lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Opad w kabinach lakierniczych
Autor Wiadomość
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 21-09-2009, 23:57   Opad w kabinach lakierniczych

nie mogę tego zrozumieć jak to jest możliwe aby w kabinie o wymiarach 3,91 szr.i 7,0 dł
gdzie powierzchnia filtró w plenum jest 3,4 X 7,0 występowała prędkość opadania powietrza nawiewowego v=0,26 m/s. Przecież przepustowość filtrów sufitowych tak F500 jak i F600 to 900m3/h. Czyli prosty rachunek 7,0x3,4=23,8m2 x900=21,420 m3/h
21,420:60=357 m3/min, 357:60=5,95m3/s powierzchnia podstawy z kratownicą to 7,0x3,91=27,37 A więc jeżeli opada 5,95m3 w ciągu sekundy na powierzchnię 27,37 to
5,95:27,37=0,22. A co gorsza powierzchnia samych filtrów bez konstrukcji na której są mocowane jest prawie 4m2 mniejsza i wtedy to samo obliczenie wskazuje że opad przy przepustowości 900m3/h wynosi zaledwie 0,18m/s. Dane o wydajności 0,26 podają prawie wszystkie firmy mówiąc przy tym że jest to lekarstwo na wodę ;) , oczywiście nie biorę pod uwagę Chińczyków. A może jestem w błędzie ?.
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 22-09-2009, 08:01   

elvis napisał/a:
Przecież przepustowość filtrów sufitowych tak F500 jak i F600 to 900m3/h.

http://www.prowest.pl/ofe...awatex,1,816,,1
ta 600-tka ma 2400 przepustowość. co za filtry podałeś?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 22-09-2009, 10:19   

Takie parametry jak przepustowość filtrów określona dla masy powietrza mają sens w kabinie tylko wtedy gdy jest jednocześnie określone ciśnienie w jakim taki parametr jest mierzony.

Taki przykład : przez powierzchnię waty przejdzie ilość powietrza "P" gdy będzie ona w kanale wentylacyjnym z wentylatorem o zdolności przesyłowe 100 m3/h i Px1000 gdy w tym samym kanale będzie wentylator o zdolności przesyłowej 1000 m3/h.
( to oczywiście nie jest takie proste obliczenie tylko porównaie żeby zrozumieć zasadę )

Kluczem do prawdziwości danych kabiny lakierniczej pod względem masy przepływającego powietrza, oraz prędkości opadu jest ciśnienie w jakim dokonano pomiarów. Tego parametru nikt nie podaje w katalogach ( prawie nikt ) ale każdy wypisuje 26 000 m3/h albo 30 000 m3/h choć to wartość nie do zmierzenia w żaden sposób ! Taki LAGOS np bezkarnie od wielu już lat określa ten parametr w tysiącach metrów dla wydajności przesyłowej wentylatora tak jakby mierzyli to za wentylatorem a nie w kabinie.

No i ta bzdura - KABINA DOSTOSOWANA DO LAKIERÓW WODOROZCIEŃCZALNYCH no nie ma takich kabin. To marketingowe pierdoły.

Może nie wszyscy wiecie ale gdy w 1996 roku firma PROJEKTER ( :) ) wprowadziła do Polski pierwszy komercyjny mieszalnik z lakierami wodorozcieńczalnymi ( Glasurit R90 ) to dostawcy i handlowcy firm lakierniczych pletli klientom takie bzdury że kabina do lakierów wodnych musi mieć klimatyzację i osuszacz powietrza w celu utrzymania wymaganej wilgotności nawiewanego powietrza . DOBRE CO ?

Natomiast kto to wymyślił że 24 000 m3/h jest OK, a mniej już nie to niestety nie wiem bo w 1999 roku mówiono że tylko 32 000 m3/h ( tzn. tak mówili przedstawiciele SIKKENSA BO MIELI PODOBNE URZĄDZENIE W PREZENCIE OD UZI ) ok. 2003 spadło to do 26 000 m3/h, a teraz do 24 000 m3/h. NO ... a większość z was nie ma kabiny w ogóle i świetnie lakieruje wodą.

KABINA DO LAKIERÓW WODNYCH - to jest dopiero ŚCIEMA.

i dodam że dzisiaj nie ma już ofert dzielących kabin na parametry przepływy i moce silników ... tylko takie których można używać zgodnie z prawem i takich które nie mają dopuszczenia.... i tyle bo tak mówi dyrektywa maszynowa i norma na którą powołuje się ta dyrektywa i ... deklaracja zgodności którą pod rygorem odpowiedzialności karnej wydaje producent .... bo te dokumenty to podstawa do umieszczenia znaku CE na urządzeniu, a bez niego nie wolno włączyć kabiny na terenie UE ( bo sprzedać można wszystko .... gorzej z użytkowaniem ).
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 22-09-2009, 10:36   

PROJEKTER napisał/a:
KABINA DO LAKIERÓW WODNYCH - to jest dopiero ŚCIEMA.
PROJEKTER, są ,ale trzeba ją odróżnić. oczywiście chodzi o wyposażenie w trąbki do suszenia baz wodorozcieńczalnych ,zamontowanych dodatkowo w kabinie . a reszta to pic na w o d ę :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 22-09-2009, 13:33   

Bago nigdy nie uwierzę że filtr sufitowy ma przepustowość 2500 tyś m3/h ,popatrz na
www.ke-burgman.pl, www.csv.pl, www.artechcieszyn.com itd i tp. Czasem firma podaje przepustowość w sekundach i jest to 0,25 m/s. Prosty rachunek godzina ma 3600 sekund a w 4 sekundy przelatuje 1m3 , czyli 3600 : 4 =900 i nie będzie inaczej. :angry:
Projekter myśli dobrze ( choć mało pisał o powietrzu a więcej o wodzie ) ale trzeba wiedzieć że chcąc zwiększyć wydajność 2X to opory rosną 4X a moc musimy zwiększyć aż 8X. :angry:
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 22-09-2009, 14:58   

czyli filtry przy takich przepływach na m2 nie spełniają swojej roli i nie filtrują odpowiednio napływanego powietrza do kabiny.
elvis napisał/a:
Projekter myśli dobrze
wiem o co chodzi ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 22-09-2009, 15:28   

Chodzi o zrobienie z Mercedesa Maybacha :) tylko najgorzsy jest ten zgryz ;)
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 22-09-2009, 21:20   

elvis napisał/a:
tylko najgorzsy jest ten zgryz
tak czy owak ,nie mam miernika aby sprawdzić opad w lakierni,tabliczka mówi swoje 24000,a kabina chodzi i się lakieruje . tego syfu nie trzeba wdychać .skoro wszyscy producenci kabin takie filtry zakładają,to i tak nic nie zmienisz.można dostosować przepływ powietrza do powierzchni filtra ,ale wtedy kabina traci normy :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 22-09-2009, 22:54   

Przepraszam ... ale się pogubiłem. O co w zasadzie tu chodzi ?

Prędkość opadu powietrza w kabinie można zmierzyć anemometrem np takim :
http://www.kompartpomiar....t&id=114&kid=18

Mając prędkość opadu i kubaturę liczymy wielkość przepływu .... NO NIE PROSZĘ WAS ZNOWU MAM TO OPISYWAĆ ? o nie ... poszukajcie sobie na forum !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 22-09-2009, 23:58   

Przyznaję się że to ja jestem tym który sprowokował tę jak myślę ciekawą i rzeczową dyskusję. A sprawa ma się tak: postanowiłem kupić nową kabinę renomowanej firmy, lecz po rozmowie z jej przedstawicielem i zapoznaniu się z dokumentacją techniczną po prostu wziołem kalkulator do ręki i zaczołem liczyć czym zaskoczyłem i to bardzo owego przedstawiciela firmy. Doszedłem do wniosku ze nie ma sensu zmieniać mojego starego ,prostego ,wysłużonego ale niezawodnego" sieczkograta" na zabawkę z paroma bajerami za 80000 tyś która ma te same parametry co moja.(oczywiście na papierze miała o wiele lepsze.) A chcąc się upewnić w swoim przekonaniu poddałem problem pod dyskusję na forum. Ale nadal w tym "zgryzie" nie mam pewności. :angry: Z tąd ten mój wywód bo widzę że PROJEKTER traci cierpliwość ;)
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 23-09-2009, 06:27   

Nie tracę ! tylko nie zrozumiałem twoich intencji. Często ludzie komplikują proste sprawy zaczynając rozkładać problem na atomy i analizować budowę każdego z nich. W efekcie po chwili nie wiadomo o co chodzi i jak problem omówić żeby z tego nie wyszedł dżem .... i tu okazuje się że jak zawsze - JAK NIE WIADOMO O CO CHODZI ... TZN. ŻE CHODZI O PIENIĄDZE.

Napisz od razu jaka kabina i prześlij jej parametry ( albo link na stronę oferenta ) to ci odpowiem ... które parametry są prawdziwe choć to nieprawdopodobne ... a gdzie to zwykła ściema. I z całym szacunkiem dla handlowców - musisz pamiętać że ich zadaniem jest sprzedawać ( wszystko jedno co ) Wiedzą to co powinni, żeby przekazać ofertę. Słowa które wkuto im do głowy będą powtarzać jak katarynka JESTEŚMY NAJ ... NASZE KABINY SĄ WYJĄTKOWE itp ... a ty tego człowieka dociskasz pytaniami o przepływ i prędkość opadu. Od tego to oni mają techników w fabryce.

@Elvis zlituj się nad nim ... on tylko chciał zarobić dla firmy 20 000 zł
Chciał dać jeść dzieciom, kupić nowy samochód, pralkę dla żony, futerko dla przyjaciółki ... a ty go tymi filtrami katujesz i jeszcze straszysz .... kalkulatorem, a on ci chciał warunki pracy poprawić. Na pewno ci przekazał informację ile zaoszczędzisz oleju, prądu i poprawek dzięki nowej kabinie i że to okazja bo to ostatnia sztuka w starej cenie .... wstydź się ... jesteś okrutny.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 23-09-2009, 12:39   

:angry: Jestem bezwzględną maszyną do zarabiania pieniędzy :killer:Nigdy nie robię za przysłowiową flachę ,znajomym ,rodzinie, właścicielom komisów samochodowych i taksówkarzom.Muszę utrzymać dom i rodzinę wlać bęzynę do swojego Lincolna żonie do Jaguara dzieci wyslać do szkoły itd itp dlatego nie mogę sobie pozwolić nato aby jakiś cwaniaczek przekręcił mnie na 80 baniek. :angry: :killer: No bo co jest ważniejsze od opadu???!!!! :) :) zapomniałem - przecież można w kabinie otworzyć drzwi :) :) :)
;] A tak na poważnie to całe szczęście że mamy poczucie chumoru bo inaczej w tym chorym kraju przyszło by oszaleć ;]
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 23-09-2009, 14:03   

elvis napisał/a:
to 0,25 m/s. Prosty rachunek godzina ma 3600 sekund a w 4 sekundy przelatuje 1m3
nie jeden m3 tylko jeden metr ,czyli pokona 900metrów w godzinę,trzy metrową wysoką kabinę pokona w 12 sekund.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 23-09-2009, 15:38   

elvis napisał/a:
:angry: Jestem bezwzględną maszyną do zarabiania pieniędzy :killer:Nigdy nie robię za przysłowiową flachę ,znajomym ,rodzinie, właścicielom komisów samochodowych i taksówkarzom

jak i handlarzom, urzędasom, policjantom

Moje podejście pod tym kontem jest bardzo podobne, jak będę chciał sobie kupić flache to sobie kupię jaką będę chciał, wypije z kim będę chciał i kiedy będę chciał ,a każdy ma zapłacić za usługę tak jak to było uzgodnione przed naprawą ..
Jeśli chodzi o samochody to też muszę je tankować , choć nie są aż tak wypaśne jak Twoje :) :) ;)
Wracając do tematu, stosunkowo nie tak dawno zakupiłem nową kabinę lakiernicza robioną na zamówienie i też miałem ten sam dylemat z handlowcem odnośnie przepływu powierza i opadu

Miałem kilka ofert od producentów ale wybrałem akurat tego producenta który to zdeklarował się zainstalować u mnie taką kabinę o takich parametrach jak poniżej

Po jej instalacji przed podpisaniem PROTOKOŁU ODBIORY TECHNICZNEGO mierzyłem opad powietrza czy jest faktycznie taki jaki jest podany w ofercie, i faktycznie wachał się on od 0,3 - 0,35 co potwierdził również badając opad technik bedąc u mnie z wizyta

WYMIARY KABINY
Długość wewnętrzna 8100 mm
Długość zewnętrzna 8240 mm
Szerokość zewnętrzna 4080 mm
Szerokość wewnętrzna 4000 mm
Wysokość wewnętrzna 2780 mm
Wysokość zewnętrzna 3470 mm


WYMIARY DRZWI
WJAZD – WYJAZD SAMOCHODÓW
Szerokość 2520 mm
Wysokość 2750 mm
Typ drzwi 2 skrzydła (ręczne)
POMOCNICZE LUB SERWISOWE
Szerokość 660 mm
Wysokość 2210 mm
Ilość drzwi 1


ZESPÓŁ WENTYLACYJNO – GRZEWCZY
Ilość grup 1
WENTYLACJA
Wydatek powetrza efektywnego 26.000 m3/h
Ilość wentylatorów 1 podwójny
Wentylator odśrodkowy podwójnego zasysu Srednie ciśnienie
Ciśnienie całkowite 100 mm.c.a.
Moc silnika zainstalowana 7,5 kW
Wymiana powietrza wewnątrz 257 r/h
Poziom decybeli wewnątrz kabiny 75÷ 80 dB
Prędkość powietrza w kabinie 0,24 m/sg


GRUPA GRZEWCZA
Przyrost temperatury w fazie malowania 15º÷ 35º C
Przyrost temperatury w fazie suszenia 60 ÷ 80ºC
WYPOSAŻENIE TERMICZNE
Wydajność termiczna w komorze spalania 350.000 Kcal/h
Moc grzewcza 200.000 Kcal/h
Sprawność całkowita w fazie malowania 80%
Komora spalania Stal nierdzewna AISI 409
Wymiennik ciepła Stal nierdzewna AISI 409
Typ palnika Dwupłomieniowy
Paliwo palnika Olej opałowy




ZESPÓŁ WYCIĄGOWY
Ilość grup 1
WENTYLACJA
Wydatek powetrza efektywnego 25.500 m3/h
Ilość wentylatorów 2
Wentylator helikoidalny niskie ciśnienie
Ciśnienie całkowite 100 mm.c.a.
Moc silnika zainstalowana 2,5 kW




OŚWIETLENIE GÓRNE/DOLNE
Neutralne o wysokiej wydajności chromatycznej
Moc zainstalowana 1.392 W/648W
Zasilanie elektryczne na fazę 220/380 trójfazowe
Zasilanie elektryczne oświetlenia 50 Hz - 220 V jednofazowe



FILTRY
Powierzchnia filtrująca sufitowa 21 m2
Typ filtra Warstwowy
Skuteczność filtrowania w/g normy ASHRAE 98%
Zdolność pochłaniania kurzu 300 g/m2
Przepływ powietrza nominalny 2500 m3/h.m2
Średnia prędkość w plenum 0,40 m/sg
Maksymalna róznica podziału przepływu 10%
Wielkość maksymalna cząsteczki EU-5 / 10 mikronów
Temperatura maksymalna 120º C
Klasyfikacja p.poż F-1 samogasnący


FILTR WSTĘPNY GENERATORA
Powierzchnia filtrująca 5 m2
Typ filtra Łamany
Zdolność retencji 85%
Zdolność pochłaniania kurzu 600 g/m2
Przepływ powietrza nominalny 5400 m3/h/m2
Zdolność regeneracji 80%
Klasa filtra EU-3
Temperatura maksymalna 100º C
Klasyfikacja p.poż F-1 samogasnący


FILTRY PODŁOGOWE (Paint-Stop)
Powierzchnia filtrująca 7 m2
Typ filtra Warstwowy
Skuteczność filtrowania w/g normy ASHRAE 85÷97%
Zdolność akumulacji 3000 g/m2
Przepływ powietrza nominalny 5000 m3/h. m2
Temperatura maksymalna 150ºC
Klasyfikacja p.poż F-1 samogasnący
Prędkość przechodzenia powietrza 0,92 m/seg

• 1 front z drzwiami wejściowymi złożonymi z 2skrzydeł (obsługa ręczna)
• 1 drzwi pomocnicze przednie
• 1 Grupa generatora 18/18 z recyrkulacją
Natężenie przepływu 26.000 m3/h
Moc 7,5 kW
Z grupą termiczną na gas-oil (2 płomienie)
Usytyowane z boku
Filtr wstępny 5 mº
Szybkość 0,24 m/s
• Filtry sufitowe.
Powierzchnia filtrująca 21 m2
Średni przepływ powietrza w plenum: 0,35 m/s
• Tablica sterowania z termometro-termostatem cyfrowym, umieszczone w szafce.
• Oświetlenie górne: 3 świetlówki na ekran. Skierowane do wewnątrz.
Moc: 1392 W
Oświetlenie dolne: 2 świetlówki na ekran skierowane do wewnątrz.
Moc: 648 W
• Plenum górne z izolacją
• Podłoga pełna 4000x8100
• Z filtrami ekologicznymi w podłodze.
Typ Paint-stop
Powierzchnia filtrująca: 7 m2
• Z grupą ekstraktora wyciągowego
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 23-09-2009, 16:37   

niezla kabinka :nono: , a jakiej firmy ??????
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 23-09-2009, 17:44   

Piękna kabina mogę to przyznać , lecz znów niedowierzam podanemu przepływowi filtrów sufitowych. Czy mógłbyś podać nazwę producenta, na pewno jest to widoczne bo napisy zawsze są umieszczane od dołu. Gdyby faktycznie można było kupić takie filtry i gdyby miały one skuteczność 98% to sprawa jest bardzo prosta ;] albo i po sprawie. Tak cz inaczej zamierzam wymienić w swojej kabinie turbinę nawiewową Nicotra AT 15/11 G2C która ma wydajność 18,000 m3/h przy silniku 5kw na turbinę Nicotra AT 15/15 G2C która przy obrotach 900/min i silniku 7,5 kw ma wydajność 30,000 m3/h , na wszelki wypadek zainstaluje falownik (kolejne 2 kafelki w plecy :angry: :angry: ) ale w razie czego to filtry nie spadną mi na głowę. :) :) I myślę że to będzie dla mnie tak czy owak najrozsądniejsze rozwiązanie.
Bo jak słusznie zauważył Projekter "jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze" :) :) Wracając do twojej kabiny to mam spore wątpliwość do podanej mocy silnika ;) toż to prawie cód w Ganie . :) :) :)

[ Dodano: 23-09-2009, 17:50 ]
Oczywiście miałem na myśli podaną przez Ciebie moc silnika na wyciągu
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 23-09-2009, 17:53   

elvis, a jaka u ciebie jest powierzchnia plenum ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 23-09-2009, 17:59   

Powierzchnia z filtrami już po odjęciu skosów na lampy to 3,4m X 6,0m , czyli 20,4 m2
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 23-09-2009, 18:07   

http://www.ke-burgmann.pl...jne-do-lakierni tu jest podana średnia prędkość 0,25 m/s
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 23-09-2009, 18:54   

elvis napisał/a:
Czy mógłbyś podać nazwę producenta, na pewno jest to widoczne bo napisy zawsze są umieszczane od dołu

Producentem kabiny jak i filtrów jest Hiszpańska firma Lagos której przedstawicielstwo mieści sie w Warszawie, i jeśli chodzi o filtry to można u nich je zamówić podając wcześniej wymiary, zajmują sie również przerabianiem kabin
Cytat:
Piękna kabina mogę to przyznać ,

Dzieki ;) ,kabinka jak kabinka nie powiem, boi pracuje mi sie w niej bardzo dobrze, co do tej firmy to słyszłałem wiele opinii pozytywnych jak i negatywnych, ja osobiście nie mogę złego słowa o niej powiedzieć
Więcej w Tym temacie
To co cechuje tą kabinę i był to jeden z głównych powodów zakupu właśnie tej kabiny ,tego producenta to stosunkowo mały pobór energii elektrycznej
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 23-09-2009, 23:06   

a mógbys jeszcze napisac ile takie cacko kosztowało jack
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 23-09-2009, 23:41   

slawek napisał/a:
a mógbys jeszcze napisac ile takie cacko kosztowało jack

no powiem szczerze że nie mało 140 000 netto :maruda: ale zasługuje na tą cene moim zdaniem, powiecie chwali co swoje, ale mam drugą kabinę (starą )na której pracowałem 10 lat która pożerała masę energii jak i elektrycznej tak i płynnej i od kiedy zacząłem pracować na tej nowej znacznie obniżyły mi się koszty paliwowe, i czasu mam więcej dla siebie ;) a co najważniejsze mogę wykonać więcej cykli dziennie

Nie wiem czy dokonałem właściwego wyboru, ale wiem że takie urządzenie musiałem zakupić, utrzymuje się tylko i włącznie z lakiernictwa, ta kabina to serce warsztatu i jak bym dziś miał wybierać z pośród ofert producentów to nie zmienił bym zdania..nie jestem fachowcem od kabin dla mnie przy wyborze najważniejszym było
Jaki ma przyrost termiczny
Jakie jest zużycie energetyczne paliw
Jaki jest przepływ powietrza
Jaki jest opad powietrza
Jaka jest jej awaryjność (przeprowadziłem wywiad w kilku lakierniach które pracują na Lagos)
Jaka jest wytrzymałości generatora grzewczo nawiewowego?
Dziś wiem że mogę lakierować w tej kabinie w tzw.białej koszuli i dla mnie jako lakiernika najważniejsze jest to że 90% tego co lakieruje nie widzi polerki, polerowanie to czas a czas jest drogi...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Eemil
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 3
Skąd: kielce
Wysłany: 12-11-2012, 10:00   

jesteśmy z ojcem na etapie modernizacji (22m2), znajomy upiera się ze powinniśmy sobie sprawić filtr sufitowy z filtration.pl - mam nadziej, ze nie wtopie podając te adres ale nie ma tam żadnych szczególnych specyfikacji a ja juz mam dosyć szukania i doczytywania (w szczególności znajomego) - stad moje zapytanie...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-11-2012, 15:16   

Powoli jednak wygląda to na reklamę ;) ... ale OK. Możesz kupić i tam. Ojciec też :D
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Eemil
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 3
Skąd: kielce
Wysłany: 13-11-2012, 09:58   

mówisz ze na reklamę wygląda? - no patrz, a nie miało;) co do ojce, nie dzięki, jeden mi starczy :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne