lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
05-07-2011, 22:52
Katalog kolorów on-line
Autor Wiadomość
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 03-07-2011, 22:48   Katalog kolorów on-line

Witam,
chciałbym poprosić Was wszystkich o pomoc w wzbogaceniu o nowe pozycje e-Katalogu kolorów samochodowych . Katalog jest dostępny nieodpłatnie dla każdego zainteresowanego.

Czy mogę liczyć na Waszą pomoc i zamieszczanie tutaj zdjęć aut (bądź na maila), które robiliście wraz z podanym nr lakieru. Pozwoli to innym mniej zorientowanym na zidentyfikowanie swojego koloru bądź wybranie jakiegoś ciekawego przy zmianie koloru swojego pojazdu. Zdjęcia najlepiej aby były całego pojazdu, może być z różnych ujęć.

Z góry dziękuję za pomoc.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dd1991
Forumator


Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 211
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 05-07-2011, 11:44   

Super sprawa, teraz wiem jaki mam lakier:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mlody1454
Użytkownik


Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd: zza krzaka
Wysłany: 05-07-2011, 13:06   

Niestety na stronie tej jest błąd... mianowicie lakier kolor DIAMOND WHITE dla FORD'a nie ma kodu B3 lecz zaczyna się literą N. Tu masz tabelę kolorów dla Forda ze strony serwisowej FORD:
Kod Kolor nadwozia
A: Medium Harvest Gold
B: Dark True Blue
C: Colorado Red
D: Machine Silver
E: Radiant Red
F: Panther Black
G: Amparo Blue
H: State Blue
J: Aquamarine Frost Pearl
K: Magnum Grey
K2: Smoke Stone
L: Capri Blue
M: Pacific Green
N: Diamond White
O: Moondust Silver
P: Pepper Red Medium Solid
Q: Imperial Blue
R: Bright Blue
S: Citrus Gold
T: Light Sapphire Blue
V: Zinc Yellow
W: Juice Green
X: Neptune Green
0: Brairwood Beige
1: Pepper Red-Exterior
2: Vermillion
3: True Blue
4: Medium Charcoal Grey
5: Ebony
6: Columbia Silver
7: Oxford White
W przypadku pojazdów wyprodukowanych w fabrykach na kontynencie druga cyfra kodu lakieru na nalepce VIN oznacza rok wprowadzenia tego koloru w modelu ("0" = wprowadzenie koloru w modelu roku 1990).

W przypadku pojazdów wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii druga cyfra kodu lakieru na nalepce VIN oznacza aktualny rok modelowy ('0' = wyprodukowane w roku 1990).

Proszę abyś nie traktował tego jako złośliwości z mojej strony, być może jestem w błedzie, ale wg. strony serwisowej Ford TIS wychodzi że na Twojej strone jest błąd... i wg. mojego auta to samo, gdyż mam Focusa który jest biały i na tabliczce znamionowej jest kod N8, po rozkodowaniu numeru VIN nie uzyskałem kodu lakieru lecz nazwę i jest to DIAMOND WHITE. Wniosek jest prosty DIAMOND WHITE = N8...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 05-07-2011, 17:23   

mlody1454 napisał/a:
Niestety na stronie tej jest błąd... mianowicie lakier kolor DIAMOND WHITE dla FORD'a nie ma kodu B3 lecz zaczyna się literą N


A co powiesz na to?

Diamond White B3 - 1973-2008.jpg
Plik ściągnięto 25976 raz(y) 909 Bajtów

_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 05-07-2011, 19:10   

Witam!

Ze wszystkich marek to chyba tylko przy fordzie nie załozyłbym sie ze ten nr to tylko ten kolor. System oznaczen jest tak skopany ze głowa boli. Co kilkanascie lat zmiany oznaczenia, co kraj to inaczej, a nawet sa kolory tylko do jednego modelu. np. -mondeo-

jak przysłowie mówi -ford gówno wort-

a fiat -jego brat-
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 05-07-2011, 19:45   

No właśnie Panowie i po to jest ten katalog. Głównie dla posiadaczy Fordów :D Jak mi ktoś przychodzi do mieszalni i podaje tylko sam nr z Forda to się tylko uśmiecham bo wiem co to będzie znaczyło (przeważnie pytanie o kolor na oko i pomocny program DuPonta), to samo jeśli chodzi o telefony. Dlatego najważniejsze w Fordach jest nazwa koloru oraz co najważniejsze element :D

mlody1454 dzięki za informację, dopiszę po prostu to oznaczenie do kolorów i tyle ;)
A jak chcesz być pomocny to weź umyj swego Focus i załącz fotki, nawet dobrze by było z tabliczką :) Będę wdzięczny.

TeeM święta prawda. Chociaż we Fiacie nie jest tak źle, jedynie te dopisywanie literek to jakieś kurestwo :angry: Np. 330/A Verde Artemide (zielony) a 330 Verde Richmond (niebieski). I z tego co dobrze kojarzę oba szły na Punto II (330/A na bank, bo ojciec takiego posiada i oczywiście na fakturze zakupu napisane "nr koloru 330 Verde Artemide" :O )
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne