać o swoje płuca:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 01-02-2010, 22:52   

usatomek gdzie kupiłeś tą maskę
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mirko
uzależniony od forum
mirko


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 305
Otrzymał 12 punkt(y)
Wysłany: 01-02-2010, 23:10   

Ja równiez dziękuje za opis i wrażenia.

VanDzianMan napisał/a:
Jak już wcześniej tutaj pisałem myślałem o takiej masce z firmy IWATA cena podobna do tej z SATA muszę to przemyśleć i wreszcie konkretnie zadbać o swoje płuca:)


Nie odradzam, bo się nie znam na maskach IWATA, ale sprawdź sobie dostępnośc części zamiennych do tej maski, bo jęśli chodzi o SATE to dostaniesz każdą pierdołe, uszczeleczke ,filterek itd.
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
usatomek
Użytkownik


Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 8
Wysłany: 01-02-2010, 23:12   

kamilbusko napisał/a:
usatomek gdzie kupiłeś tą maskę


witam mieszkam w bielsku bialej i kupilem wlokalnym sklepie z farbami ale zadzwon do dystrybutora saty w polsce i sprzedadza ci za te same pieniadze to jest sata.pl lub cos podobnego jutro dam ci znac beda oferowac ci filtry na sciane ale kup gdzie indziej bo maja drogie jak cholera( olejowy i wodny)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
devilbiss
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 47
Otrzymał 3 punkt(y)
Wysłany: 02-02-2010, 08:03   

to jest fajna maska do garazu z kiepskim odciagiem
http://www.devilbisseu.com/cat.aspx?id=50


/Users/piotr/Desktop/MPV-627.jpg
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 04-02-2010, 15:36   

Polecam aukcje z allegro
Filtry węglowe 6055 do maski lakierniczej 3M

Uwaga cena za komplet ! !!!!!!!!
http://allegro.pl/show_it...2+wys%C5%82any.
Cena ok, w sklepie najtaniej znalazłem u siebie w mieszalni za 35 zl za kpl.
Kupiłem 3 kpl.
 
     
p1990
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 1
Wysłany: 02-03-2010, 12:45   

Witam. pracuję jako piaskarz-cynkarz. Pracujemy w komorze w której jest pełno oparów (ocynk). Zakładamy hełmy z dopływem powietrza no ale wiadomo... hełmy dobrze nie zabezpieczą. Zastanawiam się nad kupnem półmaski ochronnej z jakimiś dobrymi filtrami (maska nie może być za duża ponieważ mam zamiar ją ubierać pod hełm). Na dzień dzisiejszy stosujemy zwykłe najtańsze maski jednorazowe :> praktycznie nic nie dają. Mam nadzieję, że mi coś doradzicie. pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne