lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 16:17
Lakierowanie, Malowanie, Naprawianie
Autor Wiadomość
Wencman
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 2
Wysłany: 27-10-2009, 23:21   Lakierowanie, Malowanie, Naprawianie

Przede wszystkim bardzo serdecznie witam wszystkich forumowiczów z nadzieją na długą i owocną współpracę, której efekty dzięki waszej pomocy będę mógł tu pokazać z dumą :D

Witam.
Kupiłem sobie drugi samochodzik.
Ma być to samochód tylko i wyłącznie 4fun, jest to Ford Sierra, a jako, że jest na chodzie, w gazie, sprawny, nie dużo rudej, to można było kupić zwłaszcza, że zagazowany i kosztował całe 500 zł.

Teraz takie pytanko.
Jak już mówiłem samochód kupiliśmy 4fun. I teraz chcemy go z kumplami pomalować. Niestety nie mamy zielonego pojęcia jak się za to zabrać :D :P...
Moja wizja jest taka. Jest na od cholery chłopa, więc robić kto ma :D
1. Zetrzeć papierem ściernym stary lakier2
2. Położyć podkładówkę(? czy jakkolwiek to sie nazywa)
3. Lakier właściwy.
pyt. jakie muszą być warunki do malowania?...

Jeśli się mylę to możecie mnie poprawić?...
ew. jeśli się mylę, lub mam trochę racji, to powiedzieć mi co musimy kupić. W sensie jak to się fachowo nazywa, żeby 1. nie robić z siebie głupków w sklepie, 2. nie szukać godzinę :P.

Druga rzecz to zderzak: jest pęknięty. Chcemy go skleić z powrotem. Niestety tu jest tak samo. Dużo zapału, mało wiedzy... też prosiłbym o pomoc ew. jakieś linki.

Trzecia rzecz to ogniska rudej. Załóżmy, że mamy ognisko rudej pod zderzakiem. No normalna dziura. Co z tym zrobić? :P
i znowu moja wizja :P zetrzeć rudą całkowicie. wyrównać otwór, i jako, że to pod zderzakiem więc nie widać to dać to hammerritem czy czymś antyrudowym.

Jeśli gadam głupoty to bardzo przepraszam, ale naprawdę - jest zapał, nie ma wiedzy. Mam nadzieję, że ktoś pomoże :) Chętnie przyjmę wszelkie linki do obcych instrukcji. Strasznie liczę na waszą pomoc :) pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 27-10-2009, 23:34   

Wencman napisał/a:
Chętnie przyjmę wszelkie linki do obcych instrukcji.


tu masz jedne z odpowiedzią na praktycznie wszystko -----------> http://lakiernik.orge.pl/search.php

wystarczy ten zapał przełożyć na chęć poszukania i poczytania co nie co :)
bo wierz mi nikomu sie nie chce pisać rzeczy które już są opisane 100 razy na forum
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wencman
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 2
Wysłany: 27-10-2009, 23:57   

Wszystko fajnie tylko chodzi o to, że aż tak prostych tematów nie ma... a jeśli są to tak nazwane, że ich nie widzę... Przejrzałem dział, dla amatorów, i lakiernictwo ale nie ma... wiem, pewnie jestem jełop... Ale naprawdę jestem na poziomie "autorenolak" :P Oczywiście będe szukał dalej...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 28-10-2009, 09:06   

Cytat:
Lakierowanie, Malowanie, Naprawianie
no jest to super prosta i błaha sprawa . wydacie pieniędzy,czas to lepiej spędzić przy takim czymś jak w knajpie, ale po twoich wypowiedziach to spotka was tylko wielki zawód i kupa obciachu. jak żaden z was nie trzymał guna w ręce,i nigdy nie widział lakierki to sobie zluzujcie. w takim stanie ta ścierka jak jest teraz ,będzie lepiej wyglądała jak po waszej robocie. daliście pięcet złotych ,to tyle co na sam lakier bazowy( mnie kosztuje na calaka koło 800 zł)
powodzonka
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 28-10-2009, 12:23   

Wencman napisał/a:
że aż tak prostych tematów nie ma...
bo Tobie sie tylko wydaje ze to jest takie proste a w rzeczywistości można sie nieźle wkur.... jak sie zacznie robić i pojawi się setka pytań a co taraz itd.... Każdy kto nie ma z tym do czynienia to myśli ze a tu po szpachlujesz tam przeszlifujesz i rzucisz lakier....

Ja sie tym zajmuję już prawie rok :) dzięki temu ze czytam to forum to w porównaniu do tego jak przystąpiłem tutaj to jestem 100x mądrzejszy :) głównie dzięki pomocy forumowiczów. Nadal mam masę problemów które z czasem sie wyjaśniają.
Ale nic tak nie uczy jak błędy i praktyka.

2 sprawa jest taka ze samą teorią nic nie zdziałasz. Tutaj liczy sie głównie praktyka....
jak pisze baqo, jeśli jeszcze nikt z was nigdy nie lakierował to manie to widzę.
ale powodzenia.
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 28-10-2009, 17:05   

potrzebny : dobry kompresor, "normalny" pistolet, migomat, bardzo dobrze oświetlone pomieszczenie no i ciepłe , i kilka godzin by poczytac to co jest na forum ;) Wencman, nawet jesli teraz uważasz że to co czytasz to "czarna magia" , uwierz mi na słowo że zaczniesz powoli rozumiec o co chodzi , a jesli nie podepnij sie pod temat i pytaj ;) nikt raczej nie odpisze Ci bo to zajmie kilka stron , a w trakcie pracy moga wyjśc "cudeńka" , których nikt nie przewidzi
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 29-10-2009, 20:51   

Cytat:
Przede wszystkim bardzo serdecznie witam wszystkich forumowiczów z nadzieją na długą i owocną współpracę, której efekty dzięki waszej pomocy będę mógł tu pokazać z dumą :D

Witam.
Kupiłem sobie drugi samochodzik.
Ma być to samochód tylko i wyłącznie 4fun, jest to Ford Sierra, a jako, że jest na chodzie, w gazie, sprawny, nie dużo rudej, to można było kupić zwłaszcza, że zagazowany i kosztował całe 500 zł.

Teraz takie pytanko.
Jak już mówiłem samochód kupiliśmy 4fun. I teraz chcemy go z kumplami pomalować. Niestety nie mamy zielonego pojęcia jak się za to zabrać :D :P...
Moja wizja jest taka. Jest na od cholery chłopa, więc robić kto ma :D
1. Zetrzeć papierem ściernym stary lakier2
2. Położyć podkładówkę(? czy jakkolwiek to sie nazywa)
3. Lakier właściwy.
pyt. jakie muszą być warunki do malowania?...

Jeśli się mylę to możecie mnie poprawić?...
ew. jeśli się mylę, lub mam trochę racji, to powiedzieć mi co musimy kupić. W sensie jak to się fachowo nazywa, żeby 1. nie robić z siebie głupków w sklepie, 2. nie szukać godzinę :P.

Druga rzecz to zderzak: jest pęknięty. Chcemy go skleić z powrotem. Niestety tu jest tak samo. Dużo zapału, mało wiedzy... też prosiłbym o pomoc ew. jakieś linki.

Trzecia rzecz to ogniska rudej. Załóżmy, że mamy ognisko rudej pod zderzakiem. No normalna dziura. Co z tym zrobić? :P
i znowu moja wizja :P zetrzeć rudą całkowicie. wyrównać otwór, i jako, że to pod zderzakiem więc nie widać to dać to hammerritem czy czymś antyrudowym.

Jeśli gadam głupoty to bardzo przepraszam, ale naprawdę - jest zapał, nie ma wiedzy. Mam nadzieję, że ktoś pomoże :) Chętnie przyjmę wszelkie linki do obcych instrukcji. Strasznie liczę na waszą pomoc :) pozdrawiam


juz raz te slowa przytoczylem ale zrobie to jeszcze raz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kazdy nowy user,ktory zalozy temat bez wczesniejszego przegladania forum powinien liczyc sie z zamknieciem tematu a nastepnie usunieciem go.
Zadajcie sobie troche trudu,poszukajcie na forum problem jaki posiadacie i ewentualnie w tych tematach zadajcie pytania.
Na forum ostatnimi czasy istnieje tendencje (dotyczy nowych uzytkownikow) do rejestracji oraz natychmiastowego zalozenia watku ze swoim problemem,nie przeszukujac nawet innych,podobnych topicow.
Forum sie rozrasta,przybywa nowych userow,a co za tym idzie nowych tematow o takich samych problemach walkowanych niekiedy po 100 razy.Robi sie zwyczajny smietnik na ktorym trudno sie czegokolwiek doszukac...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne