lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kompresor - zmienia ciśnienie
Autor Wiadomość
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 14-11-2009, 16:27   Kompresor - zmienia ciśnienie

Właśnie doszukałem sie przyczyny mojego problemu z ładnym rozlaniem ostatniej warstwy lakieru na całym elemencie...

Sprawa wygląda tak:
mam jakiś tam stary kompesor (nazwy nie znam ale to chyba coś polskiego, 3tłokowy)
W momencie gdy odkręcę ciśnienie na kompresorze na max (powiedzmy ze na kompresorze mam 8atm) a na manometrze przy pistolecie ustawię sobie np 3atm i zaczynam lakierować to w trakcie lakierowania wraz ze spadkiem ciśnienia w kompresorze spada mi tez ciśnienie na manometrze pod pistoletem :// dziwna sprawa... zejdzie tam do tych 6atm ja na manometrze mam ok 2atm (zresztą jest to odczuwalne).

no to ok powiedzmy ze zobaczyłem podregulowałem na manometrze na 3atm spowrotem na pistolet, jadę z koksem :P kompresor dobija ciśnienie zerkam na manometr a to ciśnienie już prawie 4atm.....

i teraz pytanie co jest nie tak ? czy coś zwalone w kompresorze ? czy może ten manometr to takie gówno ?

Muszę coś z tym zrobić bo z takimi wahaniami ciśnienia nigdy dobrze nie położę lakieru ! !
na nowy kompresor mnie na razie nie stać :((
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
abdul
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 351
Punkty: 5/8
Skąd: Krasiniec/Maków maz
Wysłany: 14-11-2009, 16:56   

Ja tez tak mialem ustaw kompresor na tyle przy ilu atm Ci go zalacza u mnie 6 atm. i dopiero ustaw pod ganem bedziesz mial stale cisnienie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 14-11-2009, 17:10   

To_mas napisał/a:
teraz pytanie co jest nie tak ? czy coś zwalone w kompresorze ?

Nic nie jest zwalone, takie wahania ciśnienia to normalna sprawa, manometr pod pistoletem przede wszystkim służy do ustawienia ciśnienia na dojściu do pistoletu i odczytu ciśnienia roboczego, możesz zrobić tak jak mówi abdul, ale powinieneś wyposażyć się w membranowy reduktor ciśnienia, było już pisane o tym na forum o odwadniaczu- odolejaczu a przede wszystkim stabilizatorze ciśnienia np firmy CKD w TYM i w TYM temacie
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 14-11-2009, 18:03   

reduktora nie masz za sprężarką??????sprężarka może bić i od sześciu do dwudziestu ,ale reduktor jak dasz na sześć to tak ma być cały czas na instalacji ,wtedy jak zdławisz na gunie do trzech to tak będzie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 14-11-2009, 21:52   

baqo napisał/a:
reduktora nie masz za sprężarką?????
no właśnie nie ... :/

jacklack napisał/a:
możesz zrobić tak jak mówi abdul, ale powinieneś wyposażyć się w membranowy reduktor ciśnienia,
racja ale to za dużo kombinacji wg mnie...
więc chciałbym to sobie uprościć czyli kupić reduktor membranowy o którym mówisz na nim ustawić ciśnienia a przy kompresorze odkręcić sobie na max i mieć spokój :) (jeśli to tylko pomoze)

tylko teraz który manometr wybrać ? bo jak atak patrze po alledrogo to jest tego troche
jest seria R i seria W ale czym one sie różnią nie wiem czytam ale wszystko podobne :/
wystarczyłby w sumie sam reduktor bez filtra bo filtr mam (ten ckd F4000 - za niego chciałem terez dać M1000 który jest dokładniejszy) więc myślę zaopatrzyć sie w sam reduktor tylko proszę doradźcie bym nie kupił złego :maruda:
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Nurglepl
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 51
Punkty: 2/2
Wysłany: 15-11-2009, 09:48   

A nie prościej podpiąć się bezpośrednio do butli (bez reduktora) przez szybkozłączkę. Wtedy masz ciśnienie zawsze stabilne, bo nie jest blokowane przez reduktory, a regulacje robisz sobie przy pistolecie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 15-11-2009, 10:14   

Nurglepl napisał/a:
A nie prościej podpiąć się bezpośrednio do butli (bez reduktora) przez szybkozłączkę. Wtedy masz ciśnienie zawsze stabilne, bo nie jest blokowane przez reduktory, a regulacje robisz sobie przy pistolecie.

wlasnie wtedy bedzie niestabilne.
Reduktor przy pistolecie nie ustabilizuje tego niestety.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 15-11-2009, 11:45   

To_mas kup ten filter CKD powiedzmy , na 1/2 , od sprezarki do filtra daj przewod np. o srednicy wewnetrznej 15mm [podajrze do instalacji od 5m do 50m , PROJEKTERtak pisal, niepamietam dokladnie ], od filtra do pistoletu daj przewod o srednicy wewnetrznej 10mm a dlugoscii 10m, kompresor ustaw powiedzmy ze zalancza sie przy 5 atm [ chyba ze uzywasz takze narzedzi pneumatycznych to ustaw na minimum 6.5 atm ] a wylancza przy powiedzmy 8 atm lub i wiecej zalezy od ciebie i mocy kompresora , przy takim sposobie zrobienia instalacji reduktor przy filtrze ustawiasz zeby mial na manometrze 4 atm , w tedy przy pistolecie bedziesz mial 3 atm prawdopodobnie [ ja np tak mam ] , sprawdzisz dokladnie sam , wiadomo kazdy ma inny sprzet , i powinienes miec spokoj z tym problemem , w tedy wywalisz reduktor przy pistolecie [ chyba ze mam sie go rekojesci ] i niebedzie przeszkadzal no i do dziela :killer: :killer: :killer:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 15-11-2009, 14:34   

podepne si pod temat , tylko że troche z innym pytaniem- kupiłem nowy kompresor , butla 150l i 3 tłoki , no i mam problemik , stary kompresor właczał się przy 6atm i wyłaczał przy 8 czyli standard, ten nowy pompuje do 9atm ale wlacza się dopiero przy 4 :killer: jak to wyregulować , zdjęcia włacznika moge zrobić i umieścic ale ogólnie sa dwie śruby - jednąreguluje maks ciśnienie gdzie pracuje kompresor , a na dugą nie ma reakcji :killer:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 15-11-2009, 14:44   

Zrób zdjecie rozebranego włącznika moze kręcisz nie w ta strone co trzeba. Regulacja jest troche głupia ale da sie to wyregulować jezeli nie bedzie reakcji to moze znaczyć to ze jest on uszkodzony. Sprawdź gwinty moze którys jest zerwany jeżeli pierscień na spręzynie którym sie kręci jest plastikowy to jest to bardzo możliwe.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 15-11-2009, 15:19   

jerryhaj, dzięki :) ale manometr przy pistolecie i tak zostawiam :) aż tak bardzo mnie nie denerwuje a w każdej chwili mogę skontrolować ciśnienie :)

kompresor przestawię by włączał się od ponad 5atm a ciśnienie na kompresorze ustawię trochę poniżej 5atm :) wtedy wydaje mi się że ustawiając na manometrze przy pistolecie ok 3atm będzie trzymać stałe ciśnienie. A z czasem usprawnię instalacje o reduktor i dodatkowy drobniejszy filtr :D

Dziękuje wszystkim za pomoc :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne