lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie ze zmianą koloru, ale ...
Autor Wiadomość
Busiek
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6
Skąd: Bolęcin
Wysłany: 28-04-2013, 13:38   Malowanie ze zmianą koloru, ale ...

Witam

Mam teraz na warsztacie Opla Vectre Narzeczonej.

Pacjent ma wiadome na tylnych rantach rdzawki i pare purchli nic strasznego.

Problem pojawił mi się dopiero przy doborze koloru i sposobie jego pomalowania ponieważ

narzeczona wybrała sobie kolor:





Kolor Mega przyciąga wzrok w promieniach światła mieni się na pomarańcz za sprawą xyralicu oraz bardzo dużej ilości perły.

Lecz cena tego lakieru w mieszalni (właściciel podał składniki) jest astronomiczna i równa się wartości samochodu.

Tutaj moje pytanie. "Klientka" chciała by żeby kolor był mega ciemny krwisty czerwony mieniący się w Ciemniejszy wręcz bordo.

Jak myślicie jak najlepiej zrobić domieszać taki kolor ?

Mieliśmy kilka wizji jedna z nich to:

Czerwony kolor z Palety BMW M5 i do tego Bordowy brokat celem uzyskania efektu mieniania się.

słyszałem też o malowaniu na srebrno ziarnem potem nakładanie czerwonej perły? (poprawcie Mnie jeśli się mylę)

Jak myślicie będzie to miało ręce i nogi ? Czy możę jakiś inny ciekawy kolor z domieszką czegoś. aktualnie Vectra jest Bordowa.

W jakiej technice kłaść brokat się orientuje.

Może jakieś inne koncepcje na ciekawy efekt czerwonego koloru? Powiem szczerze szukam już dłuższy czas tego i nic w rozsądnych pieniądzach nie przychodzi mi do głowy.

Z Góry dziękuję za wszelką udzieloną mi pomoc i jeśli to zły dział na takie porady Prosił bym o przeniesienie przez Moderatora.

Pozdrawiam
_________________
"Parę lat w tył, parę lat do przodu. Patrząc przez pryzmat rozbitych samochodów, serdecznych ziomów, wrogów i kobiet te wszystkie rzeczy przenosimy w Sobie"
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 28-04-2013, 14:02   




[ Dodano: 28-04-2013, 14:03 ]
http://lakiernik.info.pl/...tocykl&start=40
_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Busiek
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6
Skąd: Bolęcin
Wysłany: 28-04-2013, 15:27   

Przeczytałem cały wątek i na zdjęciu powyżej wygląda on bardzo mieniąco się a na fotkach na motorze już tak nie rzuca się w oczy.

Mam pytanie czy klar sam dobarwiałeś czy dostałeś już dobarwiony od "No-limit" ?

Oraz jaka cena tego wyszła?

No i pozostają 2 nurtujące Mnie sprawy:

"Czerwony kolor z Palety BMW M5 i do tego Bordowy brokat celem uzyskania efektu mieniania się.

słyszałem też o malowaniu na srebrno ziarnem potem nakładanie czerwonej perły? (poprawcie Mnie jeśli się mylę)
"
_________________
"Parę lat w tył, parę lat do przodu. Patrząc przez pryzmat rozbitych samochodów, serdecznych ziomów, wrogów i kobiet te wszystkie rzeczy przenosimy w Sobie"
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Maciek_K
Klubowicz



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 343
Punkty: 6/2
Skąd: Krosno
Wysłany: 28-04-2013, 21:42   

Na ciekawy kolor który wygląda jak CANDY i faktycznie nim jest to :

srebrna baza z grubym ziarnem, na to półprzezroczysta baza czerwona ( zrobią w każdej mieszalni ) i na to grubo bezbarwnego.

Mozna tez srebrną bazę i zabarwić bezbarwny na czerwono, wyjdzie bardzo podobny efekt.

Problem będzie tylko taki że jak "klientka" poobdziera autko to juz raczej nikt Ci tego tak nie polakieruje żeby się nie odróżniało
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Busiek
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6
Skąd: Bolęcin
Wysłany: 28-04-2013, 22:18   

Właśnie o coś takiego mi chodziło ;)

a mógłbyś mi powiedzieć jak by się to miało gdyby:

Do Bazy z grubym ziarnem dodać brokatu który by podniósł dodatkowo wielkość ziarna?

I teraz w jaki sposób dobarwić bezbarwny jakim kolorem najlepiej jak rozumiem, też z jakaś dość duża ilością grubej perły ?

Powiem szczerze, w mojej okolicy jest kilka mieszalni ale przeważnie dorabiają wszystko z numeru a jak widziałem kilka kolorów które niby zbajerowali to już podchodzę z dystansem.

Dlatego bardzo wdzięczny będę za wszelakie informacje bo czuję, że będę musiał im wytłumaczyć krok po kroku o co mi chodzi i jak to mają zrobić ;)

P.s.

Jeśli chodzi o poobdzieranie lakieru to liczę się z tym, ale powiem szczerze chciałbym się nauczyć rożnych technik a na swoich autach mogę testować bez strachu, że komuś coś zepsuje ;)
_________________
"Parę lat w tył, parę lat do przodu. Patrząc przez pryzmat rozbitych samochodów, serdecznych ziomów, wrogów i kobiet te wszystkie rzeczy przenosimy w Sobie"
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne