lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przygotowanie, mieszanie lakierów, sprzątanie
Autor Wiadomość
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 30-12-2009, 10:37   Przygotowanie, mieszanie lakierów, sprzątanie

Pytanie jak w temacie, torchę nie wiedzialem jak nazwać temat; może mod poprawi ;]
Chodzi mi o przygotowanie przed samym malowaniem - element już w podkładzie, wyszlifowany itp. Napiszę jak ja robię, może macie jakieś uwagi, ktos mnie poprawi coś doda do siebie :D
Najpierw (po umyciu i wysuszeniu) przedmuchuje cały element. Potem zmywacz Novol Plus 780 i 2 szmatki (dostałem od babci stare prześcieradła, porozcinałem sobie na kawałki i zawsze biorę 2 świeże a te zużyte mam np do czyszczenia pistoletu itp - nie bijcie :nono: ) 1 mam zwilżona w płynie, przecieram 1 ruchem od lewej do prawej. Zaraz za nią leci czysta - też 1 ruch i czekam aż odparuje. Powtarzam czynność 2 razy. Potem znowu dmucham powietrzem, ale już z dalszej odległości, co pozwala na szybsze odparowanie zmywacza jesli gdzieś został.
Wydaje mi się, że wszystko ok, ale czasem (sporadycznie, ale jednak) zdarzy mi się, że oczkuje :angry:

Mieszanie lakierów - najczęściej stosuję kubki, ale zawsze mam problem gdy potrzebuję jakiś małych ilości typu 20 ml. Wtedy biorę stare słoiki z poouszkadzanym gwintem (również by babcia :) ) i strzykawkami odmierzam potzrebną ilość. Problem mam tylko z podkładem akrylowym, bo jest za gęsty na strzykawkę ! Macie jakieś rozwiązanie ? Do mieszania używam grubego śrubokręta, który zaraz po miesZaniu wycieram do czystości, a raz na jakiś czas przecieram papierem, żeby był jak nowy. Uzywam go też do otwierania puszek :)
Słyszałem, że kubki można zostawić i potem złuszczyć z nich lakier - jak ? OZstawielm sobie 2 na próbę.

Mycie pistoletu - najpierw wylewam resztkę fabry do dużego słoika (zlewam tam wszystko, jak się zapełni wyrzucam na śmieci :nono: ) Potem wlewam do pistoletu rozcieńczalnika przeważnie akrylowego, gdyż tylko takimi rzeczami maluję i przedmuchuję pistolet aż się skończy mieszanka, podczas przedmuchiwania staram się ruszać pistoletem, tak aby rozpuch zebrał lakier ze ścianek zbiorinczka. Potem rozkrecam pistolet - ale tylko dyszę, ją myję w osobnym słoiczku z rozpuchem, a to wtętrz gdzie jest iglica, pędzelkiem z rozpuchem. Iglicę wycieram szmatką z rozpuchem. Potem przedmuchuję wszystko i skąłdam. Zalewam tez całość niewielką ilościa rozpuszczalnika (żeby wystawało nieco w kubku) i tyle.

Ja opisałem jak robię; jak macie jakieś uwagi/propozycje piszcie. Np. co robic z brudnymi rozpuszczalnikami itp.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 30-12-2009, 12:12   

Szmatki zastąp papierem z rolki bezpyłowym co w mieszalniach sprzedają.
Takie przescieradło uzyte przed samym malowaniem generuje w powietrzu duzo latających włoskow i mimo przewietrzenia zawsze gdzies poruszone wiatrem z pistoletu zaczną latac i masz efekt na klarze.
Brudne rozpuszczalniki i farby idealnie sie nadają do "proekologicznego" rozpalania pieca - stosowac trzeba z umiarem, grozi wybuchem.
Podkład mieszam z utwardzaczem na oko, kwestia wprawy, czesto mieszam w pistolecie.
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 30-12-2009, 12:22   

mkautos napisał/a:
Podkład mieszam z utwardzaczem na oko,
mówisz serio :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 30-12-2009, 12:40   

Ryba napisał/a:
1 mam zwilżona w płynie, przecieram 1 ruchem od lewej do prawej. Zaraz za nią leci czysta - też 1 ruch i czekam aż odparuje. Powtarzam czynność 2 razy. Potem znowu dmucham powietrzem, ale już z dalszej odległości, co pozwala na szybsze odparowanie zmywacza jesli gdzieś został.
Wydaje mi się, że wszystko ok, ale czasem (sporadycznie, ale jednak) zdarzy mi się, że oczkuje :angry:
oczkuje dlatego, iż nie powinno się doprowadzać do samoistnego odparowania antysilokonu. Kup sobie czyściwo najlepiej, 1 szmatka mokra i druga wycierasz do sucha od razu, nie moze samo odparowac!
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 30-12-2009, 14:18   

baqo napisał/a:
mkautos napisał/a:
Podkład mieszam z utwardzaczem na oko,
mówisz serio :glupek:
Tak jak i szpachel z utwardzaczem, szpachlowke natryskową - nie widze tu problemu.
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 30-12-2009, 14:23   

czemu nie może samo odparować? pytam bo nie wiem. ja zawsze element pryskam takim zraszaczem w którym jest zmywacz i wycieram
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 30-12-2009, 14:29   

mkautos napisał/a:
baqo napisał/a:
mkautos napisał/a:
Podkład mieszam z utwardzaczem na oko,
mówisz serio :glupek:
Tak jak i szpachel z utwardzaczem, szpachlowke natryskową - nie widze tu problemu.

Spróbuj na oko wymieszać podkład,który w zależności od proporcji z utwardzaczem,rozcieńczalnikiem,może być stosowany jako maxi wypełniacz,standard lub m/m,w zależności jaki utw.,jaki rozc. :) i czy będzie zawierał uelastyczniacz/plastyfikator/. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 30-12-2009, 14:52   

kamilbusko napisał/a:
czemu nie może samo odparować? pytam bo nie wiem. ja zawsze element pryskam takim zraszaczem w którym jest zmywacz i wycieram
i dobrze robisz, ze piskasz i wycierasz. Należy wycierać do sucha bo jak tylko psikniesz i dokładnie nie wytrzesz to mija sie z celem bo brud sie tylko rozmarze i dokladnie go wtedy nie usuwasz
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 30-12-2009, 15:15   

I tu własnie kłania sie jakosc stosowanych materiałow.
Masz racje, ale ze ja jako wypełnienie stosuje szpachlowke natryskową novol a podkład chyba asp nie jest szczytem wiec moge na oko.
Cena z jakosc i odwrotnie.
Widze ze tu wszyscylub wiekszosc dają podkład jako wypełnienie szlif i podkład pod baze.
Do tego musi byc dobry podkład bo nawet novol protect 310 HS potrafi siadac nie mowiąc juz o 300 MS ktory jest w podobnej cenie.
Ja lepszymi nie robie a moj podkład koszt chyba 25 zl szpachlowka 23.50 szpachel novol czerwony 23 zl lakiery bezbarwne ecoomy 47 zl nev chem 49.50 zl exlack ms 47 zl hs 54 zl novol ms koszt 56 zl
Rozpuszczalnik uniwersalny 12 zl exlak do wszystkiego oprucz bazy.
Bo do bazy to NITRO tylko ! !!! (taki żart) oczywiscie dedykowany do bazy w zaleznosci gdzie biore deber lesonal czasem dp novol ale chyba tylko raz i dzieki.
Do tego zywica z włóknem nev chem okolo 30 zl no i nitro do mycia pistoli.
Co wiecej kontrast novola przyspieszacz novol i do tej pory jeszcze mam na stanie 70 gram antysiliconu z sikkensa co gratis dostałem kiedys jako resztke i do dzis stoi na wypadek oczek.
Stoi juz drugi rok i predzej sie przeterminuje niz oczka poratuje.
Ale jest.
Widzicie jakimi materiałami pracuje, technologia srednia, nie robie szpachlem wykonczeniowym bo nie wiem jak to robic (twardy i jak i ile go nakładac)
ale chetnie sie dowiem od was.
Tanie fury zawsze robiłem klarem economy a lepiej zapłacone novol ms lub hs czasem 4cr bardzo fajny innych nie probowałem poza tymi co w mieszalni idą i gosciu poleca jako lepszej jakosci od economy.
Ale ja nigdy na economy nie psioczyłem i zapewne roznica w klarze nie jest miedzy tymi tanimi lecz dopiero jak porownasz z dobrymi drogimi .
Widze kilka moich samochodow malowanych na poczatku mojej kariery (swoje auta sprzedane na handel) i nie widac matowienia jak czasem piszecie mimo ze na początku NITRO dawałem do wszystkiego bo tak lakiernicy mnie uczyli a jak w mieszalni koles polecał mi rozpuch odpowiedni do bazy itd to az mnie cena zabijała .
Takie początki a ci lakiernicy do dzis nitro walą do wszystkiego.
Stąd takie dziwaczne ceny w okolicy .... szkoda gadac na ich temat.
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 30-12-2009, 18:14   

Dobra, bo znowu sie robi of top, kto czym robi i co lubi. Zapytam się wprost, jak zrobić np 20 ml podkąłdu akrylowego metodą nie na oko ? Czy czyszczenie pistoletu poprzez najapierw wlanie rzopucha i wypuszczenie jej w powietrze to nie marnotwarstwo ? Co sądzicie o produkcie Dynacoat Gun Cleaner http://www.dynacoat.pl/dy...oducts/inne.htm warto zakupić czy lepiej nitro ? Co można zrobić z pozostałym po myciu pistoletu rozpuchem ? Da sie go jakos odzyskać domowym sposobem bez destylarki ? :)
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
abdul
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 351
Punkty: 5/8
Skąd: Krasiniec/Maków maz
Wysłany: 30-12-2009, 18:28   

Ja do podkladow i lakierow kupilem wage z biedronki za 30 zl i stosuje do niej kubki od PIWA sa tanie i mozna stosowac kilka razy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 30-12-2009, 18:41   

Ryba napisał/a:
Ja do podkladow i lakierow kupilem wage z biedronki za 30 zl i stosuje do niej kubki od PIWA sa tanie i mozna stosowac kilka razy


a to dobre jest, gratulacje pomyslowosci ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 30-12-2009, 18:44   

ja jeśli chce wymierzyć małą ilość lakieru używam kubków na mocz :) bo moja matka jest pielęgniarką i mi przynosi czasem ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 30-12-2009, 18:53   

Ja mam uszkodzone słoiki, ale chodzi mi o to jak odmierzyć odpowiednią ilość bez podziałki, gdy nie mogę użyć strzykawki - np. podkład akrylowy ? Słyszałem coś o jakiś linijkach ale nie czaje za bardzo o co chodzi ?
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 30-12-2009, 19:03   

w mieszalni kupisz mieszałkę z podziałką ze stali nierdzewnej. wkładasz ją do kubka może być bez podziałki bo na niej jest podziałka i patrzysz jakie proporcje cię interesują
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 30-12-2009, 19:07   

to waga jest najlepsza... dla listwy z podziałką musisz mieć kubki o równoległych ściankach
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 30-12-2009, 19:17   

Ryba napisał/a:
jak odmierzyć odpowiednią ilość bez podziałki, gdy nie mogę użyć strzykawki - np. podkład akrylowy ? Słyszałem coś o jakiś linijkach ale nie czaje za bardzo o co chodzi ?

Chodzi Ci o listwy podziałką proporcji: lakier:utwardz+rozc..
Takich małych ilości nie odmierzysz listwą.Pozostaje waga z tolerancją +-1gram do podkładów,klaru/przy dobieraniu lakierów wymagana jest z dokładnością 0,1grama,a doświadczeni koloryści wiedzą,że robi różnicę np.na białych na 100ml 0,01g pigmentu na 100ml/.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 30-12-2009, 19:42   

Ryba napisał/a:
Dobra, bo znowu sie robi of top, kto czym robi i co lubi. Zapytam się wprost, jak zrobić np 20 ml podkąłdu akrylowego metodą nie na oko ? Czy czyszczenie pistoletu poprzez najapierw wlanie rzopucha i wypuszczenie jej w powietrze to nie marnotwarstwo ? Co sądzicie o produkcie Dynacoat Gun Cleaner http://www.dynacoat.pl/dy...oducts/inne.htm warto zakupić czy lepiej nitro ? Co można zrobić z pozostałym po myciu pistoletu rozpuchem ? Da sie go jakos odzyskać domowym sposobem bez destylarki ? :)


AG52 WAGA ELEKTRONICZNA 500g/0,1g PROMOCJA!!!

http://allegro.pl/item851...g_promocja.html
Starczy chyba do małych i nie tylko ???
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 30-12-2009, 19:53   

[quote=] Ja mam uszkodzone słoiki, ale chodzi mi o to jak odmierzyć odpowiednią ilość bez podziałki, gdy nie mogę użyć strzykawki - np. podkład akrylowy ? Słyszałem coś o jakiś linijkach ale nie czaje za bardzo o co chodzi ?[/quote]

Ja używam linjkowego sposobu na jakieś małe duperelki.

Opis + foto:

Stawiasz słoik i lejesz tyle podkładu ile Ci trzeba,
Stawiasz linijkę obok i parzysz ile mm zajmuje podkład np jak na zdjęciu 25mm,
Komóra w łapę i kalkulator... 25 : ( tu jeżeli masz podkład 5;1 wpisujesz 5),
Wychodzi Ci 5,
Czyli 5mm utwardzacza musisz dolać,
Ja dodaje jeszcze 1mm na obłe kanty słoika,
Jak masz wklęsłe denka to dodaj z 2mm.

Proporcje nie wychodzą idealnie ale gwarantuję, że lepiej niż na oko i, że nie powychodzą Ci kwiatki.

Wiem wiem twórczy rysunek :P

Ps. odnosnie zlewek np baz lej wsio w jeden pojemnik i potem rób z nich zarzutke na podkład albo natrysk.

grbrwr.JPG
Metoda linijkowa.
Plik ściągnięto 269 raz(y) 13,35 KB

_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
jacenty741
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 538
Punkty: 4/2
Skąd: Maków Mazowiecki
Wysłany: 30-12-2009, 22:52   

Do mieszania używam metrówki drewnianej,2-metrową można zapodać za 2 pln w wyprzedażach marketowych,i jest 20 fajnych mieszadełek :) .Wagą jest ok,zwłaszcza przy szpachli,i przy podkładzie,jeśli w karcie jest podany stosunek wagowy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30-12-2009, 23:48   

Deca-Durabolin- świetny pomysl, sam kiedyś tak chciałem robic, ale mam swoje linijki i kubeczki. Nie wiem, po co Ci Ryba mieszać 20ml, jak to się w dyszy pistoletu zgubi?? :nono:

Jak myć pistolet?
Bez sensu jest wydmuchiwać rozp. w powietrze, szkoda tez atmosfery. Od razu myj nitrem, szkoda akrylowego. Jesli myjesz po bazie i chcesz tym samym gunem klarlakowac, to przemyj przed tym akrylowym.

ja myje tak- zlewam resztki lakieru, wlewam troszke nitro, ściągam odpowietrznik, zatykam palcem i plucze zbiornik, odtykam ostroznie odpowietrznik, wciskam cyngiel (bez powietrza) i zlewam nitro. Otwieram, wycieram do sucha zbiornik, zalewam jeszcze raz, wciskam na chwile cyngiel, wrzucam rozpylacz i syfon odpowietrznika do zbiornika, (zalanego nitro), zakrecam iglice, ale tak by jej nie skrzywić-tzn. lekko! nie na \'chama"

Do mycia z zewnątrz-bo czasem się chlapnie oraz gwintów zbiornika i dekla warto uzywać pędzelką 10mm okrąglego np. ;)

Co do dyna gun clar- cena chyba 12zl/litr, raz sprobowałem, wole nitro. Za to nie śmierdzi tak i dobre do przemywania po wodzie ;)

[ Dodano: 30-12-2009, 23:50 ]
Co do sprzątania, to ja lakiernie odmuchuje powietrzem, podloge odkurzam i heja.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 31-12-2009, 08:56   

Czasem przydają mi się takie małe ilości, bo jak np. 50 ml podkładu pomalowalem obramówkę szyberdachu 3 warstwy i mój wydumany słupek nit for spit 4 x to jak bym miał tylko słupek to by była kicha; trzeba by wylać :nono:
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 31-12-2009, 09:16   

Ryba napisał/a:
Czasem przydają mi się takie małe ilości, bo jak np. 50 ml
waga jest tu najwygodniejsza i najdokładniejsza . kity ,podkłady ,lakiery ,wszystko na wagę ;] . co do małych ilości ,to są przecież i mniejsze kubeczki z podziałkami .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 31-12-2009, 11:26   

U mnie najmniejsze jakie mogę kupic to własnie takie, gdzie minimum 50 ml ;) tzn 50 ml skladnika A + utwardzacz i reszta czyli ~ 70 ml ;]
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 19-01-2010, 10:10   

baqo napisał/a:
co do małych ilości ,to są przecież i mniejsze kubeczki z podziałkami .
dokładnie :) ja tego używam i jest git :) po co sie bawić i kombinować z linijkami przeliczeniami itp... utrudniając sobie tym życie

a szpachle to od zawsze rozrabiam na oko :P
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mieciu29
Bywalec
amator


Wiek: 31
Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 27
Skąd: Józefów
Wysłany: 31-05-2013, 20:36   

Witam, Posiadam lakier akrylowy z firmy Dupont, i niestety nie wiem w jakich proporcjach go mieszać. Podejrzewam, że będzie 2:1 z utwardzaczem + 10 % rozpucha? Proszę o pomoc.

Niestety na butelkach nie ma nic napisane :/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 31-05-2013, 22:40   

może najlepiej zapytać tam gdzie go zakupiłeś? albo podaj więcej szczegółów bo lakier akrylowy Dupont to za mało
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mieciu29
Bywalec
amator


Wiek: 31
Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 27
Skąd: Józefów
Wysłany: 31-05-2013, 23:00   

niestety nic więcej na temat tego lakieru nie wiem, więc jutro pojade do Duponta i sie zapytam. Dzieki za pomoc.

I kolejne moje pytanie czy na szpachle obrobioną mogę kłaść podkład reaktywny, a potem na to akrylowy, a na koniec lakier akrylowy? Czy podkład reaktywny nie będzie gryzł się z akrylowym?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 01-06-2013, 07:29   

mieciu29 napisał/a:
I kolejne moje pytanie czy na szpachle obrobioną mogę kłaść podkład reaktywny, a potem na to akrylowy, a na koniec lakier akrylowy? Czy podkład reaktywny nie będzie gryzł się z akrylowym?
nie możesz lecz musisz na reaktywny dać akrylowy, a potem już co tam uważasz...( w ramach rozsądku) :P
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 01-06-2013, 09:42   

kalbi, chyba zabrakło przecinka po "nie" ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 01-06-2013, 10:10   

No-limit napisał/a:
kalbi, chyba zabrakło przecinka po "nie" ;)
tak miało być ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 01-06-2013, 12:00   

Jak to?! Na przeszlify do gołej blachy można dać reaktywny,na niego akrylowy.Normalna technologia.Natomiast nie można kłaść szpachli na reaktywny.
A na pytanie,czy reaktywny będzie gryzł się z podkładem akrylowym odpowiedż brzmi- nie,a nawet więcej-koniecznie trzeba położyć podkład akrylowy

[ Dodano: 01-06-2013, 12:12 ]
kalbi, chyba żle zrozumiałeś pytanie :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 01-06-2013, 13:03   

No-limit napisał/a:
Jak to?! Na przeszlify do gołej blachy można dać reaktywny,na niego akrylowy.Normalna technologia.Natomiast nie można kłaść szpachli na reaktywny.
A na pytanie,czy reaktywny będzie gryzł się z podkładem akrylowym odpowiedż brzmi- nie,a nawet więcej-koniecznie trzeba położyć podkład akrylowy

[ Dodano: 01-06-2013, 12:12 ]
kalbi, chyba żle zrozumiałeś pytanie :)


szpachli na reaktywny nie można kłaść ale reaktywny na szpachlę można. Odpowiedziałem z tonem "ironicznym", że nie można, bo nawet trzeba na reaktywny dać akrylowy. Jak da reaktywny na szpachle to się nic nie stanie(w zamyśle miałem, że będzie miał gdzieś przeszlify do gołej blachy)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 01-06-2013, 13:08   

Trzeba było pisać,że to sarkazm ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 01-06-2013, 13:08   

No-limit napisał/a:
Trzeba było pisać,że to sarkazm
no no właśnie :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
roksanam563
Użytkownik


Dołączył: 07 Wrz 2023
Posty: 1
Wysłany: 07-09-2023, 11:42   

W sprzątaniu może pomóc Wam firma z Wrocławia - https://rwsc.pl/. Polecam jej usługi :)
_________________
firma sprzątająca Wrocław
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
aniaczaj45
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2023
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-10-2023, 08:44   

Dzięki za przydatne informacje :)
_________________
sprzątanie hal produkcyjnych Warszawa
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne