lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kropki podczas nakładania bazy.
Autor Wiadomość
Crovver
Użytkownik
Amator jak nic :)


Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 3
Skąd: Przasnysz
Wysłany: 14-08-2013, 21:30   Kropki podczas nakładania bazy.

Witam wszystkim,

Już kilkakrotnie przyszło mi zaczerpnąć informacji z tego forum, ale teraz ja się o coś spytam. Podpowiedzieć jak na razie nie mogę z uwagi na brak doświadczenia.

Problem jest następujący: posiadam samochód, którego cena jest bardzo niska, a co za tym idzie szkoda mi go zaprowadzić do lakiernika, bo usługa by zwiększyła jego wartość dwukrotnie. :) Postanowiłem spróbować sam. ;)

No, ale do konkretów. Podczas nakładania bazy powstają małe ciemniejsze od lakieru kropki, które przedstawiam na zdjęciach (kolor lakieru fioletowy widać na drugim zdjęciu). Pistolet nie jest jakiś markowy kosztował rok temu jakieś 200 zł. Ciśnienie jakie utrzymuję podczas lakierowania wynosi około 2 barów. Korzystam z kompresora 50l o wydajności około 170l/min.
Z kolei podczas malowania lakierem bezbarwnym powstaje nierówna powierzchnia. Po przytarciu papierem 2000 jest trochę lepiej, ale bardzo łatwo przetrzeć do bazy.

Jedną z rzeczy jakie podejrzewam może jest to woda w kompresorze gdyż nie mam odstojnika w układzie?


Prosiłbym o pomoc gdyż chciałbym spróbować pomalować te elementy.

Pozdrawiam.

20130814_165619.jpg
Plik ściągnięto 231 raz(y) 515,62 KB

20130814_165628.jpg
Plik ściągnięto 137 raz(y) 399,43 KB

20130814_165607.jpg
Plik ściągnięto 143 raz(y) 311,91 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 14-08-2013, 22:26   

Jeśli jest to pistolet wysokociśnieniowy ( HP) to 2 bary jest mu za mało i nie rozbija materiału przez co masz takie grudki bazy a bezbarwny jest mocno nierówny. Brak jakiegokolwiek odwadniacza nie ułatwi Ci sprawy ale na brud z "instalacji" to nie wygląda. Skoro bezbarwny tak łatwo przetrzeć do bazy papierem 2000 to jest go tam stanowczo za mało...
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 15-08-2013, 10:42   

Zwiększ ciśnienie, odkręć bardziej iglicę. Bazę rozcieńczasz odpowiednio?

[ Dodano: 15-08-2013, 10:44 ]
Moim zdaniem to nie będzie syf z instalacji tylko nie rozbita, nasmarkana baza. Tak jak Kaes91, powiedział ;)
Możliwości jest pare, przede wszystkim to odpowiednie rozcieńczenie, wyższe ciśnienie i ilość dawki lakieru (jak już mówiłem pokrętło ograniczające wychylenie spustu pistoletu).
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Crovver
Użytkownik
Amator jak nic :)


Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 3
Skąd: Przasnysz
Wysłany: 15-08-2013, 16:45   

Dzięki za odpowiedzi. W takim razie jakie ciśnienie powinienem ustawić? Mam manometr na pistolecie także spróbuję je ustawić.

Bazy nie rozcieńczałem. Czym najlepiej rozcieńczyć i ile? Bezbarwny też się rozcieńcza? Bo mieszam go tylko z utwardzaczem 2:1. Tak zalecił facet w sklepie.

Jutro spróbuję zastosować się do wskazówek i napiszę jakie będą efekty. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pipcur
Użytkownik


Wiek: 29
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Łomża
Wysłany: 15-08-2013, 17:20   

Jeśli pistolet to nie HVLP to jakieś 3-3,5 bara, pamiętaj żeby ciśnienie ustawiać na wciśniętym spuście tak by powietrze przepływało przez pistolet. Jeśli masz pokrętło w korpusie pistoletu do ustawiania ciśnienia to koniecznie odkręć je na full, inaczej manometr pod pistoletem będzie błędnie wskazywał ciśnienie.

Bazę powinieneś rozcieńczyć w zależności od wskazań producenta. Wiem, że Novola Spectral rozcieńcza się 1:1, a np. Dyna 2:1. Wszystko zależy od tego jaką masz bazę.
Co do bezbarwnego to na puszce powinieneś mieć rysunkowe oznaczenie dotyczące proporcji utwardzacza i rozcieńczalnika i podpisane np. 2+1+20% przy czym 2 to lakier, 1 to utwardzacz a 20% to rozcieńczalnik. Mieszaj w kubkach, tam są czytelne wskazówki.

Przepraszam, że tak się rozpisałem :)

Udanej roboty i zadowalających efektów !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 15-08-2013, 23:26   

Crovver napisał/a:
Bazy nie rozcieńczałem.

Masz babo placek. Od razu mi to tak wyglądało :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Crovver
Użytkownik
Amator jak nic :)


Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 3
Skąd: Przasnysz
Wysłany: 16-08-2013, 19:23   

Zrobiłem tzw. próbę ciągu i mogę powiedzieć:

Ło Panie tera to jo ;)

Zwiększyłem ciśnienie, dolałem rozcieńczalnika oraz wyeliminowałem wodę ze sprężarki.

Co prawda zrobiła się delikatna skórka pomarańczy jak na tym zdjęciu:

http://imageshack.us/a/img521/9748/oj74.jpg

ale się tym na razie nie przejmuję, bo powierzchnie słabo przygotowałem i rozcieńczałem jakimś kiepskim rozcieńczalnikiem (tylko test na kawałku starego elementu). Jutro zakupie coś lepszego.

W każdym bądź razie WIELKIE DZIĘKI za podpowiedzi i mam nadzieje, że uda mi się to pomalować w jakości mnie zadowalającej. :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne