lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ZIEMBA
08-02-2010, 12:42
Prostowanie maski
Autor Wiadomość
mr.suchy
Stały Bywalec


Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 60
Skąd: Gliwice
Wysłany: 08-02-2010, 09:43   Prostowanie maski

Witam,

Nie potrafiłem znaleźć podobnego problemu więc napisze nowy temat. Moje auto miało kiedyś małą "przygodę" efektem tego jest że przednia maska rysuje mi jeden z reflektorów. Ogólnie odstępy pomiędzy błotnikami są równe. Czy we własnym zakresie mogę to jakoś wyprostować. Z tego co zauważyłem, klapa trzyma się na dwóch ramionach. Można jedno z nich wyregulować ?

Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 08-02-2010, 09:53   

Można ale to panie dodzialu blacharskiego. Podkręć sobie bałwanki w pasie przednim lub w masce. To są takie odboje nimi sie reguluje takie zjawisko. Jezeli masz maske na równo z błotnikiem to opuść sobie lampe jezeli się da. A najlepiej zrób zdjęcie to ci dokładnie wyjasnimy jak temu zapobiedz, nie odrazu musisz prostowac maske.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 08-02-2010, 12:45   

Suchy, wrzuc jakąś fotke bo tak to ciężko powiedziec. Można sprubowac tak jak Max mówi z tą lampą, ale trz by to zobaczyc.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 08-02-2010, 15:13   

Najpierw trzeba ustalić która to część przeszkadza/ma złą pozycję, ew. które części.
Wtedy można rozmawiac o tym, co trzeba zrobić.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mirko
uzależniony od forum
mirko


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 305
Otrzymał 12 punkt(y)
Wysłany: 08-02-2010, 23:41   

Z przodu maski są gumowe odbojniki jeden o prawej ,drugi po lewej .
Spróbuj wykręcic troszke mocniej odbojnik z tej strony z której maska dotyka reflektora. Na zawiasach raczej nie trzeba ruszac,ale.... może ...
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mr.suchy
Stały Bywalec


Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 60
Skąd: Gliwice
Wysłany: 22-02-2010, 21:19   

Przepraszam że dopiero teraz odpisuje ale totalny brak czasu. Poniżej zamieszczam zrobione zdjęcia aparatem z komórki na parkingu w centrum handlowym. Jeżeli foty są słabej jakości jutro mogę zrobić w dzień i aparatem cyfrowym. Na jednym ze zdjęć zaznaczyłem przyklejony hmm gumowy dystans. Z góry dzięki za wszelkie informację, jeżeli ktoś będzie chętny to może zaznaczać na zdjęciach co mam zobaczyć, ustawić :)

Pozdrawiam!

---edycja

Zapomniałem powiedzieć, stojąc przodem do auta, prawa lampa minimalnie ociera o maskę.










Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
creattine1
Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 51
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 22-02-2010, 21:39   ..

mirko napisał/a:
Z przodu maski są gumowe odbojniki jeden o prawej ,drugi po lewej .
Spróbuj wykręcic troszke mocniej odbojnik z tej strony z której maska dotyka reflektora. Na zawiasach raczej nie trzeba ruszac,ale.... może ...
Pozdrawiam



Też tak mysle mysle ze 1/2 odkręcisz i bedzie git
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mr.suchy
Stały Bywalec


Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 60
Skąd: Gliwice
Wysłany: 22-02-2010, 21:53   

spróbuje to jutro zrobić, dam znać jak poszło. Dzięki

--edycja

teraz tak myślę. Czyli takie odkręcenie z jednej strony wyrówna mi odległości pomiędzy krawędzią maski a lampą ? Że będzie w miarę identycznie po stronie lewej jak i prawej ? Moim zdaniem to chyba nie to. Zobaczcie dwa przed ostatnie zdjęcia, odległości pomiędzy czarnym zderzakiem a lampa prawą i lewą. Czy prawa lampa nie jest za blisko środka auta ? może ją należy wyrównać ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 22-02-2010, 23:26   

Lampe trzeba lekko w kierunku błotnika i ewentualnie przedni pas w miejscu gdzie jest lampa przykrecana przy grilu mozna ręcznie lekko pociągnąc do siebie - oczywiscie jesli lampa jest lekko cofnięta.
Tak mi sie wydaje, ale wcale tak nie musi byc.
Wygląda tak ze przy naprawie lekko za mało spasowali tą lampe z pasem przednim.
 
     
mr.suchy
Stały Bywalec


Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 60
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23-02-2010, 08:12   

mkautos napisał/a:
Lampe trzeba lekko w kierunku błotnika i ewentualnie przedni pas w miejscu gdzie jest lampa przykrecana przy grilu mozna ręcznie lekko pociągnąc do siebie - oczywiscie jesli lampa jest lekko cofnięta.
Tak mi sie wydaje, ale wcale tak nie musi byc.
Wygląda tak ze przy naprawie lekko za mało spasowali tą lampe z pasem przednim.


CO znaczy ze łapę trzeba w kierunku błotnika ? nie ruszę jej bo jest przykręcona. Czyli mam chwycić ten metalowy pas http://img705.imageshack.us/i/zdjcie0067h.jpg/ który jest bezpośrednio za zderzakiem a światłami do siebie ? Oczywiście szarpnąć a miejscu gdzie styka się z maską. Za mało spasowali, czyli nie przyłożyli się ? :-)

dzięki za pomoc!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 23-02-2010, 08:34   

mr.suchy napisał/a:

CO znaczy ze łapę trzeba w kierunku błotnika ? nie ruszę jej bo jest przykręcona.

Przesunąc trzeba tą lampe.
Jesli nie da rady, bo juz jest na maxa przesunięta to lekko otwory w plastykowych uchwytach lampy powiekszyć.
I wtedy sprawdzic czy wystarczająco pasuje.
A o ten przedni pas co pociągnąc proponowałem, to tylko wtedy jesli by lampa była cofnieta a niekoniecznie musi tak być.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne