lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 16:10
problem z dobraniem lakieru do daewoo
Autor Wiadomość
gtradek
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 22
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 20-11-2009, 20:17   problem z dobraniem lakieru do daewoo

witam panowie kilka dni temu wziolem do roboty auto sasiada daewoo lanos , na aucie nigdzie nie ma numeru lakieru ale kiedys ten samochod byl lakierowany wiec zostala puszka po farbie na ktorej pisze tak 27U M3384B BC0,1L , samochod byl robiony w serwisie wiec pomyslalem ze ten numer plus klapka wlewu wystarcza zeby dobrac lakier , w zakladzie powiedzili mi ze moze byc troszke inny odcien ok przeciez itak bede cieniowal na blotnikach jakos to bedzie (robie tyl , klapa blotniki ) odebralem lakier robie probe i wogole nie ten kolor , ma byc fiolet a jest... sam nie wiem jak go nazwac calkiem inny jasniejszy ten na aucie sie ladnie mieni a ten co zrobili porazka , powiedzieli mi ze jak bedzie cos nie tak to mam podjechac i tu cos doleja tam cos doleja i bedzie , dzisiaj pojechalem pokazalem probke(nie robia probnego natrysku :killer: ) cos tam dolali robie probke i dalej kapa , jk bym wiedzial ze tak bedzie nie bral bym sie za to auto ile jeszcze mam tak jedzic ? szkoda paliwa mojego czasu i klienta , mieliscie taki problem z daewoo ? poradzcie cos rece opadaja .A najbardziej wkurzaja mnie gatki laikow ze tu czy tam to komputerowo dobieraja , jak to jest z dobieraniem lakieru ? wiekszosc zalezy od oka kolorysty prawda ? a gdzie tu bieze udzial komputer ? pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 20-11-2009, 20:37   

jednym slowem sknocili ci kolor ;) ,komputerowe dobieranie powiadasz?,bez komputera zrobisz tak samo,wystaczy waga :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gtradek
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 22
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 20-11-2009, 20:45   

gola napisał/a:
jednym slowem sknocili ci kolor ;) ,komputerowe dobieranie powiadasz?,bez komputera zrobisz tak samo,wystaczy waga :)

wlasnie tak myslalem jedyna powiedzmy "skomputerowana" rzecza przy dobieraniu lakieru jest waga z wyswietlaczem hehe

chora sytuacja o oddaniu kasy moge pamarzyc a watpie ze wkoncu im sie uda cos zrobic moze za setnym razem , czyli jest to ewidentnie ich wina ? myslaem ze sa ok keidys dobierale nie daleko ich ale po tym jak chcialem szara perle do mojego golfa II a zrobili mi dwa rzy blekitny omijam ich szerokim lukiem ,jeszcze do mnie pretensje mieli ze cos w pistolecie mial :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 20-11-2009, 20:46   

gtradek napisał/a:
odebralem lakier robie probe i wogole nie ten kolor
taką wielką różnicę(o ile to konwencja) to by na kiju spostrzegli.
gtradek napisał/a:
calkiem inny jasniejszy ten na aucie sie ladnie mieni a ten co zrobili porazka
trzeba korygować do skutku ,gorzej jak wyjdzie całkowita kupa z koloru,wtedy niech sobie schowają lakierek na półeczkę .
gtradek napisał/a:
jk bym wiedzial ze tak bedzie nie bral bym sie za to auto ile jeszcze mam tak jedzic
z kolorystyką tak bywa,ale to nie powód by nie robić
gtradek napisał/a:
a gdzie tu bieze udzial komputer ?
w komputerze znajdują się tylko receptury :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gtradek
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 22
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 20-11-2009, 21:03   

na moim miejscu ubiegali bys cie sie o zwrot kasy czy czekali na cud ? pewnie beda sie tlumaczyc ze mowili ze moze sie troszke roznic :angry:

juz raz sie zrazilem do tego fachu na taki widok

http://www.fotosik.pl/pok...4d2bcffe27.html

to byly moje poczatki z lakierowaniem nie robilem zadnego probnego natrysku ,lakierowalem w godzinach wieczornych na drugi dzien wyciagam blotnik na zewntrz i szok
http://www.fotosik.pl/pok...b138321f2f.html

to juz niewymaga komentarza ani tlumaczenia pana w zakladzie :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 20-11-2009, 21:24   

gtradek, ty a może ty coś robisz źle że za każdym razem ci kolor nie pasuje? mieszasz farbe dobrze? może złe numery podajesz ;) tak jak na tym lanosie. może inny numer to był ten co miałeś czy coś...
 
     
gtradek
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 22
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 20-11-2009, 21:28   

Luk napisał/a:
gtradek, ty a może ty coś robisz źle że za każdym razem ci kolor nie pasuje? mieszasz farbe dobrze? może złe numery podajesz ;) tak jak na tym lanosie. może inny numer to był ten co miałeś czy coś...


nie mozliwe bralem lakiery w tych zakladach zakladach i nie bylo problemu to drugi taki przypadek nie daje nitra tylko rozcienczalnik dedykowany , odnosnie tego lakieru na golfie wczesniej bralem i zrobili fajnie , nie setsy nie wziolem wiecej bo nie zakladalem ze mi sie przyda

jeszcze wydaje mi sie ze jak jedzie łebek po lakier to tez sie nie przykladaja tak jak dla stalego klienta , ile mam kasy zostawic zeby mnie powarznie traktowali ? chore :killer:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 20-11-2009, 21:32   

zaczniej kupować gdzie indziej ;]
 
     
gtradek
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 22
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 20-11-2009, 21:43   

Luk napisał/a:
zaczniej kupować gdzie indziej ;]


gdzie ? ;( juz sam nie wiem jedni chwala inni odradzaja tak jak napisalem kazdy jest traktowany innaczej

musze sprobowac w jeszcze jednym miejscu drozej ma napewno ale wazne zeby bylo ok
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 21-11-2009, 08:36   

no masz choćby za miedzą http://dabrowa-gornicza.a...erow,30495.html
 
     
gtradek
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 22
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 21-11-2009, 09:41   

dzieki luk ale wydaj mi sie ze ten punkt juz nie istnieje dla tego ze czesto tam przejezdzalem , 100 metrow obok bralem lakier (ten co na golfie) a 300 dalej ten do daewoo , mam po drodze zobacze moze sie myle ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 21-11-2009, 16:30   

Mi też robili takie jaja to teraz każę im dawać kartoniki z kolorami i sam sobie dobieram. Ja im tylko mówię co mają robić, a oni robią i jest ok;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gtradek
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 22
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 21-11-2009, 20:39   

wiec tak panowie lakier zwrocilem bez problemu , pojechalem gdzie indziej i pan na dzien dobry pewny siebie zapewnil mnie ze bez problemu dobierze mi lakier i mam poczekac 10 minut nawet nie chcial numeru ktory mialem po starej farbie , w sumie czekalem pol godziny ale ok , polakierowalem auto wyglada calkiem niezle zobacze za pare dni po polerce jak to sie zgra trzeba byc dobrej mysli ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne