lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ochrona dróg oddechowych
Autor Wiadomość
usatomek
Użytkownik


Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 8
Wysłany: 07-03-2010, 10:34   

[quote="p1990"]Witam. pracuję jako piaskarz-cynkarz. Pracujemy w komorze w której jest pełno oparów (ocynk). Zakładamy hełmy z dopływem powietrza no ale wiadomo... hełmy dobrze nie zabezpieczą. Zastanawiam się nad kupnem półmaski ochronnej z jakimiś dobrymi filtrami (maska nie może być za duża ponieważ mam zamiar ją ubierać pod hełm). Na dzień dzisiejszy stosujemy zwykłe najtańsze maski jednorazowe :> praktycznie nic nie dają. Mam nadzieję, że mi coś doradzicie. pozdrawiam.[/quot

nie znam sie na twoich cynkach itd ale napewno musisz zadbac o drogi oddechowe mozesz kupic sobie pol maske z wymiennymi filtrami weglowymi np. 3M ale musisz spytac czy bedize zdawac egzamin w twojej pracy ((tzn czy nadaje sie do cynku) jezeli chodzi o wielkosc maski to maska zasilana powietrzem z zewnatrz jest najmniejsza bo nie ma zamontowanych filtrow po bokach i bardzo przylega do glowy a wezyki z powietrzem ida po plecach i wokol szyi niestety najwieksza wada jest cena takiego zestawu ja kupilem bo nie mialem wyjscia i jestem zadowolony pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
grzela
Stały Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 83
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: CB
Wysłany: 21-03-2010, 23:50   

kts pytal jak ta maska 3M 7502 sie sprawuje po duzym zapyleniu wczoraj robilem klarem 5 elemetow do moto w garage bylo takie zapylenie ze normalnie niebylo widac czy sie dobrze rozlewa maska sprawila sie rewelacyjnie kompletnie nic nieczulem
jedyna wada po ok 30min noszenia gorne paski lekko dociskaja ucho

odrazu wyjasniam ze tak nierobie pod klar max 2 elementy zeby wyciag (wlasna konstrukcja) wyciagnol w sesownym czasie zrobilem tak specjalniena na potrzeby testu
dodam jeszcze ze ta maska zatrzymoje opary nitra tez.Jak dlugo wytrzymaja filtry tego jeszcze niewiem w tygodnu robie cale moto typu sczigacz i 2,3 ele samochodu czyli niewiele maske mam od 2 mcy filtry jeszcze sa zdrowe

ps nic nie sprzedaje niechandluje materialami lakierniczymi w/w maske testowalem osobiscie
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slavok
Wymiatacz



Wiek: 39
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 154
Punkty: 1/1
Skąd: KwkZ
Wysłany: 27-03-2010, 21:27   

też kupiłem tą maseczkę sprawuje się rewelacyjnie, filtry przy spawaniu wycinają skutecznie syf np z tlącej się konserwacji.
BTW. na jaki czas wam starczają filtry węglowe ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bynio1991
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 65
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 29-01-2011, 20:11   

Witam,
Tak się składa, że na poważnie skłaniam się do zakupu półmaski lakierniczej. No chyba, że coś jest w podobnych pieniądzach (150zł) co będzie chronić również oczy.
Wywnioskowałem, że 3M 7500 jest dobra, ale że niby trzeba dokupować jakieś filtry plastiki itp. itd... a ja jestem w tym zielony (jeszcze nigdy nie miałem maski).

Znalazłem na allegro 3M 7500 z dwoma kompletami filtrów 6055, wysłałem zapytanie do sprzedawcy, i oto odpowiedź:
"maska jest w rozm. L jest to rozm sredni ... filtry mają
ważność do 2015 r - właściwie w komplecie z tymi filtrami maska jest
gotowa do użytku , można dokupić jeszcze filtry pyłkowe plus platikowe
łączniki"

Tutaj jest 3M 7502 z opisem całych tych gadżetów do niej http://allegro.pl/polmask...1422168153.html Czy się różni 3M 7502 od 3M 7500 ? Co do moich wymagań to maska nie będzie zbyt intensywnie użytkowana, ale będzie używana przy przygotowywaniu powierzchni jak i przy malowaniu. Dobrze jakby nadała się również do spawania (pod przyłbicą). Może wiecie gdzie można tanio kupić wszystko co trzeba z półmaską włącznie ? Aha i nie wiem jak z dobieraniem tego rozmiaru...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
marer
Wyjadacz


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 134
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 29-01-2011, 21:34   

@bynio1991
Ja również używam maski 3m serii 7500
Powiem ci tak :
Kup sobie maskę i do niej :
Filtry ABEK1 , na nie kup sobie pokrywy filtra oznaczenie 500 i do nich filtry 5911 które Ci zabezpieczą główne filtry przed szybkim zapchaniem .
Co do twojego pytania jak jest różnica to :

Producent Model # Opis produktu
3M 7501 3M półmaska rozmiar mały (szaroniebieska)
3M 7502 3M półmaska średni (jasnoniebieska)
3M 7503 3M półmaska duży (ciemnoniebieska)

Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
bynio1991
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 65
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 30-01-2011, 14:36   

Dzięki marer za objaśnienie sprawy. Nie wiem tylko czy oznaczenie pokrywy filtra nie powinno być czasem 501. Nie wiem tylko jak sobie odpowiedni rozmiar dobiorę, głowę mam przeciętną :) Aha i macie jakiś godny polecenia sklep gdzie bym mógł się w to zaopatrzyć ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
marer
Wyjadacz


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 134
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 30-01-2011, 14:59   

Tak dokładnie pokrywa filtra ma symbol 501 , sorry pomyliłem się.
Co do rozmiaru to ja też mam głowę przeciętną i średni rozmiar jest ok .
Ona się dobrze dopasowuje , naprawdę jest fajna.
Co do sklepu to gdzieś miałem linka , potem podeślę jak znajdę bo teraz nie bardzo mam czas.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
bynio1991
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 65
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-02-2011, 15:22   

Półmaska już kupiona (byłem w sklepie na mieście, okazało się że była jedna ostatnia 7500 (wisiała na wystawie), w rozmiarze S (czyli 7501 - najmniejsza) nie wiem jak by było w 7502, ale wydaje mi się, że rozmiar jest dobry. Zapłaciłem 60zł, ale bez kartonika itp itd, ale wygląda na oryginał, jaki macie ten zaworek wydechowy ? Taki jasny beż z pionowymi wzmocnieniami od zewnętrznej strony ? Maska bardzo fajnie leży na twarzy, tylko te paski boczne co pod oczami idą minimalnie mi przeszkadzają (mogłyby iść bliżej twarzy).
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pazura
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 1
Skąd: internet
Wysłany: 01-06-2011, 19:16   

Półmaski 3M serii zarówno 6000 jak i 7500
rozmiar S to zazwyczaj dedykowany dla kobiet, ale nie jest powiedziane, że faceci nie mogą używać ;)
rozmiar M standardowy rozmiar najczęściej sprzedawany.
rozmiar L niewiele większy od M.
Ważne jest aby po założeniu maski i zatkaniu kanałów wlotowych po bokach dwoma rękoma zaciągając powietrze półmaska się zapadła, jeżeli wtedy nie będziemy czuli uciekającego powietrza po bokach to znaczy że półmaska jest dobrze dopasowana.

Dla Lakierników najlepsza półmaska to 6000 lub sylikonowa 7500, Półmaska 7500 ma jeszcze jedną zaletę ma elementy wymienne tzn. taśmy nagłowia można wymienić koszt ok. 38zł. W półmasce 6000 już tego nie zrobimy.

ZESTAW DLA LAKIERNIKÓW
półmaska 6000 lub 7500
pochłaniacz A1 lub A2(trochę mocniejszy, na dłużej wystarczy)
filtr przeciw pyłowy 5911
pokrywa filtra 501

i do pracy. Polecam zakupy w sklepie internetowym zamówiłem ostatnio cały zestaw i dostawa na drugi dzień.
Ostatnio zmieniony przez 01-06-2011, 19:32, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne