lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
12-12-2010, 00:00
Pistolety LVLP
Autor Wiadomość
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 25-12-2009, 14:37   Pistolety LVLP

Przymierzam się powoli do zakupu nowego pistoletu, bo stary niestety nie podaje meateriału na górę. Jedynie dołem i nie da rady malować większych powierzchni.
Do tej pory skupiłem się głównie na pistoltach HP, ze względu na mała wydajność mojego kompresora (216 L/min)
- Star HP, z czeroną nakrętką
- Devibilis SLG Staring Line
- Jonessway
Przeglądając forum i allegro natrafiłem jednak na pistolety LVLP, które potrzebują 85-170 L/min. I jestem nieco zdziwiony, bo brzmi to jak bajka - małym kompersorem o niewielkiej wydajnośći będę w stanie pomalować całe auto na 1 raz, zarówno akrylem, bazą, jak i klarem ? To po co wielkie kompresory, kabiny ? Gdzie jest haczyk ? - Bo to zbyt piękne, żeby było prawdziwe.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 25-12-2009, 16:05   

tak ale te tanie pistolety LVLP potrzebują takiego ciśnienia i powietrza jak zwykłe HP, te drogie to pewnie sprawują się tak jak w opisie ;]
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 25-12-2009, 16:09   

http://sklep.optionall.pl...LVLP-SS-1303LG/ to jest tani czy drogi ?
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 25-12-2009, 17:17   

Ryba napisał/a:
natrafiłem jednak na pistolety LVLP, które potrzebują 85-170 L/min. I jestem nieco zdziwiony, bo brzmi to jak bajka

Nie tak dawno miałem przyjemność testować pistolety firmy GRACO
Pierwszym z nich był HVLP do podkładu z dyszą 1,6, wg,instrukcji ten pistolet pracuje na 2,4bar, i tu moje zdziwienie bo na na takim ciśnieniu chodzą pistolety RP ;) , w pracy był znacznie wolniejszy niż Sata KLC, HVLP 1,4, choć rozkręciłem go na maxa..

Drugim do bazy również był pistolet HVLP 1,3 i faktycznie pracował na ciśnieniu 2.0bar, bardzo ładny szeroki strumień, ładne nanoszenie i rozbicie materiału przy czym bardzo oszczędny, ogólnie bardzo przyjemnie się nim lakierowało

Trzecim był właśnie LVLP do lakieru bezbarwnego pracujący wg instrukcji na 1,1 bar dysza 1.3 pobór powietrza ok 120 l/min, i tu niestety moje rozczarowanie i technika który przyglądał się testowi, owy pistolet na 1,1 bar nie malował tylko zwyczajnie pluł kroplami dopiero jak podkręciłem go na 1,9 bar zaczął normalnie rozbijać materiał, technik zaczął go ustawiać zmieniać głowice w końcu przyniósł jeszcze jeden taki pistol bo stwierdził że ten pierwszy jest uszkodzony, niestety efekt był dokładnie taki sam ;)
Tak że moim zdaniem technologia LVLP jest nieco przesadzona a raczej jeszcze nie dopracowana, moje stwierdzenie opieram na tej jednej marce, możliwe że pistolety innych producentów pracują na 1,1 bar choć te pistolety GRACO nie należą do najgorszych, właściwie można je zaliczyć do klasy średniej więc dają jakiś konkretny obraz tej technologii, cena tych pistoletów waha się ok.1000 zł za szt więc tanie też nie są ;)
http://tesa.net.pl/wp-con...-promocjagg.pdf
GRACO Razor Gravity Feed LVLP Spraygun 1.2mm
http://cgi.ebay.pl/GRACO-...S:B:SRCH:PL:102
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 25-12-2009, 17:52   

Ja już chyba podjąłem decyzję. Kupię Star evo-t LVLP v2. Cena atrakcyjna, ogólnie jak popatrzyłem to polecana marka. Co sądzicie ?
Przykładowa aukcja http://www.allegro.pl/ite...dpd_gratis.html
Pistolet lakierniczy EVO-T LVLP v2 DPD
Jak coś zamawiam z dyszą 1,4 - do bazy i do klaru da radę - tak sądzę. Zapotrzebowanie na powietrze 190 l/min przy tej dyszy więc też spoko.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Ostatnio zmieniony przez jacklack 04-01-2010, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 04-01-2010, 13:44   

Ryba napisał/a:
Co sądzicie ?


Sądzę żebyś opisywał linki allegro! Tym bardziej dając aukcje elakiery.pl możesz się wysilić i wkleić link z jego sklepu, wówczas większy będzie pożytek z tego linka dla kogoś po miesiącu.

Pistolety Star-evo już nie raz były na tym forum. Ten akurat nie jest drogi. Wyglądem jak dla mnie wzorowali się na Iwacie W-400WBX :)



_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
abdul
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 351
Punkty: 5/8
Skąd: Krasiniec/Maków maz
Wysłany: 04-01-2010, 20:59   

Ja mam EVO-t fajny pistolet pracuje na 2 barach malo wiatru bierze i w maire oszczedny jest dysze mam 1.4
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 23-01-2010, 08:56   

Jeszcze odnośnie pistoletów LVLP powiem wam, że to przede wszystkim w stolarstwie jest na nie moda.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
radom1989
Wymiatacz


Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 174
Skąd: OPOLE lubelskie.
Wysłany: 26-06-2010, 23:52   

witam podepne sie pod ten temat maluje ktos tym evo star lvlp jak go ustawic chodzi mi o pobór powietrza ustawic na 2 bary reduktor pod nim ale przy skreconym tym cynglu od powietrza czy calkiem rozkreconym??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 26-06-2010, 23:57   

radom1989,
Jesli masz reduktor pod mim to rozkrecasz na maxa to pokrętło od powietrza w pistolu.
Miotła tez na maxa.
I te 2 atm maja byc ustawione jak wcisniesz spust jakbys normalnie lakierował.
Jesli bez wcisniętego spustu to dupa - tak sie nie ustawia cisnienia roboczego.
 
     
radom1989
Wymiatacz


Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 174
Skąd: OPOLE lubelskie.
Wysłany: 27-06-2010, 00:04   

dzieki o to mi chodziło tak szczerze to wcale nie sa one takie oszczedne w pobór powietrza , zastanawiam sie nad kuponem iwaty az3 hte2 co myslicie ?? http://motoallegro.pl/ite...ka_0zl_hit.html
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 27-06-2010, 00:11   

radom1989,
Chwalą je bardzo.
Co prawda nie przekonali mnie na półsrodek, ale gdyby nie kierunek na saty to bym sobie taka iwate sprawił.
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 27-06-2010, 00:41   

radom1989, pistolet może niezły ale kubek ma do bani mięki plastik a z pod zakrętki lubi kapnąć na maske a przy dewilbisie czy sacie misie to niezdazylo
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unika-Iwata
Użytkownik


Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19-10-2010, 18:24   

A ja polecam IWATĘ LVLP z serii LPH400 są to odpowiedniki pistoletów serii High T.E.C. W400 i LPH300 (W300) . Ciśnienie 1,1 bar i 90-190ml/min w zależności od dyszy. Jest także malutki (200g) pistolecik LPH80 z małą miotłą (40-120mm) z dwoma małymi kubkami 70 i 250 cc. Polecam i nie trzeba podkręcać ciśnienia ,żeby uzyskać naprawdę dobry efekt.
radom1989 napisał/a:
dzieki o to mi chodziło tak szczerze to wcale nie sa one takie oszczedne w pobór powietrza , zastanawiam sie nad kuponem iwaty az3 hte2

A co do AZ3HTE2 to potrzebuje 2x większe ciśnienie i 2x większy wypływ materiału no i jest ciężka i mało poręczna ale za to tania z tanimi częściami. Jak chcesz mieć dobrą tanią IWATĘ ( nie Air Gunse) to polecałbym W101 - najlżejszy pistolet IWATY - 280g za ok 900 zł lub oczywiście W400 WBX czy wręcz Supernową ale to są już oczywiście zupełnie inne pieniądze
LPH400 to ok.1530zł brutto
LPH300 - to ok 1310 zł
LPH80 to ok 900 zł
_________________
Proszę pisać na maila
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne