lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
11-12-2010, 23:21
Sata Jet 90-2
Autor Wiadomość
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 30-05-2010, 18:45   Sata Jet 90-2

Tak przeglądam internet i jej poszukuje , wiecie coś o nowym modelu . Jest już do kupienia ?
Projekter - z tego co wiem ty siedzisz w temacie ?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 30-05-2010, 19:12   

W sprawie tego jak się sprawuje ten pistolet oraz KLC w nowej linii SATA Ecoline to może mieć coś do powiedzenia @teodor2424. Ma już oba te pistoletu u siebie.

Ja nie dysponuję już żadnym kompletem. Podobno jest jeszcze jeden cały zestaw ( 90-2 RP 1,3 + KLC Ecolin ) i jeden sam KLC ... ale na pewno to mogę sprawdzić jutro jeżeli to pilne ... albo pojutrze.

Jeżeli jest więcej osób zainteresowanych tym zestawem to proszę na PW może uda się zamówić ponownie jakąś małą partię ... choć szczerze mówiąc to może być bardzo trudne. Ani SATA ani dystrybutorzy nie są raczej zainteresowani sprzedażą tanich pistoletów konkurujących z modelem 3000 ... jak wolą sprzedawać 3000, ale ... jak będą chętni to może da się kogoś namówić na współprace. Ja obiecałem jedenastu swoim klientom te zestawy .... a sam dostałem pięć kompletów.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 31-05-2010, 09:50   

no ja wczoraj przejrzałem Internet i nic nigdzie na temat Jet 90- 2 nie znalazłem . Żadnych zdjęć lub opisów.
Nie wiesz może ile ten pistolet obecnie kosztuje .

PROJEKTER napisał/a:
Ja nie dysponuję już żadnym kompletem. Podobno jest jeszcze jeden cały zestaw ( 90-2 RP 1,3 + KLC Ecolin ) i jeden sam KLC ... ale na pewno to mogę sprawdzić jutro jeżeli to pilne ... albo pojutrze.

Gdybys mógł sprawdzić - byłbym Ci bardzo wdzięczny

Teraz mam dylemat czy wziąźć Sate 3000 Rp czy Jet 90-2 Rp ?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacenty741
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 538
Punkty: 4/2
Skąd: Maków Mazowiecki
Wysłany: 31-05-2010, 11:43   

Raczej Ci się wydaje,że masz dylemat,bo ,jak pisze nasz Sata-Guru ;) ,Jet 90-2 RP jest niezdobywalny.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 31-05-2010, 13:32   

Są jeszcze trzy takie komplety i tylko jeden zarezerwowany dla kogoś kto podobno zbiera kasę ... jak go chcesz, to już przez dystrybutora ... ale raczej to musi być szybka decyzja. Jak widzisz po kolorze pierścienia na głowicy to wersja RP. Cena kpl. 1680, 00 brutto trzy lata gwarancji.

Jeżeli masz dylemat czy 90-2 czy 3000 ... to kup 3000. Ten tylko ma takie same parametry i podobnie się zachowuje, ale to nie 3000 ... chyba że potrzebujesz jednocześnie pistoletu SATA do podkładu, lub gęstego lakieru ... to wtedy jest już okazja.

Tak wygląda ten komplet :

Rysunek1.tif
Pobierz Plik ściągnięto 3300 raz(y) 1,26 MB

_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 31-05-2010, 15:00   

to tylko w komplecie wystepują ?
w takim razie chyba zostane przy 3000 . Do podkładów mam już 2 Saty .
dzięki PROJEKTER za poświecony czas i fatyge .
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
teodor2424
Wyjadacz


Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 104
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 31-05-2010, 16:41   

Witam. Tak jak pisał Projekter, kupiłem ten zestaw, niestety jeszcze go nie wypróbowałem bo pogoda w moich warunkach na to nie pozwala :/
Co do pistoletu to wygląda ok.
A i pytałem u nas w mieścinie w mieszalni o ten model 90-2 RP i dzwonił do kolesia od Saty i powiedział że mają go też osobno do kupienia za 1200zł.
Tak że ktoś już rozbił zestawy i sprzedaje osobno :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 31-05-2010, 21:45   

teodor2424 napisał/a:
Witam. Tak jak pisał Projekter, kupiłem ten zestaw, niestety jeszcze go nie wypróbowałem bo pogoda w moich warunkach na to nie pozwala :/
Co do pistoletu to wygląda ok.
A i pytałem u nas w mieścinie w mieszalni o ten model 90-2 RP i dzwonił do kolesia od Saty i powiedział że mają go też osobno do kupienia za 1200zł.
Tak że ktoś już rozbił zestawy i sprzedaje osobno :)


No to interes taki sobie... jak za 1400 można kupić 3000. Przy zestawie z KLC to jeszcze jako tako ... ale sam ? ... No chyba @teodor, że wydasz o nim opinię, że jest absolutnie rewelacyjny ... wtedy nie pozostanie już nic innego jak tylko przywieść ci model 3000 RP i porównać oba jednocześnie :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 31-05-2010, 22:15   

PROJEKTER,
Najtansza sata 3000 1.3 rp/hvlp jest za 1350 zł.
Ja mój zestaw rp kupiłem za 1300 zl (patrz foto pod nickiem)
Czytałem ciekawostke (Twojego autorstwa) ze mając 3000 rp to zakup hvlp jest niepotrzebną inwestycją.
Wiec jesli mozesz to napisz co mi da zakup hvlp?
Bo taki miałem kupic i we wniosku mam przyjęty.
Ale ze juz mam rp to czy to nie bedzie tak ze jeden z nich bedzie w pudełeczku sobie leżał???
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 31-05-2010, 22:37   

Sądzę @mkautos, że pytasz tu już o praktyczną stronę jednoczesnego wykorzystywania obu tych pistoletów w lakierni ? .... Cóż różnicę między jednym, a drugim mogę Ci szybko wyjaśnić choć jest to tu na forum już opisane ... ale czy koniecznie powinieneś mieć dwa rożne tzn przykładowo jeden do bazy HVLP, a drugi do klaru RP to już nie wiem.

Gdybym Ja miał ponownie własną lakiernię kupiłbym dwa RP bo ja nigdy nie lubiłem technologi HVLP ... ale np w ASO zawsze chcą HVLP i nie dotykają RP. W przemyśle lakiernicy chcą tylko RP ( bo są szybkie ), a kierownicy technologiczni i zarząd - HVLP ( bo oszczędniejsze ).

Tu to już tylko @Jacklack może napisać coś mądrego z doświadczenia. Ma u siebie kilka 3000 HVLP i chyba dwa 3000 RP to na pewno Ci napisze jak często maluje jednym, a co, ile i w jakich sytuacjach drugim.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 01-06-2010, 01:50   

PROJEKTER napisał/a:
Tu to już tylko @Jacklack może napisać coś mądrego z doświadczenia. Ma u siebie kilka 3000 HVLP i chyba dwa 3000 RP to na pewno Ci napisze jak często maluje jednym, a co, ile i w jakich sytuacjach drugim.

Jacklack wywołany do tablicy :) ;)
A więc tak..mam kilka 3000 HVLP , jedne z dyszą 1,3 do bezbarwnego, jeden z dyszą WSB 1,25 do bazy, i jeden 3000 RP 1,3 do bezbarwnego...to celem doprecyzowania ;)

Nie powiem że 3000 HVLP 1,3 nakłada źle bezbarwny..nakłada bardzo ładnie, pozostawia drobną chirurgicznie dokładną łuskę... można tym pistoletem spokojne i podkreślam dokładnie a zarazem oszczędnie nakładać lakier bezbarwny..odległość pistoletu ok 7-9 cm od obiektu..technologia w jakiej ten pistolet pracuje (430L/min jednak robi swoje) pozwala na idealne rozbicie produktu, nawet gęstych i ciężkich HS-ów..

Jeżeli chodzi o 3000 HVLP..który ma posłużyć do nakładania bazy...jak już wspomniałem mam dysze WSB ale pracuję na lakierach w tym wypadku wodorozcieńczalnych, a więc taka Sata z taką dyszą sprawuję się idealnie, bo nie dość że swoją atomizacją rozbije tą gęstą bazę, to przy tym bardzo wiele jej zaoszczędzi, a przecież o to przede wszystkim tu chodzi bo podejrzewam że we wszystkich systemach baza jest tym najdroższym produktem i idzie o to aby nakładać jej jak najmniej z jak najlepszym skutkiem jakościowym i ekonomicznym ;)

Kolega mkautos, pracuje na konwencji więc wg.mnie lepszym wyjściem był by zakup 3000 HVLP 1,3 ..;czyli oszczędnie i wydajnie, prze zredukowaniu zużycia materiałowego, i co jeszcze istotne przy 3000 HVLP to łatwość nakładania kolorów trudnych ..złota, srebra, i bazy w których są grube ziarna..brak chmurzenia, i właśnie przy tych kolorach 3000 RP wypada gorzej.. ma tendencję właśnie w kierunku chmurzenia a to za przyczyną nieco mniejszej atomizacji czyli rozbicia cząstek produktu..

.......co do Saty 3000 RP..jak już wspomniałem troszkę gorzej wypada przy nakładaniu bazy, ale przy bezbarwnym ten pistolet można porównać do poezji :aniolek: przepięknie nakłada..tworzy ładną drobną łuskę, jest szybszy moim zdaniem o ok.20-30% od modelu HVLP...3000 Rp jest stworzony do lakierów bezbarwnych...łatwiej jest nim dostrzelić miejsca niedostępne..rewelacyjnie poprzez swą szybkość sprawdza się przy lakierowaniu całoścówek lub większych gabarytowo elementach..a to że jednak jest nieco mniej oszczędny jeżeli chodzi o materiał ( w zużyciu powietrza jest oszczędniejszy od HVLP, i tu sprężarka ma mniej pracy, bo zapotrzebowanie jest ok.320l/min)... to ta jego niedoskonałość, że śmiem tak powiedzieć jest rekompensowana krótszym czasem pracy przy aplikacji, jak i w warunkach "normalnych"( krótszym czasem pracy kabiny co można odczuć w sezonie jesienno-zimowym)..tak i podejrzewam w warunkach nie do końca 'doskonałych"...

Reasumując..moim zdaniem do bazy lepsza jest Sata 3000 HVLP...do bezbarwnego Sata 3000 RP, to tyle co mogę przekazać z moich obserwacji pracując na tych dwóch modelach Saty 3000

Ps. ;) Przyznam że trochę trudno wypowiadać się pod postami @PROJEKTERA ;) ..nie mam takiego daru...... który pozwalałby mi na taką swobodę wypowiedzi jaka ma kolega PROJEKTER, któremu chylę czoła za jego obeznanie w technologii i jak i świetne posługiwanie się polskim słowem pisanym ;) ale myślę że w swojej wypowiedzi przedstawiłem sprawę w miarę jasno i klarownie ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 01-06-2010, 08:41   

PROJEKTER napisał/a:
Tu to już tylko @Jacklack może napisać coś mądrego z doświadczenia. Ma u siebie kilka 3000 HVLP i chyba dwa 3000 RP to na pewno Ci napisze jak często maluje jednym, a co, ile i w jakich sytuacjach drugim.

nie jak często ,tylko wsb 1,25 zawsze do bazy wodorozcieńczalnej ,RP"k do lakieru bezbarwnego na baze po hvlp"ku.
nie tylko jacklack, bo i baqo też od dawna robi na tych gunach. :)
a to że pod nickiem jest gti ,bo to zdjęcie sprzed kilku lat to raz ,a dwa wciąż je posiadam. ;]
kiedyś lakierowałem wszystko bazę i bezbarwny jednym gunem. przy wodzie na upartego da się ,ale jednak lepiej jak są dwa.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 01-06-2010, 10:13   

baqo napisał/a:
baqo też od dawna robi na tych gunach. :)

No właśnie :) a jeżeli chodzi o 3000 RP to o wiele dłużej ode mnie ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 01-06-2010, 11:23   

jacklack napisał/a:
No właśnie :) a jeżeli chodzi o 3000 RP to o wiele dłużej ode mnie
nie moja wina że aż tak długo musiałem cię do niego przekonywać . :) ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 01-06-2010, 11:27   

baqo, jacklack, Dzieki. Sata 3000 1.3 hvlp digital jest zatwierdzona przez PUP.
Wraz z resztą sprzetu. Sprężarka balma 200 litrow dwustopniowa.
Na dobry początek :puchar:
 
     
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 01-06-2010, 13:28   

Ja powiem Wam pokusiłem sie na Sate HVLP i troszkę załuje :angry:
Owszem , do bazy jest rewelacyjna ( nakłada równiutko , strumien jest pewny i na prawde mało bazy zuzywa ) ;]
Ale przy bezbarwnym jest (delikatnie rzecz ujmując ) - kaszanka . Nie moge sie w nią wczuć . Cały czas wali mi bardzo duża morke ( oczywiście morka nie w postaci barana , ale w porównaniu do Saty Jet B czy Walcoma Genesi HTE - morka jest naprawdę duża )
Prówobałem już wszystkiego aby morke ograniczyć ( przylanie , rozcieńczenie klaru ) - ale wciąż rewelacji nie ma :komp:

Co radzicie ?

Powiem wam że zacząłem poważnie myśleć nad Rp . :zły:
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 01-06-2010, 15:54   

kamfrontera napisał/a:
. Cały czas wali mi bardzo duża morke
kamfrontera, może za niskim ciśnieniem lakieruje??? kładłem lakier hvlpkiem i nie miałem problemów z wielkością łuski.
Ostatnio zmieniony przez baqo 12-10-2011, 12:01, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 01-06-2010, 15:57   

nie wiem ja tam cały czas lakieruje HVLP i bazę i klar i nie mam problemu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 01-06-2010, 16:37   

baqo napisał/a:
kamfrontera, może za niskim ciśnieniem lakieruje??? kładłem lakier hvlpkiem i nie miałem problemów z wielkościom łuski.

Zalecane ciśnienie dla niej to 2.0 bara i na takim tez pracuje . Spróbuje teraz przykręcic troche - tak na 2.2 bara .
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 01-06-2010, 20:24   

bazę tak lakieruje na 2 bary ale klar ustawiam na 2.5-2.7 bar
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 02-06-2010, 08:40   

Jak sam lakierowałem to HVLP zawsze mnie denerwował bo miałem z nim ten sam problem co opisuje @kamfrontera. Najpierw trzeba było się nim nakręcić żeby to wszystko poustawiać i popróbować żeby zacząć lakierować .... a dopiero potem cieszyć efektem. ... a taka SATA Jet 90 była wpinana do węża ... pstryk i efekt zawsze rewelacyjny ( ... ale to pistolet HP ). Najgorzej że model SATA 92 HVLP to niestety był pistolet ..... fatalny. Wprawdzie na tle konkurencji wypadał poprawnie, ale w porównaniu z np. modelem 2000 to było dno, a z 3000 to już kosmiczna przepaść. Zraziłem się do technologi HVLP ( co trochę pewnie widać w moich postach na temat porównania HVLP - RP ) .... no i tu HEREZJA ... ponieważ SATA jet 92 - potem model 95 HVLP mnie irytował to zacząłem używać ... IWATA bo tu nie było wtedy modeli HVLP, a IWATA pracowała idealnie nawet jak manometr pod pistoletem wskazywał 1.0 atm.

Dziś widząc możliwości modeli SATA 3000 w porównaniu do starszych pistoletów, oraz do nowych modeli największych konkurentów jestem w szoku jakie to cacko ...
HVLP IWATA mu nie dorównuje, ale nie powiem o niej złego słowa z sentymentu ...

... w tym temacie bardzo mnie martwi wypowiedz @Jacklacka, że RP ma jednak problem z aplikacją bazy. Wbrew temu co twierdzi SATA i jej technicy wygląda na to, że to jednak nie jest pistolet równorzędny z HVLP ... a nakładając na to opinię @kamfrontera rysuje się taki obraz, że najlepiej zrobić tak jak opisał to @Jacklack.

SATA 3000 HVLP WSB do bazy i 3000 1,3 RP do bezbarwnego. Przy bazie problem morki nie ma już znaczenia, a smużenie wykluczone bo to HVLP, a przy klarze szybkie nakładanie szerokim strumieniem pięknie rozbity i ułożony klar bo to RP.

Widać z tego tylko jedno ... każdy pistolet z CHRL za nawet 500 zł to jest absolutny szajs choć też rozpyla materiał na mgłę lakierniczą ... ale żeby zobaczyć to co niewidoczne dla ślepego laika to trzeba mieć jednak możliwość użycia do lakierowania kilku pistoletów w krótkim czasie ( o podobnej technologi ) i wtedy dopiero docenić przepaść jakościową pomiędzy SATA, IWATA, DeVilbiss i resztą "korpusów z pojemnikiem na lakier" .... oraz te wszystkie , tak fachowo opisane ... mikro niuanse związane z aplikacją bazy i bezbarwnego.

[ Dodano: 02-06-2010, 08:55 ]
kamfrontera napisał/a:
Co radzicie ?

Powiem wam że zacząłem poważnie myśleć nad Rp . :zły:


Może JET-92 B 1,3 RP ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 02-06-2010, 09:29   

PROJEKTER, Bardzo ładnie opisałes i wyjaśniłeś wszystkim problem ;)

PROJEKTER napisał/a:
Może JET-92 B 1,3 RP ?
- wiesz co jak już bede kupował to zdecyduje się na 3000 rp .

Powiem wam jedno , że u nas w warsztacie uzywało sie kiedys tylko Saty - mój ojciec miał Jet B , starszy lakiernik ma Jet 90 - te pistolety służyły nam kilkanaście lat ale to były HP .
Ja się troche naciąłem z odmianą HVLP :angry: No nic , bede jeszcze próbował zmniejszyć morke ( nie wiem moze sie jeszcze nie wczułem w tą Satę ? Mam ja dopiero 3 miesiace ) , ale widze po sobie jak maluje starą Jet B - model stary i wysłużony , ale lakier bezbarwny nakłada z taką łatwościa , ze aż miło . Jedno machnięcie i jest szkło . A z Jet 2000 HVLP muszę niestety cudować , mordować sie i kombinowac , a efekt wciąz jest mizerny xD
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 07-02-2011, 22:44   

Projekter powiedz czy sata jet 90-2 rp 1.3 to jest dostępna do kupienia ?
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 07-02-2011, 23:23   

Jest ! ... ale to trzeba być fanatykiem :) ... jak JA
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 08-02-2011, 19:24   

PROJEKTER napisał/a:
Jest ! ... ale to trzeba być fanatykiem :) ... jak JA


a gdzie można go kupić i jaka może być cena ?


bo chce kupić jeden pistolet do bazy i bezbarwnego i może ten kolt Sata 90-2 Rp 1.3 by by dobry

a co sądzisz o modelu sata 1000 rp 1,3 ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
teodor2424
Wyjadacz


Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 104
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 11-10-2011, 22:36   

Ja jakby co mam na sprzedaż 90-2RP 1,3 więcej w tym wątku: http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=4506
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne