lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
filtr powietrza
Autor Wiadomość
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 30-08-2009, 20:41   filtr powietrza

czy ktoś używa takiego filtra http://moto.allegro.pl/it..._jonnesway.html lub podobnego . do ilu mikronów filtrują te filtry , czy są coś warte czy to tylko taki bajer
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
maniek
Forumator



Wiek: 32
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 239
Punkty: 8/7
Skąd: Woj. Łódzkie
Wysłany: 30-08-2009, 21:19   

pio_len napisał/a:
czy ktoś używa takiego filtra http://moto.allegro.pl/it..._jonnesway.html lub podobnego . do ilu mikronów filtrują te filtry , czy są coś warte czy to tylko taki bajer


Ja używam dokładnie takiego, dobrze odwadnia, a co do mikronów to nie mam pojęcia... :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 30-08-2009, 21:24   

maniek napisał/a:

Ja używam dokładnie takiego, dobrze odwadnia,

A jeszcze lepiej przeszkadza w pracy ;)
maniek, manometr też masz pod pistoletem?? ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 30-08-2009, 21:31   

czy faktycznie ma spust kondensatu . czy dużo wody się w nim zbiera .ten filtr jest wielokrotnego użytku czy trzeba wymieniać jakieś wkłady
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
VanDzianMan
Bywalec


Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 30-08-2009, 21:34   

Słuchaj taki filtr może założyć i zawsze trochę pomoże, ale nigdy on nie zastąpi dobrego odwadniacza i odolejacza. Polecam Ci takie coś: http://www.allegro.pl/ite..._odolejacz.html . Takie filtry posiadam i jestem z nich bardzo zadowolony. Natomiast ten pod pistolet jak już coś to z devilbissa i może on pełnić raczej funkcje wyłapywania resztek wody lub jakiegoś syfu który mógłby się znaleźć w wężu między filtrem a pistoletem lakierniczym. Same cudów nie zdziałają i na pewno trochę mogą przeszkadzać ale to kwestia przyzwyczajenia.

[ Dodano: 30-08-2009, 21:36 ]
http://www.allegro.pl/ite..._odolejacz.html
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 30-08-2009, 21:45   

filtr z reduktorem mam przy kompresorze już mam ale nie jest najwyższej klasy kosztował 160 zł dlatego chciałem się dodatkowo zabezpieczyć
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
VanDzianMan
Bywalec


Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 30-08-2009, 21:54   

Kolego ja wcześniej miałem taki filtr o jakim pisałeś pod pistolet i faktycznie ma spust kondesatu i na pewno jest wielokrotnego użytku. Ten np. z devilbissa nie ma spustu kondensatu z tego co zauważyłem i ma filtr węglowy który starcza według dokumentacji technicznej na około 60 godzin pracy. Zawsze coś wyłapie i pomoże, ale moim zdaniem lepiej zainwestuj raz a dobrze i będziesz zadowolony. Wcześniej też miałem taki filtr do kompresora za 100zł i ten pod pistolet i dawało rade:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 30-08-2009, 21:56   

VanDzianMan napisał/a:
Polecam Ci takie coś: http://www.allegro.pl/ite..._odolejacz.html

Ja również polecam ten odwadniacz odolejacz CKD http://www.allegro.pl/ite..._odolejacz.html , mam takie dwa i od kiedy je zainstalowałem nie mam problemów z wodą w instalacji, w tym momencie taki odwadniacz montowany pod pistolet na niewiele się zda bo nie ma co już filtrować a jedynie przeszkadza, co nie znaczy że i tak wilgoć nie jest aplikowana razem z lakierem a to za sprawą tego że przy rozprężeniu powietrza wychodzącego z pistoletu zawsze wytrąca się jakaś minimalna ilość wody ale taka ilość nie ma wpływu na jakość powłoki
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 30-08-2009, 23:36   

Ja mam filtr pod pistolem i pod pistolem regulator ciśnienia z manometrem, na początku mnie to wkurzało ale teraz wiem że to był dobry wybór, raz że czasami jednak coś sie odłozy w filtrze a dwa że mam ciśnienie w pistolecie takie jakie powinno być.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 31-08-2009, 00:08   

madmax napisał/a:
Ja mam filtr pod pistolem i pod pistolem regulator ciśnienia z manometrem,

madmax, szczerze Ci współczuje, praca z takim zestawem pistolet, manometr, odwadniacz to bardzo uciążliwe, po pierwsze ciężar, lakierując 5-6 h dziennie ciężko by było wyrobić, ręka by osłabła ale może nie od tego że ciężar ,ale od wysiłku jaki jest potrzebny do odpowiedniego prowadzenia pistoletu i układania go pod odpowiednimi kontami do płaszczyzn, z takim sztywnym ogonem pod pistoletem (jak ja to nazywam ;) )ja bym nie mógł ;)wolę jednak regulację stałego ciśnienia roboczego mieć ustawioną na manometrze membranowym przed pomieszczeniem w którym lakieruje a nie mieć zbędnego balastu pod pistolem;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 31-08-2009, 22:45   

No mam to zamiar zmienić ale narazie musze z tym żyć
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
maniek
Forumator



Wiek: 32
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 239
Punkty: 8/7
Skąd: Woj. Łódzkie
Wysłany: 01-09-2009, 08:34   

mam odwadniacz i odolejacz przy kompresorze ale na wszelki wypadek musialem dołożyć przy pistolu bo jednak było niekiedy troszkę wody ;] Na początku przeszkadzało ale z czasem się przyzwyczaiłem do tego :) Więc nie mam go tak sobie tylko raczej z przymusu :killer:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 01-09-2009, 09:30   

maniek napisał/a:
pistolu bo jednak było niekiedy troszkę wody
część pary wodnej skropli się przed filtrem na kompresorze , ale część przedostaje się dalej i skrapla się w wężu przed pistoletem,więc czymś ją trzeba na końcu zatrzymać.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne