lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:43
różnica w odcieniu
Autor Wiadomość
mok4
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 4
Wysłany: 15-11-2009, 16:28   różnica w odcieniu

witam
Tydzień temu zrobiłem kilka poprawek lakierniczych błotnika, wydawało mi się że wszystko wyszło ok, ale dopiero po polerowaniu wyszła wyraźna różnica w odcieniu, polerowałem tylko ręcznie pastą lekko ścierną, papieru nie używałem, boje się teraz dalej polerować bo pewnie różnica będzie widoczna w innych miejscach. Ogólnie dziwna sprawa bo stary lakier wydaje się jaśniejszy, ale jak patrzy się pod pewnym kątem to znowu jest na odwrót

Czy mogłem za dużo spolerować ?
A może po polerowaniu wyszły po prostu błędy które wcześniej przykrywała warstwa pyłu
Czy da się to poprawić ?

fotki (stary lakier na górze)

http://img94.imageshack.us/i/dsc04333k.jpg/
http://img171.imageshack.us/i/dsc04337u.jpg/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 15-11-2009, 16:31   

wygląda na to że cieniowałeś lakierem bezbarwnym, i to bez użycia rozpuszczalnika do cieniowania, więc wyszło ci to co wyszło. Bazą możesz cieniować ale lakier trzeba dac na całość, bo inaczej właśnie wychodzi coś takiego
A jeśli nie, to zrobiła ci sie chmura na bazie, być może z powodu złego rozcieńczalnika, lub naelektryzowania błotnika....
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 15-11-2009, 16:43   

Według mnie to ewidentnie podrywający się bezbarwny. Własnie dlatego nie lubie nim cieniowac. Miejsce cieniowania powinno byc idealnie zmatowane, nawet 1cm nie może się swiecic. Cieniowany lakier powinien się konczyc w miejscu dobrze zmatowanym, inaczej podczas polerki się podrywa i wychodzą takie właśnie kwiatki.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 15-11-2009, 16:53   

mok4 napisał/a:
A może po polerowaniu wyszły po prostu błędy

Tak błędy wyszły, a podstawowy z nich to to że nie polakierowałeś całego elementu lakierem bezbarwnym tak jak mówi Luk
To odcięcie które widać na zdjęciach to standardowe "zerwanie" brzegu lakieru bezbarwnego poprzez polerowanie, nawet z zastosowaniem odpowiednich rozcieńczalników do cieniowania lakierów akrylowych na takich powierzchniach może dojść do "zerwania " brzegu cieniowanego lakieru, teraz możesz cały ten element przeszlifować P1200 na wodę i polakierować bezbarwnym (oczywiście jeżeli już nie dotarłeś się do bazy bo jeżeli tak to również trzeba bazę nanieś)

@ZIEMBA tam gdzie już cieniowanie jest samym rozcieńczalnikiem nie musi być zmatowane, rozć, a mam tu na myśli AK350 sam się wgryza w starą powłokę, ale takie cieniowanie robi się na wąskich detalach i o tym trzeba pamiętać, nie można w ten sposób cieniować szerokich płaszczyzn ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 15-11-2009, 17:39   

Ja tam zawsze matuje i to bardzo dokładnie, bo nie raz już mi się tak zrobiło jak koledze wyżej. Zmatuje i mam swięty spokuj.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mok4
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 4
Wysłany: 15-11-2009, 18:03   

ale lakier bezbarwny w tym miejscu jest idealny w dotyku i pod względem połysku też nie widać różnicy, wydaje mi się że bardziej wina jest bazy niż bezbarwnego
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio124
Forumator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 254
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: lubelskie
Wysłany: 15-11-2009, 18:14   

wydaje mi sie ze to wina nie przykrycia bazy lakierem bezbarnym
poprosty baza byla dalej niz cieniowany bezbarwny i dlatego wyszla kiszka
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 15-11-2009, 20:47   

na takiej powierzchni ciezko wycieniowac bezbarwny. zmatuj calosc i daj bezbarwny.kilka minut wiecej matowania a efekt o niebo lepszy. poza tym czasu na polerowaniu zaoszczedzisz..

pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 16-11-2009, 00:57   

Myślę, ze Pio ma rację. Przy jednych z moich pierwszych lakierowań w życiu popełniłem ten właśnie błąd u efekt był ten sam :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio124
Forumator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 254
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: lubelskie
Wysłany: 16-11-2009, 06:31   

martek napisał/a:
na takiej powierzchni ciezko wycieniowac bezbarwny. zmatuj calosc i daj bezbarwny.kilka minut wiecej matowania a efekt o niebo lepszy. poza tym czasu na polerowaniu zaoszczedzisz..

nic nieda sam bezbarwny, jeszcze raz baza i bezbarwny
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mok4
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 4
Wysłany: 16-11-2009, 09:44   

czyli teraz wystarczy, że zmatowie i prysnę powiedzmy warstwę bazy i na to klar ? czy muszę szlifować do bazy ? i rozumiem, że miejsce gdzie nowy klar przykryje stary powinno być przeszlifowane
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 16-11-2009, 10:45   

Nie musi być do bazy, ważne żeby cała powierzchnia była równa i dobrze zmatowiona. I klar połóż na cały element (cały element ma być zmatowiony! ) Powodzenia:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 16-11-2009, 15:59   

martek napisał/a:
na takiej powierzchni ciezko wycieniowac bezbarwny. zmatuj calosc i daj bezbarwny.kilka minut wiecej matowania a efekt o niebo lepszy. poza tym czasu na polerowaniu zaoszczedzisz..ozdro

Niedobrana baza.Sam bezbarwny nie pomoże.Zmatuj klar,dobierz lepszą bazę i po całości klar.I pytanie:czy czasem nie próbowałeś szlifować bazy?.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mok4
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 4
Wysłany: 16-11-2009, 16:53   

No-limit napisał/a:
Niedobrana baza.Sam bezbarwny nie pomoże.Zmatuj klar,dobierz lepszą bazę i po całości klar.I pytanie:czy czasem nie próbowałeś szlifować bazy?.


baza może być gdyby przejście było łagodne to by nie było widać różnicy (przed szlifowaniem gdy jeszcze był pył to nie widziałem różnicy w odcieniu). bezbarwny kładłem ok 30 minut po bazie bez żadnego szlifowania.

po waszych odpowiedziach doszedłem do wniosku, że nie przykryłem dostatecznie bazy w tym miejscu i po prostu ją później starłem. Jak poprawię to wrzucę fotki
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne