lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Baza R-M
Autor Wiadomość
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 09-09-2009, 19:36   Baza R-M

:czesc: chciałbym spróbować swoich sił w malowaniu bazą wodną R-M. Chciałem was prosić zacni forumowicze abyście wytłumaczyli mi jak się czymś takim maluje? ile, jakich warstw, czasy schnięcia, na co zwracać szczęgólną uwagę podczas malowania, oraz czego się wystrzegać :uczy sie:

dziękuję serdecznie

z poważaniem: Luk
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 09-09-2009, 19:43   

Luk napisał/a:
chciałbym spróbować swoich sił w malowaniu bazą wodną R-M.
daruj sobie :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 09-09-2009, 19:59   

bo?
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 09-09-2009, 20:11   

Cytat:
bo?
mało o wodzie się naczytałeś?bo po co pchać się w wodę jak jest rozpuch w akcji ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 09-09-2009, 20:12   

baqo, weź sie zdrzemnij jak masz zły humor.... Jak nie masz ochoty odpowiadać na moje pytania to lepiej nic nie pisz :glupek:
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 09-09-2009, 21:11   

Luk napisał/a:
Jak nie masz ochoty odpowiadać na moje pytania to lepiej nic nie pisz
OK. pogadamy jak polakierujesz kilka autek w systemie wodorozcieńczalnym. nie robię RM-em ,a duponta cromaxem ,więc i tak nic nie mogę Ci pomóc.
wybacz Luk,
baqo
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 09-09-2009, 21:38   

baqo napisał/a:
OK. pogadamy jak polakierujesz kilka autek w systemie wodorozcieńczalnym


co to za tekst? dobrze wiesz że nie "polakieruje kilku autek". W moim mieście niedługo zamkną jedną z 2 mieszalni lakierów samochodowych i zostanie mi tylko ta z R-Mem. Pasi? nie rżne wielkiego lakiernika wiec wyluzuj.

Druga sprawa że kiedyś coś już wodą pomalowałem i wyszło OK, choć nie miałem pojęcia co robie ... wiec nie strasz nie strasz bo sie.... wiesz.
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 09-09-2009, 21:51   

Luk napisał/a:
i zostanie mi tylko ta z R-Mem.
i tylko wodorozcieńczalne lakiery bazowe? bo to ja nie wiedziałem tego. no to Luk, wybacz ,spoko ,trza cię nauczyć tą wodą porabiać. będę zaszczycony móc się z tobą pomieniać informacjami. nawet lepiej pogadać, jak już tej wody kolorowej popróbowałeś. :)

[ Dodano: 09-09-2009, 21:54 ]
Luk napisał/a:
wiec nie strasz nie strasz bo sie
nie straszę cię ,tylko jak możesz to rób na konwencji. a tak jeszcze dodam,że woda RMa słabiej wypada od DuPonta ;] i to nie tylko moje zdanie . :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 10-09-2009, 05:32   

baqo napisał/a:
tylko wodorozcieńczalne lakiery bazowe?

- tak

baqo napisał/a:
nie straszę cię ,tylko jak możesz to rób na konwencji. a tak jeszcze dodam,że woda RMa słabiej wypada od DuPonta i to nie tylko moje zdanie .


Ale pamiętaj że ja maluje tylko hobbystycznie dla przyjemności i żadnych całościówek wiec....

baqo napisał/a:
spoko ,trza cię nauczyć tą wodą porabiać.


Skoro doszedłeś to tak fantastycznych wniosków to możesz usunąć stąd tą dyskusje od początku ;)
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 10-09-2009, 10:43   

Luk, ;) nie ma się co spinać ....bo naprawdę nie ma o co

W tym poście baqo, powiedział bardzo dużo na temat wody
baqo napisał/a:
bo po co pchać się w wodę jak jest rozpuch w akcji ?

z wodą to nie jest taka prosta sprawa jest to produkt niezależnie jakiej firmy bardzo wymagający jeśli chodzi o nanoszenie i suszenie, latem to jeszcze pół biedy, ale zimą zaczynają się schody, wiec bez odpowiedniego sprzętu nie ma co marzyć o lakierowaniu wodą
Luk, po co sobie życie utrudniać skoro w każdej mieszalni są dostępne lakiery konwencjonalne,noo chyba ze chcesz iść z duchem czasu i technologii i z zasady robić na lakierach wodnych
Ja nie robiłem wodą RM-a tylko słyszałem różne opinie ale nie będę się wypowiadał
ze swej strony mogę cię tylko wspomóc linkiem do strony CSV i tam poczytaj o produkcie i jego nanoszeniu ;)
Być może ktoś uczestniczący w życiu tego forum pracuje na lakierach wodnych RM i wypowie sie na ich temat, bo sam jestem ciekawy jak to z nimi jest w praktyce..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
marikk
Klubowicz


Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 156
Punkty: 2/3
Wysłany: 10-09-2009, 18:49   

ZIEMBA kiedyś coś pisał że lakierował wodą RM z tego co pamiętam i zaznaczam że nie w komorze
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 10-09-2009, 19:34   

marikk napisał/a:
ZIEMBA kiedyś coś pisał że lakierował wodą RM z tego co pamiętam i zaznaczam że nie w komorze

Dokładnie. Woda jak woda :) Jedna warstwa, potem druga i tyle. Jak malowałem na jasny podkład ciemną baze, np. granat, to pierwszą warstwe suszyłem do całkowitego wyschnięcia i potem normalnie dwie warstwy. Bez suszenia pierwszej warstwy zdarzały mi się prześwity na ciemnych kolorach. Przy suszeniu suszarką :) 5min i element suchy. Przy malowaniu całościówki jednego dnia kładłem baze a drugiego bezbarwny żeby przez noc woda wyschła.Jak dla mnie wodą się fajowo maluje tylko fajnie było by miec do niej komore. Obecnie maluje rozpuchem z RMa. A i w RMie wodnym robia baze do której trzeba dodac rozcienczalnika. W mieszalni pytają czy chcesz już rozcienczoną (ja taką zawsze brałem) czy gęsta.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne