lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
22-03-2014, 12:43
polerowanie cienkiej warsty
Autor Wiadomość
creattine1
Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 51
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 08-12-2009, 14:45   polerowanie cienkiej warsty

Mam matowną powiesznie ;/ nadająca sie do polerki myslalem zeby zmatowic na mokro papiere m 2500 i potem mleczko 3m naczanej gąbce lun wczesniej farecla g6 + biała gąbka jezeli bedzie słaby efekt po 3m . Boję sie ze zejdzie klar z niego (metalik) i tu pytanie co robic ????? byy nie było gorzej ? ;/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 08-12-2009, 15:43   Re: polerowanie cienkiej warsty

creattine1 napisał/a:
Mam matowną powiesznie ;/ nadająca sie do polerki myslalem zeby zmatowic na mokro papiere m 2500 i potem mleczko 3m naczanej gąbce lun wczesniej farecla g6 + biała gąbka jezeli bedzie słaby efekt po 3m . Boję sie ze zejdzie klar z niego (metalik) i tu pytanie co robic ????? byy nie było gorzej ? ;/

Tylko polerowanie?Jak stara powłoka Farecla G3/Gąbka biała lub pomarańczowa zwilżona/,póżniej po przetarciu G10/gąbka czarna,zwilżona/:lub 3M korek biały/gąbka biała/,korek niebieski/gąbka czarna/.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Pejter
Wyjadacz


Wiek: 57
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 105
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 08-12-2009, 20:31   

Ja używam od kilku lat tylko boll-a Maxx i retro, potem mleczko. Już tłumaczę czemu: nie chce mi się stosować past na mokro, jestem zmarźluch i jak mam się moczyć...bry....... . Zresztą po pastach na sucho nie ma prawie czyszczenia, po druie max ściera się w trakcie polerowania. To znaczy zaczynam ostrym i praktycznie do idealnego połysku nic nie muszę zmieniać. Potem tylko mleczko, czarna gąbka, szmtka z mikrofibry i muchy sobie nogi łamią.

Jak lakier dosechnięty, to Retro biała gąbka, max i pomarańczowa, mleczko i tak dalej.....

Jeśli muszę coś wyciąć, przeszlifować. To zależy, do wycięcia wtrąceń 1500 ale czasami i 1200, poźniej 2000 i retro itd.
Mam tą pastę opanowaną i jak każdemu lakiernikowi nie chce mi się zmieniać, ale próbuję innych past.
Ktoś polecał mi ostatnio nową linię 3M, muszę wypróbować. Ktoś jej używa? może coś powiedzieć na jej temat?
_________________
Samochodzik, łudeczka, rowerek, ważne żeby był bajerek.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 09-12-2009, 00:10   

Pejter napisał/a:
Ktoś jej używa? może coś powiedzieć na jej temat?

Ja używam ;)pisałem już o technice jak i o produktach między innymi w tych tematach:
http://lakiernik.info.pl/...der=asc&start=0
http://lakiernik.info.pl/...er=asc&start=15
http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=706
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 09-12-2009, 12:37   

ja jkade tak jak mi kapitan kiedys polecił 3M zielony kurek + zielona gabka twarda i po tym niebieski kurek + niebieska gąbka karbowana ... jestem mega zadowolony bo efekt jest masakryczny ... i co najwazniejsze klienteria robi woow jak sie przegląda jak w lusterku
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
creattine1
Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 51
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 12-12-2009, 12:44   

Wypolereowałem , nie matowałem odrazu poszła farecla G6 biała gąbka, potem m3 niebieski korek , wosk , wyszło naprawde super nie ma żadnych rysek (sprawdzane pod swiatłem), poleciałem fareclą i m3 bo miałem w domu i mysle ze bez sensu miał bym kupowac inne na 1 element :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Pejter
Wyjadacz


Wiek: 57
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 105
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 13-12-2009, 14:58   

Przepraszam, ale argument o połysku chyba jest już jakiś nie na miejscu. Każdym systemem dojedziesz na lustro, chyba że coś pomylisz. Dyskutować można o czasie jaki pochłonie polerowanie z czyszczeniem, czyli pełna operacja. Jakie będzie zużycie materiału (jeśli mam użyć np. 3 typów past to już materiału jest 3 razy więcej) i jego cena.
_________________
Samochodzik, łudeczka, rowerek, ważne żeby był bajerek.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne