lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pęcherze rdzy
Autor Wiadomość
FiCeK
Użytkownik


Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 1
Skąd: Nowy Dwór Maz
Wysłany: 13-06-2016, 12:22   Pęcherze rdzy

Witam.
jestem nowym użytkownikiem, problem który napotkałem zdarzył mi się po raz pierwszy, i nie przychodzi mi nic do głowy skąd to się bierze.
Mianowicie chodzi o to że przyjechał samochód który miał na przednim błotniku konkretnie na nadkolu kilka pęcherzy rdzy.
oczyściłem cały rant do żywej blachy, zostały tylko takie malutkie wzerki wielkości ukłucia igły. dla pewności posmarowałem to RAST FILEREM odczekałem całą noc aby weszłow reakcje z resztkami rdzy. Zmatowałem to porządnie p240 wypełniłem ubytki szpachla i położyłem podkład akrylowy. następnego dnia zmatowałem p800 i poprawiłem delikatnie p1000. po polakierowaniu wszystko było ok . Gość dzwoni do mnie za 2 tyg. i mówi że rdza znów wychodzi na tym błotniku. myslę nie możliwe nie po takim czasie. pomyślałem ze to wilgoć podczas lakierowanie i teraz podnosi. przyprowadził na poprawke okazało się że wszystko idzie od blachy normalnie ogniska rdzy. wyczyściłem jeszcze raz do żywego, wysuszyłem odtłuściłem znów położyłem podkład. wszystko było OK polakierowałem było cacy. spolerowałem OK. dziś wstaje rano patrze a na błotniku 5 pecherzy w tym samym miejscu. po niecałej dobie znów zaczeło wywalać rdze. jak w tym tępie rdza wychodzi to po roku by samochodu nie miał. jeszcze jedno kiedyś ten błotnikbył wymieniany za poprzedniego właściciela czy może tu być wina blachy? czy może kidyś zastosowanych materiałów?

ktoś miał coś podobnego? gdzie jest błąd?jak z tym walczyć?

dodam jeszcze że robie tą samą technologią od zawsze i to pierwszy przypadek.
temu samemu gościowi robiłem rok temu auto i do tej pory nic a tu sie coś uczepiło i nie chce odpuścić.

pozdrawiam Mariusz
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Automalina
Stały Bywalec


Dołączył: 15 Gru 2015
Posty: 80
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Kaczórki
Wysłany: 15-06-2016, 16:15   

http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=7184
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 15-06-2016, 20:01   

FiCeK, Ja miałem taki przypadek i to dwa razy, raz na deawoo i raz na fiacie obydwa przypadki tylne nadkole, najlepsze jest to ze fiat był naprawiany już wcześniej i było podobnie po mojej naprawie.Ten jeden raz chciałem zaoszczędzić na epoksydzie i dostałem nauczkę.Bo powtórzyłem czyjś błąd.Od tamtej pory podkład epoksydowy jest moim podstawowym, środkiem zapobiegawczym na karoserię z wżerkami i nie tylko.
Ja używam podkładu Novol protect 360 1:1,płace za niego 62zł.za komplet.Pzdr.

Powiem ci jeszcze jedno dużo zależy od szpachlówki, jaka została użyta do naprawy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Automalina
Stały Bywalec


Dołączył: 15 Gru 2015
Posty: 80
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Kaczórki
Wysłany: 15-06-2016, 21:44   

Dla mnie nr 1 jest epoksyd sikkensa.
Korozję piaskujemy, następnie fertan i epoksyd.
Jak element ma czarne plamki, to jest perforacja i jeśli od środka jej nie odetniesz od wilgoci to pęcherze wyjdą bardzo szybko.

2016-06-15_21.41.48.jpg
Plik ściągnięto 22 raz(y) 164,66 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 16-06-2016, 02:19   

Automalina napisał/a:
Jak element ma czarne plamki, to jest perforacja i jeśli od środka jej nie odetniesz od wilgoci to pęcherze wyjdą bardzo szybko.


Dokładnie tak! Masz mikro dziurki których nie widać gołym okiem. Wypiaskuj obustronnie, epoksyd, z zewnątrz poszpachluj a od środka zaciągnij klejem jak np. w mercedesie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne