lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
problem moze ktos cos doradzi
Autor Wiadomość
pietaszek79
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 11
Wysłany: 18-11-2009, 21:02   problem moze ktos cos doradzi

panowie lakierowalem ostatnio X3 srebrnom nr 354 zaczol(baza chemia) mi sie problem zcieniami wiec kupilem pistolet moze nie sata ale mialbyc dobry bo za 350zl zmienilem rozpuszczalnik kupilem orginalny (chromida)bo dawalem jakis tani(trotona) baze nie wypylalem (wypilem pierwsza wastwe)dwie pozostale wylalem dosc mocno bo chcialem aby mi sie ziarno ulozylo cieni niebylo zrobilem bezbarwnym(lub ich nie widzialem na hali)wyjechalem na pole a ty kuku sa tylko jedno mnie dziwi i tu PYTANIE ZA 100PKT czy mozliwe jest ze gdy wylalem dosc mocno baze ona byla na tyle sucha ze przetarlem statykiem ale widocznie nie byla na tyle doschnieta i pod bezbawnym ziarno sie obrucilo bo wydaje mi sie ze w dniu ktorym wyjechalem na pole mialem mniejsze cienie jak dzis czyli minelo okolo 3 dni co robicie zcieniami mi sie wydaje ze ten pistolet jest dalej do dupy bo maluje juz 12 lat i takich jaj wczesniej nie mialem tyle ze tez zmienilem malowanie znapylki na wylewajace warstwy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 18-11-2009, 21:13   

pietaszek79 napisał/a:
wydaje mi sie ze w dniu ktorym wyjechalem na pole mialem mniejsze cienie jak dzis czyli minelo okolo 3 dni
pietaszek79, to co może być za tydzień ,jak ci się cienie nasilają??? :glupek: :glupek: nigdy tak nie miałem. jak nie ma cieni przed lakierem bezbarwnym ,to i po lakierze tym bardziej nie powinno ,chyba że na mokrą bazę konwencjonalną położysz bezbarwny. :D :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pietaszek79
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 11
Wysłany: 18-11-2009, 21:21   

maluje juz troche ja wiem co moze byc nawet za rok tylko niewiem czy niewidzialem tych cieni przed bezbarwnym (jest to mozliwe)komory to ja niemam ale moze ktos cos mial taki problem lub spotkal sie czyms takim :-)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 18-11-2009, 21:27   

pietaszek79 napisał/a:
tylko niewiem czy niewidzialem tych cieni przed bezbarwnym (jest to mozliwe)komory to ja niemam
wiesz ;] ciężko jest coś stwierdzić , gdy się tego nie widziało. nie wiem jak twoja baza wyglądała przed położeniem bezbarwnego. są bazy metaliczne, jedne które ułożą się lepiej ,inne gorzej . może słabo się przyjżałeś ,zadyma była za duża ? dlaczego wylewasz bazę na ostatniej a nie poprawisz prósząc? skoro kiedyś tak robiłeś i było dobrze ,chyba że tak zaleca producent.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-11-2009, 21:40   

wydaje mi się że gdybyś tej bazy nie przecierał ściereczka nie było by tych cieni, też tak miałem na Lesonalu, ostatnia warstwa była wypylona, przecierając niezbyt dokładnie ściereczką część pyłu zdjąłem a część została twożąc pod bezbarwnym właśnie takie cienie
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 18-11-2009, 21:44   

nie chce sie mądrzyć, ale mówisz, że zmieniłeś rozcieńczalnik więc może za szybko ładujesz kolejną warstwę? Ze srebrem się nie ma co spieszyć, każda warstwa niech dobrze wyschnie, ściereczka i następna warstwa. Jest jeszcze inny tik, że można dodać 50/50 żywicy do bazy na ostatnią warstwę i powinno pomoc
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pietaszek79
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 11
Wysłany: 19-11-2009, 20:53   

dzieki chlopaki za rady mysle ze wroce do poprzedniej technologi kladzenia bazy a wylewalem bo myslalem ze na srebrnym sie ziarno mi lepeij ulozy nie wypylalem bo balem sie ze mi zairno postawi ;] nic przerobi sie trzy elementy i bedzie ;) pozdrowka
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne