lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne łączenie materiałów wręcz bezsensowne
Autor Wiadomość
marikk
Klubowicz


Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 156
Punkty: 2/3
Wysłany: 27-08-2009, 20:42   Dziwne łączenie materiałów wręcz bezsensowne

Dawno pisałem tutaj post więc tak... Rozmawiałem ostatnio z znajomym lakiernikiem i mówił mi że dają po położeniu szpachli natryskowej podkład w wersjii wypełniającej ale mowa tutaj o nie obrabianiu szprycu a ja na to że to do bani metoda bo szpryc a podkład to 2 inne twardości tak jak i kładzenie po włóknie szklanym szpachli z aluminium bez przeszlifowania włókna jest bezsesnsu chociaż tak kiedyś pare razy zdarzyło mi sie zrobić ale to już przeszłość ale wydaje mi sie że z takim połączeniem jest do dupy co Wy o tym sądzicie ??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 27-08-2009, 20:58   Re: Dziwne łączenie materiałów wręcz bezsensowne

marikk napisał/a:
Dawno pisałem tutaj post więc tak... Rozmawiałem ostatnio z znajomym lakiernikiem i mówił mi że dają po położeniu szpachli natryskowej podkład w wersjii wypełniającej ale mowa tutaj o nie obrabianiu szprycu a ja na to że to do bani metoda bo szpryc a podkład to 2 inne twardości tak jak i kładzenie po włóknie szklanym szpachli z aluminium bez przeszlifowania włókna jest bezsesnsu chociaż tak kiedyś pare razy zdarzyło mi sie zrobić ale to już przeszłość ale wydaje mi sie że z takim połączeniem jest do dupy co Wy o tym sądzicie ??

Tu trzeba sobie najpierw zadać pytanie PO CO TEN SZPRYC? Skoro nie jest szlifowany?
Przecież to jest można powiedzieć szpachla wykańczająca tyle że nakładana natryskowo, a przecież po to nakładana aby jak najlepiej wykończyć szlif szpachli zgrubnej , lub wypełnić bardzo delikatne nierówności, ja nie widzę sensu nakładania szprycu bez jego obróbki, to strata materiału...
A może używają go tylko jako izolatora?? ;) ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 27-08-2009, 21:54   

marikk napisał/a:
dają po położeniu szpachli natryskowej podkład w wersjii wypełniającej
mokro mokro???nie rozumie tego ???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 28-08-2009, 10:36   

baqo napisał/a:
marikk napisał/a:
dają po położeniu szpachli natryskowej podkład w wersjii wypełniającej
mokro mokro???nie rozumie tego ???

Ja też.Albo szpachla natryskowa,albo podkład max wypełniający.Szpachla z włóknem i na nią
szpachla z alu bez szlifowania międzywarstwowego? to "jazda bez trzymanki" i jaki to nonsens!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marikk
Klubowicz


Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 156
Punkty: 2/3
Wysłany: 28-08-2009, 18:12   

baqo napisał/a:
mokro mokro???nie rozumie tego ???
tak baqo
jacklack napisał/a:
a przecież po to nakładana aby jak najlepiej wykończyć szlif szpachli zgrubnej , lub wypełnić bardzo delikatne nierówności, ja nie widzę sensu nakładania szprycu bez jego obróbki, to strata materiału...
też jestem tego samego zdania ale napisałem ten post po to żebyście sie wypowiedzielii co o tym sądzicie
jacklack napisał/a:
A może używają go tylko jako izolatora??
Hmm szpryc jako izolator moim zdaniem bezsens jakich mało przynajmniej dla mnie dla mnie izolatorem jest podkład epoksydowy lub reaktywny plus akryl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 28-08-2009, 18:51   

Cytat:
Hmm szpryc jako izolator moim zdaniem bezsens jakich mało przynajmniej dla mnie dla mnie

i dla mnie również marikk, jak i cała ta aplikacja którą opisałeś, i nadal zastanawiam się po co oni tak to robią?? i czemu to ma służyć??

żartowałem tylko :) mówiąc ze ta szpryca może służy jaki izolator ;) mnie wiem czy nawet szpryc nie jest bardziej agresywny od podkładu akrylowego ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-09-2009, 18:14   

Szpryc słuzy to wyciagnięcia powierzchni na ZERO przed pokładem.
Czyli jak masz zmielony element po całosci i sobie nie radzisz ze szpachla to na koniec dajesz 3x szprycy (szpachlówki natryskowej) i jedziesz na klocku az wyciagniesz płaszczyznę.
Potem podkład i mala.
Aplikacja m/m szprycy z podkładem ma się nijak do technologii.
I co wazne - szpryckitu się nie szlifuje na mokro bo pije wode jak szpachla.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 02-09-2009, 21:48   

Jak dla mnie to używali tego po to aby zalać dziurki w szpachli aby oszczędzić podkład ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marikk
Klubowicz


Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 156
Punkty: 2/3
Wysłany: 02-09-2009, 22:16   

slawek1979 napisał/a:
Jak dla mnie to używali tego po to aby zalać dziurki w szpachli aby oszczędzić podkład
Jak dla mnie to dziurki w szpachli trzeba cieniutko zaszpachlować a nie zalewać bo i tak będą widoczne pod lakierem więc nie ma co sie oszukiwać zalewaniem podkładem czy szprycem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne