lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Podnośnik hydrauliczno-pneumatyczny
Autor Wiadomość
Palkerson
Wymiatacz
Pałkerson


Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 192
Punkty: 3/6
Skąd: Świdnik
Wysłany: 06-05-2011, 15:13   Podnośnik hydrauliczno-pneumatyczny

witam nie wiedziałem gdzie napisać ten temat a wiem że tu na forum sami fachowcy to nie chciałem szukać jakichś innych for bo mi tu dobrze. :P

Problem mój polega na tym że wszedłem w posiadanie podnośnika żaby YAK 215/N i po podłączeniu go do kompresora ... podniósł samochód :P niestety już go nie opuścił mimo że na przełączniku coś tam opuszcza i nawet odkręciłem śrubę gdzie wlewa się olej i ciśnienie zeszło ale czpienie dalej są w górze .. i nie mam pomysłu co zrobić bo nigdy nie miałem do czynienia z takim sprzętem ;/ i w google też znajduje tylko firmy które zajmują się handlem i to wszystko ;/ a sprzęcik wygląda tak:

_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 06-05-2011, 18:19   

Jak to hydrauliczno pneumatyczny? Sam siłownik jest hydrauliczny, a pompa jest napędzana powietrzem? Czy jak?

[ Dodano: 06-05-2011, 18:20 ]
Jesli silownik hydrauliczny, to odkręć śrubę spustową i tyle. Jak pneumatyczny, to powietrze musi się wydostać z niego (sprawdź czy są zawory zwrotne). Ile to kosztuje?

Jeśli pompa napędzana pneumatycznie, to może w drugą strone trzeba puścić??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Palkerson
Wymiatacz
Pałkerson


Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 192
Punkty: 3/6
Skąd: Świdnik
Wysłany: 06-05-2011, 20:06   

No właśnie w tym problem że jest to hydrauliczno-pneumatyczne :P

masz cały opis


Podnośnik YAK-215/N

PODNOŚNIK HYDRAULICZNO-PNEUMATYCZNY YAK 215/N



Podnośnik hydrauliczny został zaprojektowany i wykonany w celu podnoszenia pojazdów mechanicznych. Składa się z następujących części:

* silnik pompy
* zbiornik cylindra
* blok hydrauliczny
* pompa ssąca
* uchwyt
* rama oraz pokrywa


skok trzpienia 150 mm
wysokość maksymalna 300 mm
maksymalne obciążenie 31/15 ton
waga 50 kg
wysokość po złożeniu 150 mm
ciśnienie 8,5-12 bar



-------------------

i problem jest taki że odkręcałem te wszystkie śruby olejowe i te inne pierdoły, jest przełącznik i on opuszcza w lewo i podnosi w prawo, sam nie wiem jak to dokładnie ma działać i dla tego szukam kogoś kto taki sprzęt posiada :/

a ceny są tu

http://www.pamula.pl/index.php?kat=80
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 07-05-2011, 15:15   

Jedyna opcja to taka, że silnik pompy jest napędzany pneumatycznie, wiec przy podnoszeniu musiałeś slyszeć ten silnik... Teraz ciśnienie trzeba podać w drugą stronę, więc wali Ci zawór w rękojeści i nie przelącza. To prosty zawór 3/2 zapewne. Zadzwoń do nich.
Dziwna sprawa. Tak na odległosć więcej nie potrafie wymyślec.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Palkerson
Wymiatacz
Pałkerson


Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 192
Punkty: 3/6
Skąd: Świdnik
Wysłany: 07-05-2011, 16:26   

masz rację słyszałem ten silnik :P .. dzwoniłem ogólnie do serwisu chcieli mi kogoś wysłać ale kurde może to jakiś pierdół więc raczej się do nich przejadę :) jak czegoś się dowiem to napisze :) dzięki za odpowiedź
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 08-05-2011, 01:45   

A słychać silnik, gdy opuszczasz? Co sie wtedy dzieje? Albo ciśnienie stoi, nie pobiera?
Wystarczyłoby popuścić wąż hydrauliczny na odcinku pompa-siłownik, wtedy tloczysko musi się schować.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Palkerson
Wymiatacz
Pałkerson


Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 192
Punkty: 3/6
Skąd: Świdnik
Wysłany: 08-05-2011, 20:20   

poodpinałem wszystkie rurki ciśnienie zeszło ale te czpienie nie zeszły (nie spuściły się:P) ... odkręciłem też śrubę sprawdziłem olej i ni da rade nawet wielkim młotem a silnika właśnie n ie słychać może tam coś nie tak jutro go odkręcę i posprawdzam co tam w środku się dzieje :P
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 08-05-2011, 23:22   

W robocie mieliśmy taki przypadek. Dźwignelismy poduszką auto. Troche krzywo poszło, przy opuszczaniu zrobił się zadzior bo tulejka przytarła o drugą tulejkę i wszystko staneło. U ciebie mogło sie stać podobnie.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Palkerson
Wymiatacz
Pałkerson


Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 192
Punkty: 3/6
Skąd: Świdnik
Wysłany: 10-05-2011, 07:17   

udało się naprawić .... zaryzykowałem i rozebrałem to wszystko na kawałeczki :) i tam jest taki jakiś zawór w którym jest iglica i sprężynka a pod spotem jest kulka i właśnie ta kulka była przyrdzewiała bo chyba musiała dostać wody :) i teraz już wszystko działa, :) dzięki za zainteresowanie :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Palkerson
Wymiatacz
Pałkerson


Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 192
Punkty: 3/6
Skąd: Świdnik
Wysłany: 12-05-2011, 08:21   

No i doszedłem co to było ... po rozebraniu całego mechanizmu doszedłem do takiego jak by zaworu który wygląda trochę jak zawór zwrotny w kompresorze i tak samo tez wygląda w środku ... ... jakaś szpica + sprężynka na wyjściu i kulka na sprężynce na wejściu czy jakoś tak i ta kulka była przyrdzewiała do obudowy i nie puszczała zwrotnego powietrza dla tego nie opuszczało podnośnika :) więc już wszystko gra :) dzięki za zainteresowanie :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne