lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wyciąg do małej komory lakierniczej Pomocy !!!
Autor Wiadomość
AdekBWS
Bywalec



Wiek: 28
Dołączył: 11 Paź 2013
Posty: 25
Skąd: kraków
Wysłany: 11-10-2013, 16:01   Wyciąg do małej komory lakierniczej Pomocy !!!

Siemka
Zrobiłem z kumplem jakiś czas temu małą komore lakierniczą , można wymalować maske zderzak itp.
Komora została zrobiona w warsztacie , jest to szkielet z drewna obity tekturą i od środka wyłożone folią , pomieszczenie jest zamykane , problem jaki się pojawił to śmieci , kiedy komora nie byłą obłożona od środka folią było ich mniej teraz gdy jest szczelniejsza siada dużo syfu na malowanym elemencie , dodam że jeszcze podłogi nie zrobiliśmy jest to na razie położone linoleum to pewnie też pod nim znajdują się śmieci .

Doszedłem do wniosku że brakuje wyciagu ,żę spylony lakier w zamkniętym pomieszczeniu podnosi śmieci i rzuca je na elementy , dobrze rozumiem ?
Mamy mały wentylator ale on nie daje rady , i teraz najważniejsze pytanie czy taki wyciag (mam okazje od znajomego mieć go za 300zł) http://www.ziehl-abegg.co...eniowe-RDS.html nadaje się do mojej "komory lakierniczej" , myślałem go troche zmodyfikować i wstawić rury ssące , co wy na to ma to sens czy musze szukać czegoś innego ????
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bobek86c
Użytkownik


Wiek: 33
Dołączył: 11 Paź 2013
Posty: 2
Skąd: Gniazdowo
Wysłany: 11-10-2013, 18:17   

Może mało profesjonalne ale ja miałem w komorze prowizorycznej 2 wentylatory od samochodu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
AdekBWS
Bywalec



Wiek: 28
Dołączył: 11 Paź 2013
Posty: 25
Skąd: kraków
Wysłany: 11-10-2013, 18:26   

Mam teraz wentylator coś na wzór wentylatora z samochodu jednak to nie wyciąga powietrza tak jak należy , moja komora też jest zbudowana prowizorycznie ale jest szczelna i dość czysta tylko brakuje mi tego wyciągu , ten wyciąg ziehl-abegg ma całkiem dobrą wydajnosć ,jednak nie wiem czy będzie nadawał sie do komory , ktoś kto sie dobrze na tym zna mógłby się wypowiedzieć
Z góry dzięki
Pozdawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 11-10-2013, 18:37   

AdekBWS, a którędy będzie wprowadzane czyste powietrze?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
AdekBWS
Bywalec



Wiek: 28
Dołączył: 11 Paź 2013
Posty: 25
Skąd: kraków
Wysłany: 11-10-2013, 18:43   

YYY to znaczy ?? Po co czyste powietrze i jak to mam rozumeić , nie jestem jeszcze tak obeznany jak ma wyglądać profesjonalna komora lakiernicza dzisiaj odkryłem to forum z pewnością nadrobie zaległosci ale mógłbyś opisać jak to powinno wyglądać żeby ten wyciag działał prawidłowo ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 11-10-2013, 19:01   

http://lakiernik.info.pl/podstr/SAM%20BUD.pdf

i przestudiuj ten dział http://lakiernik.info.pl/viewforum.php?f=39


ogólnie nawiew ważniejszy od wyciągu ale temat rzeka ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne