lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa warsztatu lakierniczego..
Autor Wiadomość
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 07-12-2010, 21:52   

KOSTKA WYCIĄGOWA!!!!!! ;)
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 07-12-2010, 21:53   

co to takiego?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 07-12-2010, 21:55   

O to, to musisz się już spytac kogos kto się na tym zna, np. Projektera[/quote]Dokładnie.Ale nie wiem czy będzi chciał pociągnoć ten temat??To jego patent!!!!!!!
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 07-12-2010, 23:16   

kamilbusko napisał/a:
co to takiego?


To w zasadzie Ja powinienem spytać ... co to takiego ... ten twój pomysł ?
Wiem że mnie nie lubisz ... ale posłuchaj ... bo z tego twojego zacietrzewienia będziesz mięć tylko kłopoty.

Po pierwsze posłuchaj @Ziemba i zleć zrobienie podstawowego projektu prostego budynku ... lub za 1000 zł kup gotowy projekt garażu. Czy chcesz, czy nie chcesz tego robić legalnie twoja sprawa ( zgłosić i uzyskać pozwolenie ! ) ... ale jak będziesz mieć jakikolwiek projekt to może kiedyś jak zapłacisz mandat i opłatę legalizacyjną to będziesz mięć szanse to zalegalizować. Jak kupisz pustaki i cement i włączysz betoniarkę ... to jak skończysz i nie zawali ci się na łeb to i tak będzie formalno- prawnie do zburzenia i nic ci nie pomorze. Pamiętaj o tym zanim wydasz choć złotówkę.

Co do kanałów wentylacyjnych w posadzce to pamiętaj, że powietrze jest bardzo sprytne i nie ma żadnego powodu żeby "harować" na długości 7 czy 8 metrów, jak może tylko przy samej turbinie wyciągowej. Żeby je zmusić do pracy na pełnej długości wąskiego kanału to musisz do pracy włączyć ciśnienie ( jak w kabinie lakierniczej i zintegrowanym systemie wentylacyjnym ) Jako odrębny wyciąg i nadmuch to zawsze będzie układ "kierunkowy". Czyli najlepiej dmuchać z góry odbierać na bokach, lub dmuchać z góry z tyłu i odbierać z przodu na dole. Działa tylko w podciśnieniu.

Tu kłania się zastosowanie kostki wentylacyjnej czyli 840 x 840 x 840 wewnątrz wentylator tak z 7 tyś m3/h ... silnik 2,2 kW i może rama pod spodem na wys 30 cm żeby podstawa też była aktywna. Boki muszą być aktywne żebyś nie wymieniał mat po każdym lakierowaniu. 1m/kw przyjmuje 5 kg pyłów więc jak widzisz pięć boków to ... ok 4 m/kw 20 kg pyłu to jakieś 60 litrów lakieru wypryskanego przez pistolet. W ile to zrobisz to już nie wiem.

Można zintegrować dwie kostki z jednym wentylatorem ... tez działa tylko nie redukuje się wtedy kolami pasowymi prędkości obrotowej wentylatora ( chodzi na maksa ) Ma to mikro wady ... ale nie jakieś mega poważne. Z tych samych elementów możesz sobie zrobić plenum nawiewowe i .... meble do warsztatu .... profesjonalnie bardzo bardzo estetycznie i tylko za cenę materiałów ... oczywiście nie tanich bo mb. profilu to ok 50 zł. Na jedną zintegrowaną podwójna ) kostkę potrzeba ok 30 mb + osłona boków + wełna + szkło klejone + cztery lampy + silnik + wentylator + paski + kanał wentylacyjny + kawałek instalacji elektrycznej + włącznik + blachy perforowane + .... gwintownik, wkrętarka ... miarka i .... pofalowany mózg. Jeden element trzeba zlecić do wygięcia.

Przykro mi ale taniej niż przy zakupie tych elementów w hurtowni ... nie da się zrobić profesjonalnej i działającej wentylacji lakierni. można jeszcze kupić jakąś ściankę lakierniczą 200 x 120 z silnikiem 2,2 za ok 10 tyś netto
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 08-01-2011, 14:12   

.... A tu dmuchana przenośna lakiernia ;)

http://www.bodyshopmag.co...van-repair.aspx
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 08-01-2011, 17:38   

PROJEKTER napisał/a:
.... A tu dmuchana przenośna lakiernia ;)

http://www.bodyshopmag.co...van-repair.aspx


Mam lepsze rozwiązanie.Wiecie jak działa balon na krytym korcie do do tenisa?Nadmuch nagrzanego powietrza,duże nadciśnienie wewnątrz balonu.Wystarczą filtry na wlocie,bez wyciągu,jakiś wylot i po sprawie :) .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
damian87
Użytkownik


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1
Skąd: Rawicz
Wysłany: 18-04-2011, 13:19   Pytanie

Witam

Mam pytanie, gdyż nie znalazłem satysfakcjonujących odpowiedzi. Mam w planach budowę zakładu lakierniczego i nie za bardzo wiem jak się za to zabrać i od czego zacząć. Mam 27 arów za domem, które stoją odłogiem... Chciałbym na tej ziemi postawić nie duży zakład,
ok 50-70 m2 składający się z 3-4 pomieszczeń. Czy mógłby mi ktoś krok po kroku wyjaśnić co i gdzie załatwić, żeby miało to przysłowiowe "ręce i nogi". Na w/w polu wytyczona jest działka budowlana (pod budynek mieszkalny). Jest to w zabudowie szeregowej.
Czy mój tok myślenia, czyli:
1. Wizyta w UMiG odnoście możliwości adaptacji obszaru pod lakiernie, przekwalifikowanie działki pod budynek gospodarczy?.
2. Sprawdzenie przepustowości mediów.
Jeśli wszystko było by OK, to:
3. Stawianie Modularnego warsztatu, budownictwo modułowe...
co dalej?? gdzie i kogo zawiadomić??
Proszę o pomoc i wyrozumiałość
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 18-04-2011, 17:50   

http://lakiernik.info.pl/podstr/ORGANIZACJA.pdf

http://lakiernik.info.pl/podstr/PROJEKT.pdf

Pierwszy krok to MIEJSCOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA ( URZĄD GMINY, lub URZĄD MIASTA delegatura dla dzielnicy .... ostatecznie Starostwo Powiatowe - koszt od 20 do 60 zł ) Jak PLAN pozwala na zrobienie na tej działce warsztatu samochodowego to możesz pytać o dalsze formalności ... jak tego zabrania ... To możesz zapomnieć o takiej inwestycji ... chyba że nie ma PLANU i trzeba wystąpić o warunki to wtedy ... dzwoń do autora tych publikacji które masz w linkach ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-04-2011, 18:11   

PROJEKTER napisał/a:
Pierwszy krok to MIEJSCOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA ( URZĄD GMINY, lub URZĄD MIASTA delegatura dla dzielnicy .... ostatecznie Starostwo Powiatowe - koszt od 20 do 60 zł

U mnie w gminie 90zł ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 18-04-2011, 20:44   

No tak ... a paliwo już 5,30 .... wszytko tylko w górę ... nic taniej ;) No cóż to jednak będzie troszkę większy wydatek niż 20 zł :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne