lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Mini lakiernia wentylatory kanałowe czy promieniowe
Autor Wiadomość
zadek07
Użytkownik


Dołączył: 08 Sie 2012
Posty: 14
Skąd: opolskie
Wysłany: 07-03-2013, 08:07   Mini lakiernia wentylatory kanałowe czy promieniowe

Witam
Na codzień zajmuję się hydrografiką i laminowaniem elementów z żywicy. W związku postanowiłem zbudować mini komorę lakierniczą. Będę tam lakierował lusterka, owiewki do moctockli, felgi i inną drobnicę. Wymiary komory bedą 2,3m x2,5m wys 2,5m. Trochę już poczytałem forum odnośnie bezpieczeństwa, wiem że wszystkie lampy muszą być hermetyczne. Kabinę postawię w już istniejącej hali, dwie ściany będą murowane, a dwie dostawie z regipsu. Wszystko wymaluję farbą olejną. Nad kabiną leci nieuzwany komin wentylacyjny, który ma bardzo dobry ciąg, więc mam zamiar się do niego podpiąć. I w zwiąku z tym mam pytanie, jakie wentylatory i o jakiej wydajności zastosować? Czy filtry muszą zarówno na wlocie jak i na wylocie? I jak nalepiej rozmieścić wentylatory? Najwygodniej by mi było gdyby wyciąg był na górze. Czy wentylatory mają być naprzeciw siebie? Dziękuję za wszelkie sugestie.

[ Dodano: 08-03-2013, 07:25 ]
Dodam że posiadam taki wentylator http://allegro.pl/wentyla...3075063446.html

Czy nada on się jako nadmuch świeżego powietrza? Czy będzie miał odpowiednią wydajność ? Z tego co obliczyłem to moje pomieszczenie będzie mieć jakieś 14m3 . Dodam że całość wentylacji odciągowej będzie na rurkach okrągłych, więc z tego co wyczytałem będzie tu lepszy wentylator promieniowy. Jedenym problemem jaki może być to długość odciągu. Bo od kabiny do komina wylotowego na dachu będzie jakieś 20 metrów długości. Więc jak mocny musiał by być wentylator?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne