lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc przy moim biznesie
Autor Wiadomość
gruchacz0
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 28-01-2014, 13:01   Pomoc przy moim biznesie

Niedlugo zamierzam otworzyc firme.Przez 8 lat bylem lakiernikiem samochodowym w wiekszych i mniejszych zakladach. Bede handlowal autami (auta powypadkowe lub w kiepskim stanie, starsze auta do 10 000), oraz czesciami.Zajmowalem sie tym juz wiec mam doswiadczenie. I teraz moje pytanie. Jak wiadomo czasem auta nawet niepowypadkowe wymagaja naprawy mechanicznej i blacharsko lakierniczej. Na swojej posesji mam garaz zbudowany z plyt osb na dwa samochody jest przystosowany i wyposarzony abym mogl wykonac male naprawy.Chce w tym garazu czasem wykonywac jakies drobne zaprawki i poprawki lakiernicze tylko i wylacznie na moich samochodach ktore chce sprzedac. Wieksze roboty bede robil u znajomego w profesionalnym zakladzie. Niechce sie oglaszac ze bede lakierowal auta bo wymogi sa kosmiczne Chce dzialac legalnie. Firme chce zarejestrowac glownie jako auto handel ale rowniez cos zwiazanego z naprawami aut zeby moc wpisywac sobie w koszty materialy i rozne maszyny potrzebne do napraw tych samochodow. Jak sobie z tym poradzic? Prosze o rady osob ktore znaja sie na rzeczy

[ Dodano: 28-01-2014, 14:18 ]
gruchacz0 napisał/a:
Niedlugo zamierzam otworzyc firme.Przez 8 lat bylem lakiernikiem samochodowym w wiekszych i mniejszych zakladach. Bede handlowal autami (auta powypadkowe lub w kiepskim stanie, starsze auta do 10 000), oraz czesciami.Zajmowalem sie tym juz wiec mam doswiadczenie. I teraz moje pytanie. Jak wiadomo czasem auta nawet niepowypadkowe wymagaja naprawy mechanicznej i blacharsko lakierniczej. Na swojej posesji mam garaz zbudowany z plyt osb na dwa samochody jest przystosowany i wyposarzony abym mogl wykonac male naprawy.Chce w tym garazu czasem wykonywac jakies drobne zaprawki i poprawki lakiernicze tylko i wylacznie na moich samochodach ktore chce sprzedac.Mozna powiedziec ze ten garaz bedzie sluzyl bardziej abym np . mogl odkurzyc w srodku samochod, spolerowac go, wiecej bede robil zaprawek pedzelkiem niz pistoletem dlatego jak to rozegrac abym nie wspominal wogole o tym pomieszczeniu zeby ominac przepisy i warunki ale zebym mogl dawac w koszty czesci mechaniczne i blacharsko lakiernicze i legalnie przygotowywac te auta(naprawiac) samemu w mojej firmie.Wieksze roboty bede robil u znajomego w profesionalnym zakladzie. Niechce sie oglaszac ze bede lakierowal auta bo wymogi sa kosmiczne Chce dzialac legalnie. Firme chce zarejestrowac glownie jako auto handel ale rowniez cos zwiazanego z naprawami aut zeby moc wpisywac sobie w koszty materialy i rozne maszyny potrzebne do napraw tych samochodow. Jak sobie z tym poradzic? Prosze o rady osob ktore znaja sie na rzeczy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukas
Stały Bywalec


Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 78
Wysłany: 28-01-2014, 14:55   

Bardzo dobry temat też mnie to interesuje .Piszcie jak to najlepiej zarejestrowac by można było lakierowac
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 28-01-2014, 16:16   

Ja robię dokładnie to co gruchacz0, i powiem jedno: Na starych kiblach jeszcze nikt się nie dorobił. I powiem jeszcze coś. Dobrze się zastanów zanim zainwestujesz w biznes których jest pełno na każdym kroku w każdej większej i mniejszej pipidówie. Ja mam zamiar zarobić parę groszy na tym szajsie dopóki nie mam 30stki na karku a potem "srać na gówno" ! ! Niby mały handelek lepszy niz duży szpadelek, ale nie do końca się to w dzisiejszych czasach sprawdza.
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 28-01-2014, 16:33   

czy nie ma już kodów pkd takich jak kiedyś? Jak ja zakładałem działalność było coś w stylu: "naprawa i konserwacja samochodów z wyłączeniem motocykli" I w to wchodziło wszystko co jest naprawą lub konserwacją.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gruchacz0
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 28-01-2014, 16:40   

Moze jeszcze ktos sie tu wypowie. I dodam jeszcze ze ja nie pytam czy to bedzie dobry biznes bo jak juz wspomnialem robie to nie od dzis chce dzialac legalnie na wieksza skale poprostu. Ale nie oplaci mi sie zakladac lakierni i nawet blacharni czy mechaniki myslalem poprostu nad dzialalnoscia jako auto handel ale czy bede mogl wliczac w koszty np czesi mechaniczne albo blacharskie jesli wymienie je sam, albo np czy bede mogl wpisac materialy lub maszyny jak polerka itp w koszty?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marer
Wyjadacz


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 134
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 28-01-2014, 17:13   

gruchacz0,
Wydaje mi się że w twoim wypadu będzie ok jak podasz:
PKD 45.11.Z
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
giena
Klubowicz
Auto-Mal



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 574
Punkty: 5/3
Skąd: podlasie
Wysłany: 28-01-2014, 17:34   

PKD 45.11.Z jest to Sprzedaż hurtowa i detaliczna samochodów osobowych i furgonetek

ale dopisz sobie jeszcze

PKD 45.20.Z Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli

oraz czasem się przydaje

PKD 45.32.Z Sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gruchacz0
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 28-01-2014, 18:08   

Wielkie dzieki. Mam jeszcze jedno pytanie czy w przypadku gdy Otworze firme miedzy innymi na PKD 45.20.Z Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli
Musze posiadac siedzibe firmy/garaz? Czy moge zarejestrowac taka firme na adres zamieszkania
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukas
Stały Bywalec


Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 78
Wysłany: 28-01-2014, 18:15   

I co.Mając PKD 45.20.Z może lakierowac samochody wedlug Was i nikt się do niego nie przyczepi jak wpadnie ochrona środowiska lub jakieś inne urzędasy?
Nie sądze by w dzisiejszych czasach to się udało.Myślę że wprowadzacie kolegę w błąd.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
giena
Klubowicz
Auto-Mal



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 574
Punkty: 5/3
Skąd: podlasie
Wysłany: 28-01-2014, 18:33   

lukas napisał/a:
może lakierowac samochody wedlug Was i nikt się do niego nie przyczepi jak wpadnie ochrona środowiska lub jakieś inne urzędasy?


nie ma prawa lakierować :nono:
tak jak i ponad 90% tego typu zakładów w tym kraju


lukas napisał/a:
.Myślę że wprowadzacie kolegę w błąd.

nie unoś się bo pękniesz
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukas
Stały Bywalec


Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 78
Wysłany: 28-01-2014, 18:44   

To po co kazujecie mu wpisywac takie PKD skoro nie będzie mógł tam lakierowac
On chcę to robić legalnie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
giena
Klubowicz
Auto-Mal



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 574
Punkty: 5/3
Skąd: podlasie
Wysłany: 28-01-2014, 18:58   

lukas, po co sie unosisz kolegagruchacz0, jest wpełni świadomy co do wymogów ,
gruchacz0 napisał/a:
Niechce sie oglaszac ze bede lakierowal auta bo wymogi sa kosmiczne

podaję PKD aby mógł legalnie naprawiać , częsci jak i robociznę wrzucać w koszty .
Niech robi u siebie mechanikę i blacharkę a lakierowanie jak napisał
gruchacz0 napisał/a:
Wieksze roboty bede robil u znajomego w profesionalnym zakladzie
niech robi tam

Osobiście uważam że tak jak napisał kolega wcześniej

Kaes91 napisał/a:
Na starych kiblach jeszcze nikt się nie dorobił. I powiem jeszcze coś. Dobrze się zastanów zanim zainwestujesz w biznes


marny to biznes
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gruchacz0
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 28-01-2014, 19:27   

Wracajac do mojego pytania jesli bedzie to handel samochodami nie musze posiadac lokalu?garazu? moge zarejestrowac firme poprostu na adres zamieszkania??nikt mi nie przyjdzie i nie bedzie sprawdzal gdzie ja ewentualnie czyszcze te samochody albo naprawiam i czy mam tam gasnice i apteczke oraz odpowiednia wentylacje itp??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
giena
Klubowicz
Auto-Mal



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 574
Punkty: 5/3
Skąd: podlasie
Wysłany: 28-01-2014, 19:46   

gruchacz0 napisał/a:
moge zarejestrowac firme poprostu na adres zamieszkania

tak

gruchacz0 napisał/a:
nikt mi nie przyjdzie i nie bedzie sprawdzal gdzie ja ewentualnie czyszcze te samochody albo naprawiam i czy mam tam gasnice i apteczke oraz odpowiednia wentylacje

Jeśli auto handel i jedno osobowa działalność teoretycznie nie.

Ale zakładając firmę auto handel i naprawa samochodów zaczynają się pomału schodki.
W urzędzie gminy musicz podać m² warsztatu oraz parkingu za które zapłacić trzeba podatek, a sprawa śmieci z warsztatu i módl się aby sąsiad na ciebie nie doniósł że lakierujesz bo wtedy to tych samochodów na kary zabraknie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukas
Stały Bywalec


Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 78
Wysłany: 28-01-2014, 20:09   

Giena i o to mi własnie chodziło.Nie może lakierowac czyli niby ma działalność
ale nie jest to całkowicie legalne bo lakierowanie odpada.
A jeżeli byłoby lakierowanie częsciowe tzw.Spot Repair może tak dałoby się to zrobić?Niektóre firmy detailingowe mają w swojej ofercie właśnie takie naprawy i nie sądzę by mieli to wszystko tak załatwiane jak w lakiernictwie samochodowym
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
giena
Klubowicz
Auto-Mal



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 574
Punkty: 5/3
Skąd: podlasie
Wysłany: 28-01-2014, 20:28   

lukas napisał/a:
Niektóre firmy detailingowe mają w swojej ofercie właśnie takie naprawy i nie sądzę by mieli to wszystko tak załatwiane jak w lakiernictwie samochodowym

czy to firmy detailingowa czy zakład zajmujący się lakiernictwem przepisy dotyczące LZO są takie same dla wszystkich . Tylko jednym wystarczy zgłoszenie a innym niestety pozwolenie (osoby w temacie wiedzą o co chodzi )
Odnośnie przepisów jak i wymogów dotyczących lakiernictwa proponuję przeczytać posty kolegi " PROJEKTER " lektura na kilka wieczorów ale naprawdę warto .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 28-01-2014, 20:41   

lukas napisał/a:
I co.Mając PKD 45.20.Z może lakierowac samochody wedlug Was i nikt się do niego nie przyczepi jak wpadnie ochrona środowiska lub jakieś inne urzędasy?


kod PKD (Polska Klasyfikacja Działalności) nie ma nic wspólnego z tym czy ktoś się przyczepi czy też nie, bo do tego służą zupełnie inne instytucje, ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 29-01-2014, 07:41   

Właśnie dlatego napisałem o pkd bo już pare razy czytałem jak się zestanawia ktoś czy "wpisać" autodetailing czy może pranie tapicerek lub może cos jeszcze innego?
A pkd jest bardzo ogólne i nikt się nie pyta czy detailing czy nie. Jeżeli chcesz lakierować "schody"zaczynają się póżniej ale pkd i tak wybrać musisz.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 29-01-2014, 20:22   

gruchacz0,Jak by nie to że,jesteś ze Śląska nawet bym nie pisał.Po pierwsze masz jakąś kasę żeby kupić parę aut i je zrobić.2 kupić i zrobić to niesztuka trzeba jeszcze to umieć sprzedać.3 Podatki zmora każdego polskiego mini przedsiębiorcy,bogaci i przekręty nie płacą podatków w naszym kraju mini owszem.4 Żeby odliczać sobie podatek Vat od zakupionego towaru,musisz być Vat-owcem,wypełniasz odpowiedni formularz w Urzędzie Skarbowym nadadzą ci tam nr.reg.i Nip.5 Załatw sobie biuro rachunkowe które,już miało lub ma do czynienia z auto handlem,to jest bardzo ważne bo ci ktoś musi papiery wypełniać deklaracje i wpisywać do książek,chyba że masz księgowych znajomych lub w rodzinie to masz po problemie,takie biuro też kosztuje 100zł. minimum,księgowa/y ci powie co gdzie masz załatwić żeby otworzyć działalność.6 Na autohandel niema dotacji z Unii europejskiej,więc możesz zapomnieć tylko kredyty hipoteczne,chyba że,jesteś zatrudniony na umowę o prace np.na 3 lata,wtedy dostaniesz pożyczkę.7 Kupujesz sam.płacisz podatek pit pcc3,sprzedajesz samochód płacisz podatek od sprzedaży f-vat marża jak by tego było mało płacisz jeszcze na koniec roku,jak nie masz dochodu nie płacisz,8 przez dwa lata płacisz mały Zus chyba 450zł.,nie masz zasiłku nic po tym niema ,po dwóch latach wchodzisz w duży Zus prawie 1100zł.miesięcznie po tym masz zasiłek i możesz chorować,najlepszą opcje zostawiam na koniec jeżeli jesteś zatrudniony na umowę opracę płacisz tylko zdrwotne teraz jest to 267,50zł.to jest najlepsza opcja,tylko teraz jak pracodawca na to się zaopatrzy ci k...nie weźmie i ci autu nie zrobi,więc jeżeli masz taką możliwość niema co się przejmować.
9.najgorsza jest zima wtedy jest totalna dupa,ale jak masz garaże i zadaszenia można coś działać.10 Na koniec powiem ci tak siedzę w tym temacie z 8 lat nic się nie dorobiłem,tylko włosy na głowie z traciłem do dziś żałuję że nie wyjechałem z tond jak była okazja.
No cóż jakoś trzeba żyć,jak idzie jest do przyjęcia ale jak zastój albo się zablokujesz jakimś dziadostwem to schody a płacić trzeba podatki i zobowiązania. :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mlody67
Bywalec
mlody67


Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 58
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 30-01-2014, 14:03   

Chłopaki kolega pisze że wie w co się pakuje a Wy na siłę chcecie go od tej działalności odwlec...:)
_________________
program do warsztatu lakierniczego
http://www.warsztat24.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 30-01-2014, 16:01   

Bo jak nie my to kto?
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 30-01-2014, 22:31   

Otwieraj, zajebisty biznes.
No a za pół roku się odezwij.
;)
_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 30-01-2014, 23:43   

Słuchaj tak reasumując,lakierować potrafi,blacharza ma kumpla z całym zapleczem,do tego części recykling się kłania,jeszcze coś komuś podrobi w garażu,kasę na auta ma.
Może mu się udać jak ma pojęcie i pominie parę rzeczy.Niech próbuję a może jednak :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 31-01-2014, 11:49   

No dobra ludzie, ale może gościowi nie chodzi o to, żeby po 5 czy iluś tam latach własnego biznesu mieć 3 wille, 10 bugatti i 5 żon, tylko aby żyć sobie na jakimś normalnym poziomie a nie yebać za 1200 czy 1500 po 10 h u gościa, który nawet go nie zarejestruje itp.

Jesli teraz jest w takie sytuacji to gdy na swoim będzie wychodził 2000/mies to i tak lepiej + świadomość, że sam jesteś sobie szefem, a nie jakiś palant nad tobą stoi.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 31-01-2014, 15:04   

hmm a do auto handlu musisz w ogóle mieć firmę? Przecież można kupować i sprzedawać samochody na umowę kupna sprzedaży. Byle by w/g tych umów mało na nich zarabiać.
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 31-01-2014, 16:37   

Ryba napisał/a:
gdy na swoim będzie wychodził 2000/mies to i tak lepiej + świadomość, że sam jesteś sobie szefem, a nie jakiś palant nad tobą stoi.
Wiesz co, to już lepiej za te 2tyś iść do kogoś i mieć świadomość, że po 15:00 położysz ch*j na to wszystko i idziesz do domu, bez wniku, czy tornado zerwie w nocy dach z budy w której pracujesz. Robiąc za 2 tyś na swoim, tak na prawdę pracujesz całą dobę. Jesteś szefem i pracownikiem, kierownikiem i operatorem miotły, księgowym, menadżerem, a w domu jeszcze strategiem bo obmyślasz co by tu zrobić lepiej, w co zainwestować. I to wszystko za 2 tyś? TO BEZ SENSU !
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 31-01-2014, 17:44   

popieram poprzednika.
_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
oldmotorsss
Wyjadacz


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 119
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ds
Wysłany: 31-01-2014, 17:45   

Jak kolega wie co i jak niech otwiera to ze ktos poszedl inna droga niz inny to nie znaczy ze zabladzil... moze wie wiecej niz kazdy i mu sie uda pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mlody67
Bywalec
mlody67


Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 58
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 03-02-2014, 11:13   

A kolega przyszedł tutaj po odpowiedź w innej kwestii a dostał masę porad w innej dziedzinie:)
_________________
program do warsztatu lakierniczego
http://www.warsztat24.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
giena
Klubowicz
Auto-Mal



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 574
Punkty: 5/3
Skąd: podlasie
Wysłany: 03-02-2014, 13:48   

mlody67 napisał/a:
A kolega przyszedł tutaj po odpowiedź w innej kwestii

możesz sprecyzować ?
a tak po za tym, twój post najwięcej wniósł do tej dyskusji :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 03-02-2014, 19:56   

No to może niech autor tematu coś jeszcze doda od siebie... Chyba, że się na nas obraził ? :D
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mlody67
Bywalec
mlody67


Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 58
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 04-02-2014, 11:58   

giena - Kolega chciał uzyskać informacje w dziedzinie rozwiązania następującego problemu: połączenie auto handlu z drobnymi naprawami.

A tutaj większość zaczęła się rozwodzić nad tym jak bardzo bezsensowny jest pomysł zakładania takiej firmy...
_________________
program do warsztatu lakierniczego
http://www.warsztat24.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
audiq87
Użytkownik


Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 9
Skąd: Śląsk
Wysłany: 09-05-2014, 21:51   

Witam, dawno mnie tutaj nie bylo i mialem nawet problem z hasłem :glupek: ale do rzeczy,
sens jakiś to wszystko ma, myśle ze na początku trzeba być elastycznym w branży i nie trzymać
sie jednych czynności i kombinować . Jesteśmy na bardzo podobnej pozycji ;) ponieważ też jestem
na etapie rejestrowania działalności pod "blacharstwo samochodowe" z drobną mechaniką oraz
autohandlem którym będzie się zajmował mój ojciec. W gruncie rzeczy to przykre co czeka nas
początkujących w tym "biznesie" na forum opanowanych przez wyjadaczy z dużymi poważnymi warsztatami
i jaka to straszna branża i cięzko na chlebek zarobić a kazdy jakoś zaczął, z mniejszym
lub większym wkładem finansowym i daje sobie rade.Założę sie że i tak 50% ludzi którzy zainwestowali
wielkie pieniądze w ten biznes poszli lub pójdą z torbami już wkrótce ze względu na brak doświadczenia!.
Według mnie nie sprzęt i kasa czyni fachowca lecz szczere chęci i praktyka. Strasznie denerwuje mnie
zbijanie ludzi z tropu, wciskanie kitu że lepiej robić u prywaciarza za pare PLN-ów i być całe życie
wykorzystywanym przez pracodawcę niż pomyśleć o sobie i spróbować zrobić coś dla siebie i własnego JA
.Własny gówniany interes jest zawsze lepszy od bycia oszukiwanym przez samego siebie, takie moje skromne
zdanie. Wiem że konkurencja w tej branży jest spora, ale to nie sposób kogoś zniechęcać bo takie mam
wrażenie że ten temat się do tego sprowadza. Polacy to taki dziwny naród, że zamiast pomóc wstać to zasadzi kopa...
Ludzie ten człowiek pyta o konkretne informacje a nie czy warto czy też nie.Skoro działa czynnie
w tym bajzlu to wie w co sie pakuje :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-05-2014, 07:58   

Strasznie błądzicie :glupek:

Sprawa pierwsza. Zgadzam się z każdym kto napisał, że autor tematu ma kiepski pomysł na biznes, ale .... to jego pomysł i jego biznes. Jedni lubią maliny inni jeżyny :) ... i niech tak sobie zostanie. :nono:

Sprawa druga : Wspomnę tylko, że już kilka razy kwestia legalności lakierni była tu na forum szczegółowo omawiana. Na początek, przestańcie Panowie Inwestorzy, raz na zawsze łączyć temat Wpisu do rejestry Działalności Gospodarczej z lakiernią. Wpis i te dobierane PKD to tylko sprawa statystyki. Deklaracji tego czym ma być zakładana działalność. Rozszerzenie, lub zmian profilu firmy odbywa się przez oświadczenie chyba nawet bezpłatnie.

Jednym zdaniem ... Zapomnijcie o PKD i Wpisie do rejestru, jako o czynniku który cokolwiek załatwia i przestańcie tak kombinować bo to nie ma żadnego sensu.

Sprawa trzecia : Legalna lakiernia to przede wszystkim sprawy dotyczące o b i e k t u, jego stanu prawnego, wyposażenia i lokalizacji, oraz wymaganych pozwoleń, zgłoszeń i wnoszonych opłat. W 90 % to sprawy związane z miejscem prowadzenia działalności.

Najważniejsza sprawa : To nie prawda że wymogi formalno prawne dla lakierni są jakieś kosmiczne :nono: . Są one takie same jak dla mechaniki pojazdowej, myjni samochodowej czy blacharni, a nawet takie same jak dla wielu innych branż usługowych nie związanych z samochodówką. Nie ma jakiejś jednej ustawy czy rozporządzenia stawiającego i określającego jednoznacznie wymogi tylko lakierni. W branży samochodowej jedynie SKP i OSKP ma odrębny akt prawny regulujący to jak taki obiekt ma wyglądać i w co ma być wyposażony. Organizując lakiernię, czy choćby warsztat samochodowy w garażach żeby był on legalny i opierał się likwidacji po kontroli Nadzoru Budowlanego ( przywrócenie stanu z przed samowoli budowlanej ) musi spełniać wymogi określone w Ustawie prawo budowlane i wydanych na jego podstawie rozporządzeń, oraz rozporządzeń wydanych na podstawie Kodeksu Pracy i aktów prawnych wydanych na podstawie Prawa Ochrony Środowiska. Do tego w lakierni i w warsztacie mechaniki samochodowej muszą być zapewnione te same bezpieczne warunki pracy pod względem pożarowym i wybuchowym. Tu i tu musi być zainstalowana wentylacja, tu i tu badania NDSsch, tu i tu dopuszczenia formalne dla urządzeń, lub ich rejestracja przez zgłoszenia, tu i tu pozwolenie, lub zgłoszenie emisji gazów i pyłów, oraz odpadów w tym odpadów niebezpiecznych. Jedyna poważna różnica między lakiernią ciekłą , a obiektami warsztatowymi o innej specyfice to konieczność uzyskania Decyzji O Uwarunkowaniach Środowiskowych. W lakierni wynika to z zapisów rozporządzenia. Karty Informacyjnej czy Raportu Środowiskowego nie trzeba robić dla mechaniki, serwisu ogumienia myjni, czy warsztatu elektroniki samochodowej. Pozostałe procedury i wymogi formalno prawne są bardzo podobne. Oczywiście treść i zawartość opisu obiektu, czy działań w nim prowadzonych jest inna dla lakierni i mechaniki pojazdowej ... ale same procedury i akty prawne z wymogami dla takich obiektów są identyczne. :nono:

... i pamiętajcie także że wielkość lakierni czy rodzaj i ilość wykonywanych w niej napraw nie ma kompletnie żadnego znaczenia pod kątem koniecznych do wykonania procedur i zgodności obiektu z wymogami prawnymi. Nic nie pomoże kombinowanie z angielskojęzycznym nazewnictwem, czy super czystymi ekologicznymi technologiami. Jeżeli w obiekcie będą wykorzystywane rozpuszczalniki i rozcieńczalniki organiczne lub wyroby je zawierające to koniec "kręcenia" .... podpadacie pod wymogi jakie dotyczą lakierni ... a że to warsztat samochodowy ... no to lakierni samochodowej ... choć przemysłowa czy samochodowa czy stolarska ... to w zasadzie bez większego znaczenia. Różnice w procedurze formalnej dla tych obiektów, to już drobne niuanse.

No .... :nono: Mam nadzieję że teraz jest jaśniej. Nie zbaczajcie na manowce i nie kombinujcie na "prosty rozum". Nie słuchajcie też plotek i mitów bo tych narosło w sprawie lakierni od cholery a większość to jakieś pier doły i wymysły. Polecam lekturę publikacji LEGALNA LAKIERNIA, oraz LAKIERNIA TYLKO Z POZWOLENIEM NA BUDOWĘ ???.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne