lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
plan założenia lakierni (prośba o wylanie kubła zimnej wody)
Autor Wiadomość
worseboy
Użytkownik


Wiek: 31
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 2
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 10-06-2014, 20:46   plan założenia lakierni (prośba o wylanie kubła zimnej wody)

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum ;)
przestudiowałem trochę artykułów i ze szczytnego plany założenia przydomowej lakierni została tylko mrzonka :maruda:
mimo wszystko chciałbym przedstawić wam moją koncepcję i prosić o porady oraz krytykę na temat mojego pomysłu ;]

Póki co nie poruszam kwestii finansowych tego przedsięwzięcia bo bardziej chodzi mi o samą możliwość jego realizacji.

Koncepcja: przerobić przydomową szopę 7x4,20 i zaanektować ją na pomieszczenie lakiernicze z przyzwoitym standardem, oraz założenie legalnie działającej firmy blacharsko lakierniczej. Dodatkowo- pozyskanie na ten cel dofinansowania z urzędu pracy (około 20tys zł)

Największą przeciwnością po przeczytaniu porad i przepisów jest umiejscowienie komórki- na granicy działki, gdzie od dużej wielorodzinnej kamienicy jest około 1,5m ścieżki (niestety mieszkam w jednorodzinnym domu i z obydwu stron mam wielkie poniemieckie kamienice).

Teraz pytanie, czy jest opcja żebym dostał zgodę na taki warsztat w takich warunkach? ogólnie czy to pomieszczenie daje jakieś perspektywy na założenie takiego biznesu?

Narazie tyle, nie chcę zadawać za dużo pytań na raz bo mam nadzieję że wątek się rozwinie ;)
zdjęcia mniej więcej dają obraz z czym mam do czynienia ;]


http://iv.pl/images/60110647978272290416.jpg
http://iv.pl/images/88423233137517993385.jpg http://iv.pl/images/93328444038720008441.jpg
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 11-06-2014, 09:08   

Szkoda by było, żeby na świeży lakier spadło pół tony tynku z tej kamienicy, co nie? Weź wybij sobie z głowy lakierowanie w tym miejscu. Legalne i nielegalne.
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 11-06-2014, 13:35   

Kaes91 napisał/a:
Weź wybij sobie z głowy lakierowanie w tym miejscu
a nawet jeśli by Ci się jakoś udało ruszyć to sąsiedzi cie zjedzą, non stop hałas albo smród lakierów :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 11-06-2014, 17:58   

To_mas, Właśnie sąsiadów miałem na myśli pisząc o nielegalnym lakierowaniu. Przecie to smród jak ch.. ! ;)
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 11-06-2014, 22:11   

Kaes91 napisał/a:
To_mas, Właśnie sąsiadów miałem na myśli pisząc o nielegalnym lakierowaniu. Przecie to smród jak ch..
wiem tylko nie wiem czy On wie, tzn wiesz o co chodzi :) tak w kwestii sprecyzowania napisałem.
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
worseboy
Użytkownik


Wiek: 31
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 2
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 12-06-2014, 21:31   

tak myślałem, ale szczerze powiem że nie brałem pod uwagę smrodu (wyciąg i filtry).
Miejsce do dupy, ale nic innego nie mam a chciałbym spróbować ;) Prawdopodobnie i tak zrobię sobie tam miejsce czyste i ciepłe żeby można lakierować stare motorowery (pasja i hobby). To nie to samo co samochody i niestety z tego się nie utrzymam, ale chciałbym się rozwijać bo lubię lakierować ;]
w zasadzie pierwszymi postami zniwelowaliście możliwość zadania kolejnych pytań dotyczących lakierni :nono:
ale forum poczytam, bo wiele ciekawych i przydatnych rzeczy można się dowiedzieć :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
julianomak
Użytkownik


Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 4
Skąd: warszawa
Wysłany: 16-06-2014, 11:46   

Jak Cie pogonią widłami to weźmiesz pod uwagę
_________________
Tani transport medyczny Wielkopolskie ,albo zobacz odżywki na siłę
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne