lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dywagacje na temat grawitacyjnych aparatow natryskowych
Autor Wiadomość
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 06-10-2012, 16:31   

PROJEKTER napisał/a:
... i IWATA daje delikatną morkę jak na "Japońcach" ... HONDA czy TOYOTA, a SATA wali morę jak ma VW czy Mercedes.

Heh.
Morka japońca to 2.2 atm w sata 4000 rp i powiedzmy pół obrotu mniej materiału niż jak to zwykle max.
Prosze bardzo, morka jak u japońca.
Dodaj do tego ciut krótszy czas odparowania międzywarstwowego i w innej opcji 5% rozpucha, może 10%.
Pasuje morka japońca???
Grubsza morka to ta sama sata, cisnienie obnizone na 2.0 atm i materiał na max otwarty.
Do tego dłuższa przerwa na odparowanie i... cos nie pasuje?
Robercie????

Może źle napisałem mimo że to takie mega streszczenie... ???

Nie neguje iwaty, lecz jako mega precyzyjne narzedzie, okazuje sie precyzyjne tylko do jednego.
Wersja CLEAR do klaru...... z dyszą 1.3 to zwykły żółw, straszny mół, zwykły powolniak.

Jesli z klarem sie mozoli to myslałem że baze da rade precyzyjnie aplikować (mimo że to wersja do klaru, tak, byłem tego świadomy) a jednak nie jest to narzedzie do bazy.
Chmurki, takie mini chmurki.
Więc to tyle moich obserwacji.
Innych zestawień nie testowałem.
Cieszę się że nie kupiłem go nowego a przypadkiem tylko potestować (za swoją kasę oczywiście) miałem okazję.

PS.
Podczas aplikacji klaru, chciałem w połowie boku przelać zawartość kubka do saty rp.

Lakierowałem nią ok 30 elementów, z czego 6 poprawiałem z powodu chmurek na sreberku.
Tak więc testy nie były dla nas pomyslne.
Stracił pistolet, straciłem i ja.

[ Dodano: 06-10-2012, 16:33 ]
PROJEKTER napisał/a:
Sadzę Krzysiu, że padłeś ofiara takiej pułapki. Nie dość że dostałeś model WS400 z wadami wieku dziecięcego, czego teraz w EVO już nie ma , to jeszcze spodziewałeś się efektów jak przy SATA 4000 RP .

Spodziewałem sie lepszych efektów.
Spodziewałem sie precyzyjnego narzędzia.
Wersja ewo mówisz,,, śrubki w spadających nasadkach pokreteł.
Spoko, juz zapewne nie spadną.

Dodam że nie czuję regulacji materiału - przyzwyczajenie sata, 2.5-3 obroty zależy jaka wersja.
Bardzo czytelne w sacie, w iwacie po prostu sie kręci.

[ Dodano: 06-10-2012, 16:35 ]
PROJEKTER napisał/a:
tylko że jest cholernie powolna.

No to dziekuję.
Sory za off , ale tak to wszystko jest powiązane i nie idzie rozmawiac o dv, bez porównań z innymi.
A tak żeby nie było.
Niedługo sprawdze dv pro lite i napisze kilka słów o nim.
Na dzis to wrażenia bardzo fajne.
Super wykonanie, leży w dłoni jak bym zawsze nim robił... reszta jak będzie okazja do testów.
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 06-10-2012, 22:01   

mkautos napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
Sadzę Krzysiu, że padłeś ofiara takiej pułapki. Nie dość że dostałeś model WS400 z wadami wieku dziecięcego, czego teraz w EVO już nie ma , to jeszcze spodziewałeś się efektów jak przy SATA 4000 RP .

Spodziewałem sie lepszych efektów.
Spodziewałem sie precyzyjnego narzędzia.
Wersja ewo mówisz,,, śrubki w spadających nasadkach pokreteł.
Spoko, juz zapewne nie spadną.


Dokładnie, dostał pierwszy model który wyszedł.

mkautos napisał/a:
Do tego dodam gwint kubka co chwytał i blokował kubek dopiero na ostatnim zwoju gwintu.
Lekko go odkręcając chybotał się strasznie.
Czy tak z tym kubkiem jest to Wy mi powiedzcie.


Co do kubków to dla mnie nieporozumieniem jest dodawanie ich w komplecie z pistoletami głównie przeznaczonymi do refinishu, kubki powinny być sprzedawane tylko z pistoletami SICO itp.

mkautos napisał/a:
A jednak nie, do bazy nie polecam wersji clear.


Z jednej strony to chyba normalne co piszesz - po to jest wersja BASE i CLEAR żeby je stosować do odpowiednich lakierów... z drugiej strony pisałeś że jakieś chmurki powychodziły - to raczej nie wina pistoletu - dobry lakiernik i "tanim" pistoletem nie narobi chmurek.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 06-10-2012, 22:20   

Dawid napisał/a:
pisałeś że jakieś chmurki powychodziły - to raczej nie wina pistoletu

Których nikt poza mną nie widział. :)
Rozumiesz chyba o jaką niestabilność ułożenia ziarna chodzi ?

Zobaczysz ja Ty , dobry kazdy lakiernik, ale klient to juz raczej nie.
Dawid napisał/a:
dobry lakiernik i "tanim" pistoletem nie narobi chmurek.

A tego mi nie musisz mówic, ale nie mówimy tu o sposobach, trikach i specjalnych technikach tuszujacych mankamenty sprzętu.
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 06-10-2012, 22:45   

No tak a przez chwilę było fajnie miła atmosfera na forum itd. Wrócić mi tu do tematu! A nie o chmurkach tu pisać. Pro lite Krzysiek testuj! I opinie pisz. Pozdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 07-10-2012, 00:48   

Chali68 napisał/a:
No tak a przez chwilę było fajnie miła atmosfera na forum itd. Wrócić mi tu do tematu!


Moim zdaniem to na tym forum jest nie realne. Zbyt dużo jest proroków, mesjaszy i nawiedzonych którzy piszą np.

PROJEKTER napisał/a:
obejrzałem na wszelkie strony ... widziałem jak pracuje ( sam nie miałem okazji go testować i porównywać z innymi )


Ciekawe czy na forum dentystów wypowiadają się hydraulicy np. o leczeniu kanałowym zębów.

[ Dodano: 07-10-2012, 01:00 ]
Nikt poważny nie wyraża takiej czy innej opinii o jakimkolwiek sprzęcie jeżeli go tylko widział lub używał przez 10 minut.

A tak czy inaczej czy to się komuś podoba czy nie to każdy następny nowy model czy pistoletu czy to samochodu jest po to robiony żeby na jeleniach zrobić kasę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 07-10-2012, 12:26   

mkautos napisał/a:
ale nie mówimy tu o sposobach, trikach i specjalnych technikach tuszujacych mankamenty sprzętu.

a to niby co co jest???
mkautos napisał/a:
Morka japońca to 2.2 atm w sata 4000 rp i powiedzmy pół obrotu mniej materiału niż jak to zwykle max.
Prosze bardzo, morka jak u japońca.
Dodaj do tego ciut krótszy czas odparowania międzywarstwowego i w innej opcji 5% rozpucha, może 10%.
Pasuje morka japońca???
Grubsza morka to ta sama sata, cisnienie obnizone na 2.0 atm i materiał na max otwarty.

to są przecież tylko rady z garażu Krzychu ;) w normalnych warunkach ciśnienienie te same tylko przerwa na odparowanie i nie mówię tutaj 10 minut tylko o sekunadach ..i warstwy jedna po 2 ...i wychodzi morka tak i taka...
byłeś widziałeś jak to jest normalnie..
a propop chmurek przecież nawet na nowych autach są więc o co chodzi :D :D a zresztą my w garażach mamy zawszę 20 stopni i stały przepływ powietrza ..hehe
te nasze testy z dziupli są tylko niestety z dupy murzyna ....

Chali68 napisał/a:
Wrócić mi tu do tematu!

przepraszam za ot :aniolek: ale tyle chciałem dodać w tym temacię i to jest ostatni post ..
chyba ostatni -ale znając życię nie będzie tak piiiiknięę ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 07-10-2012, 13:30   

unek napisał/a:
to są przecież tylko rady z garażu

No to wykasuj cały off, bo zawsze znajdzie się jeden z drugim co filozofie lakiernicza studiowali ,, nawet 20 lat, więc musi byc tym jedynym wszechwiedzacym jak Chali.
Do tego Ty Łukaszu z takimi wpisami jak ten, przed chwila, to juz osłabia nie tylko mnie.
Mam ci napisac że to co napisałes to też nie jest sposób tylko kombinacja?
Od kiedy kręcenie pokrętłami pistoletu w zakresie zalecanych parametrów jest
unek napisał/a:

mkautos napisał/a:
ale nie mówimy tu o sposobach, trikach i specjalnych technikach tuszujacych mankamenty sprzętu.

a to niby co co jest???



Nie bedę się tu rozwijał, bo to wszystko co off to do kosza sie nadaje.

Razem z moderatorem unkiem co szuka dziury w całym.
Nara........................... cenzura. ;)
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 07-10-2012, 14:15   

Krzyśku nierozumiem sarkazmu "wszechwiedzący chali"! Przecież ja się Ciebie Mistrza pytam o testy na tym DV lite. Niestety jak widzisz niewiem wszystkiego. W swojej wypowiedzi potwierdzasz to co napisał Snayper o nawiedzonych prorokach itd. Musisz się zdystansować do tematu. Bo piszesz schizofremicznie raz tak raz siak. Zauważ że Cię nikt nieatakuje a Ty ze swojej strony ciskasz się jak w potrzasku. Dystans Krzyśku dystans do wszystkiego bo będzie dokładnie to co napisał Snayper. Pozdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 07-10-2012, 15:09   

mkautos napisał/a:
Wersja CLEAR do klaru...... z dyszą 1.3 to zwykły żółw, straszny mół, zwykły powolniak.


A ja się jeszcze wtrącę:) Dzisiaj z ciekawości wziąłem do ręki ten pistolet o którym piszesz - 1.3 CLEAR (pierwszy model, ten który ty miałeś do testów). Choć teraz już lakieruję na EVO postanowiłem dziś spróbować tym "starym" modelem. Lakierowana cała strona Suzuki Liana + cały tylni zderzak.
Przed lakierowaniem włączyłem stoper i czas wyszedł 3.03 - minus kilka sekund na włożenie i wyciągnięcie telefonu z kieszeni. Szczerze powiem - nie spieszyłem się, lakierowałem jak zawsze. Lakier wszędzie dolany jak powinien, nie żeby na szybko i potem problemy.
Mi się wydaje że to nie taki zły wynik, no chyba że dasz radę w 2 minuty obskoczyć całą stronę:)

IMAG0080.jpg
Plik ściągnięto 427 raz(y) 101,67 KB

IMAG0078.jpg
Plik ściągnięto 403 raz(y) 110,34 KB

IMAG0077.jpg
Plik ściągnięto 411 raz(y) 67,89 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 07-10-2012, 17:34   

Mi chodziło o takie testy z garażu ,że są właśnie z dupy murzyna i tylę..
i dobrym przykładem jest post Dawid, wyżej.. A jak ktoś nie rozumię o co chodzi to już nie moja sprawa...

Chali68 napisał/a:
piszesz schizofremicznie raz tak raz siak. Zauważ że Cię nikt nieatakuje a Ty ze swojej strony ciskasz się jak w potrzasku.
dokładnie ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 08-10-2012, 12:19   

Chali68 napisał/a:
.... Dystans Krzyśku dystans do wszystkiego bo będzie dokładnie to co napisał Snayper. Pozdr.


Dystans się przydaje zawsze ... ale akurat koleś @Snayper to na temat pistoletów i lakiernictwa nie ma nic do powiedzenia ... Jego największą wadą w każdej dyskusji jest aroganckie odpowiadanie na posty choć ich wcale nie czyta :nono: ... albo czyta i nie rozumie :nono:

snayper napisał/a:
Moim zdaniem to na tym forum jest nie realne. Zbyt dużo jest proroków, mesjaszy i nawiedzonych którzy piszą np.
PROJEKTER napisał/a:
obejrzałem na wszelkie strony ... widziałem jak pracuje ( sam nie miałem okazji go testować i porównywać z innymi )

Ciekawe czy na forum dentystów wypowiadają się hydraulicy np. o leczeniu kanałowym zębów.


... i co to ma być Pajacu za tekst ? Z mojej wypowiedzi jasno wynika że przynajmniej zadałem sobie trud zapoznania się z tym pistoletem ... a TY cwaniaczku co zrobiłeś żeby mieć jakąś opinię tej sprawie ? Są tu ludzie ktorzy się nie zblamowali jak TU ... i można im ufać ... i tacy którzy są takimi samymi Pajacami jak TY i nawet jak piszą jakaś prawdę lepiej im na wszelki wypadek jednak nie ufać :nono:

Dodam.... niczego więcej po za tym co jest tu już napisane o GTI PRO LITE napisać się nie da ... bo to GTI PRO w żółtym kolorze :nono: ... ale to trzeba choćby go obejrzeć, a nie jak TY siedzieć na dupie w norze, przysrywać innym albo wytrzepywać posrane teorie z dupy.

Masz coś mądrego @Elvis do dodania w tym temacie albo na temat pistoletu DV GTI PRO LITE to dodaj ... bo twoje głębokie przemyślenia guzik tu kogokolwiek obchodzą skoro kilka już lat udowadniasz, że w zasadzie to nie masz nigdy nic mądrego do powiedzenia :nono: .

Jednym zdaniem ... Nie wtrącaj się jak dorośli ze sobą rozmawiają :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 15-10-2012, 00:24   

unek napisał/a:
dupy murzyna i tylę..


Bierzesz przykład na pewno z nieodpowiednich osób.

A panie @reality show PROJEKTER napisałeś że

PROJEKTER napisał/a:
@Snayper to na temat pistoletów i lakiernictwa nie ma nic do powiedzenia .


Więc ja mam kilka pytań np.

1. Czy jesteś lakiernikiem ?

2. Jeżeli tak to ile lat pracujesz w zawodzie lakiernika ?

3. Ile dziennie lakierujesz elementów ?

4. Ile elementów polakierowałeś w okresie ostatniego miesiąca ?

5. Jak długo prowadzisz własną działalność (lakiernictwo samochodowe) ?

6. Jak duży to zakład ?

7. Ilu zatrudniasz pracowników ?

8. Jeżeli GTI PRO LITE tylko oglądałeś to jakiego sprzętu używasz na co dzień w swojej pracy.

PROJEKTER napisał/a:
. Nie wtrącaj się jak dorośli ze sobą rozmawiają


Odpowiedz na te pytania jak dorosły człowiek :nono:

PROJEKTER napisał/a:
@Snayper to na temat pistoletów i lakiernictwa nie ma nic do powiedzenia ... Jego największą wadą w każdej dyskusji jest aroganckie odpowiadanie na posty choć ich wcale nie czyta ... albo czyta i nie rozumie


Oj zacznę czytać te twoje posty a raczej jeden i ten sam ciągle pisany post .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-10-2012, 15:31   

PROJEKTER napisał/a:
@Snayper to na temat pistoletów i lakiernictwa nie ma nic do powiedzenia .


snayper napisał/a:
Więc ja mam kilka pytań np.
1. Czy jesteś lakiernikiem ?

Tak - i to z dokumentami potwierdzającymi zdobycie takiego zawodu z kodem 713201
snayper napisał/a:
2. Jeżeli tak to ile lat pracujesz w zawodzie lakiernika ?

12 lat jako robol + 12 lat jako szef roboli
snayper napisał/a:
3. Ile dziennie lakierujesz elementów ?

Na szczęście nie muszę tego robić bo nie jestem już robolem ... trzeba się uczyć po to żeby spipe przać od tego syfu możliwe jak najdalej. Owszem korci mnie jak cholera ... ale póki mogę trzymam się od tego jak najdalej ;)
snayper napisał/a:
4. Ile elementów polakierowałeś w okresie ostatniego miesiąca ?

Jeden - nie pytasz jak duży .... więc jeden ;)
snayper napisał/a:
5. Jak długo prowadzisz własną działalność (lakiernictwo samochodowe) ?
W branży lakierniczej jestem obecny 1986 roku. Działalność gospodarczą prowadzę od czerwca 1998 roku, a firmę PROJEKTER w obecnym kształcie biura projektowego od kwietnia 2003. W tym czasie byłem lakiernikiem, brygadzistą, kierownikiem lakierni, szefem biura obsługi, kierownikiem serwisu, dyrektorem technicznym, dystryktem strefy jednego z koncernów samochodowych, prowadziłem stację serwisową z małą lakierenką ... sporą mechaniką i wszystkim co się wiążę z obsługą i naprawami samochodów, oraz z SKP ... Przeszedłem przez trzy firmy Państwowe ... Baza MSW, Baza Pogotowia ratunkowego i Wojskową stację serwisową, kilka gównianych warsztatów rzemiosła, dwa naprawdę doskonale wyposażone, cztery stacje ASO z czego jedna to tylko partner ASO, oraz malowałem w garażach i różnych dziurach robiąc fuchy. Przeszedłem przez stanowiska fizyczne i umysłowe, od poziomu robola do wysokiego stanowiska, bo teraz jestem członkiem zarządu i dyrektorem w firmie córce dużego i znanego holdingu z branży budowlanej . ;) ... a mam ochotę wypiąć się na to lakiernictwo całkowicie i zająć w 100 % budownictwem przemysłowym.
snayper napisał/a:
6. Jak duży to zakład ?

Ten mój własny grajdołek ? - Mały :)
snayper napisał/a:
7. Ilu zatrudniasz pracowników ?

Nie zatrudniam ... na razie jestem zatrudniony bo byłem w odpowiednim momencie ... mądry, cwany i przewidujący ... Przynajmniej do końca tego roku ;)
snayper napisał/a:
8. Jeżeli GTI PRO LITE tylko oglądałeś to jakiego sprzętu używasz na co dzień w swojej pracy.


Rozumiem, że mam się skoncentrować na pistoletach ? .... Wszystkie modele pistoletów SATA i do tego pompy membranowe i tłokowe, oraz zbiorniki ciśnieniowe, pompy i pistolety GRACO, pistolety IWATA szczególnie WS400 , no i mój ulubiony Accuspray 3M .... oraz sporadycznie, OPTIMA Trifiti. Inne urządzenia i sprzęt dostępne, są dzięki uprzejmości osób z którymi współpracuje dystrybutorów, techników i serwisantów. Dzięki temu mam pełną kompletną informację o każdym produkcie którym jestem zainteresowany zawodowo, a nie tylko sam produkt w rękach i pobieżną wiedzę na jego temat ... ;) . Pomaga mi w tym fakt ze nie jestem handlowcem i nie sprzedaje nachalnie jednego czy kilku wybranych produktów. Nie chwaląc się jednak moja opinia bywa często wiążąca przy zakupach ... dlatego z taką szczerością i otwartością traktują mnie dystrybutorzy sprzętu.

To zresztą raczej głupi pomysł kupić sobie i użytkować 10 kabin lakierniczych tylko po to żeby wiedzieć o nich możliwe dużo ... choćby tyle żeby wydać rzetelną opinię na ich temat. ;) W większości przypadków wystarczy obejrzeć wypróbować i dopytać o szczegóły kogoś do kogo ma się zaufanie.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Nooooo ;) ... jak już zaspokoiłeś @Elvis swoją ciekawość to może wróćmy do sedna tematu, lub choćby do tematu o pistoletach ... bo te twoje pytania są tak durne jak tylko mógł zadać tokarz robol po szkole przyzakładowej w czasach komunizmu ... inżynierowi obróbki skrawania :glupek: Fakt ... mieliśmy w historii taki epizod po II wojnie światowej kiedy to chłoporobotnicy oderwani od lemiesza wzięli się za odbudowę kraju. W tamtych czasach każdy praktyk był wszystko wiedzący, a każdy inżynier, lub osoba z wyższym wykształceniem klasowym dnem społecznym. Przez to ten system pierdyknął na cyce ... i się skończył. Dlatego dziś taki PROJEKTER zwraca ci uwagę :

PROJEKTER napisał/a:
. Nie wtrącaj się jak dorośli ze sobą rozmawiają


... a jak już chcesz się wtrącać ... to po pierwszej trzymaj się tematu, lub jego głównego nurtu , a po drugie napisz coś co wnosi jakąś wartość do tego tematu i forum. :nono:

Teraz jak pozwolisz moja kolej na kilka pytań w tej durnej przepychance ... bo jak doskonale wiesz akurat Ja nie muszę specjalnie dowodzić własnej wiedzy na temat pistoletów, kabiny, chemii materiałowej, przepisów i zasad organizacyjnych w lakierni :plaża:

Panie specjalisto "patyku" od pistoletów napisz może kolegą odpowiedzi na pytania :

1. Jak jest prędkość wylotowa cząsteczki lakieru z dyszy materiałowej pistoletu SATA 4000 1,3 RP lub HVLP, zakładając że ciśnienie wejściowe to 2,0 bary ?... a jak SATA to problem to w DV GTI PRO dysza 1,3 T2 ( może być H1 ) ?

2. Jaka jest największa wada "konstrukcyjna" dyszy WBX w IWATA ?

3. Zakres skuteczności atomizacji materiału ( w cm ) za dyszą powietrzną w technologi HVLP ?

4. Podaj zalecany typ i rozmiar dyszy materiałowej dla lakierów klasy solid ( np czerwony akryl ) w pistolecie Accuspray ?

5. Podaj nazwę największego gówna jakie zostało kiedykolwiek wyprodukowane przez renomowanego producenta z dedykacją dla refinishu w branży samochodowej ... dodam dla ułatwienia, że to DeVlibiss ;)

To pytania na które raczej odpowiedzi znajdziesz @Elvis na forum, a na pewno w necie :nono: .... i dwa bardziej osobiste :

6. Jak ci się sprawuje twoja nowoczesna kabina lakiernicza w twoim nowoczesnym wieloosobowym zakładzie napraw powypadkowych w twoim milionowym mieście ... koleżko @Elvis :)

7. ... i pytanie najważniejsze .... Miałeś w rękach DV GTI PRO LITE koleżko @elvis ?

snayper napisał/a:
Odpowiedz na te pytania jak dorosły człowiek :nono:


Nie zapominaj wklepując odpowiedz, że jednak napisałeś tu kilkadziesiąt durnych postów pisząc też o swojej odziedziczonej norze i zawodowym doświadczeniu, podejściu do techników szkoleniowców, własnych zabytkowych archaicznych pistoletach w szufladzie ze złomem, podejściu do szkoleń zawodowych i handlowców oferujących wyposażenie ... tzw "szmaciarzy - krawaciarzy" ... w twoim języku. :nono: Pamiętam Elvis .... Wszystko pamiętam. :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 27-01-2013, 21:04   

snayper napisał/a:
Oj zacznę czytać te twoje posty a raczej jeden i ten sam ciągle pisany post .
Cytat:


Ale kto mi za to zapłaci ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 01-02-2013, 17:51   

Nie odpowiadałem wcześniej bo przez ostatnie 3 miesiące byłem w Kanadzie na nartach i nie tylko. No ale tak w skrócie :

PROJEKTER napisał/a:
12 lat jako robol


PROJEKTER napisał/a:
nie jestem już robolem


PROJEKTER napisał/a:
od poziomu robola


No to gratuluje wszystkim ponad 6-ciu tyś. zarejestrowanym lakiernikom tego forum że ich "guru,przyjaciel kolega" nazwał ich robolami . Szczególnie .
Dziwi mnie że powyższy post wisiał na tym forum 3 miesiące i nikt się nie odważył na powiedzenie co o tym myśli.

PROJEKTER napisał/a:
W branży lakierniczej jestem obecny 1986 roku. Działalność gospodarczą prowadzę od czerwca 1998 roku, a firmę PROJEKTER w obecnym kształcie biura projektowego od kwietnia 2003. W tym czasie byłem lakiernikiem, brygadzistą, kierownikiem lakierni, szefem biura obsługi, kierownikiem serwisu, dyrektorem technicznym, dystryktem strefy jednego z koncernów samochodowych, prowadziłem stację serwisową z małą lakierenką ... sporą mechaniką i wszystkim co się wiążę z obsługą i naprawami samochodów, oraz z SKP ... Przeszedłem przez trzy firmy Państwowe ... Baza MSW, Baza Pogotowia ratunkowego i Wojskową stację serwisową, kilka gównianych warsztatów rzemiosła, dwa naprawdę doskonale wyposażone, cztery stacje ASO z czego jedna to tylko partner ASO, oraz malowałem w garażach i różnych dziurach robiąc fuchy.


:smiech: :smiech: :smiech: A toś sobie strzelił w kolano i to tłustym drukiem --nie trzeba być zbyt inteligentnym aby biorąc te ok 25 firm które zaliczyłeś przez 12 lat obliczyć że na jedną przypada niecałe pół roku czyli okres próbny +wypowiedzenia.

U minie też czasem zjawiali się tacy fachowcy co nie odróżniali młotka od śrubokręta.

PROJEKTER napisał/a:
bo teraz jestem członkiem zarządu i dyrektorem w firmie córce dużego i znanego holdingu z branży budowlanej . ... a mam ochotę wypiąć się na to lakiernictwo całkowicie i zająć w 100 % budownictwem przemysłowym.


Dyrektor bez pracowników -- :nono: myśle że przydałbyś się w naszym Rządzie szczególnie przy budowie autostrad- ale wtedy nasza zielona wyspa podryfowała by gdzieś pod Antarktydę.

Ale do sedna .

Panie @ PROJEKTER nie rób pan z pistoletu lakierniczego nie wiadomo jak skomplikowanego urządzenia bo jego budowa i działanie jest prosta jak budowa cepa.

Piszesz jakieś dyrdymały o typoszeregach o redukcji wewnątrz korpusowej lub w głowicy ---a co to kogo obchodzi . Powietrze może być redukowane i na księżycu z kąd może bambusowymi rurkami być doprowadzone do głowicy A I TAK NAJWAŻNIEJSZE DZIEJE SIĘ już poza pistoletem.
Bo zasada działania pistoletu lakierniczego jest taka:
Materiał lakierniczy tworzy strumień środkowy wypływając z dyszy materiałowej o przekroju kołowym a sprężone powietrze tworzy strumień otaczający o przekroju pierścieniowym. W głowicy te dwa strumienie są od siebie oddzielone ale z chwilą jej opuszczenia stykają się ze sobą. Następuje rozerwanie strumienia materiału lakierniczego i rozbicie go na mikroskopijne cząstki 20-60 mikronów.

Rozbicie to następuje w momencie gdy prędkość powietrza w stosunku do cieczy osiągnie wartość krytyczną.

I tu podaję wzór z brudnopisu mojej pracy doktorskiej :nono: :nono: :nono:



[ Dodano: 01-02-2013, 17:58 ]
Dla większości pistoletów jest to prędkość od 30m/s w zwyż. Oczywiście im większa prędkość tym stopień rozpylenia większy.

[ Dodano: 01-02-2013, 18:24 ]
Na powyższych wykresach X -to średni promień ropylonej cząsteczki materiału w mikronach.

Natomiast Y- na 1 wykresie to Ciśnienie sprężonego powietrza , MPa

na 2 to wydajność wypływu farby cm3/min

na 3 to lepkość dynamiczna Ns/m2


Czyli na "chłopski" wykres 1-szy ---im większe ciśnienie tym cząsteczki materiału mniejsze. Myślę że zrozumiał to @mkautos bo pisał o tym kilka postów wyżej.

wykres 2-gi ---im większy wypływ farby (większa dysza materiałowa) tym cząsteczki większe.

wykres 3-ci ---im lepkość materiału lakierniczego wyższa to cząsteczki większe.


TO TYLKO TYLE I AŻ TYLE Takie są zasady działania pistoletu i każdy przyzwoity lakiernik nie tyle musi o tym wiedzieć lecz MUSI TO CZUĆ :nono:

A to że taka czy inna firma produkująca pistolety lakiernicze ciągle wprowadza jakieś gadżety a to nacięcia po zewnętrznej stronie końca dyszy materiałowej, a to wyświetlacz ciśnienia itd, itp a to tylko nic nie znaczący marketing ( Tak jak z proszkiem Wizir -ile już było odmian i zawsze ten następny lepszy jest od poprzedniego :glupek:

[ Dodano: 01-02-2013, 19:03 ]
PROJEKTER napisał/a:
6. Jak ci się sprawuje twoja nowoczesna kabina lakiernicza w twoim nowoczesnym wieloosobowym zakładzie napraw powypadkowych w twoim milionowym mieście ... koleżko @Elvis




A no popatrz sobie panie dyrektorze @PROJEKTER to zdjęcie powyżej zostało zrobione 12 lat temu :nono: :nono: :nono: powtarzam dwanaście lat temu :nono: :nono: :nono:

Sam podnośnik w kabinie to pikuś --gdybyś zobaczył co na nim może być montowane i jaki ma osprzęt to myślę żebyś się lekko zdziwił :nono: poza tym kabina może spełniać rolę myjni :nono: pewniw chciłbyś wiedzieć jak to jest rozwiązane? gdzie filtry ;)

Tak czy inaczej cena samego podnośnika bliska jest 4-rem twoim "progom wejścia" :smiech:

PROJEKTER napisał/a:
własnych zabytkowych archaicznych pistoletach w szufladzi


Tak :) Tylko popatrz dokładnie uchylona jest jedna szuflada a poniżej jest jeszcze 3 i lekko licząc spokojnie jest w nich twój "próg wejścia" :glupek:

Choć przyznaję że w pewnych sytuacjach używam np BINKS #7 ( to takie cÓś z dolnym kubkiem :) )
A firma ma się dobrze i niech ci się nie zdaje że lokalizacja mi przeszkadza - gdy ty("adres w bloku i mały fiat") jedziesz godzinami w korkach swoją służbową korsą to ja jeszcze śpię, a gdy wstanę to do pracy ma kilkadziesiąt sekund spacerkiem.
Już od kilku lat nie świadczę normalnych usług lakierniczych i nie zamierzam bo zdałem sobie sprawę że czasy prosperity w tej dziedzinie usług motoryzacyjnych to już przeszłość. @mkautos o tym kiedyś pisał tylko że ja stosunek Tego Do Tamtego przesunąłem ekstremalnie. Tak czy inaczej jako robol z lakiernictwa wybudowałem dom 200m2 kupiłem dzieciom atrakcyjne działki , mam domek myśliwski w górach a ostatnio wymieniłem Jaguara na MB CLS :nono: na polowania jeżdżę Nawigatorem.

To by było na tyle czas się wyspać bo rano startujemy do Bremerhawen statek przypłynoł ;)

Pozdrowienia dla wszystkich roboli
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 01-02-2013, 20:27   

snayper napisał/a:
Nie odpowiadałem wcześniej bo przez ostatnie 3 miesiące byłem w Kanadzie na nartach i nie tylko.


Ja to już nie nadążam za tym slangiem. Kiedyś to się mówiło "wróciłem z puszki" ... albo z Mamra czy po prostu "Wypuścili mnie po wyroku" ... a teraz wraca sie z "Nart w Kanadzie" :) Będę o tym pamiętał ... że w Kanadzie nie ma dostępu do internetu :)

....................................................................................................................

Merytorycznie dodam, że podane przez Ciebie dane techniczne na temat prędkości wylotowej materiału z głowicy pistoletu to kompletne bzdury.


Merytorycznie dodam też że łączenie funkcji kabiny lakierniczej i myjni jest najwiekszą głupotą jaką można sobie wyobrazić w lakierni samochodowej. Pomijam już fakt że łączenie kanalizacji i gazów wybuchowych w jednym ujeciu jest zabronione przepisami ... oraz pomijam też fakt że projekt stanowska lakkierniczego na którym można prowadzić mokre operacje przygotowacze opublikowałem w 2004 roku i jest dostepny w sieci. Coż z tego jak w Polsce wykonane zostały takie trzy bo tak od 2007 roku nikt przy zdrowych zmysłach trzymającyc się zasad technologicznych nie prowadzi operacji przygotowaczych na wodę.
Zdarza się połączenie stanowiska i polerni ... ale to już żadkość.

snayper napisał/a:
poza tym kabina może spełniać rolę myjni :nono: pewniw chciłbyś wiedzieć jak to jest rozwiązane? gdzie filtry ;)


Tobie to się naprawdę snayper wydaje że masz maturę ? :haha2:

Filtry mogą być w ścianie, lub przed trubiną wyciągową za kabiną ... Wogóle ich nie musi być jak kabina nie ma wyciągu ... Ty jednak naprawdę jesteś komplenym Durniem. ;)

Ale takich bzdur jak te o pistoletach to już dawno nie czytałem :smieszne: Gdyby mi się chciało ... to znów dostałbyś po dupie i wyszedł na idiotę ;) ... tylko że Ja przestałem pisać posty i dzielić się wiedzą zawodową za darmo na forach ... właśnie przez takich durniów i ich posrane pomysły. Guzik mi to daje ... Ci co chcą coś wiedzieć, lub mają problem piszą na e-mail lub PW i mam nadzieję, że nie są zawiedzeni bo nikogo nie olewam ... Po co jednak mam prostować takiego wsioka jak TY Elvis ? Ty masz drzem śliwkowy zamiast mózgu ... a Ja nie mam dla Ciebie czasu dzieciaku ... Pa ;(( .

Zobaczymy teraz KTO podejmie rekawicę i kto rozprawi się z danymi jakie Tu bzdurnie wypierdziałeś ? :piekna:

Ja żeby cię skopać za te bzdury o pistoletach, potrzebowałbym jednego postu i max dwudziestu zdań wliczajac w to epitety i kierowane do Ciebie złośliwości :D ... Jednak poczekam teraz na to .... zeby "ktoś" wyporstował te twoje bzdury ? :plaża:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 01-02-2013, 22:36   

Po pierwsze w Kanadzie nie na nartach tylko na sankach!
Moim zdaniem niepotrzebna dyskusja o niczym nadająca się do kosza. :-(
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 05-02-2013, 23:25   

Chali68 napisał/a:
Moim zdaniem niepotrzebna dyskusja o niczym nadająca się do kosza. :-(


Panie @Chali68 miałem o Panu lepsze mniemanie choć jak już dawno zauważyłem w Pana postach jest Pan człowiekiem pokroju tych co lansują hasło --"jestem za a nawet przeciw"-- czyli ogólnie biorąc boją się wyrazić własnego zdania i bronić go.

A stwierdzenie że to co napisałem o zasadzie działania pistoletu nadaje się do kosza to zakrawa na skandal .
A może odpowiesz mi Pan jaki to dział czy aby nie o pistoletach??????

Czy ważniejsza jest dyskusja ---lepsze Tiko czy Sriko ?????

Czy ktoś tu na poważnie zajął się tym aby wyjaśnić zasadę działania pistoletu- przecież to można było zrobić przy każdym temacie tego działu.

PROJEKTER napisał/a:
Ja to już nie nadążam za tym slangiem. Kiedyś to się mówiło "wróciłem z puszki" ... albo z Mamra czy po prostu "Wypuścili mnie po wyroku" ... a teraz wraca sie z "Nart w Kanadzie" Będę o tym pamiętał ... że w Kanadzie nie ma dostępu do internetu


Panie dyrektorze "Firmy Widmo" pan to jeszcze mentalnie jesteś w czasach głębokiej komuny gdzie o tym czy ktoś mógł mieć paszport decydował jakiś EZBEK a Atlantyk przemierzało się statkiem i to jeszcze na pare, :smiech: :smiech: :smiech:

Panie @ PROJEKTER obudż się żyjemy w XXI wieku, kto chce ma paszport i jedzie gdzie chce.

Wielka mi mecyja Kanada 10 godzin lotu za cenę zrobienia 3 samochodów po 3 elementy -- no przepraszam dla dyrektora 2,6 tyś zł to czysta abstrakcja (no więc trzeba być robolem :) )
Dla mnie to pikuś ,tym bardziej że połowa mojej rodziny i prawie cała żony żyje za Atlantykiem. Notabene powiem panu że jeszcze jako kawaler 5 lat przepracowałem w USA oczywiście jako ROBOL :smiech: Za miesiąc lecę do Londynu bo kuzynka urodziła Angola i będą chrzciny. 120 zł wsiadam Rzeszów Jasionka i za 1 godz jestem w Londynie. Dłużej i drożej wynosi mnie podróż samochodem do Kakowa. :nono:

snayper napisał/a:
Bo zasada działania pistoletu lakierniczego jest taka:
Materiał lakierniczy tworzy strumień środkowy wypływając z dyszy materiałowej o przekroju kołowym a sprężone powietrze tworzy strumień otaczający o przekroju pierścieniowym. W głowicy te dwa strumienie są od siebie oddzielone ale z chwilą jej opuszczenia stykają się ze sobą. Następuje rozerwanie strumienia materiału lakierniczego i rozbicie go na mikroskopijne cząstki 20-60 mikronów.






Dzieje się to gdy powietrze wylatuje z otworu -B - przedstawionej na pow . zdj.głowicy (lub jak ktoś woli nakładce głowicy) w którym centralnie umieszczona jest dysza materiałowa. Natomiast powietrze wylatujące z otworów -A- odpowiedzialne jest za kształt strumienia. Tu od średnicy tych otworów , ich kątowego ustawienia oraz ich ilości zależy kształt i jakość strumienia --czyli efekt końcowy (ZASADNICZY) :nono:

Na drugim zdj. mamy rożne rodzaje głowic w zależności od systemu w jakim pracują.

Tak czy inaczej JEST TO NAJISTOTNIEJSZA CZĘŚĆ PISTOLETU LAKIERNICZEGO czy to się komuś podoba czy nie :nono:
I zacytuję tu G. Sobierajską z drugiego wydania rozdzial 20---Bardzo ważnym jest dokładne poznanie i zrozumienie budowy strumienia lakieru wypływającego z pistoletu---kon. cyt.

PROJEKTER napisał/a:
Ja żeby cię skopać za te bzdury o pistoletach, potrzebowałbym jednego postu i max dwudziestu zdań wliczajac w to epitety i kierowane do Ciebie złośliwości ... Jednak poczekam teraz na to .... zeby "ktoś" wyporstował te twoje bzdury ?

Każdy epitet to jeszcze jedno źdźbło wystające z twoich butów ;) ;) ;)

[ Dodano: 05-02-2013, 23:39 ]
Oczywiście źdźbło słomy . :nono:

I jeszcze zakończę cytatem z G.Sobierajskiej (choć o jej publikacji nie mam najlepszego zdania).

Rozdz.20 str163. ---Obojętnie jakiej marki pistolet lakierniczy, zasady posługiwania się nim są jednakowe. ---- Pistolet lakierniczy, markę , typ, itp. trzeba sobie dobrać indywidualnie. Każdy lakiernik (to indywidualność), zwraca uwagę na inne cechy używanego pistoletu i trochę inaczej postępuje--kon.cyt.

I moim zdanie Pani Sobierajska ma tu w 200% rację.


Z poważaniem robol ELVIS

[ Dodano: 06-02-2013, 00:12 ]
PROJEKTER napisał/a:
łączenie kanalizacji i gazów wybuchowych w jednym ujeciu jest zabronione przepisami ..


Umknęło mi (jest balanga) --Panie @PROJEKTRER nie pisz dyrdymałów i nie mów że mam połączoną kanalizacje z przewodami odprowadzającymi gazy wybuchowe--BO TAK NIE JEST.
(zdjęcie jest dla inteligentnych)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 06-02-2013, 01:08   

snayper napisał/a:
A stwierdzenie że to co napisałem o zasadzie działania pistoletu nadaje się do kosza to zakrawa na skandal . A może odpowiesz mi Pan jaki to dział czy aby nie o pistoletach?????? Czy ważniejsza jest dyskusja ---lepsze Tiko czy Sriko ?????

Czy ktoś tu na poważnie zajął się tym aby wyjaśnić zasadę działania pistoletu- przecież to można było zrobić przy każdym temacie tego działu.


Widzisz robotniku ... tak się składa że postulat o wywalenie tych bzdur, które nawpisywałeś jest jak najbardziej słuszny. Po pierwsze to dla nikogo nie zrozumiały bełkot. Po drugie nakłamałeś przy każdej podanej przez siebie cyferce ... od poziomu rozbicia materiału, przez prędkość tego materiału na wylocie z głowicy. :nono:

BZDURY koleś ... BZDURY wytrzepane z dupy !

Co do prostego opisu zasady działania pistoletu lakierniczego ... a bardziej konkretnie .... grawitacyjnego pneumatycznego pistoletu lakierniczego ... To taki opis znalazł się na obu forach już w ubiegłym roku ... ale jak się lata do tzw. "Kanady na narty" to nie kontroluje się informacji i poziomu portalu dla lakierników, a potem durny - robol pisze błazeństwa uznając że go olśniło ... :smiech:

[ Dodano: 06-02-2013, 00:12 ]
PROJEKTER napisał/a:
łączenie kanalizacji i gazów wybuchowych w jednym ujeciu jest zabronione przepisami ..

snayper napisał/a:
Umknęło mi (jest balanga) --Panie @PROJEKTRER nie pisz dyrdymałów i nie mów że mam połączoną kanalizacje z przewodami odprowadzającymi gazy wybuchowe--BO TAK NIE JEST. (zdjęcie jest dla inteligentnych)


Tak jest robolu. Dokładnie tak jest. ;) Wystarczy, że ujęcie kanalizacyjne znajduje się poniżej pozimu na jakim działa wentylacja żeby takie rozwiązanie było niezgodne z obowiązującymi przepisami ... które akurat TY robolu jak pamiętam i tak masz w odbycie.

Te przepisy są jednak po to żebyś po zakończeniu lakierowania w swojej kabince nie wyleciał w powietrze w kiblu własnego mieszkania jak te spusty są gdziekolwiek połączone. W pomieszczeniach w których używane są palne gazy w mieszaninie z powietrzem i mieszanina taka może być cięższa od powietrza nie wolno nawet wykonywać zagłębień w posadzce takich zagłębień które nawet nie mają żadnych odprowadzeń. Są to np. kanały rewizyjne i przeglądowe, otwory osadowe i zagłębienia technologiczne pod maszyny i urządzenia i oczywiście ujęcia kanalizacyjne ( w strefach wentylacji nawiewnej i nawiewno wywiewnej jeżeli ujęcie takie jest poniżej poziomu zasysania powietrza i mieszaniny gazów palnych z powietrzem. :nono:

Masz to gratis "robolu" bo takiej wiedzy nie znajdziesz w książce o lakiernictwie dla początkujących :) ... a to … czy na to lejesz …czy srasz ? … to już nie moja sprawa.

Dodatkowo przypominam ci że to nawet nie jest ogólny temat o pistoletach tylko temat ... o konkretnych pistoletach DV. :nono: Jak już masz coś zamiar pisać ... to w najgorszym wypadku trzymaj sie tematu pistoletów ... Jednak jak widać po twoich głupich postach, oczywiście guzik o nich wiesz. :okulary:

Ty koleś nawet nie wiesz jak działa pistolet lakierniczy, nie wspominając już o tym, że nie potrafiłbyś nawet nakreślić głównych zasad jego działania w zrozumiały dla kogokolwiek tu sposób.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 06-02-2013, 02:14   

PROJEKTER napisał/a:
Po drugie nakłamałeś przy każdej podanej przez siebie cyferce ... od poziomu rozbicia materiału, przez prędkość tego materiału na wylocie z głowicy.


Dowody , dowody I TO Z CYFERKAMI PROSZĘ a nie puste dyrdymały ,--dyrektorze spalonego teatru. :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

PROJEKTER napisał/a:
nie wolno nawet wykonywać zagłębień w posadzce takich zagłębień które nawet nie mają żadnych

A co ty myślałeś że ja o tym nie wiedziałem :glupek: :glupek: :glupek:

Już niedługo utoniesz w słomie która ci wystaje z butów :smiech: :smiech: :smiech:

Kłania się robol ELVIS który ma klasę i kasę --a ty ani jednego ani drugiego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 06-02-2013, 09:24   

Kolego z Kanady!!!
Ty chyba jesteś z innej planety? Ja tu żartuję o sankach ale widzę że kolega
nie Kumaty!
A odnośnie tematu jest do kosza bo to przepychanka! I nic niema wspólnego z DV!
A po trzecie to czy Pan snayper, ma kasę i rodzinę w Kanadzie czy też na Marsie i czy lata samolotem to niestety nikogo nie interesuje!!!
A to jakie ma Pan zdanie na mój temat to najmniej mnię to obchodzi, bo nic to w
moim skromnym życiu nie zmieni!
Pozdrawiam Panie z Kanady!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 06-02-2013, 19:06   

snayper napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
Po drugie nakłamałeś przy każdej podanej przez siebie cyferce ... od poziomu rozbicia materiału, przez prędkość tego materiału na wylocie z głowicy.


Dowody , dowody I TO Z CYFERKAMI PROSZĘ a nie puste dyrdymały ,--dyrektorze spalonego teatru. :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:


Ty już chyba do reszty zdurniałeś :buhaha: ... Ja … to co najwyżej mogę napisać tobie ile takie informacje kosztują … miliarderze :plaża:

Rzetelne informacje znajdziesz choćby w publikacji Pana Radosława Osińskiego, która jest dostępna w wydawnictwie prasowym "Uszlachetnianie Powierzchni Drewna NR III" po tytułem "Aplikacja farby za pomocą pistoletów". Możliwe też że tekst ten dostępny jest w archiwum portalu www.lakiernictwo.net. ( fakt ... trzeba płacić :) ) To jednak nie jedyne źródło rzetelnych danych technicznych i parametrów dla systemu HP, HVLP i LVLP. Tylko, że trzeba się tym zainteresować, a nie idiotycznie bez zastanowienia przepisywać wyrwane z kontekstu zdania … szczególnie jak podstawowe wykształcenie i niski iloraz inteligencji uniemożliwia zrozumienie zagadnienia :okulary: .

Powołuje się tu na cudzy autorytet, żebyś przygłupie nie mógł napisać że coś MNIE się tam ubzdurało :nono: Przeczytaj, a potem napisz że … przepraszasz za swoją głupotę i zerowe pojęcie o zasadzie działania pistoletu lakierniczego ... jeżeli oczywiście stać cię miliarderze na przeprosiny użytkowników tego forum ? :dokuczac: ... ALE NAJPIERW WYOBRAŹ SOBIE PRĘDKOŚĆ ... 30 metrów na sekundę ;)

Podpowiem ci tylko inteligencie, że w takim przypadku lakierowanie boku średniej wielkości samochodu osobowego z użyciem kubka RPS o pojemności 0,6 litra trwałoby ok 5 sekund i materiał by się skończył :glupek: .
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 25-09-2013, 22:12   

PROJEKTER napisał/a:
Merytorycznie dodam, że podane przez Ciebie dane techniczne na temat prędkości wylotowej materiału z głowicy pistoletu to kompletne bzdury.


PROJEKTER napisał/a:
Podpowiem ci tylko inteligencie, że w takim przypadku lakierowanie boku średniej wielkości samochodu osobowego z użyciem kubka RPS o pojemności 0,6 litra trwałoby ok 5 sekund i materiał by się skończy


No to wyobraź sobie inteligencie beczkę na ropę 200 L . Jeżeli pistolet HP zużywa ok 250 l powietrza na minutę , pistolet LVP zużywa ok 300 l pow/min a pistolet HVLP zużywa 480 l pow/min to co ??
W pierwszym i w drugi przypadku mamy jedną i pół beczki a w trzecim ponad dwie i pół beczki powietrza. To powietrze ma otworkami w głowicy wylecieć w ciągu 1 minuty.

Daje ci przykład z beczkami bo tobie trzeba tłumaczyć jak dziecku .

A z RPS-em to się wpakowałeś jak ostatni dyletant --bo co ma piernik do wiatraka??

Tak czy inaczej byli tacy co obliczyli że rozbicie materiału następuje przy tej prędkości i nie stawaj w obronie głupoty.

Sam kiedyś napisałeś w poście 11. 06. 2013 23:07 że upór w obronie głupoty to już durnota. :nono:

Gratuluje załatwiłeś w administracji usunięcie moich wykresów i zdjęć które były powyżej i w których udowodniłem że wiem więcej jak ty.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 26-09-2013, 12:37   

Kubek RPS ma większą pojemność niż zwykły kubek półlitrowy ... o 100 ml :glupek: ... a i tak przy tych twoich wymyślonych parametrach 5 sek i nie ma towaru :glupek:

Pytaj jak czegoś nie rozumiesz, a nie wymyślasz strugając specjalistę :glupek:

@elvis .... wredna oszczercza łachudro :nono: ..... Niczego stąd nie usuwałem i nie wnioskowałem o to .... więc nie zachowuj się jak durny Mkautos, albo Łysy73 węszący wszędzie spisek przeciwko sobie żeby Cię ośmieszyć. Ty sam wystarczająco się starasz o tytuł forumowego "durnia miesiąca".

Pytaj człowieku administratora przez PW albo otwarcie w postach Dlaczego nie ma tam tych twoich durnot na wskroś wyliczeń i wykresów. Akurat mnie to by się tu przydało do zobrazowania twojego dyletanctwa :D

Twój opis o beczkach z ropą pokazuje wyraźnie, że Ty @ elvis jednak ( jak to bywa z kimś kto matury nie zrobił :nono: a o wyższej uczelni wie, że podobno istnieje ) musisz po prostu wszytko brać na zdrowy chłopski rozum. Nic wiedzy, czy próby zrozumienia przez analizę tylko "rozum chłopa". Ciekawe czy Ty wiesz jak działa pistolet lakierniczy bo Mkautos trzy lata się mądrował jak TY teraz .... a po przyciśnięciu do ściany wyszło na to że nie ma pojęcia tak to urządzenie funkcjonuje.
O komorach lakierniczych nie masz pojęcia ... ale ciągniesz w temacie wywody ... typowe dyletanctwo :angry: ........ :glupek:

Powiedz no ... zastanowiłeś się choć chwilę co Ty wypisujesz ? Tylko chwilę ?

@elvis kochanie moje malusieńkie ... odłóż misia na półkę i Pan Robert ci pokaże sztuczkę. Patrz dziecinko to jest butelka po piciu ... i do niej dmuchamy powietrze ... i widzisz dziecko jak ta butelka nie ma korka to jest w niej litr ... to tyle samo ile wypijasz na trzy śniadanka z kaszą .... ale widzisz jak Pan zamontuje tu zaworek ... taka rurka ze sprężynką co z jednej strony wpuszcza powietrze, ale już nie wypuszcza i Pan nauczyciel zakręci tą butelkę to teraz napchamy do niej 1 litr powietrza a potem o dziwo jeszcze jeden i jeszcze jeden .... dokąd ta buteleczka wytrzyma. Dziwne nie ? ...

To się dziecinko nazywa S P R Ę Ż A N I E powietrza. Tak trudne słówko ale postaraj się zapamiętać. To co jest teraz w butelce to C I Ś N I E N I E.

Zapamiętaj @urwisku bo może kiedyś za kilkanaście lat będziesz potrzebował takiego sprężonego powietrza np do napompowania balonika albo opon ... albo tata użyje go do malowania ... takiego malowania co farba się rozpyla jak .... perfumy mamusi ;)

Czy teraz już dziecinka wie dlaczego do beczki może się zmieścić 200 litrów albo 400 albo 5000 litrów powietrza .... Tak .... przez SPRĘŻANIE. Bravo .... masz tu landrynka i kwiatek :kwiatek: Jak dorośniesz troszkę, to Pan Robert ci wyjaśni jaki wpływ na tą ilość powietrza w buteleczce ma jego gęstość i temperatura, ale to już jak będziesz trochę większy. ;)

Jak masz @elvis jakieś pytania to pytaj "Pana" wszytko ci wyjaśnię. :okulary:

Nie wiem może to ci pomoże jeżeli mój opis do ciebie nie trafia :

Gdy powietrze pod ciśnieniem atmosferycznym zostanie mechanicznie sprężone przez sprężarkę, przekształcenie powietrza pod ciśnieniem 1 bar (ciśnieniem atmosferycznym) na powietrze pod wyższym ciśnieniem (do 414 bar) następuje zgodnie z prawami termodynamiki. Prawa te stanowią, że wzrost ciśnienia równa się wzrostowi ciepła i sprężanie powietrza wytwarza proporcjonalny wzrost ciepła. Zgodnie z prawem Boyle’a, gdy objętość gazu (powietrza) zmaleje o połowę podczas sprężania, ciśnienie zwiększy się dwukrotnie. Prawo Charles'a stanowi, że objętość gazu zmienia się wprost proporcjonalnie do temperatury. Omawiane prawa wyjaśniają, że ciśnienie, objętość i temperatura są proporcjonalne, zmiana jednej zmiennej powoduje zmianę jednej lub dwóch pozostałych zgodnie z równaniem:

(P1 V1)/ T1 = (P2 V2)/T2

gdzie :

P = ciśnienie
V = objętość
T= temperatura gazu,
1 – stan początkowy przed zmianą,
2 – stan końcowy po zmianie.

W zastosowaniu do sprężarki można sterować objętością powietrza (lub przepływem) i ciśnieniem powietrza oraz zwiększyć do poziomu odpowiedniego dla zastosowania. Sprężone powietrze używa się normalnie w zakresie ciśnienia od 1 do 414 bar (14 do 6004 PSI) przy różnych natężeniach przepływu od 0.1m3 (3.5 CFM – stopa sześcienna na minutę) w górę.


źródło : http://www.compair.com.pl...ess_air-q-.aspx


Do pełni wiedzy o prędkości wylotowej powietrza z pistoletu lakierniczego musisz jeszcze @elvisku wiedzieć że Ta prędkość zależy w zasadzie od dwóch elementów ... ciśnienia na głowicy ... i rozmiarów otworów w dyszy powietrznej. Dla jednego i tego samego pistoletu mogą to być więc różne prędkości zależnie od typu. rozmiaru zestawy głowicy ... systemu transferu i oczywiście ciśnienia wejściowego.

Największy objaw twoje głupoty @elvis polega tu na tym że kilka postów wyżej domagałeś się dowodów zarzucając mi nie rzetelność. Odesłałem cię do specjalisty do publikacji na temat pistoletów gdzie są podane średnie parametry prędkości wylotowej dla aparatów HP, HVLP i LVLP. Masz co chciałeś :nono: Niezależny od mojej opinii pisemny dowód specjalisty. Czego Ty jeszcze się ciskasz ? Napisałeś masę pierdół, zblamowałeś się i do tego dyskutujesz dalej dyletancie nie wysilając się nawet ciut żeby dotrzeć do tej publikacji przeczytać i zrozumieć :glupek: .

Co mam teraz zrobić .... zacząć cię obrażać i wyzywać od durnia i przygłupa ? Oznaczyć cię markerem w każdym temacie w którym bezczelnie i bezmyślnie kłamiesz i kopać aż wylecisz ? ....

Jak qurwa z niektórymi z was grzecznie gadać jak co jakiś czas jakiś przygłup wyskakuje tu z postem, a w nim wiejska buraczana wizja i udawanie znawcy.

elvis ... zwracam ci uwagę że jak nie przestaniesz konfabulować stracisz mój szcunek i zostaniesz kolejnym forumowym durnym przygłupem. TU nie ma miejsca na konfabulacje i wizje .... fakty koleś :nono: Fakty w formie linku do niezależniej opinii i koniec dyskusji. Przyjmujesz i idziemy dalej albo zostań sobie przy swoim jako zawodowy dureń.

Zgodnie z tym dawaj jakiś dowód na swoje wyliczanki, a Ja zgodnie z posiadaną wiedzą i informacjami od innego specjalisty podaje ci średnie prędkości wylotowe zatomizowanego materiału przy nastawach fabrycznych ( czyli warunki robocze a nie kręcenie pokrętłami ) dla aparatów :

HVLP ............ 6 - 8 m/ sek

LVLP ............. 9 - 12 m / sek

HP ............... 10 - 14 m /sek

Masz inny pomysł @elvis ?....napisz do autora tych danych i jeb nij mu stek wyzwisk :glupek: Swoje wyliczanki i przykłady z beczką ropy wydrukuj i wsadź se w kapeć bo to guzik warte dyletanckie pierdoły i wynurzenia, ale odizolują cię od betonu.

Masz inne zdanie ? .... Dawaj dowody z niezależnego źródła Elvis ... albo zostajesz wrześniowym durniem ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 26-09-2013, 13:59   

snayper napisał/a:
Gratuluje załatwiłeś w administracji usunięcie moich wykresów i zdjęć


Przecież ty podałeś linki do zdjęć przez url i poprostu one wygasły na stronie www.3image.com - chyba cały ten hosting wygasł ...

Więc nie pisz, że ktoś -coś tutaj usunął.. :nono: :nono:

Wrzuć normalnie przez kompa to będą...- proste??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 26-09-2013, 14:09   

Ale już schiza ......... i ... manipulacja, oszuści , spisek świnie .... elvis coraz częściej się zastanawiam czy Ty nie jesteś przypadkiem mężem Makautosa :glupek:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 27-09-2013, 23:13   

Jeden wielki bełkot i gmatwanie tematu --ściema dla półgłówków i bezmózgowców.

Nie mieszaj objętości powietrza sprężonego ze zwykłą objętością . Zużycie powietrza to zużycie i nie wciskaj bajeru jak kiepski akwizytor kredytów Prowidenta.

Na takim poziomie nawet nie myślę dyskutować i analizować co ty miałeś na myśli bo powypisywałeś zwykłe duperele nie związane z tematem i bez jakiegokolwiek sensu.

Więc ja jeszcze raz twierdzę że gdy strumień sprężonego powietrza osiągnie w stosunku do strumienia lakieru prędkość przekraczającą 30 m/s to następuje rozpylenie lakieru ---prędkość tę nazywamy krytyczną. Im większa prędkość tym lepsze rozpylenie.

Napisz w jednym zdaniu że to nie jest prawdą.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 28-09-2013, 20:08   

snayper napisał/a:
Więc ja jeszcze raz twierdzę że gdy strumień sprężonego powietrza osiągnie w stosunku do strumienia lakieru prędkość przekraczającą 30 m/s to następuje rozpylenie lakieru ---prędkość tę nazywamy krytyczną. Im większa prędkość tym lepsze rozpylenie. Napisz w jednym zdaniu że to nie jest prawdą.


Pisanie że kłamiesz guzik daje. DAWAJ DOWODY na te parametry. Nie jakieś twoje opisy wymysły, czy wyliczanki z dupy wytrzepane ....tylko Niezależne dowody - durniu.

Ja wysłałem cię do jednego ze źródeł wiarygodnych informacji i do konkretnego fachowca ... Sprawdziłeś ? Kontaktowałeś się z nim ? Przeczytałeś tekst jaki opublikował ? ,.... ależ skąd to za trudne dla durnia. Lepiej pisać pierdoły ...... jak na durnia przystało.

Dawaj dowody do postu .... NIEZALEŻNE ŹRÓDŁO ! :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne