lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:39
chropowata baza , klar do polowy drzwi dolany az do tasmy
Autor Wiadomość
gtradek
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 22
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 11-10-2009, 22:46   chropowata baza , klar do polowy drzwi dolany az do tasmy

witam wszystkich na poczatek sie przedstawie mam na imie Radek od 2 lat interesuje sie lakiernictwem , jakos sobie radze raz lepiej raz gorzej jestem samoukiem i potrzebuje kilku rad

1. czasami wychodzi mi chropowata baza klade ja na sucho , odrazu napisze ze nie mam manometru pod pistoletem domyslam sie ze przyczyna tego problemu moze byc zle cisnienie , jakie moge byc inne przyczyny ? lakieruje tanim pistoletem (150zl) kompresor duzy stary 3 tlokowy

2. lakierowalem drzwi do polowy (lakier baza) i ponioslo mnie z klarem , dojechalem az do tasmy czy da sie pozbyc rantu z klaru podczas polerki ? pare razy juz gubilem klar np. przy lakierowaniu blotnika na slupku ale tym razem dalem ciala :glupek: jutro bede z tym walczyl , z gory dzieki za odpowiedz ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
damian0889
Forumator


Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 211
Punkty: 2/1
Wysłany: 11-10-2009, 22:52   

chropowata byc moze dlatego ze dolewasz do niej nitra... a a co do tasmy to ja wole zamalowac kawalek uszczelki i pozniej ja oskrobac np niz niedomalowac i zostawiac kanty,
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gtradek
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 22
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 11-10-2009, 23:09   

tak dolewam nitro do bazy bo musze , obecnie pracuje (nabieram doswiadczenia)u goscia ktory poprostu oszczedza na wszyskim jak tylko moze i nie kupuje rozcienczalnika bazowego , a co do tego rantu z klaru to jest on pionowo na polowie drzwi (szef mi powiedzial zebym nie lakierowal klarem calych )
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 11-10-2009, 23:11   

gtradek napisał/a:
jakie moge byc inne przyczyny ?
oprócz ciśnienia jak i samego sprzętu (jakości) to i powodem może być np zbyt duża dysza w pistolecie.

gtradek napisał/a:
dojechalem az do tasmy czy da sie pozbyc rantu z klaru podczas polerki ? pare razy juz gubilem klar np. przy lakierowaniu blotnika na slupku ale tym razem dalem ciala :glupek: jutro bede z tym walczyl , z gory dzieki za odpowiedz ;)
nie rozumiem :/ to co nie oklejasz, maskujesz pozostałych elementów przed lakierowaniem ?

Cytat:
ja wole zamalowac kawalek uszczelki i pozniej ja oskrobac np niz niedomalowac i zostawiac kanty,
uszczelki to się ściąga jeśli sie tylko da
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gtradek
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 22
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 11-10-2009, 23:23   

To_mas napisał/a:
oprócz ciśnienia jak i samego sprzętu (jakości) to i powodem może być np zbyt duża dysza w pistolecie.

pistolet z dysza 1.4

To_mas napisał/a:
nie rozumiem :/ to co nie oklejasz, maskujesz pozostałych elementów przed lakierowaniem ?

lakierowalem jedne drzwi , baza do polowy (wycieniowalem) i klar tez mialem polozyc do polowy oczywiscie dalej niz baze ale za daleko mi poszlo az do tasmy (za malo miejsca sobie zostawilem na zgubienie klaru ) sory jesli tak zawile to napisalem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 11-10-2009, 23:39   

gtradek napisał/a:
pistolet z dysza 1.4
to dysza ok
pokombinuj z ciśnieniem i odległościom pistoletu od elementu lakierowanego :)

gtradek napisał/a:

lakierowalem jedne drzwi , baza do polowy (wycieniowalem) i klar tez mialem polozyc do polowy oczywiscie dalej niz baze ale za daleko mi poszlo az do tasmy (za malo miejsca sobie zostawilem na zgubienie klaru ) sory jesli tak zawile to napisalem
hmm wg mnie zbytnia oszczędność.
powinieneś to zrobić tak zeby wycieniować bazą a klar położyć na całości :D drzwi to dość spora powierzchnia i mi by osobiście ciężko to było ładnie zcieniować klarem :/

Ale wracając do tematu możesz spróbować polerki
czyli zmatowaić/zeszlifować próg i poler
ale przekonałem sie już sam na sobie ze z reguły to ciężko jest to ladnie zrobić jeśli sie za blisko oklei :/ niestety. Nie wiem jak to tam u Ciebie wygląda ale często próg jest tak duży ze spolerować go jest na prawdę ciężko :/
ale spróbować nie zaszkodzi

jakby co to replay :P
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gtradek
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 22
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 11-10-2009, 23:46   

chcialem polozyc klar na cale drzwi ale szef madrzejszy :killer:
dzieki za odpowiedz jutro sie okaze co i jak :)

[ Dodano: 12-10-2009, 17:51 ]
wiec tak panowie dzisiaj dostalem nowy pistolet za 300 zl ale wazne ze nowy , szef kupil rozcienczalnik a nie nitro i problemu z chropowata baza nie bylo ;) co do rantu po klarze to udalo mi sie go troche usunac , zobaczymy co powie klient jak cos to powtorka

i jeszcze jedno , lakierowalem zderzak w peugocie 207 i poszly mi baty z klaru gdzies na polowie wysokosci po bokach (nowy pistolet nie wyczuty), zrobilem to co przeczytalem na tym forum czyli zlalem baty klarem do samego dolu , ladnie splynely dzieki :piwosz:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-10-2009, 20:31   

Cytat:
tak dolewam nitro do bazy bo musze


To jak dopóki bedziesz musiał to nic się nie zrobi w Twoim kierunku bo ŹLE robisz. Nitro jest suche i stawia zisaarno i robi się jeż na elemencie.

A po 2. bazy sie nie kładzie na sucho tylko na mokro, baza ma być wylana na szkło i gładka i ma zostac matowa i gładka. Na nitrze i w dziupli tego nie u z y s k a s z. Przykro mi bałdzo.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
maniek
Forumator



Wiek: 32
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 239
Punkty: 8/7
Skąd: Woj. Łódzkie
Wysłany: 13-10-2009, 14:35   

gtradek napisał/a:
(szef mi powiedzial zebym nie lakierowal klarem calych )

Zmień szefa :killer: :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 13-10-2009, 15:43   

gtradek napisał/a:
tak dolewam nitro do bazy bo musze , obecnie pracuje (nabieram doswiadczenia)u goscia ktory poprostu oszczedza na wszyskim jak tylko moze i nie kupuje rozcienczalnika bazowego , a co do tego rantu z klaru to jest on pionowo na polowie drzwi (szef mi powiedzial zebym nie lakierowal klarem calych )


A ja myślałem ze mój szef to pieprzony sknera ale widze jednak że są lepsi :) :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne