lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy przy wyborze pistoletu
Autor Wiadomość
2qiuik
Użytkownik


Dołączył: 30 Lip 2015
Posty: 2
Skąd: Koluszki
Wysłany: 02-08-2015, 23:25   Pomocy przy wyborze pistoletu

Witam wszystkich Forumowiczów.

Z racji kolejnej obcierki zderzaka na parkingu pod blokiem postanowiłem kupić pistolet do malowania. Z racji tego, że nie mam zielonego pojęcia co i jak zwracam się z prośbą do Was drodzy Forumowicze o pomoc przy wyborze DOBREGO i sprawdzonego pistoletu.

Poniżej kilka danych którymi się kieruje przy wyborze pistoletu:

-Kwotę jaką mogę przeznaczyć na pistolet to około 1000zł
-Pistolet ma mi służyć do położenia bazy jak i klaru
-Marka jaka mnie interesuje to w pierwszej kolejności Sata, Iwata a na końcu Devilbiss
-Nacisk kładę na pistolet typu HVLP z racji mniejszego pylenia niż RP ( z tego co zdążyłem zauważyć oraz przeczytać)
-Pistolet ma ładnie kłaść bazę oraz klar na szybkości w malowaniu mi nie zależny

Mam nadzieje że jest taki pistolet aby spełniał moje wymagania :)

Kompresor mam o wydajności 740l/min

Interesuje się aukcją http://www.allegromat.pl/aukcja175676 ponieważ przeczytałem na forum, że to bardzo dobry pistolet

Z góry dziękuje za wszelka pomoc w doborze pistoletu.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez unek 03-08-2015, 22:13, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
siniaczek
Bywalec


Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 35
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Braniewo
Wysłany: 03-08-2015, 20:51   

Witaj :) ja mogę Ci polecić coś z iwaty osobiście używam ws400 do bazy i lv2 do klaru.Saty na warunki garażowe bym nie polecał mimo tego że jest bardzo dobra to wg mnie jest taką "przemysłówką" a iwata jest przyjemna w pracy a zarazem ma dużo mniejsze pylenie :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
2qiuik
Użytkownik


Dołączył: 30 Lip 2015
Posty: 2
Skąd: Koluszki
Wysłany: 04-08-2015, 00:24   

Dzięki za odpowiedz.

U mnie kupno dwóch pistoletów bądź dyszy na wymianę do klaru nie wchodzi w grę jak na razie.
Kolego jest coś z Iwaty aby się nadalo do bazy i klaru??
Nacisk kładę na markę Sata z racji opinii jakie tu na forum przeczytałem ale Iwaty nie skreślam :) Znajomy ma Iwate W400 i sobie ja bardzo chwali ale nie wiem w jaka dysze jest uzbrojona.

Ostatnio wpadł mi w oko
DeVilbiss GTI PRO Lite oraz Sata jet 5000 B hvlp digital z dysza 1.3 ale ten drugi jest trochę droższy :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
propsiak
uzależniony od forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 309
Punkty: 2/3
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 08-08-2015, 19:55   

Ja mam satke 3000 hvlp moim zdaniem bardzo dobry gun. Weź pod uwagę to że pistolety hvlp mają duże zapotrzebowanie na powietrze i bd potrzebował wydajnej sprężarki !
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
siniaczek
Bywalec


Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 35
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Braniewo
Wysłany: 18-08-2015, 07:34   

według mnie nie ważne czy masz sate 2000 czy 5000 liczą się chęci pracy i jakieś zaangażowanie u nas w firmie mamy 2 ''lakierników'' jeden lakiernik a drugi malarz ten pierwszy lepiej lakieruje satą 2000 niż 4000 a drugi satą4000 maluje gorzej niż ja zaczynałem na sico bronze więc moje zdanie takie jeżeli chcesz wydać kase to ok sam poluje na 5000 chociaż mi nie jest tak potrzebna ;p lecz też dobrze można polakierować starszym modelem :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne