lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
pasty polerskiem profix
Autor Wiadomość
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 03-09-2009, 17:52   pasty polerskiem profix

Kupiłem ostatnio na prube dwie pasty profixa, medium i fine. Zmatowałem element p2000 nałożyłem troche pasty, polerowałem aż blacha zrobiła się gorąca ale efektu brak. Lakier jak był tak jest matowy. Uzywa ktos tych past? Moze ja robie cuś zle? Jak dla mnie to jest jakies zwykłe mleczko, efektu po tym naprawde zero.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 03-09-2009, 17:58   

może niepotrzebnie matowałeś ;)
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 03-09-2009, 18:01   

ZIEMBA, gdzieś był film profixa ,i tam polerowanie panu nawet ładnie wyszło. ;] może poleruj dalej ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 03-09-2009, 18:17   

Się kurna smiejcie :angry: No własnie widziałem ten filmik i kupiłem te pasty.
ale przecież niemożliwe żeby były az tak gówniane. Mówie wam, naic nie polerują, zero. Barcik cuś pisał kiedyś ze używa jakiś post na sucho profixa, poczekam aż on się wypowie. A tak się cieszyłem że skończe z fareclą i przejde na suche pasty :angry:
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-09-2009, 18:44   

jezdem!

Profix na sucho to ...no....średnia jakosc. Nie wyciagniesz połysku jedynką tak jak 3Mka.
Tez uzywałem ale zrezygnowałem i wróciłem na mokro G3.
Jedynie uzywam Profixa na sucho mleczka Fine 3 cut na sucho twarda gabką.

Tez jest opcja ze nie miałem speacial gabki na sucho tylko zwykłą białą Farecli uniwersalną.
Ni ewiem, kup special gabke na sucho i testuj wtedy profixa na sucho.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 03-09-2009, 19:12   

Meb, ja użytwałęm medium 2, do tego najpierw gągka twarda, potem miękka i nic, zero efektu. Rozumiem że może byc słaby efekt ale tu wogóle nie było. Normalnie porażka.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PPG FBN
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 87
Skąd: opalenica
Wysłany: 03-09-2009, 19:23   

efekt jest dobry tylko musisz miec cala palete profixa od fast po sealing wax, a do spolerowania zmatowanego elem. uzywa sie Profix fast bo medium to srednioziarniste mleczko bo keidys uzywalismy tez klapa byla
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 03-09-2009, 19:36   

No własnie wyczytałem że te pasty które kupiłęm najlepiej sprawdzają się na świeżym lakierze, a do polerki starego lakieru, czyli takiego na jakim robiłęm próbe jest mleczko fast. Zaraz je zamówie. No ale żeby te pasty nie działały na stary lakier, możliwe to? Co o tym sądzicie? PPG FBN, troche poprawiłeś mi chumor.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 03-09-2009, 23:37   

postaraj sie kupić coś mocniejszego niż to co masz teraz i przejechać :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PPG FBN
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 87
Skąd: opalenica
Wysłany: 04-09-2009, 00:41   

troche to jednak za malo:P ale jak zamowisz fast, pozniej polerka na czarnej medium to bedzie si jak uj, a czy to mozliwe czy nie to wiesz jednak zadnym pol-mleczkiem nie wypolerujesz elementu zmatowanego, na str sprzedawcow kiedys wyczytalem ze to tylko na przejscia nowego lakieru/ ze starym sie sprawdza, a tak po za tym bedziesz mial fast to bedzie fest:P pzd.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 15-09-2009, 20:12   

nie wiem jak dziala profix, ja poleruje pastami 3m (oczywiscie na sucho, bo po farekli za duzo syfu jest) i jak do tej pory sie nie zawiodlem i spokojnie moge polecic...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 15-09-2009, 21:17   

jakiś tydzień temu mielismy na warstacie pokaz polerowania przyjechal gosciu z MIKI z walizeczką i dostał czarną maske z merca do polerki na pokaz a dokładnie 3 syfki dwa małe i jadem duży maska malowana dzień wczesniej i wysuszona tak ze sie nadawała,pierwsze wyciągnoł taką blaszkę 3x4cm grubą na 4mm i zciąl syfki bardzo delikatnie byłem w szoku ze takim blaszyskiem sie wcina w moją maske alle okaj potem wziął mikro oscylacacyjną papier jak kapsel z piwa 1200 pokropil woda ale minimalnie i poszlifował potem zmienil papierek na 3000 i znowu poslifował. wyszlifował koła jak małe zakrętki do słoika,potem pasta a raczej mleczko która sie nazywa jeden krok ,one step,czy cuś takiego,mała polerka i futro z barana ale bardzo miękkie troch polerował oczywiscie bez wody potem płynem do mycia szyb zmył mówi ze jezeli po plynie nie będzie matowe to jest okaj jedną plame dopolerował ,potem czarna gąbka troche mleczka i koniec miał tez dwie szmatki biała i niebieską tą na koniec przetar woskiem.i potem oczywiscie oglądanie tej maski zero rysek zero syfka nic perfekt a czarny to cholerstwo wszystko widać ,trwało to 40minut i wcale sie nie spieszył.prubowalem sam puzniej i jest git tak teraz robie oszczędzam czas i nie syfie po całym aucie cały zestw mi zostawił tak w skrócie to wygląda
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 15-09-2009, 22:39   

slawek napisał/a:
3 syfki dwa małe i jadem duży

slawek napisał/a:
trwało to 40minut

Normalnie szatan ;) :)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 15-09-2009, 22:56   

jacklack, to długo czy krótko bo niewiem.mi sie wydaje ze jak na maske to nieżle jeszcze czarną znam lakernkow co polerują maski po 3-4 godz i to jeszcze z marnym efektem
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 15-09-2009, 23:07   

3 syfki , lakier wyschniety , scinanie ich , mini polerka , 40 minut troszke dlugo , znam chlopakow co w 30 minut zniweluja 3 zacieki dlugosci 5-10 cm [jesli zecz jasna lakier jest dobrze wyschniety ] ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 15-09-2009, 23:23   

slawek napisał/a:
jacklack, to długo czy krótko bo niewiem.mi sie wydaje ze jak na maske to nieżle jeszcze czarną znam lakernkow co polerują maski po 3-4 godz i to jeszcze z marnym efektem

Sławku ;) u mnie operacja wycięcia wtrącenia trwa (w zależności od jego wielkości) od 2 do 5 sek, P 1500 na sucho na maszynie
-Poprawienie tego miejsca trizack-iem (odpowiednik P 3000) trwa ok. 3 sek, na sucho na maszynie
-Naniesienie pasty i polerowanie tego miejsca trwa ok.5-8 sec
-Naniesienie politury i wypolerowanie nią wszelkich refleksów po paście polerskiej trwa ok.1 min (mowa tu o kolorach trudnych do polerowania czyli czarnych)

Generalnie z przygotowanym sprzętem i środkami od momentu wycięcia wtrącenia do momentu wytarcia spolerowanej powłoki ściereczką z mikrofibry, całość trwa 1,5-2 min ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 16-09-2009, 20:58   

no to bardzo szybko
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 16-09-2009, 21:00   

jacklack napisał/a:
slawek napisał/a:
jacklack, to długo czy krótko bo niewiem.mi sie wydaje ze jak na maske to nieżle jeszcze czarną znam lakernkow co polerują maski po 3-4 godz i to jeszcze z marnym efektem

Sławku ;) u mnie operacja wycięcia wtrącenia trwa (w zależności od jego wielkości) od 2 do 5 sek, P 1500 na sucho na maszynie
-Poprawienie tego miejsca trizack-iem (odpowiednik P 3000) trwa ok. 3 sek, na sucho na maszynie
-Naniesienie pasty i polerowanie tego miejsca trwa ok.5-8 sec
-Naniesienie politury i wypolerowanie nią wszelkich refleksów po paście polerskiej trwa ok.1 min (mowa tu o kolorach trudnych do polerowania czyli czarnych)

Generalnie z przygotowanym sprzętem i środkami od momentu wycięcia wtrącenia do momentu wytarcia spolerowanej powłoki ściereczką z mikrofibry, całość trwa 1,5-2 min ;)
Szybki jesteś ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 16-09-2009, 21:48   

stech,
Przy odpowiednim sprzęcie który jest dedykowany do tego typu techniki polerowania i przy odrobinie wprawy jestem przekonany że zrobił byś to jeszcze szybciej ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 16-09-2009, 21:54   

jacklack napisał/a:
stech,
Przy odpowiednim sprzęcie który jest dedykowany do tego typu techniki polerowania i przy odrobinie wprawy jestem przekonany że zrobił byś to jeszcze szybciej ;)
Wiem że sie da, dlatego napisałem tak troszkę żartem Pozdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne