lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: baqo
03-04-2010, 17:59
czy to się opłaca...?
Autor Wiadomość
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 06-12-2009, 23:49   

PROJEKTER napisał/a:
U Jacklaka byłem już w gościnie i ... chyba teraz też ma łatwiej ... a przynajmniej dokładnie wie co i jak. Pozdrawiam Jack :czesc:

Pozdrawiam, pozdrawiam ;) i wszystko wskazuje oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu że w bardzo niedalekiej przyszłości spotkamy się ponownie aby dopiąć to co zaczęliśmy i faktycznie dzięki Twoim radom przejście przez pewne etapy procedur będzie i jest dużo łatwiejsze ;) :)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
MODULAR
Bywalec



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 33
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Polska
Wysłany: 06-12-2009, 23:58   

Warsztat za 300 tyś może za 500 tyś ... a tu www.modularny-warsztat.pl .... i spoczywa sobie spokojnie rozwiązanie wszystkich problemów i żadnego wróżenia z fusów i żadnego "wydaje mi się że"... i jeszcze system finansowania oparty o leasing ... a od marca własne kabiny i podnośniki o nazwie MODULAR - Żadnych wróżb tylko fakty ... a te są takie że nikt nie wybuduje warsztatu taniej - bo w programie modularny-warsztat zastosowane zostały już wszystkie znane w branży projektowej i budowlanej rozwiązania żeby było tanio i nadal sprawnie działało. Ponieważ projekt konstrukcji już jest i technologi też i instalacji branżowych i wykonane są wszystkie uzgodnienia i opinie to dokumentacja kosztuje 10 - 20 % tego co każdy z was zapłaci architektowi za swoją indywidualną dokumentację. Czasami to nawet 50 tyś różnicy przy dużym i skomplikowanym obiekcie. Warto czy nie ? 50 000 to bez mała kabina lakiernicza .... tak za free tj. za róznicę w cenie usług architektoniczno - projektowych ;)

No i w obiektach MODULAR nie ma niepewności czy to będzie działać czy nie, bo projektujemy warsztaty 12 lat i błędy oraz doktoryzację mamy już za sobą.

Po budowie pierwszego warsztatu wiedziałem czego nie wolno robić w projekcie ... po budowie drugiego wiedziałem jakie sztuczki wykorzystać żeby było taniej i lepiej ... po budowie trzeciego przestałem słuchać dostawców wyposażenia bo ci z reguły nie wiedzą co mówią ... po budowie czwartego warsztatu z lakiernią zacząłem się kłócić z urzędnikami w trakcie uzgodnień i odbiorów dowodząc że nie mają racji stawiając absurdalne wymogi.
Po budowie piątego ... zakończyłem pierwszy rok działalności. W kolejnych 11 latach zaprojektowałem, uczestniczyłem w budowie i wyposażeniu jeszcze 48 takich obiektów ( oraz 108 modernizowanych i wyposażanych lakierni ) ... i tyle o tym jak budować i wyposażać tanio i skutecznie.

... a jak się korzysta z rozwiązań nie przetestowanych to ... na dwoje babka wróżyła :nono:

Zapraszam na stronę i do pobrania katalogu pdf - szczególnie tego z zakładki modularny warsztat.
_________________
Przepraszam za chwilowo nie aktywną stronę www.
Nowa jest w opracowaniu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 08-12-2009, 17:20   

PROJEKTER napisał/a:
@ZIEMBA Pamiętam o tobie i pamiętam, że obiecałem pomóc i pamiętam, że budowa miała się zacząć od biura gdzie najpierw się ochlamy Przyjadę na początku 2010 bo teraz to każdy chce zakończyć coś przed świętami i jak co roku do Sylwestra full roboty a potem przymusowe wakacje ... a na "wakacje" oczywiście przyjadę do ciebie i pogadamy Zobaczymy w czym i jak moge ci pomóc żebyś miał trochę łatwiej niż @rajcuch

Cały czas spokojnie i cierpliwie czekam :)

jacklack napisał/a:
Panowie ZIEMBA i rajcuch...nie pozostaje mi nic innego tylko życzyć wam jak i innym użytkownikom tego forum którzy mają podobne plany abyście w jak najszybszym czasie i z jak najlepszym efektem je zrealizowali i oby przedsięwzięcie przez was podjęte przynosiło wam w przyszłości jak najwięcej korzyści materialnych jak i satysfakcji
Droga do profesjonalizmu jest ciężka ,projekty, pozwolenia ,budowa warsztatu i jego wyposażenie, wykwalifikowani pracownicy,ale opłaci się, znam warsztaty w mojej okolicy które postąpiły podobnie, dziś to to już są ASO, dlatego też niech wasze, właśnie takie podejście do tego rzemiosła niech będzie przykładem na tym forum
Gratuluje panowie

A dziękuje Jacenty ;] Jak już zaczne to wszystko to bębe prowadził relacje ze zdjeciami na forum :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michale36
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 27
Wysłany: 20-02-2010, 13:16   

Apropo tematu mam jeszcze jedno pytanie. Jakie zezwolenia dokładnie potrzebuje? chodzi mi tutaj wyłącznie o zakład blacharski. Czy potrzebuje jakies zezwolenia BHP?? czy moge spodziewać się kontroli zaraz po otwarciu działalności?? do czego mogą sie przyczepic? czy instalacja elektryczna moze zostac ta co jest, co prawda stara bo budynek tez do nowych nienależy. Najlepiej jak by ktos podal GG na PRV i wyjaśniłby mi kilka spraw. z góry dzieki ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 20-02-2010, 13:21   

Wszytko zależy od dwóch rzeczy :

1. Czy ten budynek to obecnie warsztat czy też wymaga "zmiany sposobu użytkowania" bo to np. garaż, albo budynek gospodarczy, czy inwentarski ?

2. Czy zatrudnisz pracowników, czy nie ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 20-02-2010, 20:05   

Ja stawiam garaż a po 2 tygodniach zmieniam sposób użytkowania na warsztat-da się tak?
Nikogo nie zatrudniam, robie sam i bede robił na wieki wieków.
Jakie pozwolenia muszę mieć?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 21-02-2010, 09:49   

Projekt architekta ze zmianami technicznymi w garażu - na warsztat, opinia - najlepiej konstruktora, dokumentacja technologiczna, i uzgodnienia z gestorami sieci miejskich .... ale najpierw wyciąg z miejscowego palny zagospodarowania terenu wskazujący że możesz prowadzić tu taką działalność. Do projektu opinia PPOŻ, BHP ,SANEPID. Całość załączasz do Wniosku do Starostwa Powiatowego. Po 30 dniach możesz rozpocząć przebudowę jeżeli Nie ma protestu ( jak widać lepiej od razu było wybudować warsztat a nie garaż : ... ale spytałeś o inną procedurę ) Prawdopodobnie i tak skończy się nowym pozwolenie na budowę a nie zmianą sposobu użytkowania :nono:

Zakładam że zgłoszenie działalności już masz i NIP i REGON więc jeszcze tytuł własności do gruntu lub do formalnego nim rozporządzania i możesz opracować ( lub zlecić opracowanie ) wniosek zgłoszeniowy instalacji emitującej gazy i pyły. Jeszcze zgłoszenie zamiaru wytwarzania odpadów. Jak to "zgłoszenie" to do Starostwa ... jak się skończy koniecznością uzyskania pozwoleń to wtedy do WIOŚ przy Urzędzie Marszałkowskim, lub wskazanej przez nich jednostki terenowej np Dyrektor ds ochrony środowiska, zasobów leśnych i naturalnych przy Urzędzie Miasta / Gminy lub w Starostwie. Po 30 dniach możesz rozpocząć działalność.

Przy budowie obiektu jeszcze odbiory techniczne ( Straż, Sanepid, WIOŚ, Nadzór Budowlany ) i dopuszczenie do użytkowania.

Przy zmianie sposobu użytkowania odbiory - tylko wtedy jak Starostwo tak zdecyduje.

No :) łatwizna :plaża:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-02-2010, 16:08   

Bartek, ale stawiasz go legalnie, z pozwoleniem na budowe, projektem itp. Czy samowolka?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 21-02-2010, 23:22   

PROJEKTER, dzięki, o Twoją odpowiedź mi chodziło ;) Czyli mówisz że lepiej od razu budować warsztat niż garaż?

ZIEMBA napisał/a:
Bartek, ale stawiasz go legalnie, z pozwoleniem na budowe, projektem itp. Czy samowolka?


Nie no, wszystko legal żeby mnie nie zamknęli po tygodniu działalności ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
majeran666
Forumator


Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 222
Punkty: 1/10
Skąd: Łódź
Wysłany: 10-03-2010, 18:56   

możecie mi powiedziec z kąd macie klijentów jezeli działacie na czarno? chyba nie wystawiacie reklam? skad taki czlowiek może wiedziec o waszej działalnosci? pytam tylko z ciekawości
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio124
Forumator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 254
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: lubelskie
Wysłany: 10-03-2010, 19:07   

majeran666 napisał/a:
możecie mi powiedziec z kąd macie klijentów jezeli działacie na czarno? chyba nie wystawiacie reklam? skad taki czlowiek może wiedziec o waszej działalnosci? pytam tylko z ciekawości


poczta pantoflowa ! ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 10-03-2010, 19:36   

sorki ze odkopie temat. Bede w tym miesiącu chciał złożyć wniosek o dotacje i to na dniach Jak np dostane Ta Dotacje bede w trakcie zakładania firmy to co potrzebuje jakieś pozwolenia od sanepidu lub coś w tym stylu Pomieszczenie mam na dwa samochody z kanałem o powierzchni 70m kwadratowych. Ogolnie to jak założyć firmę wiem tylko ze trzeba zaczać od EDG-1 później co dalej? Jestem Typowym Laikiem w tych sprawach Projekter pomożesz?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 10-03-2010, 20:14   

Luk napisał/a:

Awatar?!!! :)
Pozdrowienia









:piwosz:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 11-03-2010, 12:06   

majeran666 napisał/a:
możecie mi powiedziec z kąd macie klijentów jezeli działacie na czarno? chyba nie wystawiacie reklam? skad taki czlowiek może wiedziec o waszej działalnosci? pytam tylko z ciekawości


A ja mam reklame w gazecie lokalnej i w pewnym serwisie aukcyjnym. Roboty sporo, więc jakoś idzie, ale jak będziesz dobrze robił to klient poleci Cie znajomemu i tak dalej... ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 11-03-2010, 18:15   

Bartek-WGM napisał/a:
majeran666 napisał/a:
możecie mi powiedziec z kąd macie klijentów jezeli działacie na czarno? chyba nie wystawiacie reklam? skad taki czlowiek może wiedziec o waszej działalnosci? pytam tylko z ciekawości


A ja mam reklame w gazecie lokalnej i w pewnym serwisie aukcyjnym. Roboty sporo, więc jakoś idzie, ale jak będziesz dobrze robił to klient poleci Cie znajomemu i tak dalej... ;)


Skończ z tym. dobrze ci radzę. Klientów jest za dużo bez reklam jak robisz cały czas.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
front247
[Usunięty]

Wysłany: 26-03-2010, 14:46   

Budowa garażu wymaga pozwolenia albo zgłoszenia
Jeszcze rok temu na budowę każdego garażu trzeba było mieć pozwolenie. 26 września 2007 roku zmieniło się jednak prawo budowlane i teraz wiele osób tylko zgłasza budowę garażu uznając go za budynek gospodarczy.

Zgodnie z art. 29 ust.1 pkt 2 prawa budowlanego wolno stojące parterowe budynki gospodarcze nieprzekraczające 25 mkw można budować po uprzednim zgłoszeniu staroście zamiaru ich budowy. Przewidziany jest jednak warunek że łączna ich liczba nie przekracza dwóch budynków na każde 500 m kw powierzchni działki. Przepis nie mówi jednak wprost o garażach ani o przeznaczeniu w budynku gospodarczym pomieszczeń na ten cel. Brak również zapisu mówiącego co należy rozumieć pod pojęciem garażu. Są starostwa które w dalszym ciągu wymagają pozwolenia na budowę każdego garażu także takiego do 25 mkw. Budujący starają się ominąć taki wymóg zgłaszając budowę budynku gospodarczego a następnie zmieniając sposób jego użytkowania na garaż. Zamiar zmiany sposobu użytkowania również wymaga tylko zgłoszenia. Trwają prace nad zmianą regulacji prawnej i wprowadzenia zapisu z którego by jasno wynikało że garaż to budynek gospodarczy (ale tylko taki do trzech stanowisk).


Jak juz chłopaki radzicie to bądzcie bardziej precyzyjni... ;)
Ostatnio zmieniony przez baqo 27-03-2010, 08:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 26-03-2010, 14:56   

front247,
Naprawde poezja dla kieszeni.
Jesli to prawda to ja juz pale skarpety i zgłaszam trzy stanowiska do 25m2 na działce 800m2.
 
     
front247
[Usunięty]

Wysłany: 26-03-2010, 15:53   

jak ktos chce cos zbudowac to najpierw prawo budowlane,a jak chcesz wyrzucac smieci to ochrona srodowiska,jak chcesz komuś cos zrobic za kase to załóz działalnośc albo zobacz jak to zrobić legalnie bez zakładania działalności...ludzie to jest wiedza dostępna na poziomie gimnazjum....nie trzeba do tego 300 baniek by to wiedziec...wystarczy mózg:)

a co se bede żalowal;
rt. 29. [Zwolnienia od uzyskania pozwolenia] 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:

a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,

b) płyt do składowania obornika,

c) szczelnych zbiorników na gnojówkę lub gnojowicę o pojemności do 25 m3,

d) naziemnych silosów na materiały sypkie o pojemności do 30 m3 i wysokości nie większej niż 4,50 m,

e) suszarni kontenerowych o powierzchni zabudowy do 21 m2;

2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;

3) indywidualnych przydomowych oczyszczalni ścieków o wydajności do 7,50 m3 na dobę;

4) altan i obiektów gospodarczych na działkach w rodzinnych ogrodach działkowych o powierzchni zabudowy do 25 m2 w miastach i do 35 m2 poza granicami miast oraz wysokości do 5 m przy dachach stromych i do 4 m przy dachach płaskich;

5) wiat przystankowych i peronowych;

6) budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 20 m2, służących jako zaplecze do bieżącego utrzymania linii kolejowych, położonych na terenach stanowiących własność Skarbu Państwa i będących we władaniu zarządu kolei;

7) wolno stojących kabin telefonicznych, szaf i słupków telekomunikacyjnych;

8) parkometrów z własnym zasilaniem;

9) boisk szkolnych oraz boisk, kortów tenisowych, bieżni służących do rekreacji;

10) miejsc postojowych dla samochodów osobowych do 10 stanowisk włącznie;

11) zatok parkingowych na drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych;

12) tymczasowych obiektów budowlanych, niepołączonych trwale z gruntem i przewidzianych do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w terminie określonym w zgłoszeniu, o którym mowa w art. 30 ust. 1, ale nie później niż przed upływem 120 dni od dnia rozpoczęcia budowy określonego w zgłoszeniu; zwolnienie to nie dotyczy obiektów, które mogą znacząco oddziaływać na środowisko w rozumieniu przepisów o ochronie środowiska;

13) gospodarczych obiektów budowlanych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m, przeznaczonych wyłącznie na cele gospodarki leśnej i położonych na gruntach leśnych Skarbu Państwa;

14) obiektów budowlanych piętrzących wodę i upustowych o wysokości piętrzenia poniżej 1 m poza rzekami żeglownymi oraz poza obszarem parków narodowych, rezerwatów przyrody i parków krajobrazowych oraz ich otulin;

15) przydomowych basenów i oczek wodnych o powierzchni do 30 m2;

16) pomostów o długości całkowitej do 25 m i wysokości, liczonej od korony pomostu do dna akwenu, do 2,50 m, służących do:

a) cumowania niewielkich jednostek pływających, jak łodzie, kajaki, jachty,

b) uprawiania wędkarstwa,

c) rekreacji;

17) opasek brzegowych oraz innych sztucznych, powierzchniowych lub liniowych umocnień brzegów rzek i potoków górskich oraz brzegu morskiego, brzegu morskich wód wewnętrznych, niestanowiących konstrukcji oporowych;

18) pochylni przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych;

19) instalacji zbiornikowych na gaz płynny z pojedynczym zbiornikiem o pojemności do 7 m3, przeznaczonych do zasilania instalacji gazowych w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych;

20) przyłączy: elektroenergetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, cieplnych i telekomunikacyjnych;

21) urządzeń pomiarowych, wraz z ogrodzeniami i drogami wewnętrznymi, państwowej służby hydrologiczno-meteorologicznej i państwowej służby hydrogeologicznej:

a) posterunków: wodowskazowych, meteorologicznych, opadowych oraz wód podziemnych,

b) punktów: obserwacyjnych stanów wód podziemnych oraz monitoringu jakości wód podziemnych,

c) piezometrów obserwacyjnych i obudowanych źródeł;

22) obiektów małej architektury;

23) ogrodzeń;

24) obiektów przeznaczonych do czasowego użytkowania w trakcie realizacji robót budowlanych, położonych na terenie budowy, oraz ustawianie barakowozów używanych przy wykonywaniu robót budowlanych, badaniach geologicznych i pomiarach geodezyjnych;

25) tymczasowych obiektów budowlanych stanowiących wyłącznie eksponaty wystawowe, niepełniących jakichkolwiek funkcji użytkowych, usytuowanych na terenach przeznaczonych na ten cel;

26) znaków geodezyjnych, a także obiektów triangulacyjnych, poza obszarem parków narodowych i rezerwatów przyrody;

27) instalacji telekomunikacyjnych w obrębie budynków będących w użytkowaniu.

2. Pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na:

1) remoncie istniejących obiektów budowlanych i urządzeń budowlanych, z wyjątkiem obiektów wpisanych do rejestru zabytków;

2) (uchylony)

3) (uchylony)

4) dociepleniu budynków o wysokości do 12 m;

5) utwardzeniu powierzchni gruntu na działkach budowlanych;

6) instalowaniu tablic i urządzeń reklamowych, z wyjątkiem usytuowanych na obiektach wpisanych do rejestru zabytków w rozumieniu przepisów o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz z wyjątkiem reklam świetlnych i podświetlanych usytuowanych poza obszarem zabudowanym w rozumieniu przepisów o ruchu drogowym;

7) (uchylony)

8) (uchylony)

9) wykonywaniu urządzeń melioracji wodnych szczegółowych, z wyjątkiem:

a) ziemnych stawów hodowlanych,

b) urządzeń melioracji wodnych szczegółowych usytuowanych w granicach parków narodowych, rezerwatów przyrody i parków krajobrazowych oraz ich otulin;

10) wykonywaniu ujęć wód śródlądowych powierzchniowych o wydajności poniżej 50 m3/h oraz obudowy ujęć wód podziemnych;

11) przebudowie sieci elektroenergetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, cieplnych i telekomunikacyjnych;

12) przebudowie dróg, torów i urządzeń kolejowych;

13) wykonywaniu podczyszczeniowych robót czerpalnych polegających na usunięciu spłyceń dna, powstałych w czasie użytkowania basenów i kanałów portowych oraz torów wodnych, w stosunku do głębokości technicznych (eksploatacyjnych) i nachyleń skarp podwodnych akwenu;

14) instalowaniu krat na obiektach budowlanych;

15) instalowaniu urządzeń na obiektach budowlanych;

16) montażu wolno stojących kolektorów słonecznych.

to wszystko mozecie bez zadnego pozwolenia!
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 26-03-2010, 18:42   

Napisz jeszcze, że pozwolenia na budowę nie wymaga kabina lakiernicza ustawiona na podstawie stalowej na zewnątrz obiektu.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Ostatnio zmieniony przez baqo 27-03-2010, 08:24, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
front247
[Usunięty]

Wysłany: 26-03-2010, 20:41   

To jest PRAWO BUDOWLANE
Ostatnio zmieniony przez baqo 27-03-2010, 08:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 26-03-2010, 22:05   

front247, ale ani słowa w tym o warsztacie usługowym,warsztacie napraw blacharsko-lakierniczych ,jednak jasno i przejrzyście na co wymagane jest tylko zgłoszenie!!!
Ostatnio zmieniony przez baqo 27-03-2010, 08:27, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 26-03-2010, 22:44   

Ustawy ( PRAWO BUDOWLANE z 7 lipca 1994 roku to właśnie ustawa ) są rozszerzane zapisami szczegółowymi, które nazywa się powszechnie Rozporządzeniem i wydawane jest ono przez ministra właściwego w danym temacie ... akurat w tym temacie to Rozporządzenia wydaje Minister Infrastruktury, Ochrony środowiska, i Spraw Wewnętrznych ... Tam są wszystkie szczegółowe regulacje ... i o dziwo kurde ... też te ... Czym jest garaż i do czego służy i czym jest budynek inwentarski i do czego służy, a do czego nie , i gospodarczy ... i jakie wymogi ma spełniać ... nawet na jakiej wysokości ma mieć okna i jakie szerokie drzwi :okulary: .... widzisz



Słyszałeś kiedyś taki skrót jak NSA ? ( NIE ! to nie są ci co wysyłają rakiety w kosmos - ci to NASA ) ... jak go rozszyfrujesz sprawdź sposoby interpretacji zapisów ustawowych w dowolnym temacie ustaw i rozporządzeń. Może dotrze do ciebie co to jest "PRAWO" bo to kolejne trudne słówko którego nie rozumiesz.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Ostatnio zmieniony przez baqo 27-03-2010, 08:33, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
front247
[Usunięty]

Wysłany: 26-03-2010, 23:31   

odnosisz się nie do moich słów ,tylko do cytatu,który tu wkleiłem,cytatu z ustawy,wystarczy spacer do danego urzedu by dostac na papierze wszystko co u ciebie jest magią...
Sluchaj nie znalazłęś monopolu na prawdy objawione,możesz zaimponowac tylko komus komu nie bedzie sie chciało poświęcic chwilki by zweryfikowac przepisy u osób po prostu kompetentnych.
Ostatnio zmieniony przez baqo 27-03-2010, 08:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 27-03-2010, 08:48   

panowie!!! trochę pozwoliłem sobie powycinać . to trochę ,to jedne wielkie wyzwisko. bez tego jak widać powstała dość miła i przesympatyczna dyskusja.szkoda by było wręcz usuwać całe zaśmiecone posty. Ale ! !! więcej robił tak nie będę ,tylko każdy post z obraźliwymi słowami ,niepasującymi do tego forum zostanie usunięty ,a twórca zostanie ukarany ! !! :nono: :nono: :nono:
miło by było gdybyście więcej nie prowadzili do takiego brzydkiego stanu

dzięki baqo
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 27-03-2010, 20:47   

front247 napisał/a:
odnosisz się nie do moich słów ,tylko do cytatu,który tu wkleiłem,cytatu z ustawy,wystarczy spacer do danego urzedu by dostac na papierze wszystko co u ciebie jest magią...
Sluchaj nie znalazłęś monopolu na prawdy objawione,możesz zaimponowac tylko komus komu nie bedzie sie chciało poświęcic chwilki by zweryfikowac przepisy u osób po prostu kompetentnych.


Nooooo Front ... to żeś teraz zabłysnął :smiech: .... to co ? może idź do urzędu po kompetentne informacje ... tylko weź sobie tłumacza z celtyckiego na polski :haha2:

a zanim podrepczesz ... to najpierw przeczytaj sobie to :okulary: http://lakiernik.orge.pl/viewtopic.php?t=1718 zaoszczędzisz 1,20 na bilecie autobusowym.

... i , jeżeli oczywiście Wasza wszyskodostępność internetowa mogłaby mnie oświecić :pokłon: .... to spacer do którego właściwie Urzędu Panie kompetenty - w sprawie organizacji warsztatu Pan, zaleca ? :buhaha:

[ Dodano: 27-03-2010, 20:49 ]
baqo napisał/a:
panowie!!! trochę pozwoliłem sobie powycinać . to trochę ,to jedne wielkie wyzwisko. bez tego jak widać powstała dość miła i przesympatyczna dyskusja.szkoda by było wręcz usuwać całe zaśmiecone posty. Ale ! !! więcej robił tak nie będę ,tylko każdy post z obraźliwymi słowami ,niepasującymi do tego forum zostanie usunięty ,a twórca zostanie ukarany ! !! :nono: :nono: :nono:
miło by było gdybyście więcej nie prowadzili do takiego brzydkiego stanu

dzięki baqo


Tak na poważnie to .... dzięki baqo ... świetne fachowe i wyważone cięcia :brawo: .... jesteś "Moderatorem Miesiąca" :puchar: .... przynajmniej dla mnie :*
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 27-03-2010, 22:10   

ile ? :) ... bo i tak wątpię żebyś wiedział :buhaha:

Kolejne słówko którego znaczenia @Front nie rozumiesz to - POMOC ( na każdym forum ma swoje granice ... i na tym też ) a jak chcesz pomoc bezgraniczną to spróbuj tu : http://pomocspoleczna.ngo.pl/

... a o usherów to się ekscelencjo nie martw za bardzo bo ci co chcą to potrafią o taką pomoc poprosić ... i niezmiernie mi przykro ale to nie TY wszechwiedzący decydujesz czy dostaną ją za free czy za 300 tyś ... to moja wiedza ... skarbie .... i JA nią rozporządzam.

Nie przeczytałeś postu @maverica w linku który ci wysłałem. To niegrzeczne Fronciu - niegrzeczne.

[ Dodano: 27-03-2010, 22:46 ]
... i czy dla merytorycznego ciągu tego tematu mógłbyś doprecyzować ( jeżeli oczywiście nie sprawi ci to zbytniego kłopotu i nie nadwyręży czasowo ) swój wywód z postu o Ustawie "Prawo Budowlane" które tak obszernie tu zacycowałeć ( przepraszam zacycyłeś )

tj. Chodzi o kwestię "szczegółowych regulacji zawartych w Rozporządzeniach do tej zacyccowanej Ustawy" ( które niewątpliwie znasz na pamięć ) bo widzisz koolo ... ( koloro ) nie chyba jednak kooolo ... nie bardzo złapałem, czy w końcu mogę ? czy nie mogę ? .... postawić sobie garaż bez pozwolenia na budowę i prowadzić w nim warsztat lakierniczy ?

Wiesz. To ważne dla wielu ludzi ... Proszę cię ( ciebie .... bo "cię" nie ma w słowniku j.polskiego ) więc proszę ciebie @Foront - wyjaśnij mi ten temat do końca .... please.

... Oczywiście jakbyś mógł to ... za free ... bo 220 zł za lakier metalic z max rabatami to już dla mnie za dużo :pokłon:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 01-04-2010, 09:00   

front247 napisał/a:
Budowa garażu wymaga pozwolenia albo zgłoszenia
Jeszcze rok temu na budowę każdego garażu trzeba było mieć pozwolenie. 26 września 2007 roku zmieniło się jednak prawo budowlane i teraz wiele osób tylko zgłasza budowę garażu uznając go za budynek gospodarczy.

Zgodnie z art. 29 ust.1 pkt 2 prawa budowlanego wolno stojące parterowe budynki gospodarcze nieprzekraczające 25 mkw można budować po uprzednim zgłoszeniu staroście zamiaru ich budowy. Przewidziany jest jednak warunek że łączna ich liczba nie przekracza dwóch budynków na każde 500 m kw powierzchni działki. Przepis nie mówi jednak wprost o garażach ani o przeznaczeniu w budynku gospodarczym pomieszczeń na ten cel. Brak również zapisu mówiącego co należy rozumieć pod pojęciem garażu. Są starostwa które w dalszym ciągu wymagają pozwolenia na budowę każdego garażu także takiego do 25 mkw. Budujący starają się ominąć taki wymóg zgłaszając budowę budynku gospodarczego a następnie zmieniając sposób jego użytkowania na garaż. Zamiar zmiany sposobu użytkowania również wymaga tylko zgłoszenia. Trwają prace nad zmianą regulacji prawnej i wprowadzenia zapisu z którego by jasno wynikało że garaż to budynek gospodarczy (ale tylko taki do trzech stanowisk).


Jak juz chłopaki radzicie to bądzcie bardziej precyzyjni... ;)


front247 napisał/a:
Baqo jest róznica dac ostrzezenie za obelgi i obrazanie innych userów,wiedza nie ma tu nic do rzeczy...można nie mieć wiedzy ale konwertowac bez obelg,on nie umie...a ostrzezenia dostają ,,młodzi,, a świstak siedzi itd...elvis odpuśc bo nic nie zdziałasz.
front247, różnica to jest pomiędzy budynkiem gospodarczym-garażem ,a warsztatem naprawczym świadczącym usługi!!! po raz kolejny próbujesz tu kogoś przekonywać ,że na legalny warsztat wystarczy zgłoszenie . wbij to sobie do głowy że garaż to nie warsztat!!! dlaczego z wypowiedzi projektera ja to mogę zrozumieć i wielu innych ,a do ciebie to nie dociera!!! nie dociera i właśnie próbujesz udzielać w tej kwestii jakiś śmiesznych rad i to błędnych. potem masz pretensje do całego forum ,że ktoś cię w końcu zaczyna określaś różnymi sformułowaniami .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 01-04-2010, 10:12   

baqo napisał/a:
front247 napisał/a:

Jak juz chłopaki radzicie to bądzcie bardziej precyzyjni... ;)


front247 napisał/a:
Baqo jest róznica dac ostrzeżenie za obelgi i obrażanie innych userów,wiedza nie ma tu nic do rzeczy...
front247, różnica to jest pomiędzy budynkiem gospodarczym-garażem ,a warsztatem naprawczym świadczącym usługi!!! ... .


Najpierw Front przeczytaj sobie kilka razy to : http://pl.wiktionary.org/wiki/precyzyjny
... już nie będę cię pouczał, że konwersacja do dyskusja .... a konwertowanie to ... przenoszenie z adaptacją ... więc sprawdź i pomyśl jak piszesz post i używasz trudnych sformułowań ... bo różnica ma znaczenie :nono:

Teraz odpowiedz mi dlaczego mam cię nie wyzywać od dyletanta, durnia i kłamcy ... i nie obrażać szacownego Pana ... jak piszesz post z którego wynika że :

- nie ma żadnych regulacji formalnych dla garażu i nie trzeba na niego pozwolenia ???? ... a tu w dostępnej sieci globalnej internet ... to :

Garaże, ze względu na przeznaczenie i sposób użytkowania, należą do obiektów objętych szeregiem szczegółowych regulacji prawnych. Przepisy dotyczą garaży jako typy obiektów, uwzględniając przy tym specyfikę tak garaży małych zlokalizowanych przy, czy też w obrębie, budynków jednorodzinnych, jak i garaży z wieloma miejscami postojowymi.

to cytat z : http://wentylacja.com.pl/...sami-33008.html

oraz to : Garaży dotyczą również przepisy szczególne określone we wzmiankowanym rozporządzeniu ... a to cytat z odpowiedzi na pytanie jak powinien być usytuowany garaż ?

http://www.muratorplus.pl...araz_59654.html

To pierwsze jakie znalazłem ... bo rozumiesz że mógłbym tu tak wklejać i wklejać te linki z oczywistą oczywistością dla każdego fachowca w branży projektowej ? :okulary:

Więc .... na koniec Front247 .... ( ... a wiesz, że JA to na koniec :gilotyna: .. zawsze muszę przywalić dyletantowi tak żeby wyskoczył z kapcioszków ... :diabeł: )
... więc na THE END ... proszę bardzo to : ( ... to o TOBIE FRONT... takie podsumowanie twojej rzetelności i ................. P R E C Y Z J I wypowiedzi :

Pozwolenie czy zgłoszenie ?

Garaże wykonane niezależnie od technologii ,metrażu i sposobu posadowienia - niestety wymagają Pozwolenia na Budowę. Jeżeli ktoś mówi inaczej to w najlepszym przypadku ,przez brak profesjonalizmu wprowadza Państwa w błąd i naraża na poważne konsekwencję .


pełny tekst tu : http://new.piotr.com.pl/i...&id=7&Itemid=10

Nie wiem teraz ?.... chciałbyś coś dodać Front ? .... uzupełnić ... sprostować .... a może ....może .... może .... kurde PRZEPROSIĆ ? :O ... nieeeeee Ty przecież nie wiesz jak to się robi :glupek:

... a to jedno słówko często potrafi wiele naprawić :nono:

P.S rozumiesz że już nie chciałem tu wspominać o przepisach i wymogach dotyczących warsztatu z lakiernią :nono: To .... tylko 12 lat wiedzy i doświadczenia oraz 100 kg ... ustaw rozporządzeń, dyrektyw i szczegółowych interpretacji formalny dla tych przepisów ... taka magia @Front i ... @Elvis ... nie osiągalna dla zwykłego użytkownika, takiego warsztatu z lakiernią .... nigdzie ... ani w necie ani w celtyckim urzędzie :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne