lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
kabina lakiernicza
Autor Wiadomość
aniok
Użytkownik
anka


Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 1
Wysłany: 27-12-2008, 21:17   kabina lakiernicza

każdy z was maluje w kabinie?zdarza się ,że jest to zwykły garaz?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 27-12-2008, 21:33   Re: kabina lakiernicza

aniok napisał/a:
każdy z was maluje w kabinie?zdarza się ,że jest to zwykły garaz?


Witam ja np.lakieruje w kabinie ale jest wielu co takowej nie posiadają i lakierują w garażu ..ale jeśli się ma pojęcie to i w garażu nie żle wyjdzie ;-)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-12-2008, 21:42   

Zdaza sie ze jest to garaz lub pomieszczenie przystosowane (czysty)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Łukasz
Wymiatacz
ViP



Wiek: 34
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 170
Wystawił 12 punkt(y)
Skąd: Ostrowec
Wysłany: 27-12-2008, 23:01   

Ogólnie mówiąc wiadomo w kabinie zero pyłków full wypas no ale wiekszość ludzi w garażach maluje a najgorsze jest później matowienie z tych syfków...
_________________
www.zlotylot.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 27-12-2008, 23:08   

Łukasz napisał/a:
Ogólnie mówiąc wiadomo w kabinie zero pyłków full wypas no ale wiekszość ludzi w garażach maluje a najgorsze jest później matowienie z tych syfków...


Nawet w profesjonalnej kabinie lakierniczej zdarzają się po 2-5 wtrąceń na el. to rzecz normalna i z natury nieunikniona a co za tym idzie też polerka :-)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 27-12-2008, 23:16   

ktoś kto myśli o lakiernictwie poważnie ,bez kabiny nie ma co do tego podchodzić. lakierowanie kilku aut tygodniowo to jest nie do wyobrażenia bez lakierni ,odpowiedniego przepływu powietrza, no i na chwilę obecną lakierowanie lakierami wodnymi,ich suszenie. ale przede wszystkim chodzi o nasze zdrowie!!! można się wtedy wykończyć. ja ostatnio miałem okres przejściowy ,nie miałem kabiny i kilka lakierów zrobiłem bez niej. owszem! można ,ale praca na wodzie i brak odpowiedniej wentylacji??? bez komentarza :-/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Łukasz
Wymiatacz
ViP



Wiek: 34
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 170
Wystawił 12 punkt(y)
Skąd: Ostrowec
Wysłany: 27-12-2008, 23:22   

baqo napisał/a:
ktoś kto myśli o lakiernictwie poważnie ,bez kabiny nie ma co do tego podchodzić. lakierowanie kilku aut tygodniowo to jest nie do wyobrażenia bez lakierni ,odpowiedniego przepływu powietrza, no i na chwilę obecną lakierowanie lakierami wodnymi,ich suszenie. ale przede wszystkim chodzi o nasze zdrowie!!! można się wtedy wykończyć. ja ostatnio miałem okres przejściowy ,nie miałem kabiny i kilka lakierów zrobiłem bez niej. owszem! można ,ale praca na wodzie i brak odpowiedniej wentylacji??? bez komentarza :-/

Zgadzam sie z tobą w zupełności lecz niestety nie każdy maluje jeszcze w wodnych lakierach ludzie łamią przepisy i nikt im nic nie robi... jeśli chodzi o lakiery wodne nie miałem okazji sie jeszcze z tym spotkać ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 27-12-2008, 23:35   

Zgadzam sie z tobą w zupełności lecz niestety nie każdy maluje jeszcze w wodnych lakierach ludzie łamią przepisy i nikt im nic nie robi... jeśli chodzi o lakiery wodne nie miałem okazji sie jeszcze z tym spotkać ;) [/quote]

Tak to prawda niektóre firmy jak np.Novol zupełne omijają derektywe UE i walą konwęcje ile się da bo jeszcze nie mogą sobie dać rady z wodą a wyczaili luki w prawie
Robiłem na konwencji DP i w 2005 roku przeszedłem na wode Du Pont ..to dzień a noc ..aplikacja dużo szybsza ,ładne wybicie ziarna i piękny połysk bezbarwnego bo baza wodna po aplikacji ma ok 30 mic i nie ciągnie tak połysku jak baza konwencjonalna która to ma warstwę ok 60mic

Jeśli ADM nie miałeś jeszcze w ręce lakierów wodnych to radzę spróbować a na pewno będziesz zadowolony i zaskoczony ..siłą krycia ,sposobem aplikacji i co za tym idzie czasem samego procesu lakierowania.i ogólne efektem końcowym a co najważniejsze ;-) efektem finansowym :-D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 27-12-2008, 23:47   

Cytat:
niestety nie każdy maluje jeszcze w wodnych lakierach
ale czy wodne czy konwencja ,trujesz sie i tak, i tak.a na poważnie kabina jest , na dzień obecny priorytetem l sama konkurencja tego wymaga , jest coraz więcej kabin(napływ z chin :mrgreen: ). ludzie mają coraz lepsze auta i byle gdzie :-P nie widzi im się lakierowanie.teraz dobra lakiernia to tylko z kabiną.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 01-01-2009, 13:04   

ja nie mam działalnosci, jestem młodym czlowiekiem dopiero startuje. mam pomieszczenie do lakierowania (bez nawiewów), czysto, cieplo. 9m długosc, 4 szerokosc, 3 wysokosci.
Za ścianą blacharnia i inne roboty, 2 stanowiska i zaplecze. Nic specjalnego, ale ja robie w czasie wolnym po skzole i jakos się kreci :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 02-01-2009, 12:57   

online ja tak zaczynałłem 4 lata temu :nono: i się kręci wiec jeślui masz możliwości to rób panie :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 02-01-2009, 13:12   

pewnie. powoli sie inwestuje i zarabia :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 02-01-2009, 17:36   

dokładnie juz jakoś prosperuje bo zainwestowałem ale niestety to Ciągle mało
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne