lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:39
lakierowanie czarny metalic
Autor Wiadomość
torx
Użytkownik


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 9
Skąd: z znienacka
Wysłany: 23-10-2009, 22:01   lakierowanie czarny metalic

Witam jestem początkującym forumowiczem i chciałbym zasięgnąć opinii lakierników i nie tylko,ponieważ nie chce zęby ktoś mi spierdzielił lakierowanie mojego auta,a mądralińskich jest mnóstwo którzy mówią mi prze rożne historie na temat lakierowania.Stad proszę was o wypowiedzenie się na na ten temat.

Czy przy lakierowaniu karoserii na samym początku na kolor czarny metalic,najpierw można położyć podkład akrylowy ,czy lepiej może jakiś podkład z odrdzewiaczem lub coś podobnego? Czy na to można spokojnie kłaść lakier bezbarwny i kolor? Dodam,ze auto delikatnie rdzewka bierze. Spotkałem się z rożnymi opiniami odnośnie kolejności lakierowania pewnych osób (raczej nie kompetentnych)uważających się za lakierników.

Dziękuje i pozdrawiam
torx
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-10-2009, 22:12   

Rdzawki/wżery,itp - po oczysczeniu podład reaktywny (washprimer) po przeschnieciu podkład akrylowy i dalej procedura jak standard.
Odrdzewiacze sa dla frajerów wierzacych ze cos co kupia w TESCO odmłodzi im auto.
nie widze zwiazku z kolorem - moze to być biała perła (niech nagła krew ja zaleje)
Lub czarny metal lub zółtuy kanarkowy - nie ma różnicy.


A co masz do roboty? Fotki może jakies ?
Rdze, rdzawki, wzery sie usuwa maszynowo.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 24-10-2009, 00:12   

Przyznam torx, ze troszkę namieszałeś w tym pytaniu
torx napisał/a:

Czy przy lakierowaniu karoserii na samym początku na kolor czarny metalic,najpierw można położyć podkład akrylowy

Jeśli ta stara powłoka jest uszkodzona tzn.jakieś zarysowania powierzchowne bezbarwnego to wtedy po ich rozszlifowaniu trzeba nałożyć podkład akrylowy jako wypełniacz
torx napisał/a:
czy lepiej może jakiś podkład z odrdzewiaczem lub coś podobnego?

Nie ma potrzeby nakładać na starą twardą powłokę podkładów wytrawiających, czy epoxydowych, te podkłady należą do grupy podkładów antykorozyjnych więc nakłada się je na gołą blachę..(na miejsca z których została usunięta stara powłoka, lub korozja)
następnie nakłada się szpachle lub podkład akrylowy w zależności jaki podkład był zastosowany, a skoro Twoje auto ma widoczne ogniska rdzy to nałożenie jednego z tych podkładów będzie niezbędne
torx napisał/a:
Czy na to można spokojnie kłaść lakier bezbarwny i kolor?

Na odpowiednio przygotowaną powierzchnie podkładu akrylowego można nakładać najpierw bazę KOLOR, po odparowaniu BEZBARWNY
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 24-10-2009, 09:43   

torx napisał/a:
Dodam,ze auto delikatnie rdzewka bierze

jezeli rdza jest powierzchowna to mozna ją szybko usunac. natomiast jezeli sa wżery to nalezalo by te miejsca wyciac i wstawic łatki. ewentualnie zastosowac r-stop z app bodajrze, na to epox i dalej wedlug potrzeb.
pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
torx
Użytkownik


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 9
Skąd: z znienacka
Wysłany: 25-10-2009, 00:50   

No to coś nie coś wiem więcej :)
Postaram się zrobić jakieś fotki wtedy może będzie łatwiej coś doradzić i dziękuje za wasze wypowiedzi ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne