lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 16:17
Dywagacje Korniszona
Autor Wiadomość
Korniszon
Użytkownik


Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 5
Wysłany: 23-11-2009, 00:07   Dywagacje Korniszona

Witam serdecznie.

Zajmuję się hobbystycznie gmeraniem w garażu przy starych wrakach. Zazwyczaj swoich, ale jak znajomy poprosi, to też się podejmę. Czytałem wszystkie tematy o kompresorach dla amatora, ale moja sytuacja wygląda zgoła inaczej.
Mam spory garaż i 230v w gniazdku. Póki co, wiercę, szlifuję i spawam, ale brakuje mi pompki, którą polakieruję jedno auto na rok lub dwa, a dodatkowo kilka elementów w roku. To nie jest i nie będzie moje źródło utrzymania. Z racji zasilania, celować muszę w kompresory o silnikach max 3KM.

Rynek wygląda tak, że mogę kupić za 2-2,5tys. kompresor na baniaku 100-150L i 220L/min. wydajności sprężarki.

Druga opcja to Expo 110L o dyskusyjnym 420L/min. Trochę mnie jednak martwi jakość tego wyrobu.

Trzecia możliwość, to Aero 440-50 do którego podłączyłoby się dodatkowo 100L butlę. (Jakieś opinie o tych kompresorach Aerotec?)

Która opcja Waszym zdaniem jest najrozsądniejsza? Da radę takimi wynalazkami polakierować całe nadwozie, żeby to ładnie wyglądało? Pomijając umiejętności oczywiście.
Może jakieś inne pomysły?

Pytanie o pistolet z niskim zapotrzebowaniem na powietrze zadam w którymś z gotowych tematów.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi!
_________________
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Palkerson
Wymiatacz
Pałkerson


Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 192
Punkty: 3/6
Skąd: Świdnik
Wysłany: 23-11-2009, 09:51   

podczepiam się do tego pytania :) bo też szukam jak najtańszego rozwiązania by móc pomalować "CAŁY" samochód a raczej przejechać jednym ciągiem by kompresor dał rade, chodzi tu raczej o utrzymanie stałego ciśnienia może coś polecacie ??
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 23-11-2009, 21:08   

Palkerson napisał/a:
podczepiam się do tego pytania :) bo też szukam jak najtańszego rozwiązania by móc pomalować "CAŁY" samochód a raczej przejechać jednym ciągiem by kompresor dał rade, chodzi tu raczej o utrzymanie stałego ciśnienia może coś polecacie ??


jacklack gdzies pisal ze najlepsze rozwiazanie to znac zapotrzebowanie wiatru jakie ma pistol, pomnozyc razy dwa i kupic kompresor o takiej wydajnosci. osobiscie uwazam ze to troche przesada ale napewno lepiej nie kupowac na styk tylko z malym zapasem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 23-11-2009, 23:55   

Korniszon napisał/a:
Druga opcja to Expo 110L o dyskusyjnym 420L/min. Trochę mnie jednak martwi jakość tego wyrobu.
mam podobny tylko butla 150L - 420l/m to on ma ale na ssaniu i jak mu się jeszcze dmuchnie w cylindry :killer: wydajnośc efektywna tego agregatu tam maks 290l na wyjściu , jakośc wykonania nie jest tragiczna , może odbiega od METABO , ale nie jest tragicznie i gwarancja 2lata ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Korniszon
Użytkownik


Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 5
Wysłany: 26-11-2009, 02:22   

Dzięki za info! Czyli jest tak, jak podejrzewałem - parametry to pobożne życzenie. Ten Aerotec wygląda bardziej zachęcająco. Sprawdziłem podawane przez nich dane dla poszczególnych kompresorów i są dosyć wiarygodne. Robią też dużo większe maszynki, w tym śrubowe. Do tego sprężarki są włoskie i także dwa lata gwarancji. Nawet na tej bańce powinien wystarczyć.
_________________
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne