lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:43
Imron - lakierowanie akrylem...
Autor Wiadomość
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 13-11-2009, 00:03   Imron - lakierowanie akrylem...

Witam kolegów :)

mam do polakierowania parę elementów akrylem Imrona :)
z tego co mi powiedziano w mieszalni kolorek bardzo dobrze kryje i wystarczy mu w zupełności 1,5 warstwy.

Mam to zrobić tak ze najpierw dać pół warstwy a następnie od razu bez czekania lać na gotowo. bo podobno jak sie poczeka to może sie tak ładnie nie rozlać. prawda to ??
bo trochę sie tak boje od razu jechać z tym.

i czy ta pierwsza połówka to ma być takie zapylenie tylko czy wyraźnie pół warstwy ?
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 13-11-2009, 00:28   

To_mas napisał/a:
czy ta pierwsza połówka to ma być takie zapylenie tylko czy wyraźnie pół warstwy ?

Pierwsza połówka warstwy jak to nazywasz może być przyprószona nawet na tyle słabo że to co pod nią będzie jeszcze widoczne, ale przed naniesieniem drugiej pełnej wylanej warstwy należy odczekać , wiadomo czas odparowywania między warstwowego jest uzależniony od utwardzacza, rozcieńczalnika i temperatury otoczenia, jednakże w każdym przypadku zasada jest jedna: pierwsza warstwa jest kontaktową ma ona dwa podstawowe zadania,1-nadać podstawowo krycie danym kolorem, 2-trzymać drugą dużo grubszą warstwę ostateczną/wylaną, więc trzeba wyczuć moment w którym warstwa 1 jest gotowa przyjąć warstwę 2, można to sprawdzić dotykiem na zabezpieczeniu elementu lakierowanego, jeżeli dotykając warstwa 1 się klei i "ciągnie" w tedy można nakładać warstwę-2
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 13-11-2009, 03:00   

To_mas, ja zazwyczaj wylewam akryl i klar na 1,5 warstwy - jak dla mnie bardzo prosta metoda i naprawde trzeba się postarać o zaciek. Pierwsza warstawe daje "przypruszona" na zmiejszonym cisnieniu , po to by krople były wieksze - wtedy uzyskuje taka jakby lekka kaszke na elemencie , dobrze to widac przy dobrym świetle , odczekuje czas "na fajke" i wracam z gunem by wylewać :D Ewentualnie jak robie więcej niz 2 elementy to zanim skończe ostatni zapruszać to pierwszy mam juz gotowy do nakładania 2 warstwy. Jak chcesz gdzies na youtube sa filmiki profixa i tam gość lakieruje jakis element na 1,5 wartswy i sa podane czasy ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 13-11-2009, 10:37   

jacklack napisał/a:
jeżeli dotykając warstwa 1 się klei i "ciągnie" w tedy można nakładać warstwę-2
no to jest sensowne wytłumaczenie :)


meverick napisał/a:
To_mas, ja zazwyczaj wylewam akryl i klar na 1,5 warstwy - jak dla mnie bardzo prosta metoda i naprawde trzeba się postarać o zaciek.
no ok tez tak robię od niedawna uczę sie robić na DP3750s i chciałbym sobie opanować ten klar i wylewać powłokę należycie.

Ale czasem mi sie zdarzy że wyjdzie taki gruba morka :/// nie wiem od czego to zależy...

Wracając do tematu akrylu to pewno o ten filmik Ci chodziło: http://www.youtube.com/wa...feature=related -> Lakier bezbarwny CP 2009 UHS 3:1


Nie macie gdzieś panowie zdjęcia jak wygląda element po zaprószeniu czyli położeniu tej 0,5warstwy ?
_________________
gg 6794125
Ostatnio zmieniony przez jacklack 13-11-2009, 12:51, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 13-11-2009, 11:23   

To_mas napisał/a:
Ale czasem mi sie zdarzy że wyjdzie taki gruba morka
za dużo lejesz - mi ostatnio wyskoczyła taka na zderzaku lakierowanym w poziomie i sam wiem że przesadziłem a że było w poziomie więc o zaciekach nie myslałem :killer:
To_mas napisał/a:
Wracając do tematu akrylu to pewno o ten filmik Ci chodziło: http://www.youtube.com/wa...feature=related

tak to ten filmik , przy czym jeśli masz niżej niz 20stp w garażu , bardziej bierz pod uwage te 7-10 minut , ewentualnie zaprósz sobie nawet na papier którym masz element oklejony i palcem sprawdz lepkośc tak jak radził Jacek ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 13-11-2009, 12:50   

meverick napisał/a:
za dużo lejesz
za dużo ? mi sie wydawało ze jak za dużo przyleje to poleci zaciek... a nie jest to wina np ze za wcześnie po 0,5 warstwy kładłem następną i sie tak stało albo za późno ?

meverick napisał/a:
przy czym jeśli masz niżej niz 20stp w garażu
18-19 ale bardziej 18 :)
meverick napisał/a:
ewentualnie zaprósz sobie nawet na papier którym masz element oklejony i palcem sprawdz lepkośc tak jak radził Jacek ;)
ok jutro będę kładł lakier to tak zrobię :) czyli musi być lepki nie mokry.
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 13-11-2009, 12:51   Re: Imron - lakierowanie akrylem...

To_mas napisał/a:
Mam to zrobić tak ze najpierw dać pół warstwy a następnie od razu bez czekania lać na gotowo. bo podobno jak sie poczeka to może sie tak ładnie nie rozlać. prawda to ?? bo trochę sie tak boje od razu jechać z tym.i czy ta pierwsza połówka to ma być takie zapylenie tylko czy wyraźnie pół warstwy ?

Linia Imron,są to lakiery poliuretanowe.Schną szybciej niż akryle.O ile jest to Imron Traffic lub Imron Ellite w mieszalni dobrze ci doradzili.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 13-11-2009, 13:29   

No-limit napisał/a:
Linia Imron,są to lakiery poliuretanowe.Schną szybciej niż akryle.O ile jest to Imron Traffic lub Imron Ellite w mieszalni dobrze ci doradzili.



utwardzacz do tego jest normalny.
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 13-11-2009, 15:40   

To_mas napisał/a:
No-limit napisał/a:
Linia Imron,są to lakiery poliuretanowe.Schną szybciej niż akryle.O ile jest to Imron Traffic lub Imron Ellite w mieszalni dobrze ci doradzili.

[url=http://img689.images....th.jpg]Obrazek[/URL]

utwardzacz do tego jest normalny.

W jakiej temperaturze będziesz lakierował i jaką powierzchnię?Jeśli są to pojedyncze elementy
radziłbym szybki utwardzacz/ET645 ,a nie ET650-normalny/ i rozcieńczalnik normal./Et750/ w temper. 18-20st. C.,żeby lakier ładnie się rozlał.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 13-11-2009, 23:08   

pojedyncze elementy (maska,zderzak,błotnik,drzwi) w temp 18-19st.C
No-limit napisał/a:
ET645
hm ET ? a jak pytałem o utwardzacz to dano mi tylko xk205 czyli normalny z DP. :/


No-limit, a nie masz gdzieś więcej info jak dobierać utwardzacz i rozcieńczalnik w zależności od temp ?


i czy może ktoś jeszcze powiedzieć co robię źle ze wyjdzie mi gruba morka zamiast ładnie rozlany lakier ? (czy muszę założyć osobny temat z tym pytaniem ?:P)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 13-11-2009, 23:22   

To_mas napisał/a:
i czy może ktoś jeszcze powiedzieć co robię źle ze wyjdzie mi gruba morka zamiast ładnie rozlany lakier ? (czy muszę założyć osobny temat z tym pytaniem ?:P)


jak na moje to troche za gęsty, i za mało wylane. Widze że kiedy temp. spada poniżej 15 stopni to już rozcieńczalnika trzeba dolewać więcej niż zalecane. Już tu pisałem że niedawno maske malowałem przy ok 7C i też tak po 1,5 warstwy wychodziła gruba morka... wylałem 2,5 warstwy i wyszło git. Tyle że w poziomie, nie wiem czy by nie pociekło to samo na błotniku np.
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 13-11-2009, 23:40   

To_mas napisał/a:
hm ET ? a jak pytałem o utwardzacz to dano mi tylko xk205 czyli normalny z DP. :/

ja też nie używam ET, na XK 205 też bardzo ładnie się pracuje ;)

Tu masz pokazane jakie utwardzacze i rozcieńczalniki stosować do różnych temp. otoczenia

Cytat:
Cytat:
"To_mas"
i czy może ktoś jeszcze powiedzieć co robię źle ze wyjdzie mi gruba morka zamiast ładnie rozlany lakier ?

Podnieś ciśnienie robocze to nie powinno ale musi pomóc ;)

Imronelite 2.GIF
Plik ściągnięto 257 raz(y) 60,05 KB

Imronelite.GIF
Plik ściągnięto 273 raz(y) 60,97 KB

_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 14-11-2009, 00:18   

jacklack, a masz takie coś do DP3750S ?? byłbym bardzo wdzięczny :D

jacklack napisał/a:
Cytat:
Cytat:
"To_mas"
i czy może ktoś jeszcze powiedzieć co robię źle ze wyjdzie mi gruba morka zamiast ładnie rozlany lakier ?

Podnieś ciśnienie robocze to nie powinno ale musi pomóc ;)
miałem 3atm bo takie ciśnienie wg instrukcji pistoletu jest najbardziej optymalne :) ale mialem tez źle zamocowany manometr czyli pistolet filtr manometra a dziś zmieniłem na pistol manometr filtr :)
na kompresorze odkręcę na max a pod pistolem dam 3-3,2 atm :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 14-11-2009, 00:44   

Cytat:
jacklack, a masz takie coś do DP3750S ?? byłbym bardzo wdzięczny :D

coś się znajdzie ;) było już mówione na forum z jakimi utwardzaczami i rozcieńczalnikiem stosować 3750S w danej temperaturze otoczenia

3750 duże powieżchnie.GIF
Plik ściągnięto 218 raz(y) 79,8 KB

3750 punktowe.GIF
Plik ściągnięto 227 raz(y) 78,99 KB

_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 14-11-2009, 10:06   

To_mas napisał/a:
pojedyncze elementy (maska,zderzak,błotnik,drzwi) w temp 18-19st.C
No-limit napisał/a:
ET645
hm ET ? a jak pytałem o utwardzacz to dano mi tylko xk205 czyli normalny z DP. :/


No-limit, a nie masz gdzieś więcej info jak dobierać utwardzacz i rozcieńczalnik w zależności od temp ?


i czy może ktoś jeszcze powiedzieć co robię źle ze wyjdzie mi gruba morka zamiast ładnie rozlany lakier ? (czy muszę założyć osobny temat z tym pytaniem ?:P)

Xk 205 tęż się nadaje,ale lepszy byłby XK203.Utwardzacza dodajesz w stosunku 4:1,rozcieńcz. 3,5-4:1 w zależności od gęstości lakieru/Niektóre są jak woda np.czerwone,inne są gęste np.białe/.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 14-11-2009, 12:31   

Dziękuję Panowie za cenne uwagi i pomoc :)
Mam nadzieje ze w przyszłym tyg. uda mi sie polakierować ładnie to autko:)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 16-11-2009, 17:21   

To_mas napisał/a:
Dziękuję Panowie za cenne uwagi i pomoc :)
Mam nadzieje ze w przyszłym tyg. uda mi sie polakierować ładnie to autko:)

Nie zapomnij o podniesieniu temp. po lakierowaniu/chćby mocna żarówka :) .Na serio .podnieś temperaturę w pomieszczeniu chociaż na 1h do 20 st.C..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 18-11-2009, 16:28   

No-limit napisał/a:

Nie zapomnij o podniesieniu temp. po lakierowaniu/chćby mocna żarówka :) .Na serio .podnieś temperaturę w pomieszczeniu chociaż na 1h do 20 st.C..


ok postaram sie tak zrobić :) ) a jeszcze jakbys powiedzial co to ma na celu ? zeby sie mi lakier nie zlał czy zeby sie cos z powłoką nie stało ??
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 19-11-2009, 14:03   

To_mas napisał/a:
No-limit napisał/a:

Nie zapomnij o podniesieniu temp. po lakierowaniu/chćby mocna żarówka :) .Na serio .podnieś temperaturę w pomieszczeniu chociaż na 1h do 20 st.C..


ok postaram sie tak zrobić :) ) a jeszcze jakbys powiedzial co to ma na celu ? zeby sie mi lakier nie zlał czy zeby sie cos z powłoką nie stało ??

Cel to dobre rozlanie lakieru i utwardzenie.

[ Dodano: 19-11-2009, 14:20 ]
No-limit,
Aha! Te lakiery są twardsze od akrylowych,wiec polerowanie,jeśli zajdzie taka potrzeba,nie póżniej niż po 2 dniach.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne