lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:43
Bezbarwny na akryl ? jest sens ?
Autor Wiadomość
koczyk
Użytkownik


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 4
Wysłany: 22-10-2009, 21:52   Bezbarwny na akryl ? jest sens ?

Witam jestem tu nowy przeczytalem forum dla poczatkujacych i nie tylko ale jakos nie zauwazylem odpowiedzi na moje pytanie :) po 1 zrobila mi sie skora pomarancza wiec trzeba ja zjechac papierem i wypolerowac pomyslalem o tym zeby ja zmatowic teraz papierem na wode 600 lub 800 i obleciec auto klarem na akryl. kolor czarny slyszalem ze lakiernicy tak niby robia czasami ale nie wiem czy jest sens i jak dokladnie sie za to zabrac pozdrawiam maciej ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 22-10-2009, 22:03   

Moim zdaniem zjechać ,wypolerować a dopiero póżniej zmatowić i lakierować bezbarwnym . Lecz tu musisz wyeliminować przyczynę powstania tej wady poprzednio. Może to być zbyt duża lepkość lakieru lub złe ustawienie pistoletu.
 
     
koczyk
Użytkownik


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 4
Wysłany: 22-10-2009, 22:08   

moze byc duza lepkosc lakieru miejscami sie rozlal jak lustro ale wyszla tez skora pomarancza wlasnie w sporo miejscach ale to dopiero moje drugie auto cale ;] ostatni litr rozcienczylem troche mocniej i lepiej mi sie malowalo kwestia nauki teraz tylko co z tym zrobic dalej ;) moze zjechac to 800 - 1200 - 1500 i na to klar wtedy ? mam tez pytanie czy klar rozcienczac jeszcze czy tylko dolac utwardzacza bo poprzedni lakier byl widocznie zbyt gesty :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 22-10-2009, 22:13   

wez najpierw 1500 wodnym paierem z matuj , puzniej popraw 2500 [ recznie , chyba ze posiadasz maszynke ] zpoleruj to i zobaczysz jaki efekt bedzie , ponowne lakerowanie to ostatecznosc , i tak jak pisal elvis musisz znalezc przyczyne tego zeby nastepnym razem niepowsatl ten sam blad
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
koczyk
Użytkownik


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 4
Wysłany: 22-10-2009, 22:20   

dziekuje panowie za odpowiedzi ;) uwazam ze lakier byl zbyt gesty :) zrobie tak jak mowicie najpierw 1500 pozniej 2500, zostaje jedna sprawa ktora mnie jeszcze zastanawia czy zwykly czarny karyl uzyska ladny polysk wrazie jakbym go zmalowal na to jeszcze klarem ? ;) chodzi mi o to slyszlalem ze jakbym to niby zmatowil i pociagnal klarem to nie trzeba polerowac pozniej :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 22-10-2009, 23:29   

Jak wyjdzie lustro i nie będzie wtrąceń to nie trzeba bo i po co. Ale przy lakierowaniu na granicy dopuszczalnej lepkości musisz uważać aby nie narobić zacieków. Dlatego najlepiej zrób sobie próbę tak aby wyczuć czas między przejściami-wydłuż go na maksa. Poza tym kup lakier z górnej półki bo tanim tego dobrze nie zrobisz.
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 23-10-2009, 11:21   

koczyk, najpierw wypoleruj i pamiętaj o tym że nawet nowe auta nie maja idealnego lustra tylko "skórke pomarańczy" jeśli wypolerujesz to na idealne lustro poprostu będzie widac że element był lakierowany, kolejna sprawa to grubość warstwy która wylałeś , jeśli dałes sporo lakieru to bym raczej próbował to wyciągnąć papierem i polerka niz znów lakierować . Co do samej jakości połysku , zależy od umiejetności polerskich , pasty która będziesz to robił i jakości lakieru , jeśli położyłeś akryl 40zł za litr to jakiegoś super blasku nie oczekuj

[ Dodano: 23-10-2009, 11:23 ]
elvis napisał/a:
wypolerować a dopiero póżniej zmatowić
ale między polerką i matowieniem użyj zmywacza silikonowego - wiekszość past polerskich bazuje na silikonie więc ułatwisz sobie prace jak przetrzesz wsio zmywaczem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 23-10-2009, 22:01   

meverick napisał/a:
wiekszość past polerskich bazuje na silikonie

A co to za pasty?..na sylikonie?
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-10-2009, 22:06   

Ni eczytam całosci bo mi sie nie chce. Czy jest sens? jest ale pod warunkiem że mas zdrowy akryl. Szlif 1500 i na to bezbarwny. Efekt super no i masz 2 akryle naraz. Praktycznie 2 powłoki. Teoretycznie kombinowanie.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 24-10-2009, 13:46   

Cytat:
A co to za pasty?..na sylikonie?
nie wiem jak jest z G3 ( kupuje na wage więc nie mam składu) ale z tego co ostatnio przeglądałem mleczka i pasty polerskie dostępne np w TESCO - to sporo tego ma w sobie silikon ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 24-10-2009, 15:17   

meverick napisał/a:
ale z tego co ostatnio przeglądałem mleczka i pasty polerskie dostępne np w TESCO
to miałbym obawy co do wyciągnięcia tym ładnie koloru po zmatowieniu :P
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 25-10-2009, 19:30   

To_mas napisał/a:
to miałbym obawy co do wyciągnięcia tym ładnie koloru po zmatowieniu :P
Ty tego nie kupisz, ale na prawde wiele osób tam kupi "super" paste-mleczko polerskie , zwłaszcza jak będzie napis "profeszynal" ;] i pamietaj że wiele osób z tego forum nie ma mechanicznej polerki wiec chwyta sie kazdego sposobu by wyciagnąc połysk , sam kilka razy byłem swiadkiem jak gośc na giełdzie we wrocku , sprzedawał "super mleczka" i pokazywał jak dzialaja na swoim Seacie Leonie (wczesniej musiał byc mechanicznie polerowany) - kolejke mial nie zła :D a potem ciężko sie to matuje bo papier sie po prastu slizga , wiec jak przetresz to zmywaczem robi sie o niebo łatwiej ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne