lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ja 6111 cisnienie
Autor Wiadomość
Skibeks
Stały Bywalec


Wiek: 33
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 63
Skąd: Chełm
Wysłany: 11-08-2013, 10:39   Ja 6111 cisnienie

Witam posiadam pistolet JA 6111 z dysza 1.4 zakupiłem go z mysla o lakierach bazowych jak i bezbarwnym moje pytanie brzmi. Jakie cisnienie ustawiac na nim do lakierow bazowych a jakie do bezbarwnego. Malowalem nim ostatnio akryl i ustawilem tak jak zalecaja czyli 3.5 bara. I nie wiem czy do bazy ustawiac takze 3.5 bara jako cisnienie robocze i ewentualnie zmiejszac do cieniowania. I czy do bezbarwnego ustawiac 4 bara czy wiecej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 11-08-2013, 12:42   

Extra trudne pytanie. Naprawdę. Widzisz cały problem z tymi pistoletami polega na tym że to HP. Każdy może sobie kręcić czym chce i jak chce żeby mu pasowało. Z refinishem i technologią i wydajnością i ekonomią nie ma to nic wspólnego ale możesz sobie dopasować pistolet do własnego pomysłu. Markowe pistolety do refinishu zmuszają lakierników do konkretnych zachowań, i stylu pracy czy się im to podoba czy nie. W takim sprzęcie nad efektem końcowym pracują inżynierowie konstruktorzy i technicy koncernów chemicznych. Wspólnie budują narzędzie które bierzeszz do ręki, ustawiasz zgodnie z wytycznymi i jest idealnie.

W tym który masz nie ma zasad. Są tylko nawyki i przyzwyczajenia lakierników. Każdy robi co chce. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Raval
Bywalec


Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 23
Skąd: Londyn
Wysłany: 11-08-2013, 22:22   

Ja bym ustawiał tak jak zaleca producent a do lakieru troszkę bym podniósł
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne