lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Naprawa powypadkowa - lakierowanie (inny odcień)
Autor Wiadomość
qwertyp
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2
Skąd: torun
Wysłany: 29-01-2014, 20:37   Naprawa powypadkowa - lakierowanie (inny odcień)

Witam na forum, chyba trafiłem w odpowiednie miejsce z moim problemem ;]

Moje auto jest naprawiane z polisy sprawcy (nie wyhamował, wjechał mi w tył), wymienili już części i na dniach mam auto odbierać ale mam kilka pytań ponieważ dzisiaj byłem je oglądać i rzuciły mi się w oczy różnice w odcieniach lakieru. Lakierowane są oba tylne błotniki + klapa. Różnice widać przy linii błotnika i tylnych. Na razie auto stało w lakierni i chyba nie było jeszcze całe wypolerowane więc możliwe, że światło+brud spowodowały, że źle widzę. Pytanie czy nawet drobne różnice w odcieniu lakieru to norma przy 12-letnim samochodzie (lakier się niby odbarwia, matowieje) i nie jest możliwe idealne dobranie odcieni (taka będzie zapewne linia obrony lakiernika) czy jest to po prostu spartaczona robota? Gość twierdził, że brali numer lakieru z tabliczki a wydaje mi się, że nie wzieli pod uwagę oczywistej sprawy, że auto ma już -naście lat i powinni wziąć na to korektę przy doborze odcienia. Jak mam w ogóle rozmawiać z lakiernikiem żeby mnie nie załatwił w balona? Czy ewentualne cieniowanie załatwi sprawę? Czy ubezpieczalnia pokrywa rownież tego koszty? Nie dam sobie wmówić, że tak musi być i kropka bo auto jest stare i lakier wyblakł.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 29-01-2014, 20:46   

qwertyp napisał/a:
Czy ewentualne cieniowanie załatwi sprawę? Czy ubezpieczalnia pokrywa rownież tego koszty?


cieniowanie załatwi sprawę, z tego co wiem ubezpieczalnia płaci za cienoiowanie elementów pionowych jeżeli lakier to nie solid
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
qwertyp
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2
Skąd: torun
Wysłany: 29-01-2014, 21:26   

czyli mogę się domagać od lakiernika żeby to pocieniował, lakier to metalic
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
propsiak
uzależniony od forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 309
Punkty: 2/3
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 30-01-2014, 00:30   

Cieniowanie wykonuje się wraz z lakierowaniem elementów.
Więc jeżeli autko już jest polakierowane to musisz zobaczyć efekt końcowy.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
oldmotorsss
Wyjadacz


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 119
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ds
Wysłany: 30-01-2014, 12:13   

Nigdy Ci takiego samego koloru nie dobiora (sa takie przypadki lecz jest to naprawde rzadkosc albo super kozak w mieszalni) dlatego cieniuje sie elementy przylegajace... Wtedy nie masz roznicy w kolorze, wiec jezeli widziales rozniece zauwazalna polerowanie nic nie pomoze i tak bedzie widoczna
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mlody67
Bywalec
mlody67


Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 58
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 30-01-2014, 13:49   

Niestety problem, bardzo często występujący.
_________________
program do warsztatu lakierniczego
http://www.warsztat24.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 02-02-2014, 21:46   

qwertyp napisał/a:
Gość twierdził, że brali numer lakieru z tabliczki

Tabliczka przy nastoletnim aucie to tylko wskazówka. Odpowiednio się później dobarwia pod efekt tego co wyszło a wzorzec. Widziałem pare razy ślady pędzelka na klapce i było ich ze cztery w innym odcieniu, ale finalnie wyszło naprawdę baaardzo dobrze. Jednak przewiduje się cieniowanie.

oldmotorsss napisał/a:
(sa takie przypadki lecz jest to naprawde rzadkosc albo super kozak w mieszalni)

"Po prostu się wpasowało" bo to i od lakiernika zależy :D I co do polerowania to masz rację, bawi mnie tłumaczenie że po polerce będzie git. Jak by to gąbka czyniła cuda! Chcę taką! :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 03-02-2014, 00:59   

pellek napisał/a:
polerce będzie git. Jak by to gąbka czyniła cuda! Chcę taką! :D


Bo polerka pomaga. Często stary element jest zabrudzony, porysowany i zwykłe mycie tego nie usuwa przez co wydaje się że kolor ma inny odcień bo inaczej światło się odbija, po polerce wszystko wraca do normy.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 03-02-2014, 07:39   

Panowie nawet nie spytaliscie jaki to kolor! może czarny lub inny ciemny? Może przed polerką wydawać się dla laika że jest żle? może! Poprawi sie po polerce? poprawi.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 03-02-2014, 11:50   

madmax, Kamil208, Jeśli chodzi o stary lakier to jak najbardziej macie rację i również tak uważam, bo przez rysy wydaje się bardziej matowy, co nie zmienia faktu że element lakierowany nie zmieni barwy po polerowaniu tak, by wpasować się z resztą. Można jedynie wypolerować element przyległy i różnica będzie mniejsza, bynajmniej powinna.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne