lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
małe pistolety lakiernicze
Autor Wiadomość
MaciekRK
Bywalec


Wiek: 33
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 35
Skąd: Krosno
Wysłany: 05-02-2012, 11:04   

Mart poszło PW ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
SzaKal
Stały Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 65
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Opole
Wysłany: 05-06-2013, 10:42   

Panowie a oprócz saty mini jest coś taniego z dyszą SR 1.0 ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
scooter1978
Bywalec


Wiek: 46
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 22
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 08-08-2013, 21:31   hmmm

Dziwi mnie postawa Projekter, ekspert, vip. Jako doswiadczony kolega powinien udzielic spokojnie rady jak sam wspomniales przerabiales temat z tanimi pistoletami. Co by bylo gdyby kazdy nauczyciel sie denerwowal w szkole bo co jakis czas odpowiada na te same pytania (na nerwy jest Persen) Jest taka zasada Jesli z jakis powodow lub przyczyn od Ciebie niezaleznych niemozesz komus pomoc przynajmniej go niekrzywdz.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mareq
Użytkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 09-08-2013, 08:46   

Nie porównuj forum do szkoły. W szkole nauczyciel nie ma wyjścia, musi co chwilę odpowiadać na te same pytania. Na forum możesz poczytać wcześniejsze odpowiedzi na swoje pytania. Sam w zasadzie ograniczam się do czytania. Na większość pytań są już gotowe odpowiedzi ale trzeba poświęcić trochę czasu na czytanie i analizę. Jak jesteś niecierpliwy to idź na jakiś kurs dla lakierników, nakupuj sprzętu i ćwicz na czym popadnie.

Sam mam sprzęt poniżej krytyki i jestem świadmom jego niedoskonałości. Próbuję czasem coś pomalować na własne potrzeby. Może efekty nie są powalające ale traktuję to jako trening w przygotowaniu powierchni, prowadzeniu pistoletu itp. Myślę, że przy takim podejściu można używać sprzętu marketowego. Jak robisz dla siebie i coś będzie nie tak to możesz być zły tylko na siebie. Nie odważyłbym się lakierować tym dla kogoś zarobkowo. No może taczki ale nic co ma wyglądać.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 09-08-2013, 11:07   Re: hmmm

scooter1978 napisał/a:
Dziwi mnie postawa Projekter, ...


Mnie też ! ... Powinien od razu doje bać każdemu kto ma głupie pomysły, a nie trzymać emocje w kagańcu. Jeszcze nam VIP, EXPERT pierdyknie na zawał ? Przy następnej okazji poproszę Projektera żeby się nie hamował tylko napisał co myśli, bez sztucznej kultury i udawanego szacunku dla przygłupów.

Jakbyś mógł @scooter1978 przykleić sobie do pleców "marker", czy jakiś inny znacznik to znacznie łatwiej będzie cię można ustrzelić w tłumie. .... choć już teraz polałeś się farbą odblaskową i świecisz w ciemności :nono: .... a wystarczy siedzieć cicho i czerpać za darmo wiedzę z postów i publikacji :nono: .

[ Dodano: 09-08-2013, 12:00 ]
SzaKal napisał/a:
Panowie a oprócz saty mini jest coś taniego z dyszą SR 1.0 ?


Proszę bardzo ... pytanie z dupy wywalone ! Kolega @szakal nawet sobie jeszcze nie zdaje sprawy jak beznadziejnie głupie jest to co napisał. Z jego punktu widzenia to zwykłe normalne pytanie ... ale jak się je przetłumaczy z duńskiego na nasz to brzmi tak :

Czy są inne tańsze samochody z silnikiem hybrydowym 1,0 opatentowanym przez TOYOTA i montowanym tylko w Yarisie ? Chłopaki pomóżcie może w jakiejś Ładzie albo w Fiacie czy choćby w wózku golfowym ? :glupek:

.... i tak się z wami gada :debil: ... a potem jeszcze czyta pretensje, że po kilku tysiącach postów o pistoletach SATA od których pęka archiwum i pełnym dostępie do polskojęzycznej strony internetowej tego producenta oraz stron innych producentów .... brakuje VIP -EXPERTOWI cierpliwości do napisania grzecznego postu :debil:


Drogi przemiły użytkowniku @szakal. Niestety tak się składa że oznaczenie SR to specyficzny rodzaj zestawu głowicy ( a nie tylko samej dyszy materiałowej ) produkowanego tylko przez SATA. Oczywiście możliwe że są podróbki tego pistoletu z takim oznaczeniem i jak już pisaliśmy tu na forum : jednemiliondziewiećsetsiedemdziesiątpięćtysięcysześćsettzydzieści dwa razy mini niemarkowe a szczególnie te z Chin do niczego się nie nadają. Kompletnie do niczego w lakiernictwie ... ale po wyjęciu z pudełka i przypięciu łańcuszka świetnie wyglądają przy szlufkach podrabianych Jeansów Wranglera. ;)

Pozdrawiam serdecznie .... tu masz buziaczka :* a tu kwiatek :kwiatek: mój drogi zacny forumowiczu ... :czesc:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
SzaKal
Stały Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 65
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Opole
Wysłany: 08-09-2013, 14:33   

PROJEKTER, Heh dobre, ręce opadają panie ekspercie, no nie powiem, atmosfera dzięki takim jak ty na forum jest świetna, ale dzięki za odp.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zegarek
Bywalec


Dołączył: 28 Maj 2012
Posty: 38
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-09-2013, 23:49   

SzaKal, minijet nie ma tańszych zamienników. To jest mega precyzyjne urządzenie i warte swoich pieniędzy, szczególnie jak ma służyć do celów zarobkowych.

1.2SR to był mój pierwszy pistol, który sobie kupiłem do nauki i przynajmniej parę wkładałem w technikę, a nie w zastanawianie się czy błędy wynikają ze słabego sprzętu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
SzaKal
Stały Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 65
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Opole
Wysłany: 09-09-2013, 17:49   

zegarek, Dzięki za konkretną odp. ;) leci punkcik .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 09-09-2013, 19:40   

zegarek napisał/a:
minijet nie ma tańszych zamienników

Ale są mini pistolety z iwaty i dv.
Nie zamienniki, lecz konkurencja.
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 09-09-2013, 21:48   

Witam!
Jest jeszcze "dwa w jednym" od iwaty.
Iwa supernova ws400, duzy pistolet do małych rzeczy :)
Nawet całe auto można pomalować hehe
ale nie gorącym latem :(
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 09-09-2013, 22:21   

TeeM napisał/a:
ale nie gorącym latem :(


wodą bez problemu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
muzycom
Użytkownik


Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 2
Skąd: Świeradółw-Zdrółj
Wysłany: 06-10-2013, 19:03   

Witam!

Pomóżcie koledzy. Sporo czasu nie malowałem, ale klienci chcą usług więc trzeba chwycić za pistolet. W sumie to nawet się cieszę, bo mi się handel znudził.

Zajmuje się naprawami skór i generalnie nigdy głębiej tematu lakierowania nie zgłębiałem. Przyszedłem na gotowe (areografy, pistolety, kompresory)

Teraz jestem na swoim to i ciekawość się obudziła. Może spróbować czegoś innego.

Farby mam wodne, lakiery wykończeniowe poliuretanowe ze środkiem sieciującym. Ciśnienie tak do dwóch barów.

Do tej pory używałem Pistoletów Walhter - Pilot Mini MD z dyszą 0,5 i generalnie dobrze się w tej pracy sprawdzają. Mało jest jednak informacji na naszych rodzimych forach o tym sprzęcie i nie mam odniesienia.

http://www.walther-pilot....b_f_e_nl_dk.pdf

Stoję przed wyborem pistoletu dla siebie i pytanie czy postawić na starego sprawdzonego Walthera czy spróbować czegoś innego? Co by przemawiało za zmianą? Jakość wykonania, ergonomia czy może parametry techniczne?

Budżet mam w okolicach 1000 zł. +/- 250zł

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne